Керівник Енергоатома Петро Котін перебував з робочим візитом на Хмельницькій АЕС

2020-08-07

№ 449

7 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Очільник Компанії оглянув майданчики третього та четвертого енергоблоків, відкритий розподільчий пристрій ВРП 750/330 кВ., зустрівся з трудовим колективом та провів нараду з керівниками підрядних організацій ВП ХАЕС.
Під головуванням Петра Котіна також пройшло виїзне засідання балансової комісії щодо підсумків роботи Хмельницької АЕС у першому півріччі 2020р.
У засіданні взяли участь віце-президент Компанії Герман Галущенко, провідні спеціалісти Енергоатома та Хмельницької АЕС.
Відкриваючи засідання, т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» зауважив, що Компанія в останній період працювала в умовах зниження прогнозованого балансу виробництва, що призвело до балансових обмежень, відключення енергоблоків від мережі, обмежень потужності діючих атомних енергоблоків. Компанія понесла значні втрати за І півріччя, які склали біля 1,8 млрд. грн., за 7 місяців – 2,3 млрд., також на енергоринку спостерігалася ситуація, яка не дозволяла отримувати кошти за відпущену електроенергію.
Станом на 7 серпня з 15 енергоблоків АЕС ще один енергоблок виведений в резерв, чотири перебувають в ремонті, два працюють з обмеженнями. «Сподіваюсь, що від сьогодні закінчиться така ганебна практика з резервом атомної генерації, і всі наші енергоблоки будуть працювати в нормальному режимі»,- підкреслив керівник ДП «НАЕК «Енергоатом».
Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, підвів підсумки роботи підприємства та виконання фінансового плану за перше півріччя 2020 року, надав інформацію стосовно експлуатації, ремонтів, тощо. «Переконаний, що ХАЕС впорається зі своїм головним завданням з безпечного та надійного виробництва електроенергії та закінчить поточний рік з позитивними економічними показниками», - наголосив генеральний директор.
Серед найближчих завдань, які окреслив А. Козюра, - виведення енергоблока номер два ХАЕС в планово-попереджувальний ремонт, виконання значного обсягу робіт з підвищення безпеки.
За результатами засідання балансової комісії Петро Котін зазначив, що колектив ХАЕС все зробив для того, щоб виконати виробничі плани і програми. Результати роботи позитивні. Заходи, які впроваджує Компанія для налагодження системи платежів, вселяють упевненість, що ситуація суттєво покращиться.
Т.в.о. президента НАЕК провів також зустріч з трудовим колективом атомної електростанції – керівниками основних технологічних цехів та підрозділів.
Під час зустрічі очільник Енергоатома зазначив, що Компанія цілеспрямовано працює над реалізацією інвестиційного проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС», складовою якого є будівництво 3, 4 енергоблоків Хмельницької АЕС. «Ми впевнені, що атомна генерація, будівництво Х3/Х4 – це майбутнє України, і ми зробимо все від нас залежне, для того, щоб населення отримувало дешеву електроенергію, персонал АЕС був соціально захищеним, забезпечував безпечне і ефективне виробництво електроенергії, а Україна була енергонезалежною державою».
Петро Котін розповів і про нові інвестиційні плани та напрямки діяльності Компанії, які стосуються експорту електроенергії в Білорусь, Молдову, країни Балтії, спорудження дата-центрів, розвиток водневих технологій.
Віце-президент з розвитку Герман Галущенко охарактеризував ситуацію на ринку електроенергії, зазначивши: «Компанія опинилась в дискримінаційних умовах і відстоює своє право бути рівноцінним гравцем у існуючій моделі ринку. Ринок передбачає справедливу конкуренцію і розрахунки. Вживаємо всіх заходів для виходу Компанії з кризи, покращення фінансового стану».
На зустрічі очільника Енергоатома з керівниками ключових підрядних організацій обговорювалось питання кредиторської заборгованості за виконані роботи. Серед проблемних питань – авансування робіт з підвищення безпеки в період проведення планово-попереджувального ремонту енергоблока №2.
Генеральний директор ВП ХАЕС, зокрема, зазначив, що у роботі з підрядниками є певні напрацювання, порозуміння в частині фінансування і висловив впевненість, що це дасть змогу забезпечити якісне і вчасне проведення ремонту енергоблока.
Насамкінець, керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив: «Економічна ситуація в Компанії складна, але ми впевнені, що атомна енергетика - галузь професіоналів високого рівня, і ми спроможні чітко виконувати виробничі плани та завдання, працювати безпечно і надійно».

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-07

№ 448

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 7 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

•    Всього зафіксовано випадків за карантинний період з 13.03.2020 по м.Нетішин – 82.
•    Збільшення в порівнянні за минулу добу по м.Нетішин – 2.
•    Всього одужало по м.Нетішин – 77.
•    Загальна кількість осіб, що знаходиться на лікуванні на даний час м.Нетішин – 3, ХАЕС – 2.
•    Загальна кількість летальних випадків на даний час м.Нетішин – 1, - ХАЕС – 0.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-07

№ 447

Сьогодні, 7 серпня 2020 року, на першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтні роботи.
5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 10 хв., працює на потужності 835 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,08 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 125,96 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-06

№ 446

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 6 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало. За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на коронавірус.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 82 осіб (у тому числі 16 дітей, 21 працівник ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу зареєстровано два нових випадки захворювання на коронавірус.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 32 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 892 осіб.
На Хмельницькій АЕС, станом на 5 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-06

№ 445

Сьогодні, 6 серпня 2020 року, на першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтні роботи. 5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання.

За минулу добу енергоблоком вироблено 3,45 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 100,73 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 15 хв., працює на потужності 828 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,85 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 105,88 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Реалізація заходів КзПБ дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог

2020-08-05

№ 444

КзПБ (комплексна (зведена) програма підвищення безпеки) енергоблоків атомних електростанцій була затверджена Кабінетом Міністрів України. До програми, що розроблена Енергоатомом та погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання України, включено заходи з підвищення безпеки та «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС, з урахуванням уроків аварії на японській АЕС «Фукусіма». Програмою встановлений обсяг заходів з підвищення безпеки, які необхідно реалізувати на кожному енергоблоці АЕС України.

Серед важливих заходів програми - «Впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів ПГВ-1000М при виконанні ремонтних робіт». Метою такої модифікації є оптимізація проведення робіт під час ремонту парогенератора. Впровадження глушок дозволить скоротити витрати часу на плановий ремонт енергоблока за рахунок суміщення перевантаження палива в реакторі та робіт з технічного обслуговування і ремонту парогенератора.

Глушка призначена для щільного відділення зони теплообмінних труб парогенератора ПГВ-1000М від головного циркуляційного трубопроводу та дозволяє вести роботи (вихрострумовий контроль, глушіння теплообмінних труб та ін.) в розущільнених колекторах 1-го контуру ПГ при будь-якому рівні теплоносія в реакторі, у тому числі при перевантаженні ядерного палива.

Постачальник глушок - хорватська фірма «ІНЕТЕК – Інститут ядерних технологій». На заводі-виробнику вони пройшли приймальні та приймально-здавальні випробування. Після успішних випробувань глушки надійшли на майданчик Хмельницької АЕС, і наразі триває процедура вхідного контролю. Спеціалісти ЕРП також брали участь у випробуваннях глушок на заводі-виробнику.

Функціональні випробування міцнощільних глушок планується провести на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час чергового планово-попереджувального ремонту. Випробування будуть проходити під безпосереднім керівництвом представників фірми ІНЕТЕК, які також проведуть підготовку персоналу ВП ХАЕС щодо застосування міцнощільних глушок. Наразі проводяться підготовчі роботи - розробляється технічне рішення та програма випробувань, які будуть узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Згодом такий захід буде адаптовано і на перший енергоблок ВП ХАЕС, а також на всіх енергоблоках України.

«Вцілому, реалізація програми, дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов`язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС», - констатував начальника цеху з ремонту тепломеханічного устаткування реакторного відділення енергоремонтного підрозділу Ігор Причта.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-05

№ 443

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 5 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу

На території Нетішинської міської ОТГ у 80 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу нових випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано.

На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 31 особа на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 892 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 4 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають карантинні заходи

2020-08-05

№ 442

Рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 30 липня цього року щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів, у місті атомників до 31 серпня 2020 року передбачаються стандартні обмеження з носіння масок та заборони проведення в приміщеннях масових заходів.

Таке рішення міська рада прийняла, керуючись відповідною Постановою Кабінету Міністрів України та визначеним «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19, який встановлено в місті-супутнику ХАЕС.

На Хмельницькій АЕС, попри низький рівень захворюваності, карантинні заходи не пом’якшувалися з початку їх введення. За словами заступника генерального директора з персоналу Богдана Шмигельського, на стратегічному об’єкті лише відбувалась певна адаптація карантинних заходів.

Наразі на підприємстві здійснюється перехід від ручного до автоматичного вимірювання температури. Монтуються стійки автоматичного контролю і автоматичні дозатори. «Частково було випробувано цю систему на прохідній ХАЕС, але враховуючи, що кабіни займають значну площу, вирішили перенести їх в місця з меншою інтенсивністю проходу персоналу. Зокрема, в навчально-тренувальний центр, транспортний цех, спорткомплекс», - зазначив під час зустрічі із корпоративними ЗМІ Б. Шмигельський.

Продовжуються на Хмельницькій АЕС також заходи щодо маскового режиму, обмеження кількості персоналу в одному приміщенні, дотримання дистанції для чого нанесені відповідні розмітки в місцях скупчення персоналу та обмеження кількості персоналу в автобусах ВП ХАЕС. «Це дієвий спосіб, в чому ми переконались неодноразово. Поодинокі випадки захворювання працівників ХАЕС на COVID-19 свідчать про те, що саме завдяки карантинним заходам хвороба не поширюється у нас на території», - констатував заступник ГД.

Враховуючи рекомендації медиків, а також світовий досвід, на енергопідприємстві вирішено повернути оперативний персонал на восьмигодинну тривалість робочої зміни. 12-годинний режим роботи оперативного персоналу використовуватиметься лише під час позаштатних ситуацій.

Богдан Шмигельський закликав колектив атомників максимально утриматися від участі в масових заходах та поїздок на території із значною кількістю інфікованих SARS-CoV-2, аби уберегти не лише себе, а й своїх рідних і близьких від хвороби. Важливо і надалі дотримуватися карантинних обмежень, створювати безпечні умови для стабільної роботи стратегічно-важливого об’єкта.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту

2020-08-05

№ 441

Сьогодні, 5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання. Реакторна установка знаходиться в стані «гаряче зупинення».
Ремонтні роботи планується здійснити до 9 серпня цього року.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 97,28 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 20 хв., працює на потужності 873 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,92 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 85,03 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-04

№ 440

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 4 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 80 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на коронавірус.

На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 29 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 887 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 3 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-04

№ 439

Сьогодні, 4 серпня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,4 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 72,99 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 876 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,96 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 64,12 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2020-08-03

№ 438

12 серпня 2020 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2020 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.

Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-08-03

№ 437

Викиди за період з 27.07.2020 по 03.08.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,00317
ІРГ** 0,068
ЙОД 0,0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Виробнича діяльність Хмельницької АЕС у липні 2020 року

2020-08-03

№ 436

Хмельницька атомна електростанція виконала скориговане планове завдання з виробництва електроенергії у липні 2020 року на 110%. За сім місяців поточного року ХАЕС цей показник склав 102,6%.

За липень цього року ХАЕС вироблено 1 417 млн. кВт*год електроенергії при плані 1288 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 713 млн. кВт*год електроенергії, другим – 704 млн. кВт*год електроенергії.

З початку року Хмельницькою АЕС вироблено 7 180,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 7 000 млн. кВт*год електроенергії.

У липні 2020 року коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 95,84 %, на другому – 94,62 %. КВВП на двох енергоблоках Хмельницької АЕС - 95,23%.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-03

№ 435

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 3 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 79 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 17 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 884 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 2 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-03

№ 434

Сьогодні, 3 серпня 2020 року, станом на 8 год. 45 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 48,59 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 875 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 43,15 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС