На другому енергоблоці Хмельницької АЕС реконструюють систему регулювання турбіни

2020-07-30

№ 425

У рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на 2-му енергоблоці ХАЕС заплановано здійснити реконструкцію системи регулювання турбіни. Зокрема, здійснити заміну електронної , а також гідравлічної систем регулювання на механіко-гідравлічну.

Реалізація цього заходу дозволить забезпечити збільшення точності регулювання потужності та якісну діагностику елементів систем регулювання. За рахунок підвищення точності регулювання потужності очікується збільшення виробітку електроенергії.
За словами заступника начальника турбінного цеху з монтажу та реконструкції ВП ХАЕС Дмитра Карпинського, завдяки впровадженню нової системи регулювання турбіни з’явиться можливість для контролю за станом обладнання.
«На сьогоднішній день керування турбінною установкою здійснюється гідравлічним шляхом, а після реконструювання, буде впроваджено електронну систему яка дасть можливість точного керування, діагностування і всебічного контролю за станом системи», - зазначив Д. Карпинський.
«Програмно-технічний комплекс, в якому закладені алгоритми роботи обладнання турбінної установки, може з великою швидкістю обробляти всі сигнали і видавати команди, а механічна частина завжди відставала. Було прийнято рішення щодо застосування гідроблоків, які будуть діяти безпосередньо на регулюючі клапани високого тиску турбіни і за відповідною командою відразу переміщатися на заданий рівень. За рахунок цього будуть виключені гідравлічні зв’язки та буде забезпечена можливість підтримки потужності і обертів відповідно до необхідних нормативів»,- зауважив, у свою чергу, начальник лабораторії уніфікованих комплексів технічних засобів та програмно-технічних комплексів цеху теплової автоматики і вимірювань ВП ХАЕС Олександр Гульчук.
Хмельницька АЕС є пілотною станцією, на якій розпочнеться впровадження цієї системи. Проводяться також роботи щодо реалізації цього заходу на ЮУ АЕС та розпочато підготовку на РАЕС.
Необхідне обладнання, закуплене за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку, наразі знаходиться на складах ХАЕС. Обладнання складається із електронної частини, виготовленої вітчизняним виробником ТОВ «НВП Моноліт Енерго» та механічної – виробництва польської компанії Ponar Wadovice.
Концепція модернізованої системи розроблена спеціалістами ПрАТ «Техенерго» (м. Львів) з якими ХАЕС співпрацює протягом багатьох років Для персоналу підрозділів, які експлуатуватимуть систему, буде проведене відповідне навчання на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС. Впровадження цього заходу дозволить забезпечити виконання вимог щодо синхронізації і підключення енергосистеми України до Європейської. У наступному, 2021 році, реконструкцію системи регулювання турбіни заплановано здійснити також на першому енергоблоці Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ХАЕС