Новини

Цех вентиляції і кондиціонування очолив Костянтин Кічан

2020-07-31

№ 433

31 липня 2020 року Костянтин Валерійович Кічан очолив колектив цеху вентиляції і кондиціонування.

Костянтин Кічан народився у м .Красноярськ (РФ) 26 жовтня 1975 року. Освіту здобув у Національному технічному університеті України «КПІ» за спеціальністю «атомна енергетика».

Відразу по закінченні вишу розпочав роботу на Хмельницькій АЕС машиністом-обхідником турбінного устаткування. Пізніше працював провідним інженером управління турбіною, начальником зміни ТЦ.

Інформаційний центр ХАЕС

Володимир Гудзь призначений начальником хімічного цеху

2020-07-31

№ 432

31 липня 2020 року Володимир Віталійович Гудзь призначений начальником хімічного цеху.

Володимир Гудзь народився 13 травня 1985 року у м. Нетішин. Закінчив Національний технічний університет України «КПІ» за спеціальністю «атомна енергетика» у 2008 році.

У листопаді 2008 року розпочав трудову діяльність на Хмельницькій АЕС на посаді оператора спецводоочищення 5 групи. Працював начальником зміни цеху та заступником начальника ХЦ з ремонту.

Інформаційний центр ХАЕС

Начальником транспортного цеху призначено Олександра Сахнюка

2020-07-31

№ 431

Олександр Іванович Сахнюк призначений начальником транспортного цеху Хмельницької АЕС.

Олександр Сахнюк народився 8 серпня 1986 року у с. Рівки Славутського району Хмельницької області. У 2008 році закінчив Національний університет водного господарства та природокористування, здобувши фах інженера-механіка. У 2014 році закінчив Одеський національний політехнічний університет за спеціальністю «атомна енергетика».

На Хмельницькій АЕС розпочав працювати з 2009 року дефектоскопістом. У 2017 році очолив лабораторію автоматизованих систем контролю відділу контролю металів.

Інформаційний центр ХАЕС

Вдячні за довголітню працю

2020-07-31

№ 430

Свій трудовий шлях на Хмельницькій АЕС завершили керівники низки підрозділів, зокрема хімічного цеху, цеху вентиляції та кондиціонування, служби головного метролога, транспортного цеху та загального відділу.

Життя кожного з них є складовою  функціонування протягом  трьох з лишнім десятиліть  найпотужнішого підприємства краю – Хмельницької АЕС. Здебільшого ці люди прийшли до початку експлуатації атомної станції і разом із підприємством зростали як фахівці, піднімаючись до керівних висот у тому чи іншому напрямку діяльності.

Приміром, Віктор Васильович Приходько до початку трудового шляху на ХАЕС вже мав десятилітній стаж роботи на інших підприємствах. За його безпосередньої участі фактично створена і надзвичайно продуктивно працює метрологічна служба станції. Він стояв біля витоків  тісної співпраці із державними науковими метрологічними центрами, територіальними метрологічними центрами Держспоживстандарту України та метрологічними службами галузі, постійно залучався до впровадження нових засобів вимірювальної техніки, інформаційно-вимірювальних систем, еталонів і взірцевого обладнання, а також впровадження сучасних методів вимірювань та вдосконалення діючих методик вимірювань технологічних параметрів. Віктор Васильович відзначений за плідну роботу унікальним званням «Заслужений метролог України». Таких фахівців у сфері енергетики одиниці.

Від лісоруба острозького лісництва до керівника цеху вентиляції і кондиціювання Хмельницької АЕС – трудовий шлях Валерія Миколайовича Тихонова. Брав участь у спорудженні станції, а згодом влився у колектив експлуатаційників. Під його керівництвом з 2004 року здійснено великий обсяг модернізаційних робіт. Гарні умови для працівників ХАЕС і відповідні до регламенту для обладнання -  такий результат цих зусиль.

У хімічному цеху про Миколу Васильовича Замфіракі відгукуються як про солідного, справедливого, фахового, інтелігентного керівника.
Надійна та економічна робота обладнання протягом проектного терміну експлуатації та після нього, значною мірою залежить від стану та контролю водно-хімічного режиму станції. Про успішну та стабільну роботу хіміків свідчить той факт, що за весь період експлуатації на ХАЕС найменша по компанії кількість заглушених трубок парогенератора, як показник якісного водно-хімічного режиму та високого професіоналізму хіміків.
За вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України, практичний розвиток культури безпеки, високі показники у праці, прихильність принципам культури, внесок у поліпшення культури безпеки  2004 року хімічний цех визнавався кращим підрозділом атомної електростанції з культури безпеки. Микола Васильович на усіх етапах діяльності підрозділу з реконструкції і модернізації, покращення побуту, відпочинку і спорту був душею цього високопрофесійного колективу.

Начальник транспортного цеху Михайло Миколайович Паришкура обійняв посаду з пуском другого енергоблока. Звичайно ж, цех ХАЕС отримав не лише новий статус – транспортного цеху, - але й мав оновитись за іншими параметрами. Розпочали з реконструкції старих приміщень та побудови нових, для прискорення будівельних робіт задіяли персонал підрозділу. Облаштували новий навіс, під яким проводиться лагодження техніки у будь-яку пору року, не зважаючи на негоду. Знайшлися ентузіасти, які організували людей  для  висадження саджанців різних порід дерев. У адміністративному корпусі відремонтували кабінети,  реконструювали диспетчерську. Процеси оновлення торкнулися не тільки покращення соцкультпобуту, а й технічного стану автопарку. Тут експлуатується понад 250 одиниць техніки, яку впізнають   за  логотипами «ХАЕС.  НАЕК «Енергоатом».

У трудовому колективі Хмельницької АЕС свою стезю знайшла і Світлана Миколаївна Пашинська. Тридцять п’ять років віддано колективу атомників. Спочатку працювала діловодом управління Дирекції, а у 1989 році обійняла  посаду завідувачки канцелярії. У тому ж таки 2004 році, коли станція стала двоблочною, вона очолила загальний відділ. Робота клопітка, відповідальна, насичена багатьма нюансами і подіями.

Завершився останній робочий день в колективі атомників для цих знаних особистостей. Слова вдячності за плідну багаторічну працю висловив від імені трудового колективу генеральний директор Андрій Козюра. Високі стандарти, впроваджені цими керівниками, залишаться маркерами ділових і людських стосунків для фахівців, що змінюють їх на командирських місточках.

Інформаційний центр ХАЕС

Рятувальники міста-супутника Хмельницької АЕС тренувалися гасити пожежі нафтопродуктів

2020-07-31

№ 429

30 липня цього року на смузі психологічної підготовки 7 Державної пожежно-рятувальної частини відбулося навчально-експериментальне заняття з особовим складом підрозділів 3 Державного пожежно-рятувального загону головного управління державної служби України у Хмельницькій області (3ДПРЗ ГУ ДСНС).

Мета заняття – визначення ефективності вогнегасних засобів, способів та методів гасіння розлитого мастила на горизонтальних поверхнях та технологічному обладнанні.

Під час заняття вогнеборці гасили мастило за допомогою ствола пожежного ручного комбінованого та ствола повітряно-пінного розпилюючого. На гасіння подавали розпилені струмені води, воду зі змочувачем та повітряно-механічну піну.

Особовий склад З ДПРЗ ГУ ДСНС вправно і оперативно впорався із поставленими завданнями.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-31

№ 428

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 31 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 18 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 79 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 74 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 працівники ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 24 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 873 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 30 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

На першому енергоблоці ХАЕС реалізують проект з підвищення потужності реакторної установки

2020-07-31

№ 427

На Хмельницькій АЕС тривають планові роботи з підвищення дозволеної теплової потужності реакторних установок енергоблоків до 101,5%, з метою забезпечення енергетичної безпеки держави в рамках Енергетичної стратегії України.

Головний технолог Руслан Кариков у розмові з журналістами зауважив, що такі роботи проводяться на всіх майданчиках енергокомпанії. Вони надзвичайно важливі і корисні, основна мета – збільшення виробітку електроенергії атомними енергоблоками. Це зовсім не означає, що досягати цього маємо будь-якою ціною. Обов’язковою і незмінною умовою залишається дотримання всіх норм безпеки та проектних меж.

«Починаючи з 22 липня, проводимо поступове підвищення потужності реакторної установки першого енергоблока. Спочатку на 1%, наступного дня ще на 0,5%, - розповідає керівник служби головного технолога. - Зараз тривають всі необхідні дослідження, підтвердження характеристик обладнання і накопичення інформації для можливості подальшої експлуатації енергоблока саме на потужності 101,5%».

На майданчику кожної з вітчизняних АЕС визначено пілотний енергоблок для реалізації проекту з підвищення потужності реакторних установок. На Хмельницькій таким став перший енергоблок. Вже до кінця поточного року тут планують пройти етап дослідної експлуатації на потужності 101,5%, а набутий досвід пізніше застосувати, виконуючи аналогічні роботи на другому енергоблоці. За сприятливих обставин, тобто проведення певних модернізацій, позитивний результат на другому мільйоннику розраховують отримати вже в наступному році.

