Онлайн читання для найменших з Хмельницькою АЕС

2020-04-02

№ 150

2 квітня з нагоди Міжнародного дня дитячої книги Хмельницька АЕС долучилася до онлайн читання першої художньої книги про атомну енергетику «Де народжується світло».

Починаючи з 1967 року, коли започатковано День дитячої книги, і дорослі, і юні читачі мають можливість поринути в казковий світ пригод та фантазій, адже скрізь проводиться низка різнобічних заходів, які популяризують одне із найвагоміших винаходів людства – книгу. Зазвичай, до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Традиційно з нагоди свята організатори проводять у школах різних країн урочисті заходи для дітей, зустрічі з авторами та ілюстраторами, конкурси на найкращий твір та багато чого іншого.

У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя. У дитячому виданні, яке стало первістком для Хмельницької АЕС, головними персонажами виступають бобри та лис. Саме у цьому казковому оповіданні наймолодші читачі дізнаються про те, як виробляється електроенергія і що це взагалі таке.

«Де народжується світло» - таку назву має перша дитяча книга, яку минулого року ХАЕС у тандемі із молодою талановитою авторкою Катериною Сад випустила у світ двохтисячним тиражем. Це історія про найдрібніші частинки, з яких складається світ, та їх неймовірну роботу на атомній електростанції. Так як діти сприймають світ образами та яскравими уявленнями, авторка і художниця за допомогою відомих усім тваринок, які мешкають саме в регіоні навколо Хмельницької АЕС, розповіла про атомну енергетику простими діалогами та порівняннями. Минулого року книгу було презентовано та подаровано школам та бібліотекам міста енергетиків, також це наймолодше видання поповнило фонд Музею книги старовинного Острога, міста-колиски східноєвропейського друкарства.

Наразі, незважаючи на пандемію та неможливість організації різноманітних заходів, Хмельницька АЕС долучилася до проведення Міжнародного дня дитячої книги. Використовуючи комунікаційні технології та Інтернет-мережу, працівники відділу роботи з громадськістю та ЗМІ озвучили та створили відеозапис читання книги. У час, коли діти сидять вдома, вони отримали можливість проглянути це відео на мережевих ресурсах ХАЕС.

А ще юні книголюби можуть виступити і у ролі художників, намалювавши казкових героїв. Свої малюнки діти за допомогою дорослих можуть передати до інформаційного центру ВП ХАЕС, де уже багато років поспіль проводяться дитячі творчі конкурси. Авторам найбільш цікавих робіт книга «Де народжується світло» буде подарована. Сподіваємося, вона займе своє місце на полицях дитячих кімнат.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС модернізують системи радіаційного контролю

2020-04-02

№ 149

Модернізуючи системи радіаційного контролю, Хмельницька АЕС мінімізує вплив на  довкілля та підвищує безпеку працівників. Зокрема, у рамках виконання програми заходів з продовження терміну експлуатації енергоблока №1, значний  обсяг модернізаційних  робіт виконав персонал цеху радіаційної безпеки (ЦРБ) ВП ХАЕС.

Впроваджено сканувальний спектрометр випромінювання людини, радіаційний контроль потужності дози нейтронів у гермооболонці першого енергоблока, радіаційний контроль І контуру за реперними радіонуклідами з можливістю відслідковувати в режимі он-лайн зміни радіоактивності теплоносія першого контуру, замінено кабельну продукцію. Здійснено також модернізацію системи радіаційного контролю за нерозповсюдженням радіоактивних речовин, яка дозволяє проводити не частковий, а 100% контроль забруднення тіла людини після виконання нею робіт у зоні суворого режиму.

За словами начальника цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктора Андрійчука, у 2019 році було  закуплено метеокомплекс фірми Vaisala  для  лабораторії автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО), спектрометр для лабораторії спектрометрії і контролю герметичності оболонок, радіометр для лабораторії зовнішнього радіаційного контролю. А ще замінили лабораторні меблі в зоні суворого режиму, обновили парк переносних приладів оперативному персоналу. Замінили і провели налагодження пристроїв детектування системи радіаційного контролю на енергоблоці №1 і спецкорпусі. 

За участі представників постачальника обладнання персонал ЦРБ пройшов відповідне навчання. «Поставлене обладнання поки що тільки в дослідній експлуатації, воно дотепер на гарантійному обслуговуванні, разом з виробником відшліфовуємо всі нюанси, аби досягти максимальної ефективності та ввести обладнання в промислову експлуатацію», - підсумував Віктор Андрійчук.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2020-04-02

№ 148

Сьогодні, 2 квітня 2020 року енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває чотириста дев’яносто п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС