Новини

На Хмельницькій АЕС продовжують відстежувати контакти інфікованих на COVID-19

2020-04-30

№ 189

На Хмельницькій АЕС та в місті атомників продовжується тестування контактних осіб на COVID-19, а також здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу.
 
За словами генерального директора ВП ХАЕС Андрія Козюри у 75 працівників енергопідприємства, серед яких значна частина оперативного персоналу, результати аналізів на COVID-19 негативні. Протягом двох останніх діб взято проби на COVID-19 ще у 127 працівників Хмельницької АЕС.

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу у ВП ХАЕС, станом на 30 квітня 2020 року, підтверджено захворювання на COVID-19 у двох працівників ХАЕС. За останню добу нових зареєстрованих хворих на коронавірус немає.

На ХАЕС триває масковий режим, проводиться експрес-контроль температури тіла всього персоналу та дезінфекція рук. Для оперативного персоналу здійснюється більш детальний огляд із вимірюванням вмісту кисню в крові, температури й тиску.

«Заходи, введені на ХАЕС, дієві, про що свідчать результати аналізів на COVID-19. Від свідомості кожного працівника залежить здоров’я та безпека рідних, колег та загалом колективу стратегічно-важливого підприємства», - зазначив керівник атомної станції.

Станом на 10:00 30 квітня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 9 осіб, серед яких 2 дітей. За минулу добу нових випадків захворювання на COVID-19 немає. Лабораторні дослідження тривають. На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 121 особа на самоізоляції, 5 осіб – на обсервації. Сьогодні завершився період самоізоляції у 320 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 29 квітня, на лікарняних перебувають 15 працівників.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! Будьмо свідомі!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Мінекоенерго встановлено новий Прогнозний енергобаланс для АЕС України

2020-04-30

№ 188

Задля подолання кризових явищ в роботі енергетичної системи України, в умовах скорочення споживання електроенергії в період виконання антипандемічних заходів в країні, Міністерством енергетики та захисту довкілля України був запропонований новий Прогнозний енергетичний баланс виробництва та споживання електроенергії в енергосистемі України на 2020 р. Енергобаланс передбачає пропорційне зниження обсягів виробництва електроенергії атомною, гідро- та тепловою генерацією. Прогнозний баланс виробництва електроенергії атомними електростанціями у 2020 році скорочено на 8,6% - до 73,7 млрд кВт-год.

Виконання нового Прогнозного енергобалансу потребує виведення в резерв трьох енергоблоків ВВЕР-1000 на Запорізькій та Рівненській АЕС. Резерв енергоблока №2 ЗАЕС вже триває з 21 квітня та планується до 30 червня (71 доба); енергоблок №6 ЗАЕС буде перебувати в резерві з 10 травня по 15 серпня (98 діб); енергоблок №3 РАЕС буде виведено в резерв з 10 травня по 4 серпня – тривалість 87 діб. Це забезпечить роботу інших енергоблоків АЕС України на рівні близькому до номінального.

НАЕК «Енергоатом» буде намагатися використати час вимушеного простою енергоблоків наскільки це буде можливо для оптимізації графіку проведення планових ремонтів, послідовності  виведення енергоблоків в ремонт та підготовки до реалізації заходів з модернізації енергоблоків. Енергоблоки, що виведено в резерв, будуть підтримуватися в холодному стані протягом всього резерву з готовністю переходу до гарячого стану та виходу на повну потужність в термін до 2 діб в випадку покращення ситуації з балансом споживання в енергосистемі.

За планом Міністерства енергетики та захисту довкілля, запровадження оновленого Прогнозного енергетичного балансу є першим кроком у подоланні кризи енергетичної галузі. Найближчі антикризові кроки, шо безпосередньо стосуються НАЕК «Енергоатом», включають реформування системи ПСО задля надання НАЕК «Енергоатом» виходу на ринок двосторонніх договорів, збалансування решти сегментів ринку, отримання ринкової вартості за власну електроенергію, удосконалення механізму проведення аукціонів для державних виробників електричної енергії, погашення боргів попередніх періодів.

Довідково:
Станом на 30 квітня на атомних станціях України в роботі 11 з 15 енергоблоків.
21 квітня о 02:01, у зв’язку з балансовими обмеженнями в енергосистемі, енергоблок №2 Запорізької АЕС, згідно з регламентними процедурами, розвантажено, відключено від енергомережі та виведено в резерв.
На енергоблоці №3 Запорізької АЕС 133-а доба капітального планового ремонту.
На енергоблоці №5 Запорізької АЕС 15-я доба капітального планового ремонту.
На енергоблоці №2 Южно-Української АЕС 15-а доба середнього планового ремонту.
28 квітня турбогенератор ТГ-3 енергоблоку №2 (ВВЕР-440) Рівненської АЕС підключено до енергомережі після завершення ремонту.
Минулої доби, 29 квітня, станціями вироблено 196,23 млн кВт-г електроенергії.
Через балансове обмеження за минулу добу атомні станції України недовиробили 43,21 млн кВт-г електроенергії.
Радіаційний, протипожежний та екологічний стан на промислових майданчиках АЕС у межах норми.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-30

№ 187

Сьогодні, 30 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 467,34 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,4 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 571,47 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Підвищення рівня безпеки – пріоритетне завдання Хмельницької АЕС

2020-04-29

№ 186

Безпечна експлуатація атомних станцій, підвищення їх рівня безпеки, модернізація обладнання та впровадження новітніх технологій - пріоритетні завдання керівництва Енергоатома та колективу Хмельницької АЕС.

