Разом протистоїмо загрозі коронавірусу

2020-03-25

№ 137

На фоні загрози COVID-19 Хмельницька АЕС і працівники місцевого медзакладу об’єднали зусилля у протистоянні загрозі розповсюдження коронавірусу. Про співпрацю з ХАЕС розповів на зустрічі з місцевими ЗМІ головний лікар спеціалізованої медико-санітарної частини (СМСЧ) м. Нетішин Василь Пословський.

«Тільки разом, усвідомлюючи масштаби лиха, дотримуючись відповідних рекомендацій, ми зможемо подолати світову загрозу під назвою COVID-19», - наголосив головний лікар, спілкуючись з журналістами.

На сьогодні розроблений алгоритм спільних з ХАЕС дій, який з’єднує у ланцюжок такі складові як поліклініка, стаціонар, здоровпункт ХАЕС. Постійно проводиться низка інструктажів працівникам, обговорюються організаційні питання, як діяти в тому чи іншому випадку. Згідно рекомендацій, не потрібно зайвий раз звертатися в поліклініку, інформацію про стан здоров’я можна надати і представникам СМСЧ безпосередньо на  території ХАЕС. У зв’язку з пандемією коронавірусу нині призупинено проведення планових медичних оглядів для працівників атомної станції, для усіх містян відмінено планові оперативні втручання та госпіталізацію. Заклад працює на екстрену допомогу: пологи, випадки інсультів та інфарктів, що загрожують життю та здоров’ю пацієнтів, критичні операції. Що стосується інфекційного відділення, то наразі там відновлюється киснева мережа, яка довгий час була недієздатною.
Користуючись нагодою, очільник медзакладу подякував генеральному директору ХАЕС Андрію Козюрі за підтримку та розуміння, адже суттєву екстрену допомогу у вирішенні нагальних проблем медикам надали такі підрозділи, як цех з ремонту вентиляційних систем та кондиціювання енергоремонтного підрозділу (ЕРП) під керівництвом Івана Коберника, які встановили кисневий генератор, допомогли у налагодженні кондиціонерів, холодильників. Працівники цеху дезактивації та переробки радіоактивних відходів на чолі із Сергієм Коротовим, відремонтували лікарняні пральні машини.
Окремо головний лікар висловив найщиріші слова вдячності Віталію Гавенку, начальнику лабораторії цеху теплової автоматики та вимірювань. Саме він полагодив такий актуальний нині апарат штучної вентиляції легень, а це надзвичайно дороговартісний сервіс.

Насамкінець, головний лікар подякував усім нетішинцям, підприємцям, які долучилися до благодійної допомоги медустанові і закупили засоби індивідуального захисту та дезінфікуючі засоби. «Цього ніколи забагато не буває. Усе передано в інфекційне відділення, адже ми не знаємо, якої потужності спалаху інфекції чекати, а ЗІЗ з цією метою йде багато: кожного ймовірного пацієнта за добу буде обслуговувати мінімум чотири бригади, і кожна має одягнути чистий захисний одяг. Небайдужість та взаємовиручка – це ті цінності, які допоможуть нам у сьогоднішній складній ситуації», - наголосив Василь Пословський.
Інформаційний центр ВП ХАЕС