Енергоблоки ХАЕС працюють стабільно у встановлених режимах

2020-06-26

№ 321

Незважаючи на балансові обмеження, енергоблоки Хмельницької АЕС працюють стабільно і надійно. Про це розповів заступник головного інженера з експлуатації Хмельницької АЕС Євгеній Носиков.

Станом на 25 червня 2020 року з 15 енергоблоків АЕС України три виведено в резерв, три - в ремонті, два працюють з балансовими обмеженнями. Два мільйонники Хмельницької АЕС щоденно недовиробляють понад 6 млн. кВт*год електроенергії, а це 15% їх щоденної норми, адже саме вони працюють із диспетчерськими обмеженнями. Так, перший енергоблок знаходиться на потужності 826 МВт, а другий – 905 МВт.
Як зазначив Є. Носиков: «Наше завдання - забезпечити надійну, безпечну експлуатацію двох енергоблоків Хмельницької у встановлених режимах. Енергоблоки ХАЕС працюють надійно, і з точки зору експлуатації, вони пристосовані до роботи в таких умовах».

Через диспетчерські обмеження Компанія вносить корективи у фінансові плани, що стосуються зокрема й експлуатації та модернізації обладнання. Змінюються й графіки проведення планово-попереджувальних ремонтів (ППР) на енергоблоках АЕС. «Так, для проведення ППР зупинка енергоблока №2 Хмельницької АЕС, - коментує ЗГІЕ Євгеній Носиков, - була запланована на 8 липня. Проте з початку року енергоблок працював із обмеженням видачі потужності, було скориговано графіки ППР інших енергоблоків АЕС України, тому ППР на енергоблоці №2 розпочнеться 20 серпня».

На даний час другий енергоблок працює на потужності, яка дозволяє ефективно використати паливо і згодом зупинитися, виконати усі роботи, заплановані на період ремонтної кампанії 2020 року. Від якісно проведеного ремонту залежатиме подальша безпечна і ефективна робота енергоблока.

Попри такі фінансові обмеження, атомники ні на хвилину не припиняють своєї роботи, виконують завдання з підвищення безпеки енергоблоків й сподіваються на відновлення повноцінної роботи атомної галузі.

Інформаційний центр ВП ХАЕС