Для досягнення таких цілей урядом України наприкінці 2011 року була розроблена та затверджена «Комплексна зведена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України» (КзПБ). Серед завдань програми - запобігання виникненню аварій під час стихійного лиха або інших екстремальних ситуацій; мінімалізація негативного радіоактивного впливу на навколишнє середовище та населення у випадку позаштатних ситуацій; зменшення кількості порушень в роботі атомних електростанцій і позапланових відключень енергоблоків від об’єднаної енергосистеми України. КзПБ передбачає також підвищення ефективності аварійного реагування на надзвичайні події на атомних електростанціях та виконання міжнародних зобов’язань України.

Саме для виконання поставлених завдань і виконуються заходи з підвищення безпеки, які увійшли до «Комплексної зведеної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України» (КзПБ). У процесі реалізації КзПБ до неї додались заходи протипожежного спрямування та заходи, розроблені за результатами «стрес-тестів», що проходили на українських АЕС з урахуванням уроків аварії на японській АЕС Фукусіма. Кінцевий термін реалізації КзПБ – кінець 2023 року.

Витрати на реалізацію заходів здійснюються із двох джерел: за рахунок тарифів на електричну та теплову енергію ДП «НАЕК «Енергоатом», а також за рахунок кредитних коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Євратом.

Для кожного енергоблока Хмельницької АЕС передбачено виконання 91 заходу. Крім того до КзПБ включено 6 загальностанційних заходів. Їх порядок та терміни реалізації визначаються планом-графіком, який переглядається Компанією щорічно.

Виконання заходів КзПБ є також обов’язковою умовою продовження терміну експлуатації (ПТЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС. Зокрема, в рамках ПСЕ енергоблока №1 ХАЕС було виконано 26 заходів КзПБ у повному обсязі та 11 заходів у частковому (запланованому) обсязі. Загалом на енергоблоці №1 реалізовано 78 заходів КзПБ із 91, що передбачені програмою.

На другому енергоблоці Хмельницької АЕС виконано 67 заходів КзПБ із 91 запланованого. У рамках цьогорічного планово-попереджувального ремонту (ППР), що триватиме 127 діб, планується виконати 11 заходів. Це найбільш трудомісткі та дороговартісні заходи, які вимагають чимало часу на їх виконання. Саме вони визначають тривалість ППР у 2020 році на енергоблоці №2.

Реалізація програми дозволить привести рівень безпеки українських енергоблоків у відповідність до найвищих міжнародних вимог, а також забезпечить виконання у повному обсязі міжнародних зобов'язань України щодо підвищення безпеки діючих АЕС. «Розуміння того, що першочерговим пріоритетом Хмельницької АЕС є її максимально можлива безпека, - єдиний шлях, яким прагне йти колектив нашої станції», - констатував керівник відділу модернізації і реконструкції Олександр Косік.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-04-29

№ 185

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу у ВП ХАЕС, станом на 29 квітня 2020 року підтверджено захворювання на COVID-19 у двох працівників ХАЕС.

Наразі продовжується тестування контактних осіб на COVID-19 та здійснюються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу. Крім того, проводиться щоденний обхід підрозділів з метою контролю протиепідемічних заходів та відслідковуються всі можливі контакти інфікованих працівників.

Станом на 11:00 29 квітня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 9 осіб, серед яких 2 дітей. За минулу добу зареєстрований 1 новий випадок захворювання. Проводяться усі необхідні дезінфекційні заходи.

За інформацією Хмельницького лабораторного центру, за минулу добу у 78 осіб результати аналізів на COVID-19 негативні (28 чол. – медперсонал, 41 чол. – працівники ВП ХАЕС, 9 чол. – контактні особи у сім’ях). Лабораторні дослідження тривають.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 115 осіб на самоізоляції, 5 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 310 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 28 квітня, перебуває на лікарняному 14 працівників.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! Будьмо Свідомі!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-29

№ 184

Сьогодні, 29 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 443,06 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,2 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 555,07 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Щоденна інформація щодо поширення коронавірусу у місті-супутнику Хмельницької АЕС

2020-04-28

№ 183

За повідомленням штабу з координації роботи з проведення карантинних, профілактичних та протиепідемічних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу у ВП ХАЕС, станом на 28 квітня 2020 року підтверджено захворювання на COVID-19 у одного працівника Хмельницької АЕС.

Наразі здійснюється тестування контактних осіб на COVID-19 та продовжуються усі необхідні заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу. Крім того, взято на контроль працівників, які відвідували місця масового скупчення людей (храми, церкви, місця зібрань) та максимально виведено їх на дистанційну форму роботи. Оптимізовано також пересування персоналу територією Хмельницької АЕС.

Станом на 10:00 28 квітня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) лабораторно підтверджено захворювання на COVID-19 у 8 осіб. За добу зареєстровано 6 нових випадків захворювання. Проводяться усі необхідні дезінфекційні заходи.

На території Нетішинської міської ОТГ знаходиться 79 осіб на самоізоляції, 6 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 304 осіб.

