На Хмельницькій АЕС завершено перший етап медичного страхування

2020-02-13

№ 56

Вже з 15 лютого 2020 року працівники Хмельницької АЕС, які виявили бажання застрахувати своє здоров’я в компанії «Уніка», отримають зареєстровані договори і при необхідності можуть скористатися медичними послугами, які надаватиме страхова фірма.
 За ініціативи профспілкового комітету ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» працівникам галузі було запропоновано добровільне медичне страхування. Згідно зі спільним рішенням адміністрації та профспілкового комітету, кожен працівник отримає компенсацію у розмірі річного внеску за страховий поліс, але не більше 7 тисяч гривень.
Найбільше енергопідприємство Хмельниччини, яке у своїй діяльності дотримується високих експлуатаційних стандартів в області ядерної та радіаційної безпеки, є лідером і в сфері соціальних гарантій своїм працівникам. Хмельницька атомна електростанція – одна із небагатьох не тільки в області, а й в Україні, установ, де кожен працюючий забезпечений повним соціальним пакетом. Найближчим часом сюди буде входити не лише гарантована відпустка, оплата лікарняних, оздоровлення, а також добровільне медичне страхування атомників за рахунок підприємства.
Усе це, насамперед, має спростити життя людини, яка захворіла, і допомогти їй уникнути певних проблем та незручностей, які виникають під час процесу лікування. Адже нині в Україні прийнято низку нормативних документів, які значною мірою змінили схему надання медичної допомоги населенню. Наразі більшість медичних закладів уже розробили і прийняли прейскурант платних медичних послуг.
У цивілізованому світі уже багато років поспіль діє страхова медицина де кожний пацієнт має поліс медичного страхування, який покриває витрати на лікування та в якому чітко прописано схему надання послуг.
За словами заступника генерального директора Хмельницької АЕС з кадрів та соціального розвитку Віктора Демидюка, колектив атомників давно та неодноразово ставив питання перед адміністрацією про необхідність запровадження медичного страхування.
«У попередні роки, аби ввести таку соціальну пільгу, не вистачало коштів. Наразі ж, коли Енергоатом почав працювати в умовах нового ринку електроенергії, такі кошти ми змогли акумулювати завдяки домовленості між профспілковою організацією енергокомпанії та очільником Компанії. Проведено значну роз’яснювальну роботу серед персоналу щодо необхідності медичного страхування. Як результат –3156 працівників енергопідприємства будуть мати потужну соціальну захищеність з 15 лютого 2020 року», - розповів Віктор Демидюк.
Що стосується вибору страховика, то профспілка ДП «НАЕК «Енергоатом» провела моніторинг серед відповідних компаній на ринку медичних послуг і вибрали австрійську «Уніку».
«Представники «Уніки» неодноразово зустрічалися із працівниками атомної електростанції, надавали роз’яснення щодо своїх страхових програм, максимально врахували побажання атомників щодо включення в загальний перелік саме тих закладів, послугами яких хотіли би користуватися нетішинці. Значно збільшено і список страхових випадків, це своєрідні пільги для користувачів корпоративного страхування», - зауважив Віктор Демидюк.

Інформаційний центр ВП ХАЕС