З Днем енергетика!

2019-12-20

№ 475

Шановні колеги, друзі!

Щиро вітаю вас з Днем енергетика! Перед енергетичною галуззю завжди стоять надважливі завдання: бути непорушною основою національної економіки, надійним джерелом тепла і світла в оселях мільйонів українських громадян, підґрунтям енергобезпеки й незалежності держави.

У 2019 році атомна енергетика виробила для України понад половину усього обсягу електричної енергії держави, забезпечивши стабільність енергетичної системи та наповнюючи Державний бюджет значним обсягом коштів, отриманих від її реалізації. Колеги, ми з вами робимо все можливе, щоб наші енергетичні потужності працювали на повну силу та забезпечували державу цінним ресурсом – електричною енергією. Наша стабільність базується на відповідальній та ефективній праці усіх підрозділів Компанії.

Цьогоріч ми знов досягли успіху у напрямі продовження термінів експлуатації наших енергоблоків. Южно-Українська АЕС вперше в Україні продовжила ресурс енергоблока №3 ще до завершення його проектного терміну експлуатації. Чергову переоцінку безпеки розпочали енергоблоки, які вже 10 років демонструють свою безпеку у довгостроковій експлуатації – перший та другий енергоблоки ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Надійна робота цих блоків підтвердила достатній запас міцності українських реакторів та довела їхню необхідність для України.

Серед досягнень цього року слід відзначити підвищення потужності діючих енергоблоків АЕС – до 3045 МВт підвищено теплову потужність пілотного енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС.


Колеги, усе це свідчення того, що атомників ніколи не лякали зміни. Енергоатом сам є ініціатором багатьох прогресивних та інноваційних підходів задля власного розвитку та розбудови всієї галузі. У 2019 році ми продовжили активну роботу над диверсифікацією джерел постачання свіжого ядерного палива – перспективним напрямом діяльності, який став нашою гордістю та унікальним досвідом. Нещодавно після проведення успішної ремонтної кампанії повністю завантажено ядерним паливом виробництва Westinghouse енергоблок №5 Запорізької АЕС. Фахівці станції провели потужну модернізаційну роботу, налагодили ефективну співпрацю з постачальником щодо експлуатації та майбутніх амбітних проектів з вдосконалення економічного ефекту застосування американського палива. До цього руху поступово приєднується Рівненська АЕС – цьогоріч розпочатий процес впровадження ядерного палива альтернативного виробника і на енергоблоках №№1, 2 РАЕС.

Ми робимо впевнені кроки до енергетичної безпеки та незалежності держави. Завершуються будівельні роботи на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, на АЕС проводяться підготовчі роботи з впровадження технології Holtec International. Щиро сподіваюсь, що вже з 2020 року Україна повністю забезпечить себе послугами з безпечного та надійного зберігання ВЯП з усіх АЕС. Активна робота велась над ще одним стратегічним інвестиційним проектом Компанії – поводження з радіоактивними відходами. Комплекси переробки для них вже впроваджені на Рівненській та Запорізькій АЕС. Власним коштом Компанія розпочала такий проект і на Хмельницькій АЕС, незабаром такий комплекс ми плануємо побудувати і на ЮУАЕС. Ми вдячні за злагоджену і конструктивну співпрацю усім нашим українським та зарубіжним партнерам, які забезпечують Компанію якісною продукцією та послугами у всіх наших проектах, піч-о-пліч з якими ми реалізуємо потенціал атомної галузі.

У 2019 році нам вдалося впевнено увійти у новий ринок електроенергії завдяки тому, що підготовка до ринку почалася заздалегідь, ще до ухвалення відповідного Закону. Незважаючи на проблеми через обмеження участі АЕС у торгах, переконаний, ми всі разом зробимо усе можливе задля зміни ставлення до атомної генерації на краще. Першим кроком стало збільшення на 5% частки продажу електроенергії на ринку на добу наперед. Вірю, що це лише початок позитивних змін на краще.

Шановні колеги, друзі! Наша сумлінна робота, ефективна взаємодія з державою, з партнерами завжди будуть спрямовані на забезпечення надійності та стабільності української енергетики, а оновлення та впровадження інновацій у галузі зміцнюватимуть прагнення України бути високорозвиненою та енергетично потужною державою.

Щиро бажаю Вам затишних та теплих свят, які подарують натхнення для вдалого втілення усіх починань у Новому році. Хай 2020 рік буде багатим на добро, щедрим на успіхи та здійснення мрій, сповнений великими справами та щасливими подіями для кожного з вас.

Енергії, успіхів та здобутків нам усім у новому році!

З повагою
Т. в. о. президента
НАЕК «Енергоатом»                                                        Павло ПАВЛИШИН

Енергетики ХАЕС зустрічають професійне свято

2019-12-20

№ 474

2019 енергетичний рік, як і календарний, на завершенні. Хмельницька АЕС  зустрічає професійне свято із високими здобутками в числі яких найвагоміший – продовження строку експлуатації 1 енергоблока. Ліцензію ЕО №000220 від 5 жовтня 2004 року на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» продовжено до  наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 – 13 грудня 2028 року. Це велика подія у житті станції. 

Цього року у липні другий енергоблок видав 100-мільярдну кіловат*годину, а два блоки продукували 12 вересня триста мільярдів кіловат*годин електроенергії за час експлуатації станції.

Колектив спроможний на високі діяння і має плани на майбутнє. Проведено слухання з громадськістю зони спостереження щодо будівництва 3 та 4 енергоблоків ХАЕС. Здійснено багато кроків на шляху реалізації проекту спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів. Ми постійно дбаємо про впровадження заходів із виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків, про покращення умов праці, добробут наших працівників.

Бажаємо фахового зростання і багато земних благ, здоров’я, родинного благополуччя, добра і миру всім і кожному.

Микола Панащенко, генеральний директор ВП ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО Хмельницької АЕС
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питаннями технічної співпраці та інвестиційними проектами цікавилися представники китайських компаній на Хмельницькій АЕС

2019-12-20

№ 473

19 грудня цього року з черговим візитом Хмельницьку АЕС відвідали представники китайських компаній CNNP, JNPC найбільшої ядерної державної корпорації Китаю CNNC.

У рамках візиту відбулася технічна нарада з провідними фахівцями Хмельницької АЕС з питань модернізації генераторів енергоблоків ВВЕР-1000 та реалізації проекту щодо спорудження Х-3, Х-4.

З технічними характеристиками генераторів, які функціонують на АЕС України та на ВП ХАЕС зокрема, ознайомив китайських колег заступник головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ВП ХАЕС Олександр Копійко. Він також розповів про стан справ щодо модернізаційно-відновлювальних робіт турбогенератора на першому енергоблоці.

Інформацію щодо питання добудови третього та четвертого енергоблоків надав представникам китайських компаній заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський, який розповів про основні етапи підготовчих робіт.

У рамках програми перебування іноземні фахівці також оглянули машинну залу енергоблока №1 та побували на будівельному майданчику Х-3, Х-4.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-20

№ 472

Сьогодні, 20 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 462,01 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста дев’яносто перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Стартував навчальний факультатив для майбутніх енергетиків

2019-12-19

№ 471

18 грудня стартували заняття факультативного курсу «Знайомство з атомною енергетикою» у навчальних закладах регіону розташування  Хмельницької АЕС. Цього року географія курсу розширилась, і слухачами стали старшокласники села Ленківці Шепетівського району.

Фахівці відділів роботи з громадськістю, охорони навколишнього середовища та лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Хмельницької АЕС провели виїзне заняття у школі с. Ленківці. Цей населений пункт знаходиться поза межами 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС, проте учні саме цього навчального закладу є активними учасниками дитячо-юнацьких конкурсів, організованих Хмельницькою АЕС. Колишня учениця школи Аліна Ковальчук неодноразово ставала призеркою конкурсу рефератів «Атомна енергетика і світ» та брала участь у всеукраїнському етапі, що проходив у м. Київ.

Факультативні заняття організували таким чином, щоб учні отримали доступну інформацію про технологію виробництва електроенергії на АЕС, переваги такої енергії над іншими видами, світові тенденції функціонування ядерної галузі, перспективи розвитку АЕС, професію енергетика. У ході заходу старшокласники активно дискутували, задавали питання, цікавилися технологічними процесами експлуатації АЕС, підготовкою персоналу атомників, природоохоронною діяльністю ХАЕС та організацією контролю за довкіллям. А ще найактивніші учні отримали сувеніри з символікою Хмельницької АЕС за виявлені знання про АЕС у ході вікторини.

Показовими та цікавими для учнів стали заміри радіаційного фону на території навчального закладу, які разом із школярами здійснив дозиментрист лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки Микола Радюк. Учні впевнились, що на території школи не зафіксовано відхилень від природного гамма-фону.

Під час просвітницького уроку школярі також мали можливість віртуально за допомогою спеціальних окулярів оглянути у режимі 3Д територію та приміщення ХАЕС.

«Ми задоволені співпрацею із Хмельницькою АЕС, яка триває майже десять років. За цей час наші учні стали активними учасниками проекту «Ядерна енергетика і ми». Можемо гордитися і призовими місцями. Зараз триває підготовка наших вихованців для участі у конкурсі наукових робіт. Такі зустрічі є надзвичайно важливими і для вибору професійного майбутнього наших учнів», – сказала під час зустрічі заступник директора Оксана Кузьменко.

Насамкінець працівники ХАЕС запросили учнів та вчителів відвідати ХАЕС, щоб безпосередньо познайомитись з роботою найпотужнішого енергетичного об’єкта Хмельниччини.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Для персоналу Хмельницької АЕС презентували медичне страхування

2019-12-19

№ 470

17 грудня на Хмельницькій АЕС відбулася зустріч працівників атомної електростанції з представниками європейської страхової групи «Уніка». Компанія активно займається страхуванням атомників, планують налагодити подібну співпрацю з Хмельницькою атомною електростанцією. Це так званий пілотний проект із добровільного медичного страхування, який пропонує атомникам укласти відповідні договори на 2020 рік.

Соціальний захист працівників НАЕК «Енергоатом» завжди актуальний та постійно перебуває в полі зору адміністрації відокремлених підрозділів компанії та профспілкових комітетів. Це передбачено і основним документом енергокомпанії – Колективним договором, в який періодично вносяться зміни та пропозиції. Саме за ініціативи профспілкового комітету ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» працівникам галузі запропоновано добровільне медичне страхування. Кошти на покриття річного страхового внеску усім бажаючим у вигляді матеріальної допомоги має виділити енергокомпанія, яка це затвердила у спільному рішенні ще наприкінці листопада цього року.

Під час зустрічі із колективом ХАЕС страховики презентували свою компанію «Уніка», яка виступає лідером ринку медичного страхування в Австрії і активно займається саме корпоративною співпрацею в цій сфері. Гості розповіли нетішинцям про свої страхові пакети, які мають певні особливості та покриття. Слід зауважити, що усі вони включають амбулаторно-клінічну, невідкладну допомогу, стаціонарне лікування та стоматологію, а також мають бонусні та додаткові опції, що направлені на первинне чи часткове лікування таких хвороб як цукровий діабет, онкологія, туберкульоз. Детально з усією інформацією про види програм страхування та перелік послуг працівники ХАЕС можуть ознайомитися на станційних електронних ресурсах. Також попередньо профспілковий комітет Хмельницької АЕС провів опитування серед працівників атомної електростанції щодо надавачів медичних послуг, якими хотіли би користуватися майбутні застраховані. Переважно це клініки, лабораторії та медичні установи Рівного. Усі пропозиції хмельницьких атомників передані страховій компанії. Що стосується місцевої медико-санітарної частини, то з нею ведуться перемовини на рівні представників «Уніки» та керівництва комунального закладу. Серед нетішинських установ, які співпрацюють із зазначеною страховою групою, є «Міламед» та аптека «Бажаємо здоров’я».

Наразі бажаючі заключити договори на добровільне медичне страхування із компанією «Уніка» можуть звернутися у відділ соціального розвитку ХАЕС до 31 січня 2020 року, де проводитиметься централізоване оформлення документів. При бажанні працівника обрати страхову програму, відмінну від запропонованого стандартного страхового пакету, буде організовано зустріч з уповноваженими представниками страхової компанії для обговорення та підписання індивідуальних умов договору. Варто зазначити, що перевищення розміру річного страхового внеску над визначеною сумою матеріальної допомоги, яку надасть енергопідприємство, а також податки та збори має оплатити сам застрахований працівник.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-19

№ 469

Сьогодні, 19 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 437,69 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста дев’яноста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора

2019-12-18

№ 468

Продовжуються аварійно-відновлювальні роботи на турбогенераторі першого енергоблока після виявлених пошкоджень при пускових операціях в рамках виконання комплексу робіт з продовження строку експлуатації на енергоблоці №1.

Станом на 18 грудня 2019 року триває 389 доба ремонту.

За словами заступника головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ХАЕС Олександра Копійка, роботи ведуться цілодобово, без вихідних: "Ми вже перейшли своєрідний рубікон - встановлення статора заводського на штатне місце. Цьому передувала дуже насичена і велика робота з вкладення обмотки і проведення необхідних перевірок та підготовчих процедур, у тому числі модернізація і збирання статора на кантувачі".

Практично завершені монтажні роботи з підготовки статора, проводиться перевірка на щільність його обмотки. На часі - проведення теплових випробувань статора. Наступним етапом буде встановлення ізоляційних коробок на головки стрижнів, чим і завершиться підготовка статора до збирання в цілому, як турбогенератора.

Наразі ведуться роботи, пов’язані з заклинуванням стрижнів в пазовій частині статора генератора на постійні. Із 42 пазів на 34 ці роботи вже виконані. Здійснено пробне заведення ротора в статор генератора для визначення і центрування положення статора. Після успішного завершення операції, ротор вивели й встановили на підставку для продовження робіт із заклинування.

"Ми виходимо на фінішну пряму, чітко дотримуючись встановлених графіків, - констатував Олександр Миколайович. - Відразу після Нового року, а точніше 4 січня, очікуємо заведення ротора в статор генератора, що означатиме завершення робіт на статорі. Всі подальші етапи пов’язані зі збиранням турбогенератора, проведенням всіх необхідних перевірок і випробувань. Наш чіткий орієнтир – 27 січня наступного року, визначений графіком як енергетичний пуск першого енергоблока після виконання запланованих робіт".

Наразі все проходить у штатному режимі. Основні роботи виконує персонал «Атомремонтсервісу», ВГЦ «Піраміда», а також електроцеху і енергоремонтного підрозділу ХАЕС за своїми напрямками відповідно.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-18

№ 467

Сьогодні, 18 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 413,36 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Юний спортсмен з міста-супутника Хмельницької АЕС - призер Відкритого Кубку з плавання

2019-12-17

№ 466

Юні спортсмени Нетішинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи (КДЮСШ), яка знаходиться у підпорядкуванні первинної профспілкової організації ХАЕС, представили своє місто на Відкритому Кубку Рівненської області з плавання "РЕД ШАРК".

Змагання з плавання проходили 14-15 грудня у місті Рівному.Змагалися юнаки та дівчата 2009 та 2010 років народження. Біля 200 учасників з Рівненської, Волинської, Тернопільської та Хмельницької областей взяли участь у Відкритому кубку з плавання. Вихованець Нетішинської КДЮСШ Тимур Житовоз став найкращим на дистанції 50 м вільним стилем та на стометрівці комплексним плаванням показав другий результат.

За словами тренера юного плавця Анатолія Олійника, спортсмен демонструє стабільно високі результати, подає великі спортивні надії та є прикладом для наслідування.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-17

№ 465

Сьогодні, 17 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 389,03 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Завершилась спартакіада Хмельницької АЕС

2019-12-16

№ 464

Змагання з футзалу були заключним видом 19 Спартакіади Хмельницької АЕС.

Переможцем стала команда електроцеху спільно із третім пожежно-рятувальним загоном Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій України (ДПРЗ ГУ ДСНС). І цей результат в числі інших дав можливість спортсменам електроцеху та пожежним піднятись на другу сходинку загальнокомандної боротьби. А першість виборола дружина енергоремонтного підрозділу. До призової трійки увійшла також команда турбінного цеху.

Усього у Спартакіаді взяли участь вісім команд, більшість з яких  представляли об’єднані колективи кількох підрозділів.

Головний суддя Спартакіади Віталій Карпюк відзначає високу зацікавленість спортсменів у цих змаганнях. Всього колективи виставили 811 фізкультурників на 19 видів спорту. У числі кращих фізоргів відзначимо Олександра Чутченка (ЕРП) Сергія Рудого (ЕЦ) та турбініста Володимира Лисковця.

Традиційно кубки та інші винагороди колективам вручаються під час урочистостей з нагоди Дня енергетика.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хіміки Хмельницької АЕС готуються експлуатувати нове обладнання

2019-12-16

№ 463

Спеціалісти хімічного цеху Хмельницької АЕС готуються до введення в експлуатацію нового компресора. Попередньо протягом двох років на загальностанційній компресорній станції Хмельницької АЕС було встановлено сучасні дві компресорні установки сумського заводу «Компресормаш».

За словами заступника начальника хімічного цеху з реконструкції та модернізації Дмитра Корсуна, перші компресорні установки на Хмельницькій АЕС були введені в експлуатацію ще перед пуском першого енергоблока у 1985 році. За цей час вони відпрацювали свій технологічний ресурс. Тому і виникла необхідність повного їх оновлення.

Для реалізації інвестпрограми із заміни обладнання був підготовлений необхідний пакет документів, в тому числі і проект, розроблений ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Основним аргументом стала потреба у збільшенні потреб електростанції у стисненому повітрі. Було прийнято рішення, що нові компресори мають бути від вітчизняних виробників. Перший компресор цього підприємства на Хмельницькій АЕС був введений у експлуатацію у 2017 році. Через рік запрацював ще один, на черзі наступний. Це сучасне обладнання, яке допоможе ХАЕС забезпечити безперебійне постачання стисненого повітря для технологічних потреб. За комплектацією механізмів компресори є авторською розробкою українських інженерів. Окремі вузли виготовлені фінськими та німецькими спеціалістами.

«Після того, як буде введено в експлуатацію третій компресор, розпочнеться підготовка до проведення тендерних процедур із постачання ще двох компресорів. Після завершення інвестпрограми Хмельницька АЕС у своєму розпорядженні матиме їх п’ять. Це забезпечить підрозділи постачанням достатньої кількості стисненого повітря. До речі, воно буде потрібне і для налагодження повноцінної роботи комплексу із переробки РАВ, який заплановано спорудити на промисловому майданчику нашої електростанції, а також для завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків», – наголосив Дмитро Корсун.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-12-16

№ 462

Викиди за період з 09.12.2019 по 16.12.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0035
ІРГ 0.0721
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-16

№ 461

Сьогодні, 16 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 364,72 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС