На першому енергоблоці Хмельницької АЕС тривають роботи зі збирання ротора турбогенератора

2020-03-05

№ 99

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС продовжуються ремонтні роботи турбогенератора (ТГ) через виявлення дефекту ротора під час пускових операцій.

За словами начальника електроцеху ВП ХАЕС Вячеслава Семенова, роботи з дефектації ротора завершено, наразі відбувається його збирання, вкладання котушок обмотки. На першому полюсі вже закінчено монтаж чотирьох котушок, на другому – монтується друга котушка. Після того, як буде вкладена в пази і запаяна вся обмотка, здійснюватиметься безпосередній процес збирання ротора ТГ.

У ремонтно-відновлювальних роботах беруть участь фахівці харківського виробника генераторів «Електроважмаш», працівники якого допомагали у розбиранні ротора. Спеціалісти ТОВ «Виробничо – господарський центр «Піраміда» (м.Львів), які мають великий досвід роботи, займаються вкладанням обмоток. Технічний контроль здійснюють представники компанії General Electric (G E ) (Польща). Персонал Хмельницької АЕС задіяний максимально у всіх роботах, які виконуються цілодобово.

«Після завершення збирання ротора будуть здійснені відповідні перевірки і випробування. Наступний етап – збирання генератора, а далі роботи продовжуватимуться згідно з графіком пускових операцій, який включає в себе віброналагодження турбоустановки і проведення відповідних перевірок і випробувань самого генератора», - зазначив керівник електроцеху.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-05

№ 98

Сьогодні, 5 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 97,34 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста шістдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС аналізували забезпеченість персоналу засобами індивідуального захисту

2020-03-04

№ 97

На Хмельницькій АЕС під головуванням генерального директора Андрія Козюри відбулась нарада з питань забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту.

Під час обговорення були озвучені проблемні питання, які виникають у ході роботи підрозділів, що причетні до закупівлі та комплектування засобів індивідуального захисту на електростанції, визначені заходи щодо їх вирішення.

На нараді також була оприлюднена інформація про створення електронної бази «Облік ЗІЗ», яка, за словами фахівців, спростить та вдосконалить процедуру постачання спеціального одягу, взуття для потреб персоналу підрозділів.

Начальник відділу охорони праці Сергій Романко розповів про співпрацю із провідними виробниками засобів індивідуального захисту, продукція яких успішно пройшла дослідну експлуатацію та використовується на Хмельницькій АЕС.

Андрій Козюра для учасників наради поставив конкретні завдання щодо вирішення зазначених проблемних питань із забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту. «У своїй діяльності ми ставимо за мету забезпечити працівників електростанції сучасним, якісним, зручним спецодягом та взуттям єдиного зразка», - наголосив генеральний директор.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-04

№ 96

Сьогодні, 4 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 73 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста шістдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Відмінний стан гідротехнічних споруд ХАЕС - гарантія безпечної роботи енергоблоків

2020-03-03

№ 95

Гідротехнічні споруди, водомірні пости, насосні станції, пуско-резервна котельня, плавзасоби, дільниця біоміліорації, і ще низка важливих обєктів і обладнання належить до компетенції і сфери відповідальності гідротехнічного цеху ВП ХАЕС. Призначення та мета цеху – забезпечення основного технологічного процесу АЕС тепловою енергією, водою, відвід та очищення стоків, підтримка стану водоймища, в межах встановлених нормативними та виробничими документами. Про роботу важливого для ХАЕС підрозділу розповів журналістам станційних ЗМІ начальник гідроцеху Віктор Турицький.

Водні ресурси - надзвичайно важлива складова технології виробництва електроенергії на АЕС. В умовах аномально теплої  зими, а відтак і критично низького рівня водності в річках актуальним для ХАЕС є питання водозабезпечення.