На Хмельницькій АЕС, станом на 27 квітня, перебуває на лікарняному 14 працівників.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! Будьмо свідомі!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-28

№ 182

Сьогодні, 28 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 418,78 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,26 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 538,87 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницької АЕС виконуються заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу

2020-04-27

№ 181

Згідно із діючими постановами та рішеннями Енергоатома, на Хмельницькій АЕС виконується комплекс заходів із запобігання поширення захворювання на COVID-19. Спільно із місцевою владою та обласною адміністрацією на засіданні штабу із запобігання поширення коронавірусу щоденно відслідковується ситуація на ХАЕС та у місті атомників, після чого приймаються відповідні рішення.

Станом на 27 квітня 2020 року підтверджено захворювання на коронавірус у двох жителів міста Нетішина, один із яких працівник ХАЕС.

На позачерговому штабі Хмельницької АЕС прийнято рішення щодо позапланової дезінфекції місць перебування працівника, виведення в режим самоізоляції контактних осіб та проведення їх тестування на COVID-19.

Станом на 10:00 27 квітня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, особи, у яких лабораторно підтвердився діагноз COVID-19, знаходяться на лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні. Нових зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19 немає.

На території Нетішинської міської ОТГ 75 осіб знаходиться на самоізоляції, 5 осіб – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 301 особи.

На Хмельницькій АЕС, станом на 26 квітня, перебуває на лікарняному 10 працівників.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів! Будьмо свідомі!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-04-27

№ 180

Викиди за період з 21.04.2020 по 27.04.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0093
ІРГ 0.0677
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-27

№ 179

Сьогодні, 27 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 394,54 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 672 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,26 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 522,61 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Звернення П. Котіна до 34-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

2020-04-25

№ 178

Шановні колеги!

26 квітня, 34 роки тому сталася аварія на Чорнобильській АЕС. Ця трагічна дата назавжди залишиться для нас нагадуванням про мужність наших колег-атомників, які віддали життя та здоров’я заради порятунку мільйонів життів.

Неможливо переоцінити героїзм та жертовність тих, хто в перші години після аварії самовіддано та безстрашно виконував роботи з локалізації її наслідків. З вдячністю та величезною повагою ми згадуємо сьогодні кожного з ліквідаторів тієї жахливої події.

Страшний урок Чорнобиля став точкою відліку для виникнення та становлення нової філософії експлуатації атомних електростанцій, в якій найголовніше місце займає безпека. Щоденно доводячи нашу прихильність невпинному підвищенню безпеки експлуатації енергоблоків АЕС, ми діємо у тісній співпраці зі світовою атомною спільнотою. Її згуртованість у прагненні до уникнення порушень у роботі атомних електростанцій після аварії на ЧАЕС сягнула небаченого до того часу рівня. Спираючись на сумний досвід Чорнобиля, Всесвітня асоціація операторів, що експлуатують атомні електростанції, сформувала та почала впровадження на усіх АЕС світу нові принципи підтримання та вдосконалення рівня безпечної експлуатації. У процесі вивчення причин аварії з’явилось основоположне поняття культури безпеки, яке передбачає формування особистої відповідальності за підтримання безпечної експлуатації АЕС в кожного без виключення працівника атомної галузі.

За останні роки українськи атомники довели, що будь яке наше рішення чи дія підпорядковані усвідомленню найвищого пріоритету безпеки. Саме тому зараз із впевненістю можна стверджувати, що українські АЕС є надійним та безпечним джерелом доступної електроенергії для кожного громадянина України, забезпечуючи виробництво більше половини від усієї електроенергії, що споживає наша Держава.

Ми ніколи не забудемо сумний досвід Чорнобилю, і я переконаний, що наша пам’ять, наш професіоналізм завжди будуть нагадувати нам: ми не маємо права на помилку.

Тимчасово виконуючий обов’язки президента ДП «НАЕК «Енергоатом»
Петро КОТІН

Фото: Anton Usov/Facebook

Підтверджено захворювання на коронавірус

2020-04-25

№ 177

25 квітня 2020 року Хмельницьким обласним лабораторним центром за результатами дослідження біоматеріалів на COVID-19 методом ПЛР підтверджено захворювання у двох пацієнтів інфекційного відділення СМСЧ м. Нетішин. Один із хворих на коронавірус – працівник Хмельницької АЕС.

Даний працівник, після виходу з чергової відпустки, виконував свої посадові обов’язки з 13 квітня до 17 квітня 2020 року. Згідно із поясненнями хворого, 18 квітня 2020 року. перебував із підвищеною температурою в домашніх умовах, а 21 квітня був ізольований у інфекційному відділенні СМСЧ м. Нетішин.

25 квітня 2020 року на позачерговому оперативному штабі Хмельницької АЕС по запобіганню поширенню коронавірусу прийняті до виконання наступні рішення:
- виконати позачергову дезінфекцію місць перебування працівника за час знаходження на роботі;
- вивести в режим самоізоляції контактних осіб, які перебували поряд з хворим працівником;
- провести тестування на COVID-19 ізольованому оперативному персоналу ВП ХАЕС та працівникам, які постійно контактували з даним персоналом.

Комплекс заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу, який був прийнятий на Хмельницькій АЕС до виконання, виконується і надалі.

Станом на 25 квітня 2020 року всього по Хмельницькій АЕС перебувають на лікарняних 9 працівників.

Закликаємо всіх до обов’язкового виконання карантинних заходів!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-24

№ 176

Сьогодні, 24 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 321,79 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 666 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 16,21 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 473,92 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-23

№ 175

Сьогодні, 23 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,78 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 297,52 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 673 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 15,16 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 457,71 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-22

№ 174

Сьогодні, 22 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 927 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,06 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 274,74 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 605 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,63 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 442,56 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Про комплексне випробування 2 каналу систем безпеки енергоблока №2 Хмельницької АЕС

2020-04-21

№ 174

17 квітня о 10 год. 22 хв. при проведенні планових комплексних випробувань 2 каналу систем безпеки енергоблока №2 Хмельницької АЕС, відповідно до «Робочої програми планового опробування 2 каналу систем безпеки енергоблока №2 …», час запуску, розгортання та підключення дизель-генератора ДГ-2 на відповідну секцію 6 кВ перевищив норму на 9 секунд (при нормі 15 секунд). Включення механізмів 2 каналу систем безпеки пройшло без зауважень, згідно з проектним алгоритмом.

Подію попередньо класифіковано – порушення категорії П10. За міжнародною шкалою INES нище шкали /рівень «0».

Обставини і причини виникнення події встановлені. Працездатність 2 каналу безпеки енергоблока №2 відновлена та перевірена. Згідно з процедурою, проводиться комісійне розслідування.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Допомога медикам міста-супутника ХАЕС із резервного фонду Атомпрофспілки

2020-04-21

№ 173

Враховуючи ситуацію із поширенням коронавірусу в світі і державі, Атомпрофспілкою України було прийнято рішення про виділення більше мільйона гривень фінансової допомоги профспілковим організаціям медичних закладів міст-супутників АЕС.

Зокрема, профспілкова організація Спеціалізованої медико-санітарної частини (СМСЧ) міста Нетішина, в числі інших медзакладів міст-супутників АЕС, отримає 150 тисяч гривень допомоги з резервного «Фонду Солідарності» Атомпрофспілки.

Резервний «Фонд Солідарності» створено у перші роки існування Атомпрофспілки для екстрених випадків. Поштовхом для його створення стала необхідність проведення перших акцій протесту для вирішення трудових конфліктів. Наразі прийнято неординарне рішення, доцільність якого пояснив Голова Атомпрофспілки Валерій Матов: «Для профспілки людський фактор, працівник завжди будуть пріоритетом, особливо коли це стосується здоров’я і життя».

Крім фінансової допомоги, голова первинної профспілкової організації Хмельницької АЕС Михайло Гук здійснив передачу низки важливих для життєдіяльності Нетішинської СМСЧ засобів захисту та медичних препаратів. Серед них респіратори, захисні комбінезони і маски, експрес-тести, маски-щити та  захисні окуляри закритого типу з непрямою вентиляцією.

Начальник СМСЧ м. Нетішин Василь Пословський зазначив, що допомога надзвичайно своєчасна і свідчить про тісні контакти медиків та профспілок енергокомпанії.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-04-21

№ 172

Викиди за період з 13.04.2020 по 21.04.2020

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0033
ІРГ 0.0698
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-21

№ 171

Сьогодні, 21 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 920 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 22,08 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 252,69 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 610 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,63 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 427,92 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівники Хмельницької АЕС проведуть Великодні свята у сімейному колі

2020-04-17

№ 170

Хмельницька АЕС один із стратегічних об’єктів України, де прийнято всі можливі заходи із запобігання поширення захворювання на COVID-19. Згідно із діючими постановами та рішеннями Енергоатома, на ХАЕС встановлено чіткий порядок щодо попередження та виявлення симптомів коронавірусної інфекції.

Напередодні Великодня, генеральний директор Хмельницької АЕС Андрій Козюра привітав працівників та жителів Нетішина із християнським святом, побажавши насамперед здоров’я, і закликав провести ці дні у вузькому сімейному колі. Такі обмеження, встановлені урядом, необхідні, щоб зупинити поширення коронавірусу і зберегти епідемічну ситуацію у місті атомників. Адже величезні зусилля докладаються атомниками для запобігання захворюванню.

Зокрема, на щоденному засіданні штабу обговорюється поточна ситуація, де на основі аналізу ситуації приймаються протокольні рішення. Крім того, ХАЕС тісно співпрацює з місцевою владою та обласною адміністрацією.

Керівник атомної станції також окреслив чіткі дії у разі найменшої підозри, особливо щодо осіб, які повернулися з місць поширення хвороби і можуть бути носіями. Для відповідної категорії проводяться необхідні аналізи, з’ясовуються контактні особи. Якщо захворювання не підтверджується, працівник може повернутися до виконання професійних обов’язків.

На Хмельницькій АЕС продовжуються  обмежувальні заходи щодо ізоляції ліцензованого персоналу, організації харчування решти оперативного персоналу, дезінфекції приміщень, обладнання та автотранспорту, вимірювання температури кожного, хто заходить на територію енергопідприємства. Частина персоналу переведена на дистанційну форму роботи.

«На території станції слідкуємо, щоб персонал використовував засоби індивідуального захисту, адже людина може бути носієм, ще не усвідомлюючи того. Так, захисна маска не гарантує захищеності від вірусу, а є виявом поваги до оточуючих і турботи про їхнє здоров’я», - зауважив генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра.

