Нетішинська міська рада стимулює розвиток підприємницької діяльності в місті енергетиків

2020-07-30

№ 424

Під час карантинну багато підприємців, в тому числі й працівників Хмельницької АЕС, зіштовхнулися з фінансовими проблемами. Знизилась ділова активність, з’явилась потреба в залученні додаткових обігових коштів.

Саме тому й виникла необхідність розробити заходи, які б стимулювали розвиток підприємницької діяльності і допомогли мінімізувати негативні наслідки спаду економічної активності.

Директор Комунального підприємства Нетішинської міської ради «Агенція місцевого розвитку» Костянтин Кирилюк розповів журналістам корпоративних ЗМІ, про те, що одним із заходів, спрямованих на вирішення проблем пов’язаних з економічною рецесією, яку викликала епідемія COVID-19, є створення Револьверного фонду для надання поворотної фінансової допомоги (ПФД) фізичним особам-підприємцям (ФОП), які зареєстровані на території Нетішинської міської ОТГ.

Поворотна фінансова допомога – досить зручний інструмент поповнення обігових коштів. До таких операцій, зазвичай, звертаються «дружні» суб'єкти господарювання, які можуть на безпроцентній основі позичити кошти. ПФД не передбачає нарахування відсотків або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

«Поворотна фінансова допомога надається на поповнення обігових коштів з метою закупівлі товарів, робіт, послуг, необхідних для провадження підприємницької діяльності, а також для закупівлі і встановлення чи монтажу обладнання, або основних засобів для використання у підприємницькій діяльності, - розповів Костянтин Кирилюк. - Допомогу можуть отримати підприємці, які сплачують єдиний податок. Гранична сума на одного заявника складає  п’ятдесят тисяч гривень. Допомога має бути повернена до кінця 2020 року».

Така допомога не надається на погашення кредитів, боргових зобов’язань перед третіми сторонами або сплати комунальних платежів.

Рішення №229/220 про порядок надання поворотної допомоги Завантажити документ (~7.38 МБ)
Заява для ФОП Завантажити документ (~0.66 МБ)
Анкета заявника ФОП Завантажити документ (~0.28 МБ)
Інформаційний центр ВП ХАЕС