Тема підвищення дозволеної потужності енергоблоків не нова, виникла вона ще в 70-і роки у США. Підставою для цього стала можливість за рахунок збільшення точності визначення потужності реакторної установки і збільшення точності її підтримки, дещо підвищити потужність, дотримуючись всіх заходів і умов забезпечення безпечної експлуатації. Оскільки всі наші вітчизняні енергоблоки родом з тих самих 70-х, у проект закладено доволі великі консервативні запаси, в тому числі й стосовно названих вище параметрів: точності визначення потужності і точності її підтримки. З розвитком науки і техніки з’явилася можливість скористатися сучасними досягненнями, завдяки проведеним певним модернізаціям та не виходячи за рамки проектних вимог і неухильно дотримуючись встановлених норм безпеки.

Щодо порогової межі підвищення потужності, головний технолог, зокрема, зауважив ,що і підвищенням потужності переймаються по всьому світу, на енергоблоках ВВР-440 вже успішно освоїли потужність 105, 107 і 108%. На тисячниках, які експлуатуються у нас, в Росії також уже вийшли на 104%. Для досягнення такого рівня потужності необхідні чималі капіталовкладення і модернізація відповідного обладнання. Отож, наразі всі енергоблоки АЕС України освоять потужність 101,5%, що ж до можливого продовження роботи з підвищення потужності до 104%, прийматиметься відповідне рішення в рамках Енергетичної стратегії.
Очікувати на введення енергоблока №1 в промислову експлуатацію з можливістю працювати на потужності 101,5% варто після результативного проходження етапу дослідної експлуатації.

«Ми отримаємо можливість збільшити виробництво електроенергії у періоди, коли енергосистема готова її від нас прийняти. Відтак, заробити більше коштів і спрямувати їх на розвиток, в тому числі підвищення рівня безпеки енергоблоків»,- насамкінець, підсумував Руслан Кариков.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-31

№ 426

Сьогодні, 31 липня 2020 року, станом на 8 год. 20 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,15 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 688,83 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 897 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,82 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 682,18 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС реконструюють систему регулювання турбіни

2020-07-30

№ 425

У рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на 2-му енергоблоці ХАЕС заплановано здійснити реконструкцію системи регулювання турбіни. Зокрема, здійснити заміну електронної , а також гідравлічної систем регулювання на механіко-гідравлічну.

Реалізація цього заходу дозволить забезпечити збільшення точності регулювання потужності та якісну діагностику елементів систем регулювання. За рахунок підвищення точності регулювання потужності очікується збільшення виробітку електроенергії.
За словами заступника начальника турбінного цеху з монтажу та реконструкції ВП ХАЕС Дмитра Карпинського, завдяки впровадженню нової системи регулювання турбіни з’явиться можливість для контролю за станом обладнання.
«На сьогоднішній день керування турбінною установкою здійснюється гідравлічним шляхом, а після реконструювання, буде впроваджено електронну систему яка дасть можливість точного керування, діагностування і всебічного контролю за станом системи», - зазначив Д. Карпинський.
«Програмно-технічний комплекс, в якому закладені алгоритми роботи обладнання турбінної установки, може з великою швидкістю обробляти всі сигнали і видавати команди, а механічна частина завжди відставала. Було прийнято рішення щодо застосування гідроблоків, які будуть діяти безпосередньо на регулюючі клапани високого тиску турбіни і за відповідною командою відразу переміщатися на заданий рівень. За рахунок цього будуть виключені гідравлічні зв’язки та буде забезпечена можливість підтримки потужності і обертів відповідно до необхідних нормативів»,- зауважив, у свою чергу, начальник лабораторії уніфікованих комплексів технічних засобів та програмно-технічних комплексів цеху теплової автоматики і вимірювань ВП ХАЕС Олександр Гульчук.
Хмельницька АЕС є пілотною станцією, на якій розпочнеться впровадження цієї системи. Проводяться також роботи щодо реалізації цього заходу на ЮУ АЕС та розпочато підготовку на РАЕС.
Необхідне обладнання, закуплене за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, наразі знаходиться на складах ХАЕС. Обладнання складається із електронної частини, виготовленої вітчизняним виробником ТОВ «НВП Моноліт Енерго» та механічної – виробництва польської компанії Ponar Wadovice.
Концепція модернізованої системи розроблена спеціалістами ПрАТ «Техенерго» (м. Львів) з якими ХАЕС співпрацює протягом багатьох років Для персоналу підрозділів, які експлуатуватимуть систему, буде проведене відповідне навчання на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС. Впровадження цього заходу дозволить забезпечити виконання вимог щодо синхронізації і підключення енергосистеми України до Європейської. У наступному, 2021 році, реконструкцію системи регулювання турбіни заплановано здійснити також на першому енергоблоці Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ХАЕС

Нетішинська міська рада стимулює розвиток підприємницької діяльності в місті енергетиків

2020-07-30

№ 424

Під час карантинну багато підприємців, в тому числі й працівників Хмельницької АЕС, зіштовхнулися з фінансовими проблемами. Знизилась ділова активність, з’явилась потреба в залученні додаткових обігових коштів.

Саме тому й виникла необхідність розробити заходи, які б стимулювали розвиток підприємницької діяльності і допомогли мінімізувати негативні наслідки спаду економічної активності.

Директор Комунального підприємства Нетішинської міської ради «Агенція місцевого розвитку» Костянтин Кирилюк розповів журналістам корпоративних ЗМІ, про те, що одним із заходів, спрямованих на вирішення проблем пов’язаних з економічною рецесією, яку викликала епідемія COVID-19, є створення Револьверного фонду для надання поворотної фінансової допомоги (ПФД) фізичним особам-підприємцям (ФОП), які зареєстровані на території Нетішинської міської ОТГ.

Поворотна фінансова допомога – досить зручний інструмент поповнення обігових коштів. До таких операцій, зазвичай, звертаються «дружні» суб'єкти господарювання, які можуть на безпроцентній основі позичити кошти. ПФД не передбачає нарахування відсотків або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

«Поворотна фінансова допомога надається на поповнення обігових коштів з метою закупівлі товарів, робіт, послуг, необхідних для провадження підприємницької діяльності, а також для закупівлі і встановлення чи монтажу обладнання, або основних засобів для використання у підприємницькій діяльності, - розповів Костянтин Кирилюк. - Допомогу можуть отримати підприємці, які сплачують єдиний податок. Гранична сума на одного заявника складає  п’ятдесят тисяч гривень. Допомога має бути повернена до кінця 2020 року».

Така допомога не надається на погашення кредитів, боргових зобов’язань перед третіми сторонами або сплати комунальних платежів.

Рішення №229/220 про порядок надання поворотної допомоги Завантажити документ (~7.38 МБ)
Заява для ФОП Завантажити документ (~0.66 МБ)
Анкета заявника ФОП Завантажити документ (~0.28 МБ)
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-30

№ 423

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 30 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 20 випадків захворюваності на COVID-19, з них 18 осіб одужало. За минулу добу зареєстровано два нових випадки захворювання на коронавірус у працівників ХАЕС.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 78 осіб (у тому числі 16 дітей, 20 працівників ВП ХАЕС з них 1 – зареєстрований в Славутському центрі ПМСД, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 73 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 працівники ХАЕС.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 26 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 870 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 29 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Екологічний тур заповідними стежками навколо Хмельницької АЕС

2020-07-30

№ 422

Територія навколо Хмельницької АЕС – частина Національних природних парків «Мале Полісся» та «Дермансько-Острозький».
Національні парки знаходяться в надзвичайно мальовничій місцевості, де поєднались ландшафти Полісся та лісостепу. Територія парків охоплює лісові масиви Ізяславського, Славутського, Острозького, Здолбунівського районів, які завдяки своїм унікальним розташуванням та кліматичним умовам вирізняються багатим біорізноманіттям. Природні парки включають в себе кілька озер і болотних масивів, пагорби Мізоцького кряжу та Кременецьких гір, а також частини долин річок Горинь, Вілія, Гнилий Ріг.
Відділ роботи з громадськістю і ЗМІ ініціював проведення низки екологічних турів заповідними стежками навколо Хмельницької АЕС.
Нещодавно відбувся перший із запланованих екотурів Національним природним парком «Дермансько-Острозький», який існує в гармонії із найпотужнішим енергетичним підприємством Хмельниччини та входить до зони спостереження Хмельницької АЕС.
Заповідник створений ще у 2009 році для охорони ландшафтів Малого Полісся, Волинської та Подільської височин і охоплює Здолбунівський та Острозький райони Рівненської області.

Вирватися із щоденної метушні, відчути красу і первозданність природи, познайомитися із принадами флори та фауни нашої місцини поставила за мету група медійників, науковців та дослідників, яка вирушила мандрувати екологічними стежками краю. Серед них  працівники Нетішинського краєзнавчого музею, зокрема директор Оксана Кононюк та науковий співробітник Наталія Горячова, відомий орнітолог-любитель Віктор Бондарець та екологи-науковці із Острозького заповідника.

Екскурсовод- завідувачка науково-дослідного сектору Національного заповідного парку «Дермансько-Острозький»- Оксана Головко розпочала спільну подорож із мальовничого села Межиріч, що на Острожчині. Його принадою є місцевий став, який впадає в річку Збитинка. Саме такі тихі заплави є взірцем спокою та релаксу: гладеньке плесо води порушують хіба що граціозні рухи сімейства лебедів із малятами та водопій місцевих гнідих красенів. Крім знімальної техніки, була також можливість спостерігати за рослинним і тваринним світом через біноклі.

Наступною зупинкою екологічного туру став Новомалин, згадка про який сягає ще 14-го століття. Нині це тихе село Острозького району презентує відвідувачам руїни каплиці Новомалинського замку, яка збереглася тут найкраще. Сам замок, який свого часу був досить відомим палацовим комплексом Волині, перетворився на кілька зруйнованих стін-мурів. Сьогодні лише мальовничі руїни нагадують про минулу славу палацового комплексу, а колишні бали, мисливські походи та світські розваги шляхтичів намагається замінити сучасний етнофестиваль «Новомалинська Любава», який проводиться тут уже кілька років поспіль.

Ще однією окрасою села є новомалинське водосховище, яке входить до Дермансько-Острозького заповідника, окрім того воно ще має статус орнітологічного заказника «Збитинський». І дійсно, тут велике розмаїття птахів, частину з яких ми спостерігали. Загальна плаща озера – 232 гектари, власне, водне дзеркало займає 180 гектарів, це досить значна величина, як для штучної водойми на маленькій річці Збитинка, яка протікає територією Національного парку і є притокою Вілії. А навколо водосховища є дуже багато заболочених плавнів, де теж гніздяться і мешкають різні види пернатих. Став існував тут з давніх часів, а з 1981 року після реконструкції отримав статус водосховища, яке є одним із найбільших у Рівненській області.

- Птахи – це дуже благодатні об’єкти для екскурсій, тому що вони динамічні, їх життя можна бачити в русі. Ми останнім часом теж активно розвиваємо цей напрямок і бачимо, що людям це надзвичайно подобається, - каже пані Оксана. - Ця орнітологічна стежка у нас облаштована в рамках проекту «Розвиток екологічного туризму в заплаві річки Збитинка». Він є частиною виграного гранту, профінансованого Міністерством закордонних справ Чехії у 2019 році. Завдяки цьому ми встановили інформаційні стенди нашими екостежками, зробили маркування, закупили обладнання для спостережень, зокрема біноклі та оптичну трубу, замовили друковані визначники птахів. Також минулого року ми провели серію еко-просвітницьких заходів, тренінгів для місцевих громад щодо розвитку так званого зеленого туризму.

«На іншій частині водосховища, яка є вже більш природною територією Національного заповідника. Тут розміщуються луки, заболочені плавні, далі по річці Збитинка – болота – такий собі рай як для екосистем, так і для птахів. Якщо гармонія існує – то ось її взірець: поєднання унікальної флори та фауни. Жителями цієї місцини є різні види куликів, білі та чорні лелеки, чаплі, орлан білохвостий, лунь очеретяний, полює тут і хижа скопа», - розповідає Оксана Головко.

Та найбільшу увагу усіх відвідувачів екомаршруту привертає поселення ластівок, які мешкають у глиняних кручах обабіч дороги. Саме у земляних природних насипах гніздиться ластівка берегова, сотні цих сірувато-бурих пташок кружляють над своїми домівками-нірками. А ще поруч ми почули мелодійні звуки бджолоїдки, пташки, яка теж є розповсюдженою на території заповідника. Вона – неначе веселка, бо пір’ячко грає усіма кольорами, орнітологи ще називають її українською колібрі

Завершальним акордом екологічного туру були унікальні карбонатні болота в лісових масивах села Буща. на Здолбунівщині. Саме тут розміщений ботанічний заказник загальнодержавного значення. Саме в цю пору року, простуючи лісовою екостежкою, можна побачити найбільше червонокнижних рослин, зокрема квітучі дикі орхідеї – коручки болотні, росичку комахоїдну, мох-сфагнум, калган (перстач прямостоячий), інші цікаві види флори. На болоті росте також язичник сибірський – рідкісна червонокнижна рослина, саме вона стала символом-емблемою Національного природного парку «Дермансько-Острозький». І, до речі, тільки-тільки починала розквітати. Загалом на території заповідника росте більше тисячі рослин, з них 90 видів занесені до Червоної книги України.

Останнім часом модним і популярним став екологічний туризм - відпочинок в місцях з незайманою природою. Саме такими туристами стали і учасники цього туру, пересвідчившись в  екологічному благополуччі та гармонійному співіснуванні потужного промислового виробництва з навколишнім середовищем.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-30

№ 421

Сьогодні, 30 липня 2020 року, станом на 8 год. 15 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,14 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 664,68 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 903 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,67 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 660,36 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-29

№ 420

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 29 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 19 випадків захворюваності на COVID-19, з них 18 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 77 осіб (у тому числі 16 дітей, 19 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 73 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 20 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 869 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 28 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-29

№ 419

Сьогодні, 29 липня 2020 року, станом на 8 год. 05 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,18 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 640,54 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 941 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,83 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 637,69 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-28

№ 418

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 28 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 19 випадків захворюваності на COVID-19, з них 18 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 77 осіб (у тому числі 16 дітей, 19 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 73 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 23 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 863 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 27 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 2 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-07-28

№ 417

Викиди за період з 20.07.2020 по 27.07.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,0032
ІРГ** 0.0693
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-28

№ 416


Сьогодні, 28 липня 2020 року, станом на 8 год. 10 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 616,35 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 952 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,91 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 614,86 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-27

№ 415

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 27 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 19 випадків захворюваності на COVID-19, з них 18 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 77 осіб (у тому числі 16 дітей, 19 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 73 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 21 особа на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 862 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 26 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 6 осіб.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-27

№ 414

Сьогодні, 27 липня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 592,04 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 949 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,97 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 591,96 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-24

№ 413

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 24 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 17 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 72 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 16 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 852 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 23 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-24

№ 412

Сьогодні, 24 липня 2020 року, станом на 8 год. 20 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1018 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 519,09 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 962 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,19 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 522,98 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-23

№ 411

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 23 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 17 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 71 – одужала, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 особи, в тому числі 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 10 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 852 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 22 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний цент ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-23

№ 410

Сьогодні, 23 липня 2020 року, станом на 8 год. 20 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,02 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 494,83 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 959 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,19 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 499,79 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-22

№ 409

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 22 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 17 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 71 – одужала, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 особи, в тому числі 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 12 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 850 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 21 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний центр ХАЕС

Технічне переоснащення систем фізичного захисту серед пріоритетних завдань Хмельницької АЕС

2020-07-22

№ 408

Згідно із відповідним Розпорядженням Кабінету Міністрів, з 2017 року в Україні реалізується Державна програма щодо технічного переоснащення та реконструкції інженерно-технічних засобів систем фізичного захисту всіх вітчизняних атомних електростанцій. У рамках цієї програми продовжується виконання заходів з технічного переоснащення системи фізичного захисту Хмельницької АЕС.

Фізичний захист – це діяльність у сфері використання ядерної енергії, спрямована на забезпечення захищеності ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання та на зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї.
На Хмельницькій АЕС за фінансової допомоги іноземних інвесторів із Швеції та Норвегії.  завершено будівництво та введено в дослідну експлуатацію Центральний пульт фізичного захисту (ЦПФЗ), який оснащений сучасними апаратними та програмними засобами. Початок функціонування ЦПФЗ став одним із важливіших етапів виконання програми технічного переоснащення комплексу інженерно-технічних засобів системи фізичного захисту Хмельницької АЕС.
«Введення ЦПФЗ в дослідну експлуатацію з’явилося довгоочікуваним результатом втілення, як наших власних бажань, так і рекомендацій МАГАТЕ щодо удосконалення існуючого рівня фізичного захисту ХАЕС», - зауважив помічник генерального директора ВП ХАЕС із загальних питань – відповідальний за культуру захищеності Анатолій Бойко.
Наразі, практично завершено модернізацію автоматизованого комплексу інженерно-технічних засобів фізичного захисту (ІТЗ ФЗ) на першому енергоблоці, який був вперше впроваджений в Україні відповідно до Міжнародної Програми з ядерної безпеки, за фінансової підтримки уряду США на ХАЕС ще у 2000 році.
«Досвід, який був накопичений персоналом підрозділу фізичного захисту Хмельницької АЕС спільно з розробниками проекту, особливо на перших етапах його експлуатації, був врахований при створенні подібних комплексів, як на другому енергоблоці нашої станції, так і на енергоблоках інших українських АЕС, - розповідає Анатолій Бойко, - «Крім того, впровадження на Хмельницькій АЕС автоматизованого комплексу ІТЗ ФЗ на діючому енергоблоці №1, стало приводом потрапляння у червні 2003 року під спеціалізовану міжнародну консультативну місію МАГАТЕ з оцінки стану фізичного захисту – IPPAS. За результатами роботи цієї місії Хмельницька АЕС отримала позитивну оцінку. Однією з рекомендацій цієї місії було будівництво та введення в дію ЦПФЗ, що нарешті вдалося реалізувати у цьому році».
На сьогодні вже розроблено проектно-кошторисну документацію щодо технічного переоснащення автоматизованого комплексу ІТЗ ФЗ енергоблока №2, яка проходить експертизу в Державному науково-технічному центрі з ядерної і радіаційної безпеки. Після введення в промислову експлуатацію модернізованого автоматизованого комплексу ІТЗ ФЗ на енергоблоці №1 та надання відповідного фінансування Енергоатомом, розпочнеться безпосередня діяльність з укладення належних договірних домовленостей з виконавцем робіт на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-22