На атомній станції здійснюються закупівлі захисних масок, рукавичок, є в наявності і експрес-тести. Виготовляють захисні маски і дезінфікуючі засоби і власними силами. Зокрема, працівниці цеху дезактивації поводження з радіоактивними відходами радіоактивних відходів за добу шиють близько 150 масок, а представники хімцеху готують дезінфікуючі розчини.

Станом на 10:00 17 квітня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м. Нетішин, на території міської обєднаної територіальної громади (ОТГ) знаходиться 76 осіб на самоізоляції, 3 особи – на обсервації. На сьогодні завершився період самоізоляції у 228 осіб.

Такі спільні дії мають позитивний результат – на сьогодні у місті атомників випадків захворювання на коронавірус не зафіксовано.

Саме тому керівник Хмельницької АЕС звертається до усіх працівників станції дотриматися чинних обмежень та святкувати Великдень разом з найближчими людьми вдома.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-17

№ 169

Сьогодні, 17 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 159 млн. кВт * год електроенергії.


Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 733 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 18,7 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 359 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС в енергомережі: випробування на міцність пройшли з честю

2020-04-16

№ 168

Продовження терміну експлуатації першого енергоблока, стало для колективу Хмельницької АЕС перевіркою на міцність. І хоч випробування затягнулось, адже після завершення робіт з продовження терміну експлуатації потрібно було відновлювати турбогенератор, працівники ХАЕС та фахівці підрядних організацій зуміли вирішити надскладне завдання.

За словами генерального директора Хмельницької АЕС Андрія Козюри, персоналом енергопідприємства здійснений величезний об’єм робіт. Під час планового ремонту були виконані у повному обсязі роботи, які дозволили обґрунтувати і отримати дозвіл на продовження терміну експлуатації першого енергоблока на 10 років.

Для відновлення працездатності турбогенератора було прийнято неординарне рішення, де ХАЕС, фактично, взяла на себе функції генерального підрядника.

«Ми самі організували ремонт ротора турбогенератора, залучивши до цих робіт фахівців інших організацій. Одразу сформували ремонтні бригади та, не чекаючи фахівців вузького напрямку, почали демонтаж елементів ротора за допомогою спеціалістів вітчизняного підприємства «Електроважмаш» (м. Харків), які надали консультації з підготовки обмотки до наступного монтажу. Було прийнято рішення щодо укладання трудових угод із фахівцями, які мають значний досвід з виконання подібних робіт. Заключили також контракти з вітчизняними компаніями «Електроважмаш», «Навігатор», які надали необхідні матеріали, та польською компанією «General Electric», представники якої здійснювали шеф-нагляд та виконали пайку обмотки. Тим самим змогли не втратити дорогоцінний час і справитися з поставленими завданнями максимально швидко і якісно. Наші вузькопрофільні фахівці технічного напрямку стверджують, що у якості проведеного ремонту вони впевнені», - зазначив Андрій Козюра.

Генеральний директор подякував усім причетним до здійснення надважливих робіт, хто доклав максимум зусиль, аби оновлений перший енергоблок працював і надалі безпечно та надійно.
«За тих кілька місяців, що я очолюю Хмельницьку АЕС, переконався: великий колектив станції працює як єдине ціле. Якби не такий підхід до справи, завершити ремонт турбогенератора, якісно і вчасно нам би не вдалося. Позитивно спрацював принцип: зосереджуймося не на причинах невиконання того чи іншого завдання, а на пропозиціях щодо вирішення скрутної ситуації», - констатував Андрій Козюра.

Довідково:
25 липня 2019 року Хмельницька АЕС отримала ліцензію на право експлуатації першого енергоблока у понадпроектний термін. Підставою для видачі документа став позитивний висновок державної експертизи з ядерної та радіаційної безпеки, звіту з періодичної переоцінки безпеки, який було розроблено у відповідності до Загальних вимог щодо продовження експлуатації енергоблоків АЕС у понадпроектний строк за результатами здійснення періодичної переоцінки безпеки.
За період ППР виконані заходи з модернізації, реконструкції, замінено обладнання, яке відпрацювало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації енергоблока ХАЕС.
Відповідно до процедури з продовження терміну експлуатації, розроблено Звіт з періодичної переоцінки безпеки енергоблока – основний документ, який було представлено на розгляд громадськості регіону розташування ХАЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-16

№ 167

Сьогодні, 16 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 134,76 млн. кВт * год електроенергії.


Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 806 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,09 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 339,85 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-15

№ 166

Сьогодні, 15 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,24 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 110,51 млн. кВт * год електроенергії.


Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 798 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,11 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 320,75 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Місто-супутник Хмельницької АЕС забезпечене високоякісною питною водою

2020-04-14

№ 165

Вода - найважливіший природний ресурс нашої планети, незамінне джерело у життєвих процесах організму людей. У місті-супутнику Хмельницької АЕС, де експлуатуються 16 артезіанських свердловин, високоякісна питна  вода.

Ще в 1998 році комунальне господарство ХАЕС отримало ліцензію на видобування води, котра піднімається з глибини 220-250 метрів із 16 артезіанських свердловин і має найкращу якість в   регіоні. Потужність водозабору складає 18 тисяч кубічних метрів за добу, фактичне  ж середнє навантаження в межах 14 - 16 кубометрів.

Надходячи на станцію знезалізнення, вода збагачується киснем, знезалізнюється за допомогою фільтрів тощо. Очищена від заліза вода направляється в резервуари чистої води, де хлорується. А далі за допомогою насосів подається на центральні теплові пункти, які стоять у різних мікрорайонах міста. Після чого холодна вода надходить споживачу, а гарячу  отримують за рахунок підігріву теплоносія тепломережі і також подають в квартири.

Через систему водопровідних мереж від джерел водопостачання здійснюється забезпечення споживачів господарчо-питною водою. Загальна довжина водопровідних мереж 88,74 км, у тому числі: господарчо-питні (протипожежні) - 66,804 км; поливальний водопровід - 9,1 км;  сирої води - 12,836 км.

У відповідності до ч.4 ст. 4 Закону України «Про Оцінку впливу на довкілля» ВП ХАЕС інформує, що дія «Спеціального дозволу на користування надрами» №1702 від 22.12.1998 для ДП «НАЕК «Енергоатом» ВП «Хмельницька АЕС» на видобування питних підземних вод для централізованого та нецентралізованого водопостачання наприкінці минулого року наказом №480 Голови Державної служби надр і геології України Р.Опімаха  продовжена строком на 20 років до 22 грудня 2038 року.

ВП ХАЕС розроблений звіт з оцінки впливу на довкілля «Видобування ДП НАЕК «Енергоатом» ВП «Хмельницька АЕС» питних підземних вод Нетішинського родовища прісних підземних вод для водопостачання м. Нетішин та Хмельницької АЕС» та отриманий позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля.

У хіміко-бактеріологічній лабораторії станції знезалізнення води комунального господарства ВП ХАЕС, проводиться контроль якості питної води і надається щомісячний звіт, з яким можна ознайомитися на шпальтах корпоративної газети енергопідприємства «Перспектива».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-14

№ 164

Сьогодні, 14 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 86,28 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 800 МВт. Діє диспетчерське обмеження. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,19 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 301,64 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-04-13

№ 163

Викиди за період з 06.04.2020 по 13.04.2020 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0034
ІРГ 0,0719
ЙОД 0,0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-13

№ 162

Сьогодні, 13 квітня 2020 року перший енергоблок Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,22 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 62,03 млн. кВт * год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 803 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 19,19 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 282,45 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС та в місті-супутнику дотримуються необхідних карантинних заходів

2020-04-10

№ 161

Із посиленням в Україні карантинних заходів через поширення COVID-19, на Хмельницькій АЕС також введено жорсткіші заходи, які мінімізують ймовірність поширення хвороби.
Наразі, заборонено прохід та пересування територією проммайданчика ХАЕС без захисної маски. При вході на атомну станцію проводиться експрес-контроль температури тіла всього персоналу та дезінфекція рук. Частина персоналу ВП ХАЕС переведена на дистанційну роботу на дому, що сприяє зменшенню контактів та недопущенню розповсюдження інфекції.
Хмельницька АЕС відстежує перебування працівників атомної станції та членів їх родини у закордонних поїздках. Особи, які повернулися з-за кордону, перебувають на самоізоляції.
Станом на 10:00 10 квітня, за інформацією Центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) м.Нетішин, на території Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) зареєстровано 265 осіб, які перебувають на самоізоляції (у тому числі 4 особи на обсервації). Їх стан здоров’я наразі задовільний. Від початку епідемії на території Нетішинської міської ОТГ не підтверджено жодного випадку захворювання на COVID-19.
Начальник відділу охорони здоров’я ХАЕС Євгенія Фаб’янчук закликала усіх працівників дотримуватися необхідних карантинних заходів, бути відповідальними за своє здоров’я та здоров’я ближніх. Вона також акцентувала увагу на симптомах захворювання, а це підвищена температура тіла, сухий кашель, задишка.
Отож, будьмо свідомі й не забуваємо дотримуватися запобіжних заходів, адже здоров’я всіх залежить від відповідальності кожного!

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-10

№ 160

Сьогодні, 10 квітня 2020 року о 1 год. 26 хв. енергоблок №1 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі. Триває набір потужності.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 218,93 млн. кВт * год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Перший енергоблок Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

2020-04-10

№ 159

10 квітня 2020 року о 1 годині 26 хвилин після продовження терміну експлуатації та відновлення турбогенератора енергоблок №1 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі. Триває набір потужності.

 Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-09

№ 158

Сьогодні, 9 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця -194,62 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває п’ятсот друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-08

№ 157

Сьогодні, 8 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 170,28 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває п’ятсот перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають пускові операції

2020-04-07

№ 156

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС ремонтні роботи з відновлення турбогенератора на завершальному етапі. Наразі тривають пускові операції.

За словами начальника енергоремонтного підрозділу ХАЕС Володимира Харченка, ще на минулому тижні розпочато активну фазу завершення ремонтних робіт, а саме заведено ротор генератора після проведеного капітального ремонту, виконані роботи з центрування ротора генератора відносно валопроводу турбіни, здійснено монтаж збудників №1 та №2 з центруванням їх роторів, збирання підшипників турбіни, генератора та збудників.

З 2 квітня на енергоблоці розпочались пусконалагоджувальні роботи з виходом турбоагрегату на номінальні (3000) оберти з балансування ротора генератора у відповідності до затвердженої програми на повітрі з фальш-ущільненням.

