На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки

2020-02-13

№ 57

На Хмельницькій АЕС продовжують впроваджувати заходи з підвищення безпеки. З початку експлуатації у ВП ХАЕС реалізовано 951 проект з модернізації та підвищення безпеки.
Основною програмою підвищення безпеки є Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки (К(з)ПБ) енергоблоків атомних електростанцій. К(з)ПБ введена в дію постановою Кабінету Міністрів України від 07.12.2011 №1270 та розрахована на період до 2023 року включно. Реалізація програми дозволить виконати міжнародні зобов'язання України щодо рекомендацій МАГАТЕ та ЄС у частині підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій.
На Хмельницькій АЕС виконано 78,8 % від обсягу заходів К(з)ПБ, запропонованих для реалізації на першому та другому енергоблоках. У порівнянні з іншими атомними станціями України, ХАЕС посідає першу рейтингову позицію. Зокрема, на енергоблоці №1 виконано 83,7% від обсягу заходів К(з)ПБ запропонованих для реалізації, на другому енергоблоці – 73,9%.
У 2019 році переважну більшість заходів з підвищення рівня безпеки – 57 здійснено на першому енергоблоці ХАЕС у рамках продовження терміну експлуатації. Зокрема, здійснено модернізацію систем: контролю водневого охолодження, управління резервних дизель-генераторів, радіаційного контролю, управління перевантажувальної машини, контролю концентрації водню в гермооболонці, сейсмологічного моніторингу, керуючих систем безпеки.
Впроваджено також заходи із забезпечення підживлення парогенератора, аварійного електропостачання, підживлення та охолодження басейну витримки в умовах тривалого повного знеструмлення АЕС. Здійснено також заміну вимикачів 6кВ в каналах систем безпеки, загально станційних і блокових схемах; силових кабелів системи аварійного електропостачання 0,4 кВ; стабілізаторів напруги; регулюючих клапанів; насосів та ін.
На другому енергоблоці в минулому році реалізовано 8 заходів К(з)ПБ. Значну частину заходів з підвищення безпеки на енергоблоці №2 буде реалізовано в рамках цьогорічного капітального планово- попереджувального ремонту.
Через модернізацію, реконструкцію, впровадження кращих наукових досягнень і світового досвіду персонал ВП ХАЕС постійно працює над підвищенням експлуатаційної безпеки енергоблоків.

Інформаційний центр ВП ХАЕС