№ 407

Сьогодні, 22 липня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 994 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,88 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 470,93 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 962 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,15 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 476,6 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Конкурс плакатів з культури безпеки оголошено на Хмельницькій АЕС

2020-07-21

№ 406

На Хмельницькій АЕС оголошено Конкурс плакатів з культури безпеки.
Захід проводиться в рамках Програми конкретних дій, спрямованих на становлення і розвиток культури безпеки у ВП ХАЕС. Основною метою заходу є сприяння розумінню персоналом впливу своєї діяльності на безпеку та наслідки, до яких може призвести недотримання вимог та технологічних регламентів з безпечної експлуатації.
Поняття «культура безпеки» за останні роки стало базовим для працівників електростанції і перебуває під постійним контролем.
Показовим є й те, що Хмельницька АЕС є пілотною у реалізації проекту «Вдосконалення управління культурою безпеки у ДП «НАЕК «Енергоатом» і на АЕС України», який реалізовується за участю представників Європейської Комісії, компанії Iberdrola (Іспанія) і фінансової підтримки Європейської Комісії та Енергоатома.
У персоналу Хмельницької АЕС накопичений чималий практичний досвід з цього напрямку. Колектив був відзначений Дипломом ДП «НАЕК «Енергоатом» за вагомий внесок у розвиток атомної енергетики України, високі показники у праці, прихильність принципам культури безпеки – запоруки безпечної експлуатації ядерних установок.
Організатори очікують надходження конкурсних робіт до 1 жовтня 2020р. Переможці будуть відзначені грошовими преміями.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-21

№ 405

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 21 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 17 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 71 – одужала, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 особи, в тому числі 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 14 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 847 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 20 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 5 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!


Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-21

№ 402

Сьогодні, 21 липня 2020 року, станом на 8 год. 20 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 996 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,93 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 446,93 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 961 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,17 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 453,45 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-07-20

№ 401

Викиди за період з 13.07.2020 по 20.07.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,00319
ІРГ** 0.0678
ЙОД 0.00081
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-20

№ 400

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 20 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 17 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 71 – одужала, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 особи, в тому числі 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 14 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 847 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 19 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 4 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-20

№ 397

Сьогодні, 20 липня 2020 року, станом на 8 год. 50 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 998 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,01 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 423 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 962 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,21 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 430,21 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС модернізують системи збудження генератор

2020-07-17

№ 396

У рамках реалізації заходів передбачених Комплексною зведеною програмою підвищення рівня безпеки енергоблоків на ХАЕС триває  модернізація системи збудження генератора.
Під час виконання робіт пов’язаних з продовженням терміну експлуатації, такі роботи було проведено на першому енергоблоці у 2019 році. За словами заступника начальника електричного цеху з ремонту ВП ХАЕС Олександра Ярощука, на енергоблоках експлуатувалося обладнання, яке було змонтоване на мікроелектронній базі з початку пуску енергоблоків і вже морально і фізично застаріло. Серед основних недоліків старої системи – наявність лише одного каналу регулювання напруги генератора, при відмові якого система не могла виконувати свої функції в повному обсязі. 

Підвищення надійності і стало приводом для модернізації системи збудження генератора. Зокрема, заміна існуючої статистичної частини діодної безщіткової системи збудження на систему нового покоління з використанням мікропроцесорних пристроїв.
«Ми повністю замінили щит збудження, кабельну провідникову продукцію, давачі на збуднику генератора, елементи управління на блочному щиті. Була впроваджена нова мікропроцесорна система нового покоління, яка уже не має таких недоліків як недостатня точність реєстрації основних параметрів системи збудження в нормальних та аварійних режимах, нестабільність давачів струму ротора, низька температурна стабільність та вологозахищеність тощо. А найголовніше те, що наразі у нас впроваджено двоканальну схему, тобто працює два рівнозначних незалежних канали з контролем їх справності, які в разі необхідності перемикаються  з робочого на резервний», - зазначив Олександр Ярощук.
Система надзвичайно інформативна і дозволяє контролювати в процесі експлуатації значну кількість поточних  параметрів генератора та його системи збудження.  Крім того, низка додаткових параметрів полегшує роботу персоналу.  Усі несправності виводяться на монітор, який встановлений на щиті збудження, - так звана панель управління, на якій відображено первинну схему з  параметрами роботи обладнання.  Основні параметри системи збудження може бачити на своїх робочих комп’ютерах оперативний персонал. У новій системі вбудовано функцію реєстратора аварійних подій та реєстратора нормального режиму. Також до складу модернізованої системи збудження входять два незалежні комплекти захистів силового обладнання цієї системи, комплект засобів вимірювальної техніки.
Наразі, персонал електроцеху готується до модернізації системи збудження генератора на другому енергоблоці. Завершено розробку проектної документації, закуплено обладнання, заключено договір із налагоджувальною підрядною організацією ПрАТ «Техенерго» (м.Львів). Що стосується термінів виконання, то вони розтягнуться на увесь період ремонтної кампанії, адже низка випробувань проводиться під час підключення енергоблока до мережі, на певних рівнях потужності, включаючи номінальну.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-17

№ 395

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 17 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 17 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 71 – одужала, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 2 особи, в тому числі 1 працівник ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 15 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 844 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 16 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-17

№ 392

Сьогодні, 17 липня 2020 року, станом на 8 год. 45 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1002 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,05 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 350,95 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 965 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,11 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 360,69 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-16

№ 391

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 16 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 5 осіб, в тому числі 2 працівники ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 24 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 833 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 15 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 2 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-16

№ 390

 Сьогодні, 16 липня 2020 року, станом на 8 год. 45 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,12 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 326,91 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 957 МВт. Діє балансове обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,19 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 337,58 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 0,8 млн. кВт * год  електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька АЕС поповнила експонатом міський краєзнавчий музей

2020-07-15

№ 389

Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра передав до краєзнавчого музею міста атомників проект Конституції України схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання, датований 15 червня 1996 року.

Члени Конституційної комісії, серед яких і колишній очільник ВП ХАЕС народний депутат України другого скликання Микола Дудченко, поставили свій підпис на проекті Конституції, тим самим увімкнувши зелене світло для її розгляду в парламенті. І вже 28 червня 1996 року було прийнято нову Конституцію України.
Миколу Петровича Дудченка добре пам`ятають у Нетішині й на Хмельницькій АЕС, долю з якою пов'язав у червні 1985 року, ставши тут першим начальником реакторного цеху. Це була його стартова посада в українській атомній енергетиці і на нашому підприємстві. Наступними стали – заступник головного інженера з ядерної безпеки, головний інженер. Деякий час працював у Держкоматомі, був народним депутатом Верховної Ради України 2-го скликання. Та ще до завершення каденції залишив парламент і повернувся на Хмельницьку АЕС, де більше року був її директором, після чого очолював «Енергоатом», працював на інших посадах у компанії.    Сьогодні М. П. Дудченко на пенсії, мешкає у мальовничому селі на Житомирщині, де облюбував свого часу місцину під дачу. Перебираючи свої записи та архівні матеріали, він натрапив на документ, який вважає за потрібне передати у Нетішинський міський краєзнавчий музей. Зовні це нічим не примітний зшиток аркушів формату А4 друкованого тексту. Та якого! Це ж бо ніщо інше, як проект Конституції України, схвалений Тимчасовою спеціальною комісією з його доопрацювання, датований 15 червня 1996 року. Комісія під головуванням Михайла Сироти створена була 5 травня того ж року, про що свідчить відповідна Постанова Верховної Ради України, і налічувала вона майже 30 депутатів з різних фракцій і груп.  Поміж відомих українському суспільству політиків Володимира Стретовича, Романа Безсмертного, Ігоря Юхновського, Вадима Гетьмана, Івана Зайця, Сергія Соболєва та інших значиться і Микола Дудченко.           
Під час відвідин, ознайомився керівник ХАЕС і з експозицією музею, значну частину якої займає історія будівництва АЕС, міста енергетиків. Розповідаючи про історію краю, директор краєзнавчого музею Оксана Кононюк акцентувала увагу на екологічних аспектах місцевості, про що свідчить багата флора і фауна, значна кількість рослин занесених до Червоної Книги України.    Оглядаючи експозиційні зали музею, керівник атомної станції запевнив у продовженні плідної співпраці музейників та атомників, а також пообіцяв наступний візит здійснити разом із родиною.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-15

№ 388

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 16 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 74 осіб (у тому числі 16 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок. На лікуванні знаходиться 5 осіб, в тому числі 2 працівники ХАЕС.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 24 особи на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 833 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 15 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 2 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!


Інформаційний центр ХАЕС

Аварійна готовність на Хмельницькій АЕС підтримується на високому рівні

2020-07-15

№ 387

Атомні електростанції відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки, саме тому питанням аварійної готовності на ХАЕС приділяється значна увага.
З метою своєчасного реагування на можливі надзвичайні ситуації, на ХАЕС розроблений і погоджений в установленому порядку «Аварійний план ВП «Хмельницька АЕС». Він визначає порядок проведення погоджених дій направлених на попередження та ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, а також зниження радіоактивного впливу на персонал, населення та навколишнє природне середовище. 

