Новини

Співпраця Хмельницької АЕС з навчальними закладами – запорука підвищення професійного рівня молодих фахівців

2021-02-19

№ 101

На Хмельницькій АЕС розглядають можливість співпраці з Національним університетом водного господарства та природокористування (НУВГП), який на сьогодні готує молодих спеціалістів для атомної енергетики за декількома енергетичними  спеціальностями.

Нещодавно делегація НУВГП відвідала Хмельницьку АЕС для ознайомлення з виробництвом та налагодження прямих контактів.
За словами завідувача кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій, доктора технічних наук, професора Володимира Древецького, університет увійшов до переліку вишів, які готують спеціалістів для Енергоатома. «Ми зацікавлені у співпраці з двох причин. Перш за все, атомна електростанція цікавить як високотехнологічне підприємство, що має автоматизацію та різні електротехнічні системи високого рівня. З іншого боку, нам важлива співпраця з ХАЕС як роботодавцем, адже від зворотного зв’язку залежить і рівень підготовки спеціалістів, і укомплектованість кадрами необхідних професій», - зауважив керівник делегації.
Це вже не перша зустріч атомників із викладацьким складом вишу. На базі  НУВГП проходила нарада за участі представників Хмельницької та Рівненської АЕС, на якій були обговорені питання щодо корегування навчальних планів в залежності від потреб виробництва.
Є в планах також і залучення фахівців Хмельницької АЕС до навчального процесу в НУВГП, щоб максимально наблизити теоретичні знання до специфіки професії, практичного досвіду, який набуто протягом десятиліть.
За словами заступника генерального директора з персоналу Богдана Шмигельського, керівництво НУВГП підтвердило готовність змінювати навчальні програми  та  адаптувати їх під вимоги, пов’язані з виробничими процесами ХАЕС.
Під час візиту на АЕС викладацький склад вишу ознайомили із технологічними процесами виробництва електроенергії, продемонстрували роботу повномасштабного тренажера блочного щита управління, змоделювавши одну із позаштатних ситуацій на енергоблоці.
«Ми показали стан нашого обладнання, ознайомили з основними вимогами до персоналу, з умовами праці. Наразі, розглядається також питання, так званої, дуальної освіти, де студент частину навчання буде проходити у вузі, а частину - на виробництві. Він буде працевлаштований, за його підготовку відповідатимуть майстри, начальники дільниць. Ми обов’язково плануємо залучати наших фахівців до процесу здобування вищої освіти, тому що вони мають не тільки теоретичні знання, а і практичний досвід, який важливо передати студентам», - зазначив Богдан Шмигельський.

Інформаційний центр ХАЕС