Наразі зібрано ущільнюючі підшипники генератора. Розпочались роботи з переведення статора  генератора з повітря на азот, опресування корпусу статора та наступним переведенням корпусу статора на водень з опресуванням його робочим тиском 5,0 кгс/см2. Усі роботи здійснюються згідно із графіком пускових операцій.

«По завершенню робіт з проведення опресування генератора робочим тиском, згідно із відповідною програмою, будуть проведені електричні випробування генератора при роботі турбоагрегату на номінальних обертах. Після успішного завершення цих випробувань, можна буде говорити про вихід на фінішну пряму і підключення першого енергоблока до енергомережі», - зазначив керівник енергоремонтного підрозділу.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-07

№ 155

Сьогодні, 7 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1012 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 145,95 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває п’ятисота доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Цех господарського забезпечення в умовах карантинних заходів

2020-04-06

№ 154

Жорсткі карантинні заходи неухильно виконують на стратегічному об’єкті – Хмельницькій АЕС. Суворе дотримання санітарно-гігієнічних норм, яке убезпечує від поширення можливої інфекції, стало обов’язком кожного. А на плечі тих, хто дбає про чистоту приміщень та якісне харчування персоналу, лягли суттєві навантаження.

Як зазначила начальник цеху господарського забезпечення (ЦГЗ) ВП ХАЕС Людмила Гуц, до звичного переліку робіт додали регулярне протирання дверних ручок, дезінфекція марлевих обмоток на них тощо. І хоча обсяги робіт начебто не збільшилися, проте їх інтенсивність зросла неабияк. Якщо раніше згідно із маршрутною картою прибиральник невиробничих приміщень раз у день наводив лад на закріпленій за ним площі, то тепер доводиться прибирати двічі або й тричі. Керівник підрозділу також зауважила, що персонал у повній мірі забезпечений дезінфікуючими засобами, спецодягом, масками, рукавичками, знезаражувальними розчинами.

Неабияке навантаження випало на станційних харчовиків. У їдальні через зміни режиму перевезень персоналу збільшилася кількість відвідувань закладу. Один із залів відвели для харчування суто оперативного персоналу, відповідно організувавши роботу працівників цеху. Запровадження карантину спричинило й інші зміни в організації харчування атомників. Зокрема, цілодобово харчуванням забезпечується персонал обох блочних щитів та центрального щита управління з доставкою на робоче місце.

Додаткових трудовитрат працівників ЦГЗ потребує обслуговування оперативного персоналу, виведено в повну ізоляцію на час карантину. Працівники цеху забезпечують комфортне проживання ізольованого персоналу в номерах готельного комплексу з повноцінним харчуванням.

Вимушені зміни в організації харчування потребують не тільки додаткових фізичних зусиль і певного перерозподілу трудових ресурсів, а й забезпечення необхідною кількістю продуктів та їх асортиментом. Добре налагоджена співпраця з постачальниками дозволила ще до карантину створити запас стратегічних продуктів, якого вистачить на півтора-два місяці. Проте і надалі активно триває робота з організації закупівельних процедур продовольчих товарів.

«Як би не було складно, ми маємо це достойно витримати, не втрачаючи оптимізму і віри у світлі часи», - констатувала Людмила Гуц.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-04-06

№ 153

Викиди за період з 31.03.2020 по 06.04.2020 р.

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0033
ІРГ 0.0718
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-06

№ 152

Сьогодні, 6 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 121,62 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-03

№ 151

Сьогодні, 3 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 48,63 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Онлайн читання для найменших з Хмельницькою АЕС

2020-04-02

№ 150

2 квітня з нагоди Міжнародного дня дитячої книги Хмельницька АЕС долучилася до онлайн читання першої художньої книги про атомну енергетику «Де народжується світло».

Починаючи з 1967 року, коли започатковано День дитячої книги, і дорослі, і юні читачі мають можливість поринути в казковий світ пригод та фантазій, адже скрізь проводиться низка різнобічних заходів, які популяризують одне із найвагоміших винаходів людства – книгу. Зазвичай, до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Традиційно з нагоди свята організатори проводять у школах різних країн урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами та ілюстраторами, конкурси на найкращий твір та багато чого іншого.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя. У дитячому виданні, яке стало первістком для Хмельницької АЕС, головними персонажами виступають бобри та лис. Саме у цьому казковому оповіданні наймолодші читачі дізнаються про те, як виробляється електроенергія і що це взагалі таке.

«Де народжується світло» - таку назву має перша дитяча книга, яку минулого року ХАЕС у тандемі із молодою талановитою авторкою Катериною Сад випустила у світ двохтисячним тиражем. Це історія про найдрібніші частинки, з яких складається світ, та їх неймовірну роботу на атомній електростанції. Так як діти сприймають світ образами та яскравими уявленнями, авторка і художниця за допомогою відомих усім тваринок, які мешкають саме в регіоні навколо Хмельницької АЕС, розповіла про атомну енергетику простими діалогами та порівняннями. Минулого року книгу було презентовано та подаровано школам та бібліотекам міста енергетиків, також це наймолодше видання поповнило фонд Музею книги старовинного Острога, міста-колиски східноєвропейського друкарства.

