Аварійний план

У ВП ХАЕС розроблений і погоджений у встановленому порядку Аварійний план ВП «Хмельницька АЕС», який призначений для підготовки і проведення узгоджених дій, які направлені на ліквідацію наслідків аварії, попередження або зниження радіаційного впливу на персонал ВП ХАЕС, населення та навколишнє середовище у випадку виникнення на ХАЕС аварії, а також надзвичайних ситуацій, які нею викликані.

Аварійний план встановлює розподіл обов’язків і відповідальності між посадовими особами і підрозділами ВП ХАЕС по проведенню протиаварійних дій, визначає порядок цих дій на промисловому майданчику ХАЕС та в санітарно-захисній зоні, склад сил та засобів, призначених для даних цілей, порядок взаємодії із зовнішніми організаціями, які приймають участь в ліквідації наслідків аварії.

Аварійний план ВП «Хмельницька АЕС» є керівним документом для дій в різних аварійних ситуаціях, він також досить гнучкий, щоб створювати тимчасові процедури для реалізації завдань з аварійної готовності.

План  складається із 3 частин:
• основної частини;
• карток дій;
• додатків.

Основна частина аварійного плану  містить:
• політику, мету та завдання, визначені керівництвом ДП «НАЕК «Енергоатом» та ВП ХАЕС щодо організації аварійної готовності;
• відповідальність керівництва, основні завдання аварійних організаційних структур ВП ХАЕС, засоби аварійного реагування;
• порядок проведення класифікації аварій;
• організацію оповіщення та передачі інформації;
• основні заходи щодо захисту персоналу та населення;
• загальний порядок дій у випадку аварії або надзвичайної ситуації на ВП «Хмельницька АЕС».

Картки дій плану аварійного реагування містять детальні інструкції для начальника зміни станції, керівника аварійними роботами на майданчику, членів штабу керівника аварійними роботами на майданчику, аварійних груп та бригад щодо проведення протиаварійних заходів.

Додаток плану аварійного реагування містить довідковий матеріал, необхідний для забезпечення проведення протиаварійних заходів.

Аварійний план ВП ХАЕС є обов'язковим для всіх підрозділів і посадових осіб ВП ХАЕС, а також осіб, підрядних організацій, які знаходяться у відрядженні і виконують роботи на майданчику ВП ХАЕС та в санітарно-захисній зоні.

Персонал КМЗ НМР «СМСЧ м.Нетішин», 3-го Державного пожежно-рятувального загону по охороні ВП ХАЕС, ВП «Аварійно-технічний центр», ВП «Атомремонтсервіс», територіальних і функціональних підсистем єдиної системи цивільного захисту , які залучаються для надання допомоги АЕС, керуються чинним Аварійним планом у тій його частині, що необхідна для організації погоджених дій (взаємодії) із керівництвом і аварійним персоналом  АЕС.