Новини

На Хмельницькій АЕС введено в промислову експлуатацію нове компресорне обладнання

2021-02-22

№ 106

Для забезпечення  безперебійної подачі стиснутого повітря на технологічні та ремонтні потреби, нещодавно на Хмельницькій АЕС введено в промислову експлуатацію дві нові компресорні установки з водяним охолодженням продуктивністю 25 м3/хв кожна. Виробник установок - турецька фірма DALGAKIRAN MAKINA SAN.

Процес заміни старих компресорів розпочався у 2007 році. Для реалізації програми з оновлення компресорного обладнання був підготовлений необхідний пакет документів, в тому числі і проект, розроблений ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Основним аргументом оновлення парку компресорів стало збільшення потреб у стисненому повітрі.

Початок реконструкції компресорних установок розпочався з компресорів вітчизняного виробництва АТ «НВАТ» ВНДІ Компресормаш» міста Суми. Перша компресорна більш потужна установка типу ВВ-25/8 А була введена в експлуатацію на початку 2018 року та стала пробним варіантом, так як повітряне охолодження стиснутого повітря це «новинка» для хімічного цеху, оскільки компресори-попередники мали водяне охолодження та пропрацювали понад 30 років.

Монтаж та введення у експлуатацію нових компресорів вдалося провести без залучення підрядних організацій за участі працівників енергоремонтного підрозділу та електричного цехів Хмельницької АЕС. Налагоджувальні роботи виконувалися персоналом хімцеху.

За словами заступника начальника хімічного цеху з реконструкції та модернізації Дмитра Корсуна, - це сучасне обладнання, яке допоможе Хмельницькій АЕС підтримувати основні технологічні процеси на належному рівні, підвищити надійність і збільшити кількість вироблення стиснутого повітря з 96 м3/хв (продуктивність чотирьох старих компресорів) до 155 м3/хв.

Наразі, оновлене обладнання загальностанційної компресорної станції (ЗКС) налічує п’ять нових компресорів, завдяки яким є можливість забезпечити підрозділи постачанням достатньої кількості стисненого повітря. Воно буде потрібне і для налагодження повноцінної роботи комплексу із переробки радіоактивних відходів, який споруджується на промисловому майданчику ВП ХАЕС, а також для завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків.
Інформаційний центр ХАЕС