Для здійснення загального керівництва з локалізації та ліквідації надзвичайних ситуацій на ХАЕС створений штаб керівника аварійними роботами на майданчику, що очолює генеральний директор, який несе відповідальність за організацію роботи з локалізації та ліквідації можливих аварійних ситуацій.
«На Хмельницькій АЕС створені 23 аварійні групи та бригади загального та спеціального призначення, чисельністю біля семисот чоловік. До складу яких входять працівники експлуатаційного, ремонтного персоналу та низки підрозділів, що забезпечують функціонування єдиного механізму із запобігання позаштатних ситуацій на АЕС», - зауважив начальник управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР) ВП ХАЕС Сергій Дубина.
Реалізуючи «пост-фукусімські» заходи з підвищення безпеки, на ХАЕС придбано 4 мобільні дизельгенераторні електростанції та 6 мобільних насосних установок, для забезпечення постійної готовності ядерного об’єкта до непередбачуваних ситуацій. Це додаткові заходи, які унеможливлюють поширення будь-якої позаштатної ситуації на атомній електростанції.
За словами керівника управління з питань аварійної готовності та реагування, додаткові заходи на ХАЕС передбачені на випадок повного знеструмлення енергоблоків. Зокрема, мобільні дизельгенераторні станції та насосні установки, призначені для подачі електропостачання та охолоджуючої рідини на системи безпеки, знаходяться біля обох енергоблоків. Решта техніки  у стані очікування на спеціальному майданчику і використовується щорічно під час проведення  протиаварійних тренувань.
Загальностанційні протиаварійні тренування, які проводяться щорічно, готують персонал ХАЕС до дій в умовах позаштатної ситуації, вдосконалюючи його знання та навики. Під час проведення протиаварійних тренувань оцінюється здатність персоналу самостійно, оперативно і правильно виконувати дії в аварійному режимі, перевіряються знання і вміння оперативного персоналу структурних підрозділів ВП ХАЕС, аварійних груп і бригад при ліквідації аварійної ситуації, виникненні радіаційної аварії та ліквідації її наслідків, відпрацювання взаємодії із сторонніми організаціями, наглядовими органами та вищестоящими організаціями.  
У випадку виникнення позаштатної ситуації на АЕС, передбачене інформування територіальних та місцевих органів влади про хід протікання аварії, а також надання необхідних рекомендацій щодо захисту населення та територій. Всі заходи, які  проводяться управлінням з питань аварійної готовності та реагування ХАЕС підтверджують, що аварійна готовність на Хмельницькій АЕС підтримується  на високому рівні.

Колектив атомників усвідомлює відповідальність та важливість забезпечення  заходів з безпеки. «Головне і постійне завдання, що стоїть перед колективом управління з питань аварійної готовності та реагування - це забезпечення та підтримка високого рівня аварійної готовності Хмельницької АЕС», - насамкінець підкреслив начальник УПАГР Сергій Дубина.
Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-15

№ 384

 Сьогодні, 15 липня 2020 року, станом на 8 год. 45 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,13 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 302,79 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 963 МВт. Діє балансове обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,2 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 314,39 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 0,8 млн. кВт * год  електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-14

№ 383

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 14 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

На території Нетішинської міської ОТГ у 73 осіб (у тому числі 15 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстровано. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 18 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 831 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 13 липня, захворювань на ГРВІ немає.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ХАЕС

Начальником цеху теплової автоматики і вимірів призначено Шапольчука Руслана Івановича

2020-07-14

№ 381

Шапольчук Р.І. народився у 1978р. в с.Лісове   Барського району Вінницької області.  2000р. року закінчив Одеський державний політехнічний університет за фахом «Автоматизоване управління технологічними процесами».
 
З 2001.р працює на Хмельницькій АЕС. У ЦТАВ  пройшов шлях від електрослюсаря з обслуговування автоматики та засобів вимірювань до заступника начальника цеху з експлуатації.
11 липня 2020р. переведений на посаду начальника ЦТАВ.

Інформаційний центр ХАЕС

Службу інформаційних технологій очолив Денис Клюшніков

2020-07-14

№ 380

Денис Ігорович Клюшніков народився 2 травня 1971 року у Свердловській області (Росія).

1994 року закінчив Обнінський інститут атомної енергетики за спеціальністю «Обчислювальні машини, комплекси, системи і мережі», здобувши кваліфікацію  інженера-системотехніка.

На Хмельницьку АЕС прийшов працювати молодим спеціалістом  після закінчення інституту у 1994 р.на посаду інженера - електроніка  відділу автоматизованих систем управління СІТ.

З січня 2001р. - начальник відділу технічного обслуговування і ремонту технічних засобів навчання  навчально - тренувального центру ВП ХАЕС.

13 липня 2020р. призначений начальником служби інформаційних технологій.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-13

№ 378

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 13 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 на території Нетішинської міської ОТГ у 73 осіб (у тому числі 15 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстровано. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 18 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 828 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 12 липня, захворювань на ГРВІ немає.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний центр ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-14

№ 377

Сьогодні, 14 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,13 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 278,66 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 969 МВт. Діє балансове обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,26 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 291,19 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 0,73 млн. кВт * год  електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-07-13

№ 376

Викиди за період з 06.07.2020 по 13.07.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,0032
ІРГ** 0.0674
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

12 липня атомні станції України недовиробили 49,92 млн кВт·г електроенергії

2020-07-13

№ 375

13 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 935 МВт, поточна потужність становить 7 855 МВт.

12 липня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 189,67 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 49,92 млн кВт·г електроенергії.

З початку липня виробництво становить 2 189,79 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку липня АЕС недовиробили 681,22 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 41 643,08 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 767,93 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-10

№ 372

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 10 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 18 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало. За минулу добу зареєстрований один новий випадок захворюваності на коронавірус.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9.30 на території Нетішинської міської ОТГ у 73 осіб (у тому числі 15 дітей, 18 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу зареєстровано 2 нових випадки захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 17 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 827 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 9 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний центр ХАЕС

10 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, два працюють з обмеженнями

2020-07-10

№ 370

10 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблок №3 ЗАЕС та №2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 – блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 670 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 – поточна потужність 860 МВт, балансове обмеження 110 МВт (90% Nном).

ЗАЕС-4 – 71 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 – 86 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 – поточна потужність 970 МВт.

РАЕС-1 – поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-2 – поточна потужність 405 МВт.

РАЕС-3 – блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 – поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-1 – поточна потужність 950 МВт, обмеження по температурному режиму  генера­тора.

ЮУАЕС-2 – 86 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 – поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 – поточна потужність 1000 МВт.

ХАЕС-2 – поточна потужність 960 МВт, балансове обмеження 20 МВт (98% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 500 МВт, РАЕС – 1 835 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 960 МВт.

Станом на 10 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 915 МВт, поточна потужність становить 7 845 МВт.

Минулої доби, 9 липня, станціями вироблено 189,59 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 50,26 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-10

№ 369

Сьогодні, 10 липня 2020 року, станом на 8 год. 30 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 999 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,79 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 182,69 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 0,17 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 957 МВт. Діє балансове обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,08 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 198,38 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 0,92 млн. кВт * год  електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.


Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-09

№ 368

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 9 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 17 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 11.00 год на території Нетішинської міської ОТГ у 73 осіб (у тому числі 15 дітей, 17 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За добу зареєстровано 2 нових випадки захворювання на COVID-19 у мешканців міста. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 18 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 826 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 8 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний цент ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-09

№ 365

Сьогодні, 9 липня 2020 року, станом на 8 год. 45 хв., перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 996 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 20,19 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця – 158,89 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 3,8 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 959 МВт. Діє балансове обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,92 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 175,3 млн. кВт * год електроенергії. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 1,07 млн. кВт * год  електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Засідання комісії з професійного відбору відбулося на ХАЕС

2020-07-08

№ 364

7 липня цього року на Хмельницькій АЕС відбулося перше засідання комісії з професійного відбору, відповідно до оновленого цьогоріч «Положення про порядок комплектування персоналом ВП «Хмельницька АЕС». Згідно із відповідною процедурою прийняття на роботу, відбір пройшли кандидати на керівні та робочі посади до відділу охорони здоров’я, електричного та турбінного цехів атомної станції.

Процедура, крім засіданню комісії, передбачає також проведення співбесіди керівників відповідного підрозділу з претендентом на посаду, які попередньо визначають відповідність кваліфікації кандидата. Крім того, працівниками відділу запобігання та протидії корупції проводиться співбесіда з претендентами на предмет виявлення конфлікту інтересів. У випадку, якщо посада, на яку працевлаштовується кандидат, входить до переліку посад оперативного персоналу, обов’язковим є психофізіологічне обстеження.
Комісією проведено співбесіду з кандидатами, під час якої визначено ступінь відповідності претендентів вимогам до посади, професії, майбутньої роботи на основі чого прийняті відповідні рішення.
За словами заступника генерального директора з персоналу ВП ХАЕС Богдана Шмигельського, таку процедуру запроваджено на всіх АЕС України. Створення конкурентних умов відбору персоналу - нові виклики і можливості поповнити колектив атомників професійними працівниками.
З наявними вакансіями на Хмельницькій АЕС, а також зразком написання резюме, можна ознайомитися на офіційному веб-сайті ВП ХАЕС. Відповідні документи можна також направити електронною поштою.
«Студенти, які уклали договори з ВП ХАЕС на подальше працевлаштування, обов’язково будуть працевлаштовані на енергопідприємство. Але лише після визначення рівня їхньої кваліфікації та готовності, комісією буде запропоновано посаду, якій вони відповідатимуть», - зазначив Богдан Шмигельський.
Засідання комісії з професійного відбору планується проводити і надалі відповідно до кадрових потреб.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-08

№ 363

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 8 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 17 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год 08.07.2020 на території Нетішинської міської ОТГ у 71 особи (у тому числі 15 дітей, 17 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 не зареєстровано. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 18 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 825 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 7 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 2 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний центр ХАЕС

8 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, три працюють з обмеженнями

2020-07-08

№ 362

8 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №3 ЗАЕС, №1 та №2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 665 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 - поточна потужність 860 МВт, балансове обмеження 110 МВт (90% Nном).

ЗАЕС-4 - 69 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 84 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 975 МВт, о 18:00 7 липня згідно з дозволеною заявкою блок навантажений до номінальної потужності.

РАЕС-1 - поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 405 МВт, о 18:00 7 липня згідно з дозволеною заявкою блок навантажений до номінальної потужності.

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 1000 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 950 МВт, обмеження по температурному режиму  генера­тора.

ЮУАЕС-2 - 84 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 170 МВт (86% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 950 МВт, балансове обмеження - 20 МВт (98% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 500 МВт, РАЕС – 1 830 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 770 МВт.

Станом на 8 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 900 МВт, поточна потужність становить 7 650 МВт.

Минулої доби, 7 липня, станціями вироблено 180,53 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 58,16 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

energoatom.com.ua

7 липня атомні станції України недовиробили 58,16 млн кВт·г електроенергії

2020-07-08

№ 361

8 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 900 МВт, поточна потужність становить 7 650 МВт.

7 липня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 180,53 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 58,16 млн кВт·г електроенергії.

З початку липня виробництво становить 1 247,99 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку липня АЕС недовиробили 428,05 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 40 701,28 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 514,76 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-08

№ 360

Сьогодні, 8 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 827 МВт. Діє балансове обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 4,1 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,9 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 138,7 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 946 МВт. Діє балансове обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 1,9 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,04 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 152,4 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС здійснено заміну гермопроходок

2020-07-07

№ 359

Згідно із Комплексною зведеною програмою підвищення безпеки на Хмельницькій АЕС здійснено заміну гермопроходок на першому енергоблоці у повному обсязі. На енергоблоці №2 усі заміни гермопроходок, а їх 73, планують завершити під час цьогорічного планово-попереджувального ремонту.

Заміну гермопроходок на енергоблоці №1 було розпочато 25 років тому. На початковому етапі були закуплені 27 гермопроходок виробництва «Skoda». Тоді були замінені гермопроходки на системі управління захистом. А загалом, на енергоблоці №1 встановлено 583 гермопроходки старого виробництва.
З часом, у зв’язку із старінням гермопроходок, обладнання потребувало додаткового обслуговування, тому й було прийняте рішення замінювати гермопроходки на нові виробництва «Елокс». Найбільша їх кількість була замінена протягом 2017-2019 років згідно із Комплексною зведеною програмою підвищення безпеки.
Такі гермопроходки повністю закуплені на два енергоблоки Хмельницької АЕС. У 2019 році завершено їх заміну на обладнанні, яке знаходиться у підпорядкуванні цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ), електроцеху (ЕЦ), цеху радіаційної безпеки (ЦРБ).
Програма із заміни гермопроходок на енергоблоці №1 виконана повністю, технічне рішення та усі необхідні документи для введення у дослідну та промислову експлуатацію вже оформлені, погоджені в установленому порядку з Державною інспекцією ядерного регулювання України.
За словами начальника ЦТАВ ВП ХАЕС Валентина Самцова, якість сучасних гермопроходок вражає досвідчених працівників атомної станції. Гермопроходки виконані із сучасних матеріалів із застосуванням радіаційностійких провідників. Вони принципово відрізняються модулями навіть від гермопроходок 25-річної давнини виробництва «Skoda». За обсягом проходження сигналу нове обладнання має значно вищі можливості, ніж попередні аналоги.
Гермопроходки «Елокс» обладнані спеціальними манометричними комплектами контролю щільності первинного модулю і порожнини проходки, що дозволяє персоналу у будь-який момент проконтролювати їх працездатність і провести технічне обслуговування. Кожна гермопроходка має свій паспорт, де вказані усі важливі дані монтажу, випробувань та обслуговування.
Строк служби нових гермопроходок – 30 років, отож, за словами спеціалістів, цього вистачить на увесь термін продовженої експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Інформаційний центр ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-07

№ 358

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 7 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 17 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало. За минулу добу зареєстрований 1 новий випадок захворювання на коронавірус.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год на території Нетішинської міської ОТГ у 71 особи (у тому числі 15 дітей, 17 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу зареєстровано 2 нових випадки захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 12 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 825 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 6 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.
Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! 

Інформаційний центр ХАЕС

6 липня атомні станції України недовиробили 61,2 млн кВт·г електроенергії

2020-07-07

№ 357

7 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 955 МВт, поточна потужність становить 7 405 МВт.

6 липня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 178,11 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 61,2 млн кВт·г електроенергії.

З початку липня виробництво становить 1 067,46 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку липня АЕС недовиробили 369,89 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 40 520,75 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 456,6 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

 

www.energoatom.com.ua

7 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-07-07

№ 356

7 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №3,6 ЗАЕС, енергоблок № 2 РАЕС, енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 665 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 - поточна потужність 855 МВт, балансове обмеження 130 МВт (89% Nном).

ЗАЕС-4 - 68 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 83 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 855 МВт, балансове обмеження 150 МВт (89% Nном).

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 350 МВт, балансове обмеження 50 МВт (88% Nном).

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 990 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 950 МВт, обмеження по температурному режиму  генера­тора..

ЮУАЕС-2 - 83 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 170 МВт (87% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 80 МВт (94% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 375 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 7 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 955 МВт, поточна потужність становить 7 405 МВт.

Минулої доби, 6 липня, станціями вироблено 178,11 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 61,2 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-07

№ 355

Сьогодні, 7 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє балансове обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 118,8 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 904 МВт. Діє балансове обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 130,3 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-06

№ 354

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 6 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 10 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 825 осіб.
На Хмельницькій АЕС, станом на 5 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 3 особи.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-07-06

№ 353

Викиди за період з 30.06.2020 по 06.07.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН* 0,0032
ІРГ** 0.0665
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
* ДІН - довгоіснуючі нукліди.
**ІРГ - інертні радіоактивні гази.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

6 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-07-06

№ 352

6 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №3,6 ЗАЕС, енергоблок № 2 РАЕС, енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 665 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 - поточна потужність 855 МВт, балансове обмеження 130 МВт (89% Nном).

ЗАЕС-4 - 67 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 82 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 855 МВт, балансове обмеження 150 МВт (89% Nном).

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 350 МВт, балансове обмеження 50 МВт (88% Nном).

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 990 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 950 МВт.

ЮУАЕС-2 - 82 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 170 МВт (87% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 80 МВт (94% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 375 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 6 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 955 МВт, поточна потужність становить 7 405 МВт.

Минулої доби, 5 липня, станціями вироблено 178,25 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 61,2 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

5 липня атомні станції України недовиробили 61,2 млн кВт·г електроенергії

2020-07-06

№ 351

6 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 955 МВт, поточна потужність становить 7 405 МВт.

5 липня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 178,25 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 61,2 млн кВт·г електроенергії.

З початку липня виробництво становить 889,35 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку липня АЕС недовиробили 308,69 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 40 342,64 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 395,4 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-06

№ 350

Сьогодні, 6 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 825 МВт. Діє балансове обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 99 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 904 МВт. Діє балансове обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через балансове обмеження 2,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 108,6 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-03

№ 349

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 3 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м. Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 8 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 821 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 2 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 1 особа.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

3 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-07-03

№ 348

3 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №3,6 ЗАЕС, енергоблок № 2 РАЕС, енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 670 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 - поточна потужність 850 МВт, балансове обмеження 130 МВт (89% Nном).

ЗАЕС-4 - 64 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 79 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 850 МВт, балансове обмеження 150 МВт (88% Nном).

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 350 МВт, балансове обмеження 50 МВт (88% Nном).

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 990 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 950 МВт.

ЮУАЕС-2 - 79 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 170 МВт (87% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 80 МВт (94% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 370 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 3 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 960 МВт, поточна потужність становить 7 400 МВт.

Минулої доби, 2 липня, станціями вироблено 178,1 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 61,44 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

1 липня атомні станції України недовиробили 63,41 млн кВт·г електроенергії

2020-07-03

№ 347

3 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 960 МВт, поточна потужність становить 7 400 МВт.

2 липня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 178,1 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 61,44 млн кВт·г електроенергії.

З початку липня виробництво становить 354,2 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку липня АЕС недовиробили 124,85 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 39 807,49 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 211,56 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-03

№ 346

Сьогодні, 3 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,1 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,82 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 39,62 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 905 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,73 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 43,43 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Атомпрофспілка виступила на підтримку рішення про впорядкування системи декларування працівників Енергоатома

2020-07-02

№ 345

Профспілка працівників атомної енергетики та промисловості України (Атомпрофспілка) підтримує рішення про впорядкування системи декларування працівників Енергоатома у відповідності до чинного законодавства та вважає, що така позиція є демонстрацією діалогу із профспілками і засвідчує бажання керівництва компанії, в межах повноважень та Закону, шукати вихід навіть із найскладніших для дискусії питань. Цю позицію було викладено у відкритому листі Атомпрофспілки, опублікованому на офіційній сторінці організації у Facebook.

У листі наголошується, що впродовж минулих років керівництво Атомпрофспілки неодноразово застерігало керівництво ДП «НАЕК «Енергоатом» від неправомірного розширення кількості декларантів з числа членів трудового колективу Енергоатома. «Загалом це понад 4,5 тисячі осіб, які не приймають управлінських рішень, не є розпорядниками коштів та обіймають посади, де корупційні ризики практично зведені до нуля» - підкреслюють в Атомпрофспілці.

У профспілковій організації зазначають, що не зважаючи на численні звернення, жодних позитивних зрушень у згаданому питанні так і не відбувалося. «30 червня в «НАЕК «Енергоатом» відбулася нарада, на якій було прийнято рішення щодо перегляду внутрішнього переліку осіб, які підлягають декларуванню. Відтак ухвалено рішення: Визначати, хто належить до суб’єктів декларування, лише відповідно до статті 65 Господарського кодексу та положень статуту підприємства. Внести необхідні зміни до посадових інструкцій та внутрішніх документів компанії. Підготувати відповідну правову позицію компанії, повідомити її в НАЗК та донести до відома відокремлених підрозділів для ознайомлення та неухильного дотримання», - уточнюється у листі.

Керівництво Атомпрофспілки переконано, що прийняте 30 червня рішення лежить виключно в правовому полі та повністю відповідає законодавству України: «Йдеться не про спроби уникнути кримінальної відповідальності тією чи іншою посадовою особою, а про впорядкування системи внутрішнього декларування і контролю, яка подекуди створює зайві механізми дискримінаційного тиску та породжує інші правові ризики».
www.energoatom.com.ua

Енергоатом просить визнати недійсними окремі пункти чинного статуту підприємства

2020-07-02

№ 344

Сьогодні поточна діяльність та подальший розвиток ДП «НАЕК Енергоатом» значною мірою залежать від юридичних основ, прописаних у Статуті. Фінансові виклики, які стоять перед ЕА, потребують кардинальних змін, зокрема й у проведенні кадрових реформ та зміні структури компанії. Але чинна редакція Статуту повністю унеможливлює такі зміни.

З огляду на це, діючи в рамках повноважень, компанія Енергоатом підготувала нову редакцію Статуту, в якій повністю враховано норми та вимоги законодавства, зокрема щодо відкритості процесу ухвалення управлінських рішень, здійснення фінансово-господарської діяльності та протидії корупції.

Таке рішення було вимушеним кроком, оскільки ті зміни, які були внесені Міністерством до Статуту компанії наприкінці минулого року, суперечили чинному законодавству і навіть сама процедура внесення цих змін не мала жодного правового підґрунтя.

8 травня 2020 року проект зазначеного документу у встановленому порядку було надіслано до Міністерства енергетики, однак там відмовили у затвердженні.

29 травня компанія Енергоатом відправила лист із тлумаченням, чому ця редакція Статуту потребує термінового розгляду, натомість відповідь знову була негативна і без переконливих аргументів.

Не очікуючи затвердження нової редакції Статуту, але сподіваючись на це, Енергоатом запропонував нову організацію структури – базуючись на порадах та досвіді міжнародних партнерів, але ці зміни також були заблоковані Міністерством енергетики.

Зважаючи на те, що вжиті Енергоатомом заходи щодо врегулювання ситуації не дали позитивних наслідків, 19 червня 2020 року ДП «НАЕК «Енергоатом» було змушене звернутися до Господарського суду м. Києва із позовом до Міністерства енергетики України про визнання недійсними окремих пунктів чинного статуту підприємства.

У компанії сподіваються, що суд всебічно вивчить це питання та ухвалить об’єктивне рішення у чіткій відповідності до чинного законодавства.

Для довідки:

    08.05.2020 Енергоатом листом надіслав уповноваженому органу управління на затвердження нову редакцію Статуту ДП «НАЕК «Енергоатом». Міністерство не погодило, про що поінформувало листом 27 травня.
    29.05.2020 Енергоатом вдруге звернувся з листом до міністерства з проханням затвердити Статут ДП «НАЕК «Енергоатом». Міненерго листом від 3 червня повторно поінформувало про відмову у погодженні Статуту.
    19.06.2020 ДП «НАЕК «Енергоатом» було змушене звернутися до Господарського суду м. Києва із позовом до Міністерства енергетики України про визнання недійсними окремих пунктів чинного статуту підприємства.

Підстави: чинна редакція Статуту ДП «НАЕК «Енергоатом», затверджена наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 05.12.2019, не відповідає Господарському кодексу України та законодавству про управління об’єктами державної власності. Крім того – містить значну кількість положень, які порушують права та законні інтереси Компанії, а також створюють перешкоди та унеможливлюють нормальну й ефективну роботу суб’єкта господарювання – суб’єкта ринку електричної енергії – державного підприємства.


www.energoatom.com.ua

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-02

№ 343

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 2 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 10.00 год. на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 8 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 821 особи.

На Хмельницькій АЕС на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 1 особа.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Подолаємо кризу разом

2020-07-02

№ 342

Зустріч за участі генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри та голови нетішинської ОТГ Олександра Супрунюка із керівниками ряду підрядних підприємств, що здійснюють роботи на атомній станції, на предмет критичного стану із розрахунками за виконану роботу,  відбулась нещодавно  у сесійній залі міськвиконкому.

Зокрема директор «МУ-13» Віталій Васільєв у короткому слові зазначив, що до монтажних і пусконалагоджувальних організацій з боку податкових органів надходять позовні претензії через заборгованість, що утворилась внаслідок несплати з боку ДП «НАЕК Енергоатом» на загальну суму понад 478 мільйонів гривень. Під загрозою невиплата заробітної плати, невиконання заходів, передбачених Комплексною (зведеною) програмою підвищення рівня безпеки АЕС України» (КзППБ), втрата провідних фахівців та позицій передової галузі.
Керівник ТОВ «Атоммонтажсервіс» Сергій Вознюк з свого боку додав, що заводи-постачальники, з якими налагоджені давні плідні контакти, в силу фінансової скрути не надають відповідне обладнання. Відтак можливий зрив строків заплановано ремонту енергоблока №2 на ХАЕС. Подібна ситуація на інших промислових майданчиках АЕС.
З свого боку директор ТОВ «Приладсистема» Михайло Бродніцький зауважив, що через несвоєчасні виплати у галузі, намітилась нездорова тенденція виїзду провідних спеціалістів за кордон. А без фахівців нормальна підготовка енергоблоків до експлуатації знаходиться під питанням. Керівник інжинірингової компанії вважає, що обладнання українського виробництва відповідає сучасним вимогам і не поступається жодним іноземним аналогам. Однак втрата замовлень, відсутність ланцюжка між заводом-виробником – налагоджувальниками та атомними станціями може призвести до втрати галузевих надбань.
Кричуща ситуація  змушує звертатись напряму до посадовців високого рангу, аби ситуація не стала непоправною. Підрядники жадають від відповідальних осіб швидкої та послідовної реакції.
Генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра висловився за підтримку кроків підрядників і переконаний, що лише спільними зусиллями можна знівелювати ситуацію. Він стурбований боргами, що накопичені «НАЕК «Енергоатом» і безпосередньо Хмельницькою АЕС перед підрядниками. Вони утворились не одномоментно, але з жовтня минулого року до сьогодні баланс стає загрозливим.
11,7 мільярдів гривень боргів через несплату з енергоринку, кредитний портфель у 29 мільярдів, 2,5 мільярдів гривень на погашення кредитів – це надзвичайний тягар для компанії. Сталось це не через погану економічну діяльність компанії, а внаслідок політики розподілу квот на виробіток електроенергії, що впроваджений у державі. Приміром, лише знаходження одного енергоблока у так званому холодному стані  «обходиться» у 6 мільйонів гривень щомісяця. Цими днями таких енергоблоків у компанії було три. Так утворюється велика боргова яма.
Голова ОТГ Олександр Супрунюк звернув увагу, що ХАЕС – бюджетоутворююче підприємство. Надходження у казну ОТГ становить понад 70 відсотків, мало не третина обласного бюджету також заслуга ХАЕС. Атомна станція дає роботу п’ятитисячному колективу, багато суміжних підприємств залежать від діяльності станції. Він закликав представників області та помічника-консультанта народного депутата від нашого округу Миколу Моцного донести відповідальним особам тривогу за стан страв.
Заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лесков запевнив, що облрада відреагує на ситуацію, а Микола Моцний нагадав, що у першому читанні пройшов закон про списання боргів, накопичених до 1 липня 2019 року. Члени міжфракційного депутатського об’єднання у Раді «За розвиток атомної енергетик», членом якого є депутат Олена Копанчук, прикладуть зусилля, аби ситуація змінилась на краще.
Зрештою всі погодились підтримати Звернення, підписане керівниками пусконалагоджувальних організацій РАЕС, ХАЕС, ЮУАЕС та ЗАЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

2 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-07-02

№ 341

2 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №3,6 ЗАЕС, енергоблок № 2 РАЕС, енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 670 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 - поточна потужність 850 МВт, балансове обмеження 130 МВт (89% Nном).

