Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-13

№ 460

Сьогодні, 13 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт. . год електроенергії, а з початку місяця - 291,76 млн. кВт. . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Конструктивна полеміка- запорука порозуміння

2019-12-12

№ 459

11 грудня нетішинські атомники взяли участь у хакатоні під назвою «Хмельницька АЕС: загроза чи можливість». Захід був організований в обласному центрі Хмельницьким енергетичним кластером спільно з Центром екологічних ініціатив «Екодія» і зібрав як прихильників розвитку атомної енергетики, так і її опонентів. Так як формат хакатону передбачає проведення диспутів та розроблення сценаріїв спільними зусиллями учасниками заходу для вирішення проблематики обраної теми, то представники громадськості, влади, екологічних об’єднань, атомної галузі, зокрема Хмельницької та Рівненської АЕС, сфокусували свою увагу на експлуатації та подальшій розбудові ХАЕС.

У панельній дискусії щодо основного питання  взяли участь Олег Рахлінський, заступник генерального директора ХАЕС з капітального будівництва, Віктор Демидюк, заступник генерального директора ХАЕС з кадрів та соціальної політики, Геннадій Самосєй, заступник головного інженера ХАЕС з нових блоків, Тетяна Лиситчук, начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ ХАЕС, спеціалісти цеху радіаційної безпеки та служби аналізу безпеки Рівненської АЕС. До обговорення питань долучилися також перший заступник Нетішинського міського голови Іван Романюк та директор Агенції регіонального розвитку Хмельницької області Роман Примуш. Модератором хакатону виступив Андрій Мартинюк, голова рівненської громадської організації «Екоклуб», а модераторами груп-розробників сценаріїв -Олександра Заїка, представниця київського Центру екологічних ініціатив «Екодія», Ілля Єременко, голова української кліматичної мережі та Ольга Лящук, координатора проектів ГО «Екоклуб».

На публічний диспут модератор виніс питання значення атомної енергетики для держави, її соціальні, економічні та екологічні аспекти діяльності на прикладі Хмельницької АЕС.

«Чи потрібна державі, області, регіону атомна галузь, яка генерує понад 50 % усієї вітчизняної електроенергії, а, власне, ХАЕС є бюджетоутворюючим підприємством Хмельницької області та Нетішина? Хмельницька атомна станція забезпечує до чверті надходжень в бюджет області та до 80 % в бюджет міста- супутника. Разом з тим ми усі знаємо про наслідки Чорнобильської АЕС для України. Тут важливо розуміти, що коли ми приймаємо стратегічні рішення, вони дуже тривалі в часі. А ще потрібно, аби ми мали змогу активно та чесно дискутувати щодо питань, які актуально та гостро звучать серед громадськості», - наголосив Андрій Мартинюк під час відкриття заходу.

Подія проводилася в активному форматі дискусій, де кожен учасник міг висловити свою думку, отримати достовірну та вичерпну інформацію по головній темі, задати питання. Багатьох цікавили соціальні, економічні аспекти розвитку найпотужнішого підприємства Хмельниччини - про це розгорнуто надавали інформацію спікери від ХАЕС. Зокрема, Олег Рахлінський зазначив, що сьогодні в Україні є потреба у розбудові нових енергопотужностей, і це визначено державною енергетичною стратегією розвитку до 2035 року: «Слід наголосити, що поряд із розбудовою атомної енергетики мають розвиватися і альтернативні джерела, такі як сонячна та вітрова енергетика. Проте без функціонування атомної генерації, яка сьогодні є базисом та фундаментом у виробітку усієї вітчизняної електроенергії, це просто неможливо. Адже ми за рахунок нашого дешевого тарифу допомагаємо іншим виробникам і несемо збитки від цього. Це питання держава повинна взяти під особливий контроль і переглянути існуючий тариф».

До загроз, які озвучували та обговорювали присутні, належали питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом та зберігання радіоактивних відходів, які продукують атомні електростанції. Олег Рахлінський спростував деякі хибні твердження, що в Україні немає місця зберігання ВЯП та РАВ: «Сьогодні в зоні відчудження Чорнобильської АЕС завершується будівництво постійного централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, яке почне функціонувати у 2021 році. Щодо радіоактивних відходів, то на Запорізькій та Рівненській АЕС побудовані комплекси з переробки РАВ, подібний споруджуватиметься і на ХАЕС. Уже здійснено певні етапи проекту і до завершення 2021 року він запрацює».

На хакатоні в ході дискусій учасники окреслили три сценарії роботи та подальшого розвитку Хмельницької АЕС з можливістю або експлуатувати чотири енергоблоки, або працювати лише з двома мільйонниками, або взагалі зупинити діяльність енергопідприємства. При цьому озвучували переваги та можливості у різних аспектах, також окреслили ризики та екологічні загрози від експлуатації, будівництва нових енергоблоків та взагалі припинення діяльності ХАЕС.

На заключному етапі заходу усі напрацьовані сценарії були детально обговорені, модератори внесли уточнення та побажання учасників до проектів. Надалі сценарії будуть передані Регіональній агенції розвитку Хмельницької області для врахування їх при формуванні нової регіональної стратегії Хмельницької області. Також усі три напрацювання хакатону щодо діяльності ХАЕС будуть поширені у соціальних мережах.

            На завершення заходу представники  Хмельницької АЕС