Наразі, незважаючи на пандемію та неможливість організації різноманітних заходів, Хмельницька АЕС долучилася до проведення Міжнародного дня дитячої книги. Використовуючи комунікаційні технології та Інтернет-мережу, працівники відділу роботи з громадськістю та ЗМІ озвучили та створили відеозапис читання книги. У час, коли діти сидять вдома, вони отримали можливість проглянути це відео на мережевих ресурсах ХАЕС.

А ще юні книголюби можуть виступити і у ролі художників, намалювавши казкових героїв. Свої малюнки діти за допомогою дорослих можуть передати до інформаційного центру ВП ХАЕС, де уже багато років поспіль проводяться дитячі творчі конкурси. Авторам найбільш цікавих робіт книга «Де народжується світло» буде подарована. Сподіваємося, вона займе своє місце на полицях дитячих кімнат.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС модернізують системи радіаційного контролю

2020-04-02

№ 149

Модернізуючи системи радіаційного контролю, Хмельницька АЕС мінімізує вплив на  довкілля та підвищує безпеку працівників. Зокрема, у рамках виконання програми заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока №1, значний  обсяг модернізаційних  робіт виконав персонал цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) ВП ХАЕС.

Впроваджено сканувальний спектрометр випромінювання людини, радіаційний контроль потужності дози нейтронів у гермооболонці першого енергоблока, радіаційний контроль І контуру за реперними радіонуклідами з можливістю відслідковувати в режимі он-лайн зміни радіоактивності теплоносія першого контуру, замінено кабельну продукцію. Здійснено також модернізацію системи радіаційного контролю за нерозповсюдженням радіоактивних речовин, яка дозволяє проводити не частковий, а 100% контроль забруднення тіла людини після виконання нею робіт у зоні суворого режиму.

За словами начальника цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктора Андрійчука, у 2019 році було  закуплено метеокомплекс фірми Vaisala  для  лабораторії автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), спектрометр для лабораторії спектрометрії і контролю герметичності оболонок, радіометр для лабораторії зовнішнього радіаційного контролю. А ще замінили лабораторні меблі в зоні суворого режиму, обновили парк переносних приладів оперативному персоналу. Замінили і провели налагодження пристроїв детектування системи радіаційного контролю на енергоблоці №1 і спецкорпусі. 

За участі представників постачальника обладнання персонал ЦРБ пройшов відповідне навчання. «Поставлене обладнання поки що тільки в дослідній експлуатації, воно дотепер на гарантійному обслуговуванні, разом з виробником відшліфовуємо всі нюанси, аби досягти максимальної ефективності та ввести обладнання в промислову експлуатацію», - підсумував Віктор Андрійчук.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-02

№ 148

Сьогодні, 2 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Стан ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС відповідає вимогам безпечної експлуатації

2020-04-01

№ 147

На Хмельницькій АЕС завершила роботу внутрішня комісія з перевірки стану ядерної безпеки та виконання вимог безпеки під час поводження з ядерним паливом. Така перевірка на АЕС відбувається щорічно. У складі комісії - головний інженер, головний інспектор, заступник генерального директора з якості і управління, заступники головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки, експлуатації АЕС, технології та інжинірингу.

У період з 03.03.2020 по 06.03.2020 р. здійснено перевірку документації, технічного стану реакторної установки і систем важливих для безпеки, організацію безпечної експлуатації систем і елементів реакторної установки (РУ), експлуатацію електротехнічного обладнання, контрольно-вимірювальних приладів, засобів і систем автоматизованого управління АЕС, водопідготовку та водно-хімічний режим, забезпечення безпеки при зберіганні та транспортуванні ядерного палива, забезпечення радіаційної безпеки, виконання заходів АЕС щодо підвищення безпеки, модернізації, реконструкції та управління старінням обладнання і систем РУ, важливих для безпеки. Перевірили також виконання вимог підбору, професійної підготовки та підтримання кваліфікації персоналу, який забезпечує ядерну безпеку на Хмельницькій АЕС.
Після завершення перевірки, комісія розробила відповідний акт. У висновках зазначено, що експлуатація енергоблоків № 1, № 2 ВП ХАЕС ведеться відповідно вимог «Правил ядерної безпеки РУ атомних станції з реакторами з водою під тиском», Ліцензій та окремих дозволів Держатомрегулювання України, виробничої документації ВП ХАЕС.
Перевірка стану ядерної безпеки у ВП ХАЕС показала достатній рівень забезпечення безпеки, роботи з персоналом та документацією при веденні технологічних процесів. Ґрунтуючись на результатах перевірки, комісія вважає, що поточний стан ядерної безпеки у ВП ХАЕС прийнятний для продовження подальшої експлуатації.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у березні 2020 року на 102,3%

2020-04-01

№ 146

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії у березні цього року на 102,3%. За підсумками першого кварталу поточного року ХАЕС виконала планове завдання на 100,9%.
Зокрема, за березень 2020 року, другим енергоблоком ХАЕС вироблено 753,2 млн. кВт*год електроенергії при плані 736 млн. кВт*год електроенергії.
За три місяці цього року другим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 2 212,8 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці тривають ремонтні роботи.
Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у березні 2020 року становив 101,37 %, на ХАЕС загалом - 50,69%.
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-01

№ 145

Сьогодні, 1 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії. За березень поточного року – 753,2 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС