12 вересня – День фізичної культури і спорту

2020-09-11

№ 527

Шановні прихильники фізкультури і спорту, працівники КДЮСШ та Спорткомплексу ХАЕС!

У рейтингу кращих фізкультурних організацій «НАЕК «Енергоатом»  спортивний колектив Хмельницької АЕС в числі безперечних лідерів. В компанії розвивають різні напрямки фізичного загартування, які сприяють покращенню здоров’я працівників. На ХАЕС це ігрові види спорту – футбол, волейбол, баскетбол, гандбол, а також специфічні напрямки, зокрема фехтування, самбо, кікбоксінг, дзюдо, пауерліфтинг, легка атлетика, плавання тощо. Саме у спорті високих досягнень нетішинці є кращими: із 12 заслужених майстрів спорту, що підготовлені у компанії, – одинадцять мають прописку місцевої КДЮСШ та Спорткомплексу ХАЕС. Тут підготовлені два десятки майстрів спорту міжнародного класу, понад 60 майстрів спорту. Провідні спортсмени у різні роки постійно входили і входять зараз до складу різних збірних команд України. Семеро вихованців КДЮСШ стали учасниками чотирьох Олімпійських ігор поспіль. Троє з них піднялись на найвищий почесний п’єдестал спортивного світу. У Пекіні-2008  Галина Пундик і Ольга Жовнір у складі команди шаблісток здобули олімпійське «золото», а в Ріо-2016 Аліна Комащук стала «срібною» призеркою у командних змаганнях шаблісток. Окрім них переможцями і призерами європейських та світових чемпіонатів в різні роки ставали відомі усьому місту заслужені майстри спорту Олег Штурбабін, Дмитро Бойко (фехтування), Руслан Задворний, Юрій Пилипчук, Дмитро Бабійчук, Іван Васильчук (боротьба самбо), майстри спорту міжнародного класу Дарія Недашковська (фехтування), Ярослав Давидчук (боротьба самбо). Багато років поспіль у складі київського «Динамо» та у лавах національної збірної команди України з футболу успішно відіграв колишній вихованець школи, заслужений майстер спорту Віталій Косовський, а у складі молодіжної збірної грав нетішинець Валерій Федорчук, який  2015 року став фіналістом Ліги Європи з командою  ФК «Дніпро», 2019 року Олексій Хахльов у складі молодіжної збірної команди України завоював «золото» чемпіонату світу з футболу.
 
У суперлізі певний час виступала гандбольна команда, гарні позиції займають волейбольні колективи. 

У різні часи в школі пройшли своє становлення і зросли, як професіонали вісім заслужених тренерів України. З них, на даний час, в КДЮСШ працюють Геннадій Васильович Горохов (боротьба самбо), Віталій Миколайович Цисарук (фехтування), Володимир Володимирович Моцюк (футбол). Цей ряд фахівців минулоріч поповнив Володимир Ярославович Возьний (футбол). Колектив фізкультури очолює заслужений працівник фізкультури і спорту Станіслав Араратович Балаян.

Палац спорту «Енергетик», плавальний басейн, комплекс спортивних майданчиків, постійна увага з боку адміністрації ХАЕС та профспілкового комітету є запорукою нинішніх і майбутніх перемог  нетішинців. Побажаємо фахівцям і їх вихованцям нових перемог, здоров’я, піднесення слави нашого спортивного міста!

Андрій Козюра, генеральний директор ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО ХАЕС