Відійшов у вічність Володимир Олександрович Коровкін

2020-10-16

№ 597

Сумна новина сколихнула усіх атомників України, не стало світила атомної енергетики Володимира Коровкіна. Колектив Хмельницької АЕС сумує разом із колегами за наставником, який своєю діяльністю виплекав традиції галузі, встановив високі стандарти професії, незмінні для багатьох поколінь атомників.
В.О.Коровкін - видатний атомник, генеральний директор Рівненської АЕС у 1973-2002 роках, Віце-президент ДП «НАЕК «Енергоатом» з питань капітального будівництва (2002 – 2005 рр.), міський голова Кузнецовська (2006 – 2010 рр.), віце-президент Українського ядерного товариства, «Заслужений енергетик України», Дійсний член Академії інженерних наук України.
В.О. Коровкін за життя був відзначений низкою державних та корпоративних нагород, Золотою медаллю Франції «За динамізм у промисловості та комерційній діяльності та особисті заслуги у стратегічному  управлінні підприємством», персональною нагородою міжнародної програми «Ертсмейкер» (Earthmaker) «За мудрість і дальновидність політики управління».
Його ім’я нерозривно пов’язане із атомною енергетикою. За його керівництва введено у  експлуатацію п’ять атомних енергоблоків України.
За цей період він був не лише керівником РАЕС – лідером багатотисячного колективу атомників, але й з нуля збудував величне місто-супутник електростанції.
Володимир Олександрович згуртував потужну команду колег-енергетиків, разом з якими йому вдалось відстояти подальше існування поліського енерговелета.
Володимир Коровкін – постать з ядерним серцем справжнього атомника.
Його знали як людину відповідальну, серйозну та виважену, послідовну у діях, масштабну. Нині ми можемо констатувати, що Володимир Олександрович Коровкін символізував епоху розвитку атомної енергетики України.
Атомники Хмельницької АЕС мали постійні контакти з Володимиром Олександровичем, багато фахівців, що працювали і нині працюють на ХАЕС, вилетіли з під його крила у власний політ, збагачені мудрістю і високою обізнаністю у атомній енергетиці.
«Питання про смисл життя полягає не в тому, щоб відповісти – добре чи погано я живу у цьому світі, – а у розумінні: яке значення має моє життя для світу цього…» - це слова Людини з великої літери, Людини дії, яка створила місто і заклала фундамент цілої галузі. Ми сумуємо і з вдячністю згадуємо досвід та безцінні поради Володимира Олександровича.

Андрій Козюра, генеральний директор Хмельницької АЕС