«Серйозних проблем через безсніжну зиму на повноцінній роботі гідротехнічних споруд Хмельницької АЕС ми не маємо, - розповів В. Турицький, - адже проект передбачає їх роботу в будь-яку пору року й за будь-яких погодних умов. Але через те, що останні три роки поспіль зима у нас без достатнього снігового покриву і малої кількості опадів, певних клопотів додається. Маю на увазі закачування необхідної кількості води з Горині для поповнення ставка-охолоджувача. Потрібно вибирати відповідний час, коли для цього будуть оптимальні умови, тобто витрати води в річці не повинні бути меншими за 6 м3/сек. При нижчих рівнях проводити закачування не маємо права, мусимо витримувати встановлені санітарні норми. Отож, показники відслідковуються ретельно».

На даний час рівень води у ставку-охолоджувачі становить 201,76 м при проектних 203 м (над рівнем Балтійського моря), і він абсолютно достатній для безпечної роботи. Критична відмітка, за якої можуть працювати енергоблоки - 198 метрів.

Щорічно перед працівниками ГТЦ стоїть проблема загрози повені, але нинішньої весни на одну проблему менше. Спільно з пожежно-рятувальною частиною, відповідними службами міста цех відпрацьовує програму дій на випадок весняного водопілля. Це абсолютно доцільна процедура з огляду підтримання обладнання в дієздатному стані.

За словами очільника ГТЦ, у 2019 році планували закачати 25 млн м3 води, натомість по факту взяли тільки 9 мільйонів – технологічні потреби у воді через роботу лише одного енергоблока були значно меншими. Минулорічний показник (25 млн м3) залишається орієнтиром на 2020-й. Наразі вже закачали 2 млн м3, з них 0,5 млн м3 у січні і 1,5 млн м3 - у лютому.

У процесі закачування води в ставок-охолоджувач Хмельницької АЕС є потреба в додаткових заходах з її очищення. Як зауважив Віктор Турицький: «Ми чітко дотримуємося усіх вимог при закачуванні води, не порушуючи встановлених санітарних норм, що забезпечує належну її якість. До того ж, на шляху від Горині до водосховища вода проходить процес самоочищення, маючи можливість у дренажному каналі доволі великої протяжності».

Влітку 2020 року на Хмельницькій АЕС планується розпочати тривалий планово-попереджувальний ремонт (ППР) на другому енергоблоці. Обладнання гідротехнічного цеху допоміжне, і його обстеження, ремонт, заміна не прив‘язані безпосередньо до ППР. Завдання підрозділу – забезпечити роботу водосховища в нормальному режимі, а відтак і безпечну роботу енергоблоків незалежно від того скільки їх на даний момент в експлуатації.

«Зі своїми функціями справляємося, інженерні комунікації працюють на повну потужність, все обладнання під пильним контролем. Вчасно ремонтуємо, оновлюємо, а деякому обладнанню після виконання відповідної програми заходів, продовжуємо термін експлуатації. Завжди в резерві, на випадок непередбачуваних ситуацій, пускорезервна котельня, готова дуже оперативно включитися в роботу», - резюмував начальник ГТЦ Хмельницької АЕС Віктор Турицький.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Нарада з питань охорони праці відбулася на Хмельницькій АЕС

2020-03-03

№ 94

2 березня під головуванням генерального директора ВП ХАЕС Андрія Козюри, відбулася розширена нарада з охорони праці за участі внутрішніх наглядових служб, керівників всіх цехів та підрозділів атомної станції.

На засіданні обговорили результати проведення Днів охорони праці, заслухали звіти керівників основних технологічних підрозділів щодо усунення зауважень, які були надані під час огляду приміщень та робочих місць. Під час наради були обговорені нагальні питання з охорони праці.

У рамках наради акцентувалася увага на неухильному дотриманні вимог охорони праці, не допущенні формалізму у проведенні Днів охорони праці, колективній і особистій відповідальності за створення і дотримання безпечних умов праці.

Перед керівниками підрозділів були поставлені конкретні завдання: проаналізувати перелік робіт з підвищеною небезпекою; перевірити наявні переліки робіт на висоті, покращити навчання персоналу, який задіяний у виконанні спеціальних робіт, на базі НТЦ.

Учасники наради обговорили питання навчання і перевірки знань в електронній системі АСКО (Автоматична система контролю і обліку), низку інших питань за тематикою.

Підсумовуючи результати наради з охорони праці, генеральний директор наголосив: «Необхідно здійснювати постійний аналіз недоліків, організовувати роботи таким чином, щоб не виникало ніяких зауважень з охорони праці. Тільки наша небайдужість, відповідальність і чітке виконання вимог організації безпечної праці персоналу, сприятиме покращенню та вдосконаленню усіх виробничих процесів».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-03

№ 93

Сьогодні, 3 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 48,67 млн. кВт * год електроенергії

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста шістдесят п‘ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Міжнародний турнір з волейболу серед чоловічих команд на Кубок ППО ДП НАЕК Енергоатом

2020-03-02

№ 92

Дата проведення: 24-26.04.2020 року
Місце проведення:
ВП ХАЕС, спортивна зала спорткорпусу

Міжнародний турнір з волейболу серед чоловічих команд на Кубок ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» проводиться вперше і буде хорошою підготовкою до виступів збірної волейбольної команди Атомпрофспілки у змаганнях Всеукраїнської міжгалузевої спартакіади та Міжнародного фестивалю робітничого спорту. Адже у турнірі збірну команду ДП «НАЕК «Енергоатом» представлятимуть кращі волейболісти ВП ХАЕС, ВП РАЕС, ВП ЮУАЕС та ДП «ВостГОК».

До участі у змаганнях запрошуються команди з Білорусі, Польщі, Угорщини, країн Прибалтики та команди з України. Сподіваємося, що турнір стане традиційним, щороку збільшуватиме кількість учасників та розширюватиме географію країн-учасниць.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Зразок резюме

2020-03-02

№ 91

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Пізнавально-патріотична екскурсія на Хмельницьку АЕС

2020-03-02

№ 90

Екскурсія на Хмельницьку АЕС для учнів Плужнянської санаторної школи Ізяславського району, ща входить до складу зони спостереження ХАЕС, відрізнялася від звичайних. Старшокласники закладу не лише ознайомилися із виробничими процесами в інформаційному, навчально-тренувальному центрах та на самій атомній станції безпосередньо, а й побували у військовій частині з охорони ядерного об’єкта.

Під час оглядової екскурсії школярам наглядно на макетах продемонстрували принцип роботи атомної електростанції, основи підготовки персоналу для АЕС. У машинному відділенні другого енергоблока учні Плужнянської санаторної школи мали нагоду побачити масштаби виробництва на власні очі.

Не меншу цікавість підлітків викликала екскурсія до військової частини 3043 Національної гвардії України, яка опікується цим закладом. Нацгвардійці вже кілька років поспіль є шефами школи. За словами заступника командира частини по роботі з особовим складом підполковника Володимира Козака, військовослужбовці не лише запрошують підшефних відвідати військову частину, а і є частими гостями освітнього закладу, вітаючи дітлахів із різноманітними святами, надають всіляку допомогу, а найголовніше- виховують у молодого покоління патріотизм та почуття обов’язку захищати Батьківщину.

Військовослужбовці розповіли школярам про основні функції частини, про іхні здобутки, в тому числі, і про виконання важливої місії на сході країни, де побувала значна частина нацгвардійців. Особливу цікавість учнів викликала військова техніка, побут, озброєння та робота кінологічної групи.

Відповідаючи на питання школярів: «Як у майбутньому стати офіцером?» - командир військової частини полковник Костянтин Кабанов націлив учнів добре навчатись, всебічно розвиватись та в подальшому вступати до навчальних закладів Національної гвардії України.

