Додаткова інформація щодо запланованої діяльності з будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС

Необхідність проведення робіт щодо запланованої діяльності з будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС обумовлена наступними законодавчими документами України, Постановами та Розпорядженнями Кабінету Міністрів України:

 •     «Енергетична стратегія України на період до 2030 р.», схвалена розпорядженням КМУ від 24.07.2013  № 1071;
 •     Постанова КМУ «Про першочергові заходи з будівництва енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької АЕС» від 18.02.2009 № 118;
 •     Розпорядження КМУ «Про схвалення техніко-економічного обґрунтування будівництва енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької атомної електростанції» від 04.07.2012 №498-р.

У зв’язку із виключенням можливості поставки обладнання реакторної установки виробництва Російської Федерації,  для забезпечення завершення будівництва енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС виникла необхідність заміни постачальника обладнання.

У ситуації, що склалася, був розглянутий варіант із завершенням будівництва з РУ ВВЕР-1000 альтернативного виробництва, який зміг би забезпечити завершення будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС  в короткі терміни та при мінімізації витрат.

В якості альтернативного постачальника реакторної технології і устаткування ВВЕР розглядається європейський постачальник. При цьому, проектом будуть  передбачені додаткові заходи з підвищення безпеки, порівняно з діючими АЕС України:

 •     застосування додаткових систем забезпечення цілісності гермооболонки (система регульованого фільтрованого скиду, рекомбінатори водню);
 •     вдосконалення електричної частини за рахунок підвищення надійності;
 •     застосування сучасних систем контролю і керування енергоблоками;
 •     реалізація заходів, які передбачені Комплексною програмою підвищення рівня безпеки для діючих енергоблоків АЕС та стрес-тестами українських АЕС;
 •     реалізація науково-технічних розробок щодо можливості застосування системи зовнішнього охолодження корпусу реактора.

При реалізації проекту будівництва енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької АЕС забезпечуються:

 •     вимоги чинних національних нормативних документів з ядерної, радіаційної та екологічної безпеки;
 •     вимоги  стандартів з безпеки  МАГАТЕ;
 •     виконання повного комплексу заходів з підвищення безпеки та надійності у відповідності з діючими програмами НАЕК і МЕВ;
 •     виконання заходів за результатами стрес-тестів з урахуванням досвіду розробки цих заходів на діючих АЕС та додаткових заходів з охолодження корпуса реактора зовні;
 •     високий рівень залучення українських виробників обладнання і послуг;
 •     проектування енергоблоків українськими проектними організаціями;
 •     використання існуючих будівельних конструкцій основних споруд з урахуванням заходів, що визначені на підставі результатів виконаного обстеження та оцінки їх технічного стану.

Використання реакторної установки європейського постачальника не змінює висновки та показники, представлені в ТЕО в частині:

 •     необхідності збільшення потужності ХАЕС, яка підтверджена Енергетичною стратегією України на період до 2030 р. та сучасним станом енергетики України;
 •     показників безпеки енергоблоків;
 •     технічних показників енергоблоків;
 •     рівня впливу на навколишнє середовище;
 •     економічної ефективності розширення ХАЕС енергоблоками № 3 та № 4.

www.energoatom.kiev.ua
Перспективи будівництва
Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України "Про затвердження проекту "Лінії електропередачі 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС: ПЛ 750 кВ "Рівненська АЕС - Київська" з розширенням ПС 750 кВ "Київська" та заходами ПЛ 750 кВ (коригування) в частині проекту "Лінії електропередачі 750 кВ для видачі потужностей Рівненської та Хмельницької АЕС. Реконструкція відкритої розподільчої споруди 750 кВ Хмельницька АЕС" від 19.12.2013 р. №969 Завантажити документ (~0.29 МБ)
Доповідь Генерального директора ВП АПІ "Состояние выполнения решения КР.46.001-14 "Будівництво енергоблоків №3, 4 на Хмельницькій АЕС" и вопросы интеграции оборудования РУ" Завантажити документ (~4.32 МБ)
Доповідь голови правління ПАТ КІЕП "Показатели безопасности энергоблоков №3, 4 Хмельницкой АЭС с ВВЭР-1000-Шкода" Завантажити документ (~0.68 МБ)
Наукова еколого-експертна оцінка техніко-економічного обгрунтування Завантажити документ (~0.58 МБ)
Звіт експертної комісії АТ Завантажити документ (~4.52 МБ)
Звіт про екологічну оцінку. Основний звіт. (31 січня 2012 версія 5) Завантажити документ (~8.82 МБ)
Постанова Кабінету Міністрів України від 7 грудня 2011 року №1270 "Про затвердження Комплексної (зведеної) програми безпеки енергоблоків атомних електростанцій" Завантажити документ (~3.15 МБ)
Постанова Кабінету міністрів України від 4 вересня 2013 р. №648 "Про внесення змін до Комплексної (зведеної) програми безпеки енергоблоків атомних електростанцій" Завантажити документ (~1.02 МБ)
Заява про екологічні наслідки щодо проекту "Будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС" Завантажити документ (~0.68 МБ)
Будівництво комплексу з переробки радіоактивних відходів на Хмельницькій АЕС. Оцінка впливів на оточуюче середовище Завантажити документ (~6.91 МБ)