ЗАЕС-4 - 62 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 78 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 850 МВт, балансове обмеження 150 МВт (88% Nном).

РАЕС-1 - поточна потужність 420 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 345 МВт, балансове обмеження 50 МВт (88% Nном).

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 995 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 950 МВт.

ЮУАЕС-2 - 78 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 170 МВт (87% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 80 МВт (94% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 370 МВт, РАЕС – 1 760 МВт, ЮУАЕС – 1 550 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 2 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 960 МВт, поточна потужність становить 7 400 МВт.

Минулої доби, 1 липня, станціями вироблено 176,1 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 63,41 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

1 липня атомні станції України недовиробили 63,41 млн кВт·г електроенергії

2020-07-02

№ 340

2 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 960 МВт, поточна потужність становить 7 400 МВт.

1 липня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 176,1 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 63,41 млн кВт·г електроенергії.

В червні виробництво становило 5 033,79 млн кВт·г. Через балансові обмеження в червні АЕС недовиробили 2 342,39 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 39 629,39 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 150,12 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-02

№ 339

Сьогодні, 2 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 825 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 19,81 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 905 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

День народження військової частини з охорони Хмельницької АЕС

2020-07-01

№ 338

1 липня виповнилось 28 років з  дня створення військової частини №3043 з охорони Хмельницької АЕС.

Вже 28 років поспіль колектив військової частини забезпечує надійну  оборону та охорону атомної електростанції, здійснення пропускного режиму на її території.

«Нацгвардійці військової частини забезпечують надійну охорону Хмельницької АЕС,  супроводження спеціальних вантажів та готові до виконання завдань, пов’язаних із виникненням надзвичайних ситуацій на ядерному об’єкті та поблизу нього, - наголосив, відкриваючи свято командир військової частини Костянтин Кабанов. - Сьогодні нацгвардієць – важливе і почесне звання у численній когорті військових Збройних Сил України. Ми завжди на передових позиціях, працюємо в посиленому режимі,  охороняючи важливий стратегічний об’єкт, дбаючи про спокійне життя міста - супутника».   

Під час урочистостей з нагоди Дня народження військової частини Генеральний директор  Хмельницької АЕС Андрій Козюра та нетішинський міський голова Олександр Супрунюк привітали військовослужбовців та нагородили грамотами за зразкове виконання військових обов’язків та досягнуті високі результати у бойовій службі.

Вітаючи військових від всього колективу Хмельницької АЕС, генеральний директор зазначив, що нацгвардійці військової частини захищали нашу державу в антитерористичній операції на сході країни,  показали злагоджену роботу на блок-постах, які влада вимушена була  створити під час нової загрози – коронавіруса. Нацгвардійці  справились з завданнями блискуче, продемонстрували ідеальну, успішну роботу. «Бути нацгвардійцем відповідально і почесно. Військові, що  готові до виконання завдань пов’язаних із виникненням надзвичайних ситуацій на ядерному об’єкті  - приклад сили і мужності, вони честь і гордість нашої держави»,- наголосив Андрій Козюра.

Міський голова Олександр Супрунюк від імені громади нагородив  кращих військових грамотами та цінними подарунками, подякував за службу, допомогу в боротьбі з коронавірусом і висловив побажання,  аби військові застосовували  зброю лише на навчаннях.

У день народження військова частина  поповнилась новими бійцями, які склали присягу на вірність державі.

З нагоди 28-річчя військової частини Національної гвардії України колег привітали побратими з військових частин Запорізької, Южноукраїнської, Рівненської АЕС, міст Дніпра, Шостки, Павлограда.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у травні 2020 року на 100,5%

2020-07-01

№ 337

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у червні 2020 року на 100,5%. За шість місяців поточного року ХАЕС цей показник склав 100,9%.
За червень цього року  ХАЕС вироблено 1 236,2 млн. кВт*год електроенергії при плані 1230 млн. кВт*год електроенергії.

Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 614,7 млн. кВт*год електроенергії, другим – 621,5 млн. кВт*год електроенергії.

З початку  року Хмельницькою АЕС вироблено 5 763,7 млн. кВт*год електроенергії при плані  5 712 млн. кВт*год електроенергії.

У червні 2020 року коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на першому енергоблоці ХАЕС становив 85,38 %, на другому – 86,32 %. КВВП на двох енергоблоках Хмельницької АЕС  - 85,85%. (Діяло диспетчерське обмеження).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-07-01

№ 336

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, станом на 1 липня 2020 року, на Хмельницькій АЕС підтверджено 16 випадків захворюваності на COVID-19, з них 16 осіб одужало.

Здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.

Станом на 9.30 год. 1 липня на території Нетішинської міської ОТГ у 69 осіб (у тому числі 15 дітей, 16 працівників ВП ХАЕС, 2 медпрацівники) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19. З них: 68 – одужало, 1 – летальний випадок.

За минулу добу не зареєстровано нових випадків захворювання на COVID-19. Лабораторні дослідження тривають.

За інформацією Центру ПМСД м.Нетішин, на території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 8 осіб на самоізоляції. На сьогодні завершився період самоізоляції у 821 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 1 липня, на лікарняних з хворобою ГРВІ перебуває 1 особа.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!
Інформаційний центр ВП ХАЕС

1 липня з 15 енергоблоків АЕС два виведено в резерв, три в ремонті, п’ять працюють з обмеженнями

2020-07-01

№ 335

1 липня на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків:

Енергоблоки №4,5 ЗАЕС і енергоблок №2 ЮУАЕС – перебувають у ремонті;

Енергоблок №1 ЗАЕС та №3 РАЕС – виведено в резерв;

Енергоблоки №3,6 ЗАЕС, енергоблок № 2 РАЕС, енергоблоки №1,2 ХАЕС – працюють з балансовими обмеженнями.

ЗАЕС-1 - блок перебуває у резерві з 1 червня по 31 липня.

ЗАЕС-2 – поточна потужність 660 МВт (74% Nном).

ЗАЕС-3 - поточна потужність 890 МВт, балансове обмеження 80 МВт (93% Nном).

ЗАЕС-4 - 62 доба капітального планового ремонту.

ЗАЕС-5 - 77 доба середнього планового ремонту.

ЗАЕС-6 -  поточна потужність 940 МВт, балансове обмеження 40 МВт (95% Nном).

РАЕС-1 - поточна потужність 425 МВт.

РАЕС-2 - поточна потужність 350 МВт, балансове обмеження 50 МВт (88% Nном).

РАЕС-3 - блок перебуває у резерві з 21 травня по 4 серпня.

РАЕС-4 - поточна потужність 995 МВт.

ЮУАЕС-1 - поточна потужність 770 МВт, навантаження блоку до Nел=950МВт.

ЮУАЕС-2 - 77 доба середнього планового ремонту.

ЮУАЕС-3 - поточна потужність 600 МВт (73% Nном) заявка до 31.08.2020.

ХАЕС-1 - поточна потужність 820 МВт, балансове обмеження - 170 МВт (87% Nном).

ХАЕС-2 - поточна потужність 900 МВт, балансове обмеження - 80 МВт (94% Nном).

Диспетчерські графіки генерації становлять: для ЗАЕС – 2 490 МВт, РАЕС – 1 770 МВт, ЮУАЕС – 1 370 МВт, ХАЕС – 1 720 МВт.

Станом на 1 липня 2020 року наявна потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 930 МВт, поточна потужність становить 7 350 МВт.

Минулої доби, 30 червня, станціями вироблено 169,13 млн кВт·г електроенергії.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 70,8 млн кВт·г електроенергії.

Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

www.energoatom.com.ua

30 червня атомні станції України недовиробили 70,8 млн кВт·г електроенергії

2020-07-01

№ 334

1 липня 2020 року на атомних станціях України в роботі 10 з 15 енергоблоків.

Наявна генеруюча потужність НАЕК «Енергоатом» - 9 930 МВт, поточна потужність становить 7 350 МВт.

30 червня 2020 року енергоблоки АЕС України виробили 169,13 млн кВт·г.

Через балансові обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 70,8 млн кВт·г електроенергії.

З початку червня виробництво становить 5 033,79 млн кВт·г. Через балансові обмеження з початку червня АЕС недовиробили 2 342,39 млн кВт·г.

З початку 2020 року - 39 453,29 млн кВт·г. Через балансові обмеження АЕС з початку року недовиробили 5 086,71 млн кВт·г.

За оперативними даними з початку року частка електроенергії НАЕК «Енергоатом» у загальному обсязі виробництва електроенергії в Україні становить 55%.

www.energoatom.com.ua

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-07-01

№ 333

Сьогодні, 1 липня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 826 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 4,2 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,8 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 615 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 905 МВт. Діє диспетчерське обмеження. Недовиробіток електроенергії за минулу добу через диспетчерські обмеження 2,3 млн. кВт * год. За минулу добу енергоблоком вироблено 21,7 млн. кВт * год електроенергії, а  з початку місяця - 622 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС