Новини

На Хмельницькій АЕС штучно вирощують риб-біомеліораторів

2021-04-16

№ 204

Весняний період для працівників інкубаційного цеху гідротехнічного підрозділу ХАЕС - початок зародження майбутніх товстолобів, амурів та інших видів риб. Саме тому між собою працівники дільниці біомеліорації називають цех «рибним пологовим відділенням».

У цей період працівники підрозділу відбирають гіпофіз у статево зрілих особин ляща, який висушують для тривалого зберігання, а потім у потрібний час готують суспензію препарату для ін’єкції рибам.

Наявність риби у водоймі ХАЕС – технологічна необхідність. Вода для охолодження теплообмінного обладнання має відповідати визначеним хімічним та фізичним характеристикам, а ії оптимальний стан здатні підтримувати поряд з іншими чинниками природні біомеліоратори: білий амур, товстолоб, короп тощо. Уся риба водосховища працює на підвищення якості води і безпеки діючих енергоблоків.

За словами начальника дільниці біомеліорації ГТЦ ВП ХАЕС Світлани Авєріної, мешканці озера-охолоджувача ХАЕС рослиноїдні породи риб, до яких відносяться товстолоб і амур, не відкладають ікру. «Це завезені в Україну риби, яким не підходять наші умови, тому ми їх штучно відтворюємо. В інкубаційному цеху відбувається штучне запліднення риби і отримується личинка, яка певний час утримується в інкубаційних апаратах, а потім заселяється в ставки, де вирощується до осені», - розповіла фахівець із багатолітнім досвідом риборозведення С. Авєріна.

Лише восени, згідно з відповідним Режимом рибогосподарської експлуатації водойми-охолоджувача ВП ХАЕС, що  розроблений інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України і якого дотримується гідротехнічний підрозділ Хмельницької АЕС, відбувається зариблення водосховища. Наразі здійснюється підготовка спеціальних ставків, в яких певний час перебуватиме мальок штучно відтворених порід риб.
Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2021-04-16

№ 203

Сьогодні, 16 квітня 2021 року, станом на 8 год 03 хв, перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 675 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,26 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 244,18 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1016 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 364,8 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ХАЕС