Таке поєднання інформаційно-просвітницького та патріотичного в екскурсії на найпотужніший в регіоні енергетичний обєкт надзвичайно сподобалось юним екскурсантам. Після відвідин Хмельницької АЕС деякі з учнів планують в майбутньому обрати професії і енергетика, і військового.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виробила 706 млн. кВт*год електроенергії у лютому 2020 року

2020-03-02

№ 89

Хмельницька атомна електростанція виробила у лютому 2020 року 706 млн. кВт*год електроенергії. За підсумками двох місяців поточного року ХАЕС виконала планове завдання на 100,1%.

За два місяці цього року другим енергоблоком ХАЕС вироблено 1459,6 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці тривають ремонтні роботи.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у лютому 2020 року становив 101,38 %, на ХАЕС загалом - 50,69%.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-03-02

№ 88

Викиди за період з 24.02.2020 по 02.03.2020 р.

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0032
ІРГ 0.0712
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС забезпечують право працівників на охорону праці

2020-03-02

№ 87

У ВП ХАЕС функціонує система управління охороною праці, яка передбачає: здійснення аналізу стану охорони праці, профілактичну роботу щодо попередження нещасних випадків, профзахворювань, забезпечення прав працівників атомної енергетики на охорону праці.

На енергопідприємстві запроваджені стандарти якості, проводяться перевірки стану охорони праці в структурних підрозділах, здійснюється навчання з питань охорони праці, проводяться пропаганда безпечних методів праці, медичні огляди, розробляються і виконуються Комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

Протягом останніх років охорона праці на Хмельницькій АЕС фінансується в повному обсязі і складає не менше 6% від фонду оплати праці, як це зазначено в п. 5.2 Колективного договору. Зокрема, такі витрати на у 2019 році склали понад 80 млн. грн. – це 6,9% від фонду оплати праці. На 2020 рік витрати за цією статтею складуть 84 млн. грн.

За словами начальника відділу охорони праці ВП ХАЕС Сергія Романка, із 62 запланованих заходів з охорони праці у минулому році виконано 60 на суму 4,5 млн. грн. На 2020 рік винесені на схвалення трудовим колективом розроблені та узгоджені з профспілковим комітетом та дирекцією ДП «НАЕК «Енергоатом» 107 комплексних заходів з охорони праці на суму 9 млн. 355 тис. грн.
Контроль за станом охорони праці, дотриманням вимог інструкцій та інших нормативно-правових актів з охорони праці під час виконання працівниками робіт, у тому числі робіт підвищеної небезпеки, здійснюється постійно, безперервно, різними видами перевірок, обстежень та обходів робочих місць.

З метою виявлення на робочих місцях персоналу ВП ХАЕС шкідливих і небезпечних виробничих факторів, для здійснення аналізу, комплексної оцінки факторів виробничого середовища та характеру праці на відповідність їх вимогам стандартів, санітарно-гігієнічних норм і правил у ВП ХАЕС проводиться атестація робочих місць за умовами праці. Із загальної кількості атестованих робочих місць (1004) у 2019 році на 183 робочих місцях проведені виміри шкідливих факторів на яких працює 896 працівників ВП ХАЕС.

Щорічно, наприкінці квітня, в рамках Всесвітнього дня охорони праці у ВП ХАЕС проводиться: тиждень охорони праці, конкурс з охорони праці серед підрозділів ВП ХАЕС, конкурс на краще оформлення куточка, конкурс рефератів.

Реферати публікуються в ЗМІ, а переможці нагороджуються грамотами та грошовою премією.

У 2019 році у ВП ХАЕС за дотримання вимог охорони праці та забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці матеріально заохочено 89 працівників станції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-02

№ 86

Сьогодні, 2 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста шістдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2020-03-31

№ 144

Викиди за період з 23.03.2020 по 31.03.2020 р.

Викиди ГДВ,%
ДІН 0.0033
ІРГ 0.0714
ЙОД 0.0008
Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-31

№ 143

Сьогодні, 31 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 728,87 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-30

№ 142

Сьогодні, 30 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 704,53 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Персонал Хмельницької АЕС адаптується до умов ізоляції

2020-03-27

№ 141

Триває перший тиждень ізоляції оперативного персоналу блочних щитів управління (БЩУ) з метою запобігання поширенню коронавірусу. З 24 березня визначених працівників п’яти змін Хмельницької АЕС розселено у готельному комплексі центру ділових зустрічей (ЦДЗ).

24 березня персонал БЩУ отримав новий 12-годинний робочий графік та переселився до готельного комплексу. Номерний фонд готелю «Явір» налічує 35 номерів, серед яких 4 номери категорії «люкс». У номерах готелю є усе необхідне: ванна та туалетна кімнати, холодильник, телевізор, електрочайник, кондиціонер і телефонний зв’язок.

За словами начальника зміни блока Олександра Хомича, готельний комплекс  вирізняється гостинністю та затишком. Оскільки ізольованих працівників дещо більша кількість, ніж наявних номерів, декому доводиться ділити один номер на двох, проте це стосується лише двокімнатних номерів «люкс». Крім того, для розселення необхідної кількості персоналу довелося збільшити кількість ліжко-місць в будинку №2.

Для ізольованих передбачено повноцінне триразове харчування, за що вони висловлюють особливу подяку працівникам комплексу, адже такий режим створив додаткове навантаження для ЦДЗ. Сніданок першої групи персоналу БЩУ розпочинається о 5:50, далі повертається нічна зміна, і останніми снідають ті, хто цього дня мають вихідний. Так само організовано і вечірній прийом їжі.

До Хмельницької АЕС зміну доставляють окремим автобусом. Тут же у готелі проводиться щоденний дворазовий та передзмінний медичний огляд фельдшером, який перебуває разом із персоналом в ізоляції.

Врегульоване й питання підтримки кваліфікації ліцензованого персоналу. З території комплексу організовано електронний доступ до матеріалів навчально-тренувального центру ХАЕС, необхідних для підготовки до перевірки знань. Адже необхідно виконувати усі вимоги ліцензування, тому перевірка знань відбувається за графіком із дотриманням усіх вимог карантинного режиму.

Для змістовного дозвілля спортивний комплекс Хмельницької АЕС надав обладнання для занять спортом, інвентар для волейболу, футболу й бадмінтону. На території комплексу облаштовані місця для гри у настільний теніс і дартс. Такі спортивні поєдинки проводяться на свіжому повітрі, щоб не порушувати протиепідемічний режим.

Єдине у чому обмежені ізольовані працівники – це спілкування із рідними та близькими. Для цього є засоби телефонного зв’язку та Wi-Fi у головному корпусі готелю.

Загалом, настрій у персоналу БЩУ піднесений, усі перебувають у бойовому дусі та розуміють необхідність запроваджених обмежувальних заходів. Персонал самоорганізовується у питаннях побуту та співіснування й свідомо ставиться до режиму ізоляції.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-27

№ 140

Сьогодні, 27 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 632,59 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває 489  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС модернізують важливе для безпеки обладнання

2020-03-26

№ 139

Процес реконструкції та модернізації для підвищення безпеки енергоблоків Хмельницької АЕС у цеху теплової автоматики та вимірювань є постійним. Заплановані заходи впроваджуються поетапно за встановленими графіками.
У ході реалізації низки заходів із продовження терміну експлуатації першого енергоблока спеціалістами підрозділу було замінено уніфікований комплекс технічних засобів автоматизації на сучасний програмно-технічний комплекс керуючих систем безпеки. Також відбулася заміна систем управління дизель-генераторами на програмно-технічний комплекс керування дизель-генераторами підприємства «Вестрон». Крім цього, встановлено важливе для безпеки обладнання управління експлуатацією систем реакторного відділення.
За словами начальника дільниці з ремонту засобів обчислювальної техніки цеху теплової автоматики та вимірювань Миколи Павленка, у 2019 році його колегами реалізовано кілька важливих проектів із реконструкції та модернізації на двох діючих енергоблоках Хмельницької АЕС. Серед них – встановлення нової  системи аварійного та післяаварійного моніторингу. Вона безпосередньо пов’язана із системами контролю та управління.
«Модернізація, розповів М.Павленко, - направлена на підвищення безпеки енергоблоків шляхом забезпечення оперативного персоналу, персоналу групи інженерно-технічної підтримки достовірною інформацією про стан критичних функцій безпеки та ефективності захисних бар’єрів, а також безпосередніми показами аварійних контрольно-вимірювальних приладів під час та після проектних та запроектних аварій».

Інформаційний центр

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-03-26

№ 138

Сьогодні, 26 березня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця – 608,3 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста вісімдесят восьма  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Разом протистоїмо загрозі коронавірусу

2020-03-25

№ 137

На фоні загрози COVID-19 Хмельницька АЕС і працівники місцевого медзакладу об’єднали зусилля у протистоянні загрозі розповсюдження коронавірусу. Про співпрацю з ХАЕС розповів на зустрічі з місцевими ЗМІ головний лікар спеціалізованої медико-санітарної частини (СМСЧ) м. Нетішин Василь Пословський.

«Тільки разом, усвідомлюючи масштаби лиха, дотримуючись відповідних рекомендацій, ми зможемо подолати світову загрозу під назвою COVID-19», - наголосив головний лікар, спілкуючись з журналістами.

На сьогодні розроблений алгоритм спільних з ХАЕС дій, який з’єднує у ланцюжок такі складові як поліклініка, стаціонар, здоровпункт ХАЕС. Постійно проводиться низка інструктажів працівникам, обговорюються організаційні питання, як діяти в тому чи іншому випадку. Згідно рекомендацій, не потрібно зайвий раз звертатися в поліклініку, інформацію про стан здоров’я можна надати і представникам СМСЧ безпосередньо на  території ХАЕС. У зв’язку з пандемією коронавірусу нині призупинено проведення планових медичних оглядів для працівників атомної станції, для усіх містян відмінено планові оперативні втручання та госпіталізацію. Заклад працює на екстрену допомогу: пологи, випадки інсультів та інфарктів, що загрожують життю та здоров’ю пацієнтів, критичні операції. Що стосується інфекційного відділення, то наразі там відновлюється киснева мережа, яка довгий час була недієздатною.
Користуючись нагодою, очільник медзакладу подякував генеральному директору ХАЕС Андрію Козюрі за підтримку та розуміння, адже суттєву екстрену допомогу у вирішенні нагальних проблем медикам надали такі підрозділи, як цех з ремонту вентиляційних систем та кондиціювання енергоремонтного підрозділу (ЕРП) під керівництвом Івана Коберника, які встановили кисневий генератор, допомогли у налагодженні кондиціонерів, холодильників. Працівники цеху дезактивації та переробки радіоактивних відходів на чолі із Сергієм Коротовим, відремонтували лікарняні пральні машини.
Окремо головний лікар висловив найщиріші слова вдячності Віталію Гавенку, начальнику лабораторії цеху теплової автоматики та вимірювань. Саме він полагодив такий актуальний нині апарат штучної вентиляції легень, а це надзвичайно дороговартісний сервіс.

Насамкінець, головний лікар подякував усім нетішинцям, підприємцям, які долучилися до благодійної допомоги медустанові і закупили засоби індивідуального захисту та дезінфікуючі засоби. «Цього ніколи забагато не буває. Усе передано в інфекційне відділення, адже ми не знаємо, якої потужності спалаху інфекції чекати, а ЗІЗ з цією метою йде багато: кожного ймовірного пацієнта за добу буде обслуговувати мінімум чотири бригади, і кожна має одягнути чистий захисний одяг. Небайдужість та взаємовиручка – це ті цінності, які допоможуть нам у сьогоднішній складній ситуації», - наголосив Василь Пословський.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Дій правильно! Дотримуйся особистої гігієни (відео)

2020-03-25

№ 136