Микола Панащенко: "Добудова 3 і 4 енергоблоків ХАЕС - доцільна і неминуча"

2020-08-31

№ 497

Микола Сергійович Панащенко впродовж 15 років був директором ХАЕС, а тепер є головним консультантом президента ДП "НАЕК "Енергоатом " на майданчику Хмельницької атомної електростанції. Проблема, на вирішення якої потрачено чимало зусиль і часу, йому добре відома. Аргументи на користь добудови багато разів озвучувалися на різних рівнях, процес то помітно активізувався, то вкотре гальмувався. На думку Миколи Сергійовича, держава повинна була б давно ухвалити невідкладне рішення про добудову обох енергоблоків.

- Миколо Сергійовичу, чи дійсно ХАЕС і країні потрібні 3 і 4 енергоблоки?

- Хмельницька АЕС сьогодні - це 2 діючі енергоблоки ВВЕР-1000 з розвинутою виробничою інфраструктурою. Перший енергоблок успішно відпрацював 30 проектних років, його ресурс після виконання широкої програми заходів з ПТЕ продовжено рішенням Колегії Державної інспекції з ядерного регулювання України у липні минулого року до грудня 2028 року. Технічно можливо, після проведення чергової переоцінки безпеки, продовжити цей термін ще на 10 років.
Значно молодший другий енергоблок наразі відпрацював половину проектного строку, який спливає у вересні 2035 року. Є всі технічні передумови продовження його експлуатації ще на 20 років. Час поки є, але цей момент – зняття з експлуатації – рано чи пізно настане. І ми маємо бути до цього готові. Натомість, 3 і 4 енергоблоки з моменту спорудження Хмельницької АЕС і дотепер залишаються недобудованими.

- Отож, маємо два енергоблоки у стані призупиненого будівництва. У якому вони стані?

- Будівельна готовність енергоблока №3 складає, за оцінками фахівців, майже 70%. Будівництво зупинилося в 1990 році через мораторій на спорудження нових ядерних енергоблоків. У 2006-2008 роках було проведено обстеження будівель і споруд, розроблено програму ремонтно-відновлювальних робіт. Перший етап програми реалізовано в 2008-2009 р.р., а в 2015-2017 роках здійснено дообстеження будівельних конструкцій.
На четвертому енергоблоці справи в плані будівельної готовності куди більш невтішні, фахівці оцінюють її у 20-25%. Після обстеження, проведеного в 2007-2009 р.р., ремонтно-відновлювальні роботи на ньому не проводилися. Дообстеження здійснено в 2016-2017 роках. З другого боку – такий ступінь готовності дає більшу свободу у виборі технології добудови.
Згідно з техніко-економічним обгрунтуванням добудови 3 і 4 енергоблоків, скоаденим  у 2012 році, для цього потрібні були кошти в сумі 36,8 мільярда гривень. За уточненим ТЕО, станом на тепер цифра зросла фактично удвічі, сягнувши позначки 72.3 млрд гривень.
У межах підготовки до початку робіт з добудови нових потужностей в 2011 році проведено громадські слухання у населених пунктах зони спостереження та додаткові консультації з громадськістю у 2018-2019 роках. В тому числі - у столицях суміжних держав: Мінську (Білорусь), Відні (Австрія) та Варшаві (Польща).
Наші послідовні кроки додавали впевненості в тому, що справа зрушиться з місця. У 2012 році було прийнято Закон України "Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3,4 ХАЕС ", який, на жаль, через відомі всім події, було скасовано п'ять років тому - і вся проведена колосальна підготовча робота зійшла нанівець.

- Чи достатньо наявної інфраструктури на випадок добудови 3 і 4 енергоблоків?

- Інфраструктура Хмельницької АЕС від початку будування була розрахована на експлдуатацію чотирьох енергоблоків. Таке навантаження здатні витримати наявні електротехнічні системи, системи водозабезпечення і водовідведення. А лінії електропередач та ВРП 330 і 750 кВ роблять можливим вихід через підстанцію Західно-Українська на підстанцію Альбертирша в Угорщині, через підстанцію Київську і ЧАЕС - на Білорусь, через високовольтну лінію - на Жешув у Польщі. Завдяки автотрансформатору зв'язку на нашому відкритому розподільчому пристрої можемо передавати електроенергію з високовольтних ліній напругою 750 кВ на лінії 330 кВ.
Ясна річ, що в разі добудови 3 і 4 енергоблоків потрібно буде створити свою інфраструктуру блочних трансформаторів, трансформаторів власних потреб, резервних трансформаторів. Відповідні резервні комірки, необхідні для додаткового розширення відкритого розподільчого пристрою, є.
Щодо інших напрямків. Створювана система поводження з радіоактивними відходами розрахована на переробку РАВ як уже діючих енергоблоків, так і двох нових. А наше водосховище без будь яких модифікацій здатне справно виконувати свої функції при експлуатації станції електричною потужністю 3400 МВт. За умови спорудження струменероздільної дамби довжиною 1300 метрів чотири енергоблоки працюватимуть без жодних обмежень щодо температури циркуляційної води.
Досить важливе значення у контексті будівництва нових потужностей має добре відлагоджена система підготовки і підтримання кваліфікації персоналу, створені комфортні умови в місті для проживання працівників електростанції і їх родин, мережа освітніх, культурно-спортивних закладів, сфера торгівлі і побуту.

- Яка значимість Хмельницької АЕС для її міста-супутника Нетішина?

- Розбудова електростанції - це запорука життя міста. Насамперед - це робочі місця, станом на зараз на нашому підприємстві працює 5200 осіб, понад 90% атомників і членів їх сімей проживають саме в Нетішині. Завдяки відрахуванням з зарплати персоналу ХАЕС суттєво наповнюється бюджет міста, адже ці надходження складають 75-80% від загальної суми. Житловий фонд та всі об'єкти, розташовані на території Нетішина, безперебійно отримують тепло і воду, послуги з водовідведення, які надає комунальне господарство - структурний підрозділ Хмельницької АЕС.

- У чому вигоди добудови 3 і 4 енергоблоків?

- Реалізація проекту Х3/Х4 дозволить створити майже 700 додаткових робочих місць для ремонтного та експлуатаційного персоналу. На час спорудження енергоблоків буде велика потреба в людях, у розпал будівельно-монтажних робіт задіюватиметься до 6000 осіб. Звісно, що зростуть відрахування на спеціальну соціальну інфраструктуру населених пунктів зони спостереження.
Хмельницька АЕС стане вигідним партнером для українських виробників, адже до 70% обладнання замовлятиме саме на вітчизняних підприємствах. З будівництвом нових енергоблоків розвиватиметься, ми на це сподіваємося, видобуток місцевих ресурсів - будівельного каменю, піску, цементу.
Введення в експлуатацію 3 і 4 енергоблоків - шлях до збільшення виробітку електроенергії і можливість її експорту в країни Європейського Союзу, в тому числі через енергоміст "Україна-ЄС". Це буде практичним підтвердженням принципу "краще торгувати готовим продуктом, ніж сировиною".

- Наскільки безпечна Хмельницька АЕС зараз, і як вплине на рівень безпеки добудова нових енергоблоків?

- Безпека діючих енергоблоків завжди в пріоритеті. Під час підготовки першого енергоблока до роботи в понадпроектний термін (2017-2018р.р.) на ньому виконано всі технічні заходи Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків атомних електростанцій, а також проведено оцінку залишкового ресурсу будівель і споруд, обладнання, систем нормальної експлуатації і систем, важливих для безпеки. В результаті отримано ліцензії на продовження терміну експлуатації до грудня 2028 року, тобто до проведення чергової переоцінки безпеки.
На другому енергоблоці програма підвищення безпеки до і після пуску виконана в повному обсязі. Міжнародні організації, на кошти яких реалізовувалися заходи, вважають цей проект допомоги з підвищення безпеки найбільш успішним.
Станом на зараз на другому енергоблоці виконано 73,6% заходів К(з)ПБ, решта реалізовуватиметься під час ППР протягом 2020-2023 років. Варто зазначити, що на обох діючих енергоблоках виконані заходи, розроблені в ході додаткової переоцінки безпеки за результатами аналізу аварії на АЕС Фукусіма.
Радіаційний вплив у районі розташування Хмельницької АЕС після напрацювання 48 реакторороків обома енергоблоками залишається стабільним. Гамма-фон відповідає природному значенню, чи іншими словами - нульовому рівню, задокументованому перед початком будівництва атомної електростанції. Забруднення повітря, води у відкритих джерелах, ґрунту має дуже низькі рівні і визначається в основному ізотопами природного походження. Параметри радіаційної обстановки жодним чином не призводять до якихось обмежень у роботі підприємств чи населення у зоні спостереження Хмельницької АЕС.
Попередній аналіз безпеки 3 і 4 енергоблоків, викладений у 8 томі ТЕО, показує, що застосування на них реакторної установки з додатковими системами безпеки, зменшить ймовірності тяжких пошкоджень активної зони і понаднормативних викидів (у порівнянні з початковим проектом ВВЕР-1000/В-320) на 2 порядки.
Оцінка впливу добудови нових потужностей і роботи ХАЕС у складі 4 енергоблоків міститься у 13 томі ТЕО, де розглядається весь спектр впливу АЕС на компоненти і характеристики навколишнього природного середовища, на техногенне середовище, а також довколишнє соціальне середовище. Результат аналізу показує, що жодних загроз для життя і здоров'я людей, роботи промисловості, сільського господарства чи соціальної сфери немає.
Висновок напрошується сам по собі: добудова двох блоків на Хмельницькій АЕС- доцільний і необхідний крок для підтримки життєдіяльності і розвитку самої електростанції та міста Нетішина. Вона виправдана і необхідна для регіону розташування об'єкта та для України загалом - як передової енергетичної держави.
Записала Ольга Сокол

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-08-31

№ 496

Викиди за період з 25.08.2020 по 31.08.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,00315
ІРГ** 0,0644
ЙОД 0,00076
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-31

№ 495

Інформація про поширення COVID -19 в Нетішинській ОТГ станом на 10.00  31.08.2020:
•    Всього зафіксовано випадків за карантинний період з 13.03.2020 по м. Нетішин – 130;
•    Збільшення в порівнянні за минулу добу по м. Нетішин – 14;
•    Всього одужало по м. Нетішин -88;
•    Загальна кількість працівників ХАЕС, що інфіковано корона вірусом, з 13.03.2020 – 42;
•    Збільшення в порівнянні за минулу добу по ХАЕС – 5;
•    Всього одужало по ХАЕС – 22;
Загальна кількість осіб, що знаходиться на лікуванні на даний час м. Нетішин – 41, ХАЕС – 20.
За інформацією центру первинної медико-санітарної допомоги м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ:
•    На самоізоляції знаходиться 142 особи;
•    Завершився період самоізоляції у 1055 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-31

№ 494

Сьогодні, 31 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 722 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 17,3 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 409 млн. кВт * год. електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС з 00:00 год 29 серпня знаходиться у планово-попереджувальному ремонті.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На енергоблоці №2 Хмельницької АЕС розпочинається планово-попереджувальний ремонт

2020-08-28

№ 493

29 серпня цього року з 00:00 год на Хмельницькій АЕС розпочинається планово-попереджувальний ремонт (ППР) енергоблока №2. Ремонт триватиме 198 діб. Така тривалість ремонту обумовлена реалізацією низки заходів Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (КзПБ).

Підготовка до виконання планово-попереджувального ремонту на завершальному етапі. У повному обсязі виконані організаційні заходи: розроблені графіки, акти перевірки, розпорядчі документи.

Серед основних робіт, які заплановано здійснити під час ППР на другому енергоблоці, - середній ремонт реактора і генератора, ремонт тепломеханічного, електротехнічного обладнання, а також обладнання теплової автоматики і вимірювань; ремонт каналів систем безпеки; роботи з паливом; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки.

У планах також виконання капітального ремонту двох парогенераторів та головних циркуляційних насосів, двох комірок резервних дизельних електростанцій, арматури реакторного та турбінного відділень тощо.

Засоби технологічного оснащення робіт, зв’язку та відео спостереження, захисту персоналу, а також інструмент, пристосування, підіймально-транспортні механізми перебувають у технічно справному стані, випробувані та готові до проведення ППР енергоблока №2.

Крім того, виконані у повному обсязі протипожежні та заходи охорони здоров’я, забезпечення безпеки праці, радіаційної безпеки.

Для забезпечення безпечної і надійної експлуатації енергоблоків і якісного проведення ремонту технологічного обладнання у період ППР підготовлений кваліфікований ремонтний персонал.

ППР проходитиме в умовах карантину, тому ремонтні роботи будуть організовані з дотриманням усіх діючих карантинних заходів.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Кращого інструктора року визначили в НТЦ ВП ХАЕС

2020-08-28

№ 492

«Самовдосконаленню немає меж» - саме цю істину стверджують і спеціалісти відділу навчально-методичного забезпечення, відділів підготовки оперативного та ремонтного персоналу, що функціонують в навчально-тренувальному центрі Хмельницької АЕС. З року в рік вони відшліфовують професійні навички, знання та вміння атомників, проводять підготовку персоналу за різними напрямками. Тому наставники з навчально-тренувального центру також постійно підвищують і свій рівень знань, і самоосвіту, адже інструктор завжди повинен бути на висоті. А досвід і знання своєї справи дають високі результати. Саме з цією метою уже більше десяти років на ХАЕС проводиться конкурс професійної майстерності серед інструкторів НТЦ.

П’ятеро викладачів-інструкторів навчального центру змагалися у своїй майстерності в черговому професійному випробуванні, яке відбувалося у два етапи – теоретичному та практичному. Павло Закандаєв, Сергій Нарожний, Микола Одійчук, Олексій Ущаповський та Олексій Шевченко виборювали звання «Кращий інструктор року-2020».

Теоретичний етап конкурсу проводився у комп’ютерному класі з використанням системи дистанційного навчання та контролю знань. Усім учасникам конкурсу було видано завдання на проходження тесту за обраним номером білету в системі дистанційного навчання та контролю знань. Практичний етап конкурсу складався з двох частин: розробки навчальних матеріалів для теоретичного заняття та проведення теоретичного конкурсного заняття.

Учасники ґрунтовно готувалися до своїх виступів, удосконалювали методику викладання лекцій, застосовували наочні матеріали, урізноманітнювали теоретичну базу науково-популярними відеороликами, цікавими сюжетами. Оцінювала інтелектуальні змагання конкурсна комісія НТЦ ВП ХАЕС на чолі із заступником генерального директора з персоналу Богданом Шмигельським. «Заявити про себе і подати молодшим колегам приклад – саме цю мету і переслідує конкурс серед інструкторів навчально-тренувального центру. Це процес, під час якого наставники мають змогу подивитися на навчання та оцінювання з іншого боку і виявити свої сильні та слабкі сторони. І як результат, усе це позитивно впливає на підготовку та навчання персоналу», - наголосив Богдан Леонідович.

Підвівши підсумки теоретичного та практичного етапів, судді визначили переможців. Лідером змагання став Олексій Ущаповський з роботою на тему «Підсистема діагностики обладнання електроживлення СУЗ виробництва «Імпульс». Робота з архівами і параметрами». Відповідно друге та третє місця посіли Олексій Шевченко, який готував «Розробку технологічної карти зі зварювання WPS» та Сергій Нарожний, який брав участь у конкурсі з роботою «Блок управління механізмом ПТК «РАДІЙ». За кожне призове місце інструктори-учасники конкурсу отримають грошові винагороди, які визначені спільним рішенням адміністрації та профспілкового комітету Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-28

№ 491

За повідомленням штабу координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 28 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 36 випадків захворюваності на COVID-19, з них 22 особа одужала, 14 на лікуванні.
На території Нетішинської міської ОТГ станом на 10.00 год. 28 серпня 8 осіб із числа хворих знаходиться на лікуванні у Славутській ЦРЛ, 19 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції.
За добу зареєстровано 7 нових випадків захворювання на COVID-19.
З початку поширення хвороби у Нетішинській міській ОТГ у 116 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 88 - одужало, 1 – летальний випадок.
За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 106 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 1140 осіб.
Інформаційний центр ХАЕС

Реформована служба охорони праці на сторожі здоров’я і безпеки персоналу ХАЕС

2020-08-28

№ 490

У червні 2020 року на Хмельницькій АЕС створена служба охорони праці (СОП) шляхом поєднання відділу охорони праці і відділу охорони здоров’я. Основним напрямом діяльності новоствореного підрозділу є реалізація державної політики з охорони праці та здоров’я працівників, аналіз стану безпеки праці на Хмельницькій АЕС для запобігання нещасним випадкам і професійним захворюванням, а також збереження здоров’я та працездатності працюючих. Службу охорони праці очолив Леонід Волков, який розповів журналістам станційних ЗМІ про основні функції підрозділу.

За словами керівника служби, у його підпорядкуванні - 22 працівники. Цими днями на ХАЕС тривають дні охорони праці. Перевіряються усі підрозділи, де виконуються роботи з підвищеною небезпекою. Кожна перевірка відбувається за участі керівника вищої ланки управління або інспекторської групи. А це дозволяє керівникам безпосередньо поспілкуватися із працівниками, залученими до робіт з підвищеною небезпекою, почути їхні думки та бачення щодо необхідних змін чи покращення умов праці. За результатами таких перевірок розробляється план заходів для впровадження змін. Значний обсяг робіт проводить СОП з надання методичної допомоги цехам та відділам.

Чимало роботи відділу охорони здоров’я додалося у зв’язку із поширенням коронавірусу. «Ситуація щодо ГРВІ та коронавірусу моніториться працівниками СОП погодинно, - розповідає Леонід Волков. – Налагоджена тісна співпраця з медико-санітарною частиною міста і лабораторним центром, які відстежують ситуацію. Вже досить чітко відпрацьований механізм виявлення потенційних носіїв інфекції, визначається коло контактних осіб, призначається дистанційна форма роботи до моменту отримання результатів ПЛР-тестів. Проводиться тестування контактних осіб на COVID-19 та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу».

Слід зазначити, що на Хмельницькій АЕС щоденно проводиться засідання штабу з координації роботи із проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів для запобігання поширенню СОVІD-19. «Штаб розробляє та впроваджує заходи щодо недопущення поширення коронавірусу при виході працівників із відпустки, а також для працівників підрядних організацій, які будуть залучені під час планово-попереджувального ремонту, і для студентів під час проходження практики тощо. На Хмельницькій АЕС щоденно проводиться моніторинг стану здоров’я усіх працівників. Перед прохідною (КПП) встановлено автоматичні стійки-термодатчики, які вимірюють температуру тіла, а також дозатори з дезінфікуючим розчином для рук. При виявленні збільшення температури працівник відразу направляється до медико-санітарної частини для визначення причин підвищення температури і прийняття відповідних рішень», - розповів начальник СОП.

Керівник служби охорони праці закликав персонал строго дотримуватись карантинних заходів, дбати про власне здоров’я і безпеку оточуючих.

Нагадаємо, що за повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 27 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС за увесь час поширення захворювання було підтверджено 31 випадок COVID-19, з них 21 особа вже одужала, а 10 перебувають на лікуванні.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-28

№ 489

Сьогодні, 28 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 608 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,6 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 360 млн. кВт * год. електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 623 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,9 млн. кВт * год. електроенергії, а з початку місяця - 458 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-27

№ 488

За повідомленням штабу координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 27 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 31 випадків захворюваності на COVID-19, з них 21 особа одужала, 10 на лікуванні.
На території Нетішинської міської ОТГ станом на 09.30 год. 27 серпня 7 осіб із числа хворих знаходиться на лікуванні у Славутській ЦРЛ, 18 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції.
За добу зареєстровано 1 новий випадок захворювання на COVID-19.
З початку поширення хвороби у Нетішинській міській ОТГ у 109 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 83 - одужало, 1 – летальний випадок.
За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 127 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 1006 осіб.
Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-27

№ 487

Сьогодні, 27 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 610 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,6 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 346 млн. кВт * год. електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 622 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,9 млн. кВт * год. електроенергії, а з початку місяця - 443 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-26

№ 486

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 26 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 31 випадок захворюваності на COVID-19, з них 21 особа одужала, 10 на лікуванні.
На території Нетішинської міської ОТГ станом на 09.30 год. 26 серпня 6 осіб із числа хворих знаходиться на лікуванні у Славутській ЦРЛ, 18 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції.
За добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19.
З початку поширення хвороби у Нетішинській міській ОТГ у 108 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 83 - одужало, 1 – летальний випадок.
За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 87 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 1008 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-26

№ 485

Сьогодні, 26 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 610 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,6 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 331 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 621 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,9 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 428 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-08-25

№ 484

Викиди за період з 17.08.2020 по 25.08.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,0032
ІРГ** 0,0679
ЙОД 0,0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-25

№ 483

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 25 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 30 випадків захворюваності на COVID-19, з них 21 особа одужала, 9 на лікуванні.
На території Нетішинської міської ОТГ станом на 09.30 год. 25 серпня 6 осіб із числа хворих знаходиться на лікуванні у Славутській ЦРЛ, 18 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції.
За добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19.
З початку поширення хвороби у Нетішинській міській ОТГ у 108 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 83 - одужало, 1 – летальний випадок.
За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 99 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 988 осіб.
Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-25

№ 482

Сьогодні, 25 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 610 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,6 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 316 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 619 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,8 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 413 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

З Днем Незалежності України!

2020-08-21

№ 481

Шановні нетішинці, дорогі колеги!

Незалежність ... Для пересічної людини – це свобода дій і вчинків у межах закону, можливість будувати власне життя за власними поглядами. Для держави – рівноправність серед країн світу, вільний розвиток економіки, мови, суспільного ладу, ділових стосунків тощо.

16 липня 1990 року Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет, а   24 серпня 1991 року Верховна Рада Української PCP ухвалила Акт проголошення незалежності України, який став точкою відліку сучасної державності. Було проголошене верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах. 1992 року законодавчо затверджено державні герб, гімн і прапор України.

Здобуття незалежності 1991 року не означає, однак, що боротьба за повну незалежність, зокрема економічну й духовну, закінчилася. Навпаки, нам треба наполегливо працювати, щоб побудувати справді Українську Самостійну Соборну Державу, йти шляхом демократизації та європеїзації, розвивати економіку.

Працівники Хмельницької АЕС безпосередньо впливають на стан економічної незалежності  країни. Ми продукуємо у енергосистему понад вісім відсотків всієї електроенергії держави. Саме Хмельницька АЕС має стати енергетичним мостом «Україна – Європейський Союз». І таке завдання енергетики ХАЕС спроможні виконати.

Вітаємо колектив і кожного окремого працівника, ваші родини з Днем незалежності. Нехай ваше життя буде завжди у стані добробуту, гідності і щастя!

Андрій Козюра, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-21

№ 480

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 21 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 28 випадків захворюваності на COVID-19, з них 21 особа одужала, 7 на лікуванні.

На території Нетішинської міської ОТГ У 103 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 83 - одужало, 1 – летальний випадок, 17 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції, 2 з числа хворих на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 972 осіб.

Станом на 10.00 год. 21 серпня за добу зареєстровано 5 нових випадків захворювання на COVID-19.
Інформаційний центр ХАЕС

На ХАЕС відбувся конкурс наукових доповідей серед молодих працівників

2020-08-21

№ 479

20 серпня на Хмельницькій АЕС відбувся захист наукових робіт молодих спеціалістів. У конкурсі, який проводиться вже чотирнадцять років поспіль, взяли участь сім працівників віком до 35 років. Конкурс розкриває науково-технічний потенціал молодих атомників, допомагає підвищенню загального рівня знань, сприяє обміну досвідом, а також пошуку нових шляхів оптимізації виробничого процесу.

Тематика конкурсних доповідей була різноманітною: «Діяльність відділу комерційної диспетчеризації у новому ринку електричної енергії», «Автоматизована система по оцінці, тестування і визначення стратегії підготовки, підтримки та підвищення кваліфікації керівників», «Перевезення відпрацьованого ядерного палива залізничним транспортом», «Формування лідерського потенціалу у ВП ХАЕС», «Соціальне житло у місті-супутнику АЕС».

У виробничій та соціально-профспілковій секціях змагалися представники п’яти цехів та підрозділів Хмельницької АЕС.

Виробничий напрямок представляли молоді фахівці виробничо-технічної служби, транспортного цеху, навчально-тренувального центру та відділу ядерної безпеки. Наукові роботи цієї категорії вирізнялися новизною, актуальністю та творчим підходом.

За результатами оцінювання перше місце у виробничій тематиці посів працівник відділу ядерної безпеки Сергій Поліщук, інженер-радіофізик, який представив на розгляд журі роботу «Концепція реалізації автоматизованого альбому нейтронно-фізичних характеристик».

Автором кращої доповіді соціально-профспілкового напрямку визнано роботу інженера-радіофізика відділу ядерної безпеки Віктора Гераскевича «Інформаційне навантаження персоналу».
Як зауважив голова журі, заступник генерального директора з розвитку персоналу Богдан Шмигельський: «Теми підібрані гарно, всі вони мають ознаки новизни та можливість практичного впровадження з метою покращення виробничих процесів. Переконаний, що молодих спеціалістів потрібно заохочувати. Наша молодь насправді гідна наслідування».

Професійне журі конкурсу у складі представників адміністрації та профспілкового комітету ХАЕС відзначило різноплановість наукових робіт та високий рівень підготовки молоді. «Такий конкурс - це один із елементів роботи з молоддю. Приємно відзначити, що у конкурсі завжди беруть участь молоді працівники, які бажають себе відкривати. Сподіваюсь, що переможці гідно презентують Хмельницьку АЕС на галузевому конкурсі наукових доповідей серед молодих працівників енергокомпанії, що відбудеться 17 вересня 2020 року у Києві», - зазначив член журі, голова організації молоді ХАЕС Леонід Волков.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-21

№ 478

Сьогодні, 21 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 607 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,6 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 258 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 621 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,9 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 354 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають конкурси професійної майстерності

2020-08-20

№ 477

Цього тижня за звання кращого за професією змагалися оператори реакторного відділення 6 групи.

Не так давно на сторінці Хмельницької АЕС у соціальній мережі facebook виникла гостра дискусія. Наші підписники цікавилися й обурювалися, чому на блочному щиті управління немає жінок-атомників. Проте обговорення затихло після найбільш влучного пояснення: щоб працювати на посадах блочного щита управління, потрібно пройти усі кар’єрні щаблі: оператора, старшого оператора та інженера. А це фізично важка праця, безпосередньо у реакторному відділенні з джерелами іонізуючого випромінювання при високих температурах у приміщенні, яка потребує чіткого виконання обов’язків та глибоких знань. Саме серед таких розумних, сильних та витривалих операторів 6 групи проходив конкурс на звання кращого за професією.

До участі допускаються усі працівники віком до 35 років. Це традиційний захід, поряд із конкурсом наукових доповідей, який стимулює молодь виявляти свій потенціал та розвиватися. Щороку відповідно до Наказу енергокомпанії визначається список професій, які беруть участь у галузевому конкурсі Енергоатома.

У конкурсі операторів РВ цьогоріч взяли участь вісім учасників. Дехто лише починає свій шлях на Хмельницькій АЕС, стаж роботи інших не перевищує декількох років.

Учасники виконували завдання із теоретичної та практичної частин конкурсу. Це тестові запитання з вимог нормативних та виробничих документів з охорони праці, пожежної безпеки й правил технічної експлуатації, радіаційної та ядерної безпеки, фізичного захисту. Оператори демонстрували свої знання фізики, здобуті у вишах, змагалися у практичних навичках введення у роботу або виведення у ремонт однієї із систем реакторного відділення.

Журі на чолі із заступником головного інженера з експлуатації Євгенієм Носиковим визначило правильність виконання завдань. Оцінюючи, члени журі звертали увагу на проведений огляд обладнання перед пуском та під час роботи, дотримання вимог охорони праці, радіаційної безпеки тощо.

У підсумку, найкращим за професією визнано Юрія Розвазкого, другий результат показав Вадим Свішевський, а третє місце посів Юрій Савчук.

Як показує багаторічний досвід проведення таких конкурсів, учасники виявляють високий рівень знань у теоретичний частині. Адже усі вони не так давно закінчили вищі навчальні заклади: НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Сікорського», Одеський національний політехнічний університет, колишній СНУЯіП, які стали основними кузнями кадрів для атомних електростанцій України. Починаючи з першого року навчання, студенти профільних спеціальностей мають можливість укладати тристоронні угоди, щоб вже за декілька років поповнити ряди атомників. Серед таких колишніх студентів усі цьогорічні учасники конкурсу найкращих у професії.

Для них участь у конкурсі – це можливість заявити про себе, розкрити свої можливості. За словами члена журі Євгенія Круглова, начальника зміни реакторного цеху, адміністрація та керівництво реакторного цеху звертають особливу увагу на результати конкурсу, заохочують молодь активно брати участь у таких заходах. А крім того, участь у конкурсі стимулюється й матеріально, адже за призові місця учасники преміюються.

Вже за місяць на переможців чекає галузевий конкурс профмайстерності, де змагатимуться працівники відокремлених підрозділів Енергоатома. Підготовка до конкурсу потребує чимало часу та зусиль. За словами організаторів, позитивний приклад демонструють наші колеги з інших АЕС України, де напередодні галузевого етапу учасники та їх керівники мають можливість пройти додаткове навчання у навчально-тренувальному центрі.

Традиційно, один із майданчиків АЕС приймає учасників. Цьогоріч зі сподіваннями на найкращий результат представники Хмельницької АЕС вирушать до Вараша.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-20

№ 476

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 20 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 26 випадків захворюваності на COVID-19, з них 21 особа одужала, 5 на лікуванні.

На території Нетішинської міської ОТГ У 98 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 83 - одужало, 1 – летальний випадок, 1 особа із числа хворих знаходиться на лікуванні, 13 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції.

Станом на 10.00 год. 20 серпня за добу зареєстровано 3 нових випадків захворювання на COVID-19.
Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-20

№ 475

Сьогодні, 20 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 607 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,5 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 243 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 619 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,8 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 339 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-19

№ 474

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 19 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 26 випадки захворюваності на COVID-19, з них 21 особа одужала.
На території Нетішинської міської ОТГ У 95 осіб лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 83 - одужало, 1 – летальний випадок, 11 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції.
Станом на 10.00 год. 19 серпня за добу зареєстровано 5 нових випадків захворювання на COVID-19.
Інформаційний центр ХАЕС

На Хмельницькій АЕС здійснюється підготовка до планово-попереджувального ремонту

2020-08-19

№ 473

З 28 серпня цього року заплановано розпочати ремонтні роботи на другому енергоблоці ХАЕС, тривалістю 198 діб. Наразі триває підготовка до виконання планово-попереджувального ремонту на енергоблоці.

Зокрема, розроблені і погоджені з підрозділами відомості обсягів робіт, графік середнього ремонту енергоблока, локальні графіки ремонту каналів систем безпеки, ремонту основного і допоміжного обладнання.

Серед основних робіт, які заплановано здійснити під час ППР на другому енергоблоці: середній ремонт реактора і генератора; ремонт тепломеханічного, електротехнічного обладнання, а також обладнання теплової автоматики і вимірювань; ремонт каналів систем безпеки; роботи з паливом; контрольно-профілактичні роботи на системі попереднього напруження захисної оболонки. У планах також виконання капітального ремонту двох парогенераторів та головних циркуляційних насосів, комірок резервних дизельних електростанцій, арматури реакторного та турбінного відділень та ін.

У рамках планово-попереджувального ремонту здійснюватиметься підготовка та проведення експлуатаційного контролю металу обладнання та трубопроводів, а також роботи з проведення технічного опосвідчення обладнання та трубопроводів.

Під час ППР на другому енергоблоці обумовлено також виконання 19 заходів Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки енергоблоків України.

За словами заступника головного інженера з ремонту Валерія Лисенка, наразі забезпечено готовність засобів технологічного оснащення та безпечного виконання робіт, а також відповідну підготовку персоналу для виконання запланованих робіт. «Чисельність ремонтного персоналу ВП ХАЕС, із урахуванням планового залучення підрядних організацій і персоналу Енергоатома, достатня для виконання ремонтів у запланованому обсязі», - констатував В. Лисенко.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-19

№ 472

Сьогодні, 19 серпня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 607 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,6 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 229 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 622 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,9 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 324 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-18

№ 471

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 18 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 24 випадки захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

На території Нетішинської міської ОТГ у 90 осіб (у тому числі 17 дітей, 24 працівники ВП ХАЕС, з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 3 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 79 – одужало, 1 – летальний випадок. Зокрема, 8 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції, 2 особи перебувають на лікуванні.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірус.
За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 64 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 960 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-18

№ 470

Сьогодні, 18 серпня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 608 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,46 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 214,13 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 615 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,94 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 308,99 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-08-17

№ 469

Викиди за період з 10.08.2020 по 17.08.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,00319
ІРГ** 0,07
ЙОД 0,001
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-17

№ 468

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 17 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 24 випадки захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

На території Нетішинської міської ОТГ у 90 осіб (у тому числі 17 дітей, 24 працівники ВП ХАЕС, з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 3 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 79 – одужало, 1 – летальний випадок. Зокрема, 8 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції, 2 особи перебувають на лікуванні.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірус.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 52 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 957 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

До уваги студентів профільних вишів!

2020-08-14

№ 465

ВП «Хмельницька АЕС» пропонує студентам 1 - 4 курсів закладів вищої освіти України, а саме: Національний університет «Львівська політехніка», НТУУ «КПІ», Одеський національний політехнічний університет, Вінницький національний технічний університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Луцький національний технічний університет, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Національний університет водного господарства та природокористування, які навчаються за кошти державного бюджету, укласти тристоронні договори на підготовку спеціалістів/ магістрів з подальшим працевлаштуванням у ВП ХАЕС за такими спеціальностями:
-    Електричні станції (1-4 курс);
-    Атомна енергетика (1-2 курс);
-    Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології (1-4 курс);
-    Хімічні технології та інженерія; (1-4 курс);
-    Інженерія програмного забезпечення (1-4 курс);
-    Комп’ютерні науки(1-3 курс);
-    Системний аналіз(1-2 курс);
-    Кібербезпека (1-2 курс);

За довідками звертатися у відділ кадрів ВП «Хмельницька АЕС» у період до 31 серпня 2020 року, при собі мати довідку з вищого навчального закладу про успішність (для студентів 2-4 курсів), копію паспорта та ідентифікаційний номер фізичної особи. Відбір студентів буде розглядатися на конкурсній основі. Кількість місць обмежена.

На Хмельницькій АЕС встановлені безконтактні термостійки для контролю температурного режиму

2020-08-17

№ 465

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати посилені протиепідемічні заходи через небезпеку поширення COVID-19. Зокрема, продовжується контроль температурного режиму персоналу, який проходить на територію ХАЕС та на об’єкти атомної станції.

На енергопідприємстві встановлені автоматичні безконтактні термосканери TS-50 вітчизняного виробника. Їх встановлено на заміну тунельним сканерам і дозаторам, які перенесені до навчально-тренувального центру, спорткомплексу та басейну. На відміну від попередніх, час спрацювання і вимірювання температури мінімальний. За словами начальника служби відомчого нагляду і пожежної безпеки (СВНіПБ) Сергія Сахнюка, до 1 секунди вистачає щоб виміряти температуру персоналу, який проходить на територію проммайданчика ХАЕС. Такий короткий проміжок часу дозволяє персоналу, безпечно, оперативно та з дотриманням відповідної дистанції проходити на робочі місця.
«При проході на територію працівники ХАЕС підносять зап’ястя руки до термосканера на відстань від 1 до 3 см. від датчика, не роблячи при цьому дотику, тим самим виключаючи безпосередній контакт. Після вимірювання температури, показники якої висвічуються на табло, відбувається дезинфекція рук. Закуплений сертифікований дезрозчин», - зазначив С. Сахнюк.
Серед найближчих планів – обладнання термосканерами і дезінфекторами рук всіх прохідних на територію проммайданчика.
Керівник СВНіПБ вкотре закликав працівників Хмельницької АЕС та жителів міста-супутника дотримуватися всіх необхідних карантинних заходів, аби не допустити поширення COVID-19.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-14

№ 464

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 14 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 23 випадки захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

На території Нетішинської міської ОТГ у 87 осіб (у тому числі 17 дітей, 23 працівників ВП ХАЕС, з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 3 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 78 – одужало, 1 – летальний випадок. Зокрема, 6 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції, 2 особи перебувають на лікуванні.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на коронавірус.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 64 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 943 особи.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-17

№ 464

 Сьогодні, 17 серпня 2020 року, станом на 8 год. 11 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 603 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,53 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 199,67 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 619 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,93 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 294,05 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-14

№ 463

Сьогодні, 14 серпня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 609 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,58 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 156,06 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 622 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,86 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 249,25 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-13

№ 462

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 13 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 23 випадки захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало. За минулу добу на ХАЕС зареєстровано два нових випадки захворювання на коронавірус.

На території Нетішинської міської ОТГ у 87 осіб (у тому числі 17 дітей, 23 працівників ВП ХАЕС, з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 3 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 78 – одужало, 1 – летальний випадок. Зокрема, 6 осіб із числа хворих знаходиться на самоізоляції, 2 особи перебувають на лікуванні.

За минулу добу зареєстровано три нових випадки захворювання на коронавірус.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 63 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 929 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Екологічна оаза міста енергетиків та його околиць

2020-08-13

№ 461

Продовжуючи подорож екологічними стежками навколо Хмельницької АЕС, науковці краєзнавчого музею та представники відділу роботи з громадськістю і ЗМІ дослідили природно-заповідні заказники місцевого значення «Вільшина», «Праліс» та «Дорогоща», які є свідченням гармонійного співіснування великого промислового виробництва з природним різноманіттям краю.

Передумовою їх створення були наукові розвідки та дослідження території, на якій будувалася атомна електростанція. Понад два десятки років тому група відомих українських ботаніків та біологів досліджувала цю місцевість, аналізуючи вплив Хмельницької АЕС на навколишнє середовище. Науковці дійшли висновку, що і ліси, і рослинність тут дійсно унікальні та гармонійно поєдналися із атомною станцією. Тоді й прозвучала ініціатива створити природні заказники.

23 червня 1998 року на третій сесії Нетішинської міської ради 23 скликання було прийнято рішення про організацію об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Так «народилися» три заказники: «Вільшина», «Праліс» та «Дорогоща». Офіційного ж статусу ці території набули на четвертій сесії Хмельницької обласної ради у грудні 1998 року.

Заказник «Вільшина» розташований безпосередньо в межах Нетішина, у його північно-східній частині займає площу у 25,9 га. Це мальовнича ділянка, яка є частиною заплави річки Горинь. Дослідників вразили місцеві мішані ліси, де сосна росте разом із вільшиною, а трава та мох є домівкою рідкісних червонокнижних рослин. Тут можна побачити, як квітують дикі орхідеї – пальчатокорінник плямистий та м’ясочервоний, або зозульки.

Розповідаючи про червонокнижні рослини, науковий співробітник Нетішинського міського краєзнавчого музею Наталія Горячова наголосила, що усі види орхідей, які зростають на території України, занесені до Червоної книги. «Цей вид екзотичних квітів у всьому світі є червонокнижним і занесений до світових списків охорони рослинного світу. Причинами зникнення, наприклад зозульок, є осушення боліт, інтенсивне випасання худоби, витоптування, викошування та заростання луків. Нерідко люди зривають орхідеї на букети, тому ми повинні берегти цю красу і пильнувати, аби її популяція не зменшувалася», - пояснила науковець.

Окрім червонокнижних, у заказнику «Вільшина» ростуть рідкісні рослини, які мають лікарські властивості. Зокрема, гадючник звичайний, який у народній медицині використовується при захворюваннях нирок, шлунку, а ще він добре знижує артеріальний тиск при гіпертонії. В урочищі виявлено також валеріану високу, голокучник дубовий, первоцвіт високий, пухівку струнку, теліптерис болотний.
В іншій частині міста, поруч із Хмельницькою АЕС, розташований ще один лісовий заказник – «Праліс», який займає площу у 39,5 га. Це дубово-грабовий ліс, у якому ростуть навіть двохсотлітні дерева. А ще можуть зустрічатися рідкісні жуки-олені – вид, якому в Україні загрожує вимирання.

Флористичне різноманіття «Пралісу» теж цікаве: тут виявлено регіонально-рідкісні види рослин – дрік германський та папороть «Щитник австрійський». За неофіційними даними, 10-15 років тому тут поодиноко зростала червонокнижна красуня – лілія лісова. В народі її ще називають «маслянка» або «вороняче око». «Лілія лісова дуже красива рослина, а ще має їстівну цибулинку, яку люди проварювали в молоці, або запікали з медом, цукром, додавали вершкове масло. Виходив дуже смачний десерт. Крім того, цибулини ще давали худобі. Вважалося, що коли корову годувати кореневищем лілії, то молоко стає жирним і запашним, ніж би вона паслася на звичайних луках», - поінформувала Наталія Горячова.

У південно-західній частині території Нетішинської ОТГ розташований ще один мальовничий заказник, типовий для Малого Полісся – «Дорогоща». Це грабово-сосновий ліс, в якому зустрічаються дуб, береза, вільха. Росте у ньому і ліщина та бруслина.

Місто атомників практично оточене природоохоронними об’єктами, які надають можливість вивчати, спостерігати, досліджувати дані екосистеми та їхні складові. «Наша місцевість, зважаючи на те, які рідкісні види рослин тут можна зустріти, насправді, є унікальною. Спілкуючись з людьми, які живуть в інших регіонах України і з пересторогою ставляться до міста-супутника ХАЕС, я завжди наголошую, що не в кожному місці зростає червонокнижна орхідея чи особливий вид папороті, або гніздиться таке різноманіття птахів, яке ми можемо побачити у наших околицях. Чи це не головний аргумент того, що наш регіон є екологічно чистим та безпечним?» - розмірковує Наталія Горячова.

Проходячи екологічними стежками, які ведуть до ХАЕС, представники корпоративних ЗМІ разом із науковими працівниками краєзнавчого музею Нетішина вкотре переконалися, що атомна станція негативно не впливає на довкілля, а біорізноманіття природних заповідних заказників свідчить про екологічне благополуччя регіону розташування Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-13

№ 460

Сьогодні, 13 серпня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 614 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 17,85 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 141,48 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 626 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 15,04 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 234,39 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-12

№ 459

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 12 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

На території Нетішинської міської ОТГ у 84 осіб (у тому числі 16 дітей, 21 працівник ВП ХАЕС, з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 78 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на коронавірус.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 76 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 914 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-12

№ 458

Сьогодні, 12 серпня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 804 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,98 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 123,653млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 627 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 15,16 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 219,35 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-11

№ 457

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 11 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

На території Нетішинської міської ОТГ у 83 осіб (у тому числі 16 дітей, 21 працівник ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 78 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу нових випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 82 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 904 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-11

№ 456

Сьогодні, 11 серпня 2020 року, станом на 8 год. 15 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 832 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 3,92 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 104,65 млн. кВт * год електроенергії.
10 серпня 2020 року, о 15 год. 21 хв., після проведення планового поточного ремонту, перший енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 643 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,31 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 204,19 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Олена Панасюк очолила загальний відділ

2020-08-11

№ 455

10 серпня 2020 року Олена Леонтіївна Панасюк переведена на посаду начальника загального відділу.

Олена Панасюк народилася 5 вересня 1961 року в м. Здолбунів Рівненської області.

Здобула вищу педагогічну освіту , закінчивши у1983 році Рівненський педінститут. У 2002 році закінчила Європейський університет фінансів за спеціальністю «Економіка підприємства».
Працювала свого часу в системі освіти вчителем, керівником відділу освіти Нетішинської міської ради.

На Хмельницькій АЕС працює з 2003 року на посадах помічника генерального директора, заступника начальника загального відділу.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Сергій Стратюк очолив відділ охорони здоров’я

2020-08-10

№ 454

Начальником відділу охорони здоров’я служби охорони праці ХАЕС призначено Сергія Анатолійовича Стратюка.

Сергій Стратюк народився 8 лютого 1982 року у с. Лючин Острозького району Рівненської області. У 2005 році закінчив Івано-Франківську державну медичну академію за спеціальністю «лікарська справа».

Раніше працював в Острозькій центральній районній лікарні, Рівненському обласному центрі медико-санітарної експертизи Острозької міжрайонної МСЕК.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

2020-08-10

№ 453

Сьогодні, 10 серпня 2020 року, о 15 год. 21 хв., після проведення планового поточного ремонту, перший енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

З 15 год. 25 хв., розпочато розвантаження реакторної установки другого енергоблока ХАЕС до 70% потужності, через балансове обмеження.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-08-10

№ 452

Викиди за період з 03.08.2020 по 10.08.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,0032
ІРГ** 0,0667
ЙОД 0,001
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-10

№ 451

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 10 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

На території Нетішинської міської ОТГ у 83 осіб (у тому числі 16 дітей, 21 працівник ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 78 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу нових випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 50 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 907 осіб.

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-10

№ 450

Сьогодні, 10 серпня 2020 року, на першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтні роботи.
5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 15 хв., працює на потужності 815 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,91 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 185,88 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Керівник Енергоатома Петро Котін перебував з робочим візитом на Хмельницькій АЕС

2020-08-07

№ 449

7 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Очільник Компанії оглянув майданчики третього та четвертого енергоблоків, відкритий розподільчий пристрій ВРП 750/330 кВ., зустрівся з трудовим колективом та провів нараду з керівниками підрядних організацій ВП ХАЕС.
Під головуванням Петра Котіна також пройшло виїзне засідання балансової комісії щодо підсумків роботи Хмельницької АЕС у першому півріччі 2020р.
У засіданні взяли участь віце-президент Компанії Герман Галущенко, провідні спеціалісти Енергоатома та Хмельницької АЕС.
Відкриваючи засідання, т.в.о. президента ДП «НАЕК «Енергоатом» зауважив, що Компанія в останній період працювала в умовах зниження прогнозованого балансу виробництва, що призвело до балансових обмежень, відключення енергоблоків від мережі, обмежень потужності діючих атомних енергоблоків. Компанія понесла значні втрати за І півріччя, які склали біля 1,8 млрд. грн., за 7 місяців – 2,3 млрд., також на енергоринку спостерігалася ситуація, яка не дозволяла отримувати кошти за відпущену електроенергію.
Станом на 7 серпня з 15 енергоблоків АЕС ще один енергоблок виведений в резерв, чотири перебувають в ремонті, два працюють з обмеженнями. «Сподіваюсь, що від сьогодні закінчиться така ганебна практика з резервом атомної генерації, і всі наші енергоблоки будуть працювати в нормальному режимі»,- підкреслив керівник ДП «НАЕК «Енергоатом».
Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра, підвів підсумки роботи підприємства та виконання фінансового плану за перше півріччя 2020 року, надав інформацію стосовно експлуатації, ремонтів, тощо. «Переконаний, що ХАЕС впорається зі своїм головним завданням з безпечного та надійного виробництва електроенергії та закінчить поточний рік з позитивними економічними показниками», - наголосив генеральний директор.
Серед найближчих завдань, які окреслив А. Козюра, - виведення енергоблока номер два ХАЕС в планово-попереджувальний ремонт, виконання значного обсягу робіт з підвищення безпеки.
За результатами засідання балансової комісії Петро Котін зазначив, що колектив ХАЕС все зробив для того, щоб виконати виробничі плани і програми. Результати роботи позитивні. Заходи, які впроваджує Компанія для налагодження системи платежів, вселяють упевненість, що ситуація суттєво покращиться.
Т.в.о. президента НАЕК провів також зустріч з трудовим колективом атомної електростанції – керівниками основних технологічних цехів та підрозділів.
Під час зустрічі очільник Енергоатома зазначив, що Компанія цілеспрямовано працює над реалізацією інвестиційного проекту «Енергетичний міст Україна – ЄС», складовою якого є будівництво 3, 4 енергоблоків Хмельницької АЕС. «Ми впевнені, що атомна генерація, будівництво Х3/Х4 – це майбутнє України, і ми зробимо все від нас залежне, для того, щоб населення отримувало дешеву електроенергію, персонал АЕС був соціально захищеним, забезпечував безпечне і ефективне виробництво електроенергії, а Україна була енергонезалежною державою».
Петро Котін розповів і про нові інвестиційні плани та напрямки діяльності Компанії, які стосуються експорту електроенергії в Білорусь, Молдову, країни Балтії, спорудження дата-центрів, розвиток водневих технологій.
Віце-президент з розвитку Герман Галущенко охарактеризував ситуацію на ринку електроенергії, зазначивши: «Компанія опинилась в дискримінаційних умовах і відстоює своє право бути рівноцінним гравцем у існуючій моделі ринку. Ринок передбачає справедливу конкуренцію і розрахунки. Вживаємо всіх заходів для виходу Компанії з кризи, покращення фінансового стану».
На зустрічі очільника Енергоатома з керівниками ключових підрядних організацій обговорювалось питання кредиторської заборгованості за виконані роботи. Серед проблемних питань – авансування робіт з підвищення безпеки в період проведення планово-попереджувального ремонту енергоблока №2.
Генеральний директор ВП ХАЕС, зокрема, зазначив, що у роботі з підрядниками є певні напрацювання, порозуміння в частині фінансування і висловив впевненість, що це дасть змогу забезпечити якісне і вчасне проведення ремонту енергоблока.
Насамкінець, керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін зазначив: «Економічна ситуація в Компанії складна, але ми впевнені, що атомна енергетика - галузь професіоналів високого рівня, і ми спроможні чітко виконувати виробничі плани та завдання, працювати безпечно і надійно».

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-07

№ 448

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 7 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

•    Всього зафіксовано випадків за карантинний період з 13.03.2020 по м.Нетішин – 82.
•    Збільшення в порівнянні за минулу добу по м.Нетішин – 2.
•    Всього одужало по м.Нетішин – 77.
•    Загальна кількість осіб, що знаходиться на лікуванні на даний час м.Нетішин – 3, ХАЕС – 2.
•    Загальна кількість летальних випадків на даний час м.Нетішин – 1, - ХАЕС – 0.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-07

№ 447

Сьогодні, 7 серпня 2020 року, на першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтні роботи.
5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 10 хв., працює на потужності 835 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,08 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 125,96 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-06

№ 446

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 6 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 21 випадок захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало. За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на коронавірус.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 82 осіб (у тому числі 16 дітей, 21 працівник ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу зареєстровано два нових випадки захворювання на коронавірус.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 32 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 892 осіб.
На Хмельницькій АЕС, станом на 5 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-06

№ 445

Сьогодні, 6 серпня 2020 року, на першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають ремонтні роботи. 5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання.

За минулу добу енергоблоком вироблено 3,45 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 100,73 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 15 хв., працює на потужності 828 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,85 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 105,88 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Реалізація заходів КзПБ дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог

2020-08-05

№ 444

КзПБ (комплексна (зведена) програма підвищення безпеки) енергоблоків атомних електростанцій була затверджена Кабінетом Міністрів України. До програми, що розроблена Енергоатомом та погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання України, включено заходи з підвищення безпеки та «постфукусімські» заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС, з урахуванням уроків аварії на японській АЕС «Фукусіма». Програмою встановлений обсяг заходів з підвищення безпеки, які необхідно реалізувати на кожному енергоблоці АЕС України.

Серед важливих заходів програми - «Впровадження міцнощільних глушок в колекторах парогенераторів ПГВ-1000М при виконанні ремонтних робіт». Метою такої модифікації є оптимізація проведення робіт під час ремонту парогенератора. Впровадження глушок дозволить скоротити витрати часу на плановий ремонт енергоблока за рахунок суміщення перевантаження палива в реакторі та робіт з технічного обслуговування і ремонту парогенератора.

Глушка призначена для щільного відділення зони теплообмінних труб парогенератора ПГВ-1000М від головного циркуляційного трубопроводу та дозволяє вести роботи (вихрострумовий контроль, глушіння теплообмінних труб та ін.) в розущільнених колекторах 1-го контуру ПГ при будь-якому рівні теплоносія в реакторі, у тому числі при перевантаженні ядерного палива.

Постачальник глушок - хорватська фірма «ІНЕТЕК – Інститут ядерних технологій». На заводі-виробнику вони пройшли приймальні та приймально-здавальні випробування. Після успішних випробувань глушки надійшли на майданчик Хмельницької АЕС, і наразі триває процедура вхідного контролю. Спеціалісти ЕРП також брали участь у випробуваннях глушок на заводі-виробнику.

Функціональні випробування міцнощільних глушок планується провести на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС під час чергового планово-попереджувального ремонту. Випробування будуть проходити під безпосереднім керівництвом представників фірми ІНЕТЕК, які також проведуть підготовку персоналу ВП ХАЕС щодо застосування міцнощільних глушок. Наразі проводяться підготовчі роботи - розробляється технічне рішення та програма випробувань, які будуть узгоджені з Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Згодом такий захід буде адаптовано і на перший енергоблок ВП ХАЕС, а також на всіх енергоблоках України.

«Вцілому, реалізація програми, дозволить привести рівень безпеки українських атомних блоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання в повному обсязі міжнародних зобов`язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС», - констатував начальника цеху з ремонту тепломеханічного устаткування реакторного відділення енергоремонтного підрозділу Ігор Причта.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-05

№ 443

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 5 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу

На території Нетішинської міської ОТГ у 80 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу нових випадків захворювання на коронавірус не зареєстровано.

На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 31 особа на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 892 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 4 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають карантинні заходи

2020-08-05

№ 442

Рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 30 липня цього року щодо встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів, у місті атомників до 31 серпня 2020 року передбачаються стандартні обмеження з носіння масок та заборони проведення в приміщеннях масових заходів.

Таке рішення міська рада прийняла, керуючись відповідною Постановою Кабінету Міністрів України та визначеним «зеленим» рівнем епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19, який встановлено в місті-супутнику ХАЕС.

На Хмельницькій АЕС, попри низький рівень захворюваності, карантинні заходи не пом’якшувалися з початку їх введення. За словами заступника генерального директора з персоналу Богдана Шмигельського, на стратегічному об’єкті лише відбувалась певна адаптація карантинних заходів.

Наразі на підприємстві здійснюється перехід від ручного до автоматичного вимірювання температури. Монтуються стійки автоматичного контролю і автоматичні дозатори. «Частково було випробувано цю систему на прохідній ХАЕС, але враховуючи, що кабіни займають значну площу, вирішили перенести їх в місця з меншою інтенсивністю проходу персоналу. Зокрема, в навчально-тренувальний центр, транспортний цех, спорткомплекс», - зазначив під час зустрічі із корпоративними ЗМІ Б. Шмигельський.

Продовжуються на Хмельницькій АЕС також заходи щодо маскового режиму, обмеження кількості персоналу в одному приміщенні, дотримання дистанції для чого нанесені відповідні розмітки в місцях скупчення персоналу та обмеження кількості персоналу в автобусах ВП ХАЕС. «Це дієвий спосіб, в чому ми переконались неодноразово. Поодинокі випадки захворювання працівників ХАЕС на COVID-19 свідчать про те, що саме завдяки карантинним заходам хвороба не поширюється у нас на території», - констатував заступник ГД.

Враховуючи рекомендації медиків, а також світовий досвід, на енергопідприємстві вирішено повернути оперативний персонал на восьмигодинну тривалість робочої зміни. 12-годинний режим роботи оперативного персоналу використовуватиметься лише під час позаштатних ситуацій.

Богдан Шмигельський закликав колектив атомників максимально утриматися від участі в масових заходах та поїздок на території із значною кількістю інфікованих SARS-CoV-2, аби уберегти не лише себе, а й своїх рідних і близьких від хвороби. Важливо і надалі дотримуватися карантинних обмежень, створювати безпечні умови для стабільної роботи стратегічно-важливого об’єкта.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту

2020-08-05

№ 441

Сьогодні, 5 серпня 2020 року, о 6 год. 45 хв. перший енергоблок Хмельницької АЕС відключено від енергомережі для проведення планового поточного ремонту тепломеханічного обладнання. Реакторна установка знаходиться в стані «гаряче зупинення».
Ремонтні роботи планується здійснити до 9 серпня цього року.

За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 97,28 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС, станом на 8 год. 20 хв., працює на потужності 873 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,92 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 85,03 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-04

№ 440

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 4 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 80 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворювання на коронавірус.

На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 29 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 887 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 3 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-04

№ 439

Сьогодні, 4 серпня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,4 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 72,99 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 876 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,96 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 64,12 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перевірка систем оповіщення Хмельниччини

2020-08-03

№ 438

12 серпня 2020 року відповідно до «Плану основних заходів цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Хмельницької області у 2020 році», відбудеться комплексна перевірка системи оповіщення «Сигнал-ВО» з подачею всіх команд.

Перевірятиметься і система оповіщення Хмельницької АЕС з практичним включенням сирен на промисловому майданчику ХАЕС, а також в м. Нетішин, с.Комарівка, с.Полянь Славутського району. Перевірка триватиме з 11.00 до 12.00 год.

Перевірка спеціальної системи оповіщення промислового майданчика та 5-км зони ВП ХАЕС проводиться щоквартально, згідно із розробленим графіком.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-08-03

№ 437

Викиди за період з 27.07.2020 по 03.08.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,00317
ІРГ** 0,068
ЙОД 0,0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Виробнича діяльність Хмельницької АЕС у липні 2020 року

2020-08-03

№ 436

Хмельницька атомна електростанція виконала скориговане планове завдання з виробництва електроенергії у липні 2020 року на 110%. За сім місяців поточного року ХАЕС цей показник склав 102,6%.

За липень цього року ХАЕС вироблено 1 417 млн. кВт*год електроенергії при плані 1288 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 713 млн. кВт*год електроенергії, другим – 704 млн. кВт*год електроенергії.

З початку року Хмельницькою АЕС вироблено 7 180,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 7 000 млн. кВт*год електроенергії.

У липні 2020 року коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 95,84 %, на другому – 94,62 %. КВВП на двох енергоблоках Хмельницької АЕС - 95,23%.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-08-03

№ 435

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 3 серпня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 19 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 79 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 77 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 17 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 884 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 2 серпня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-08-03

№ 434

Сьогодні, 3 серпня 2020 року, станом на 8 год. 45 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 48,59 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 875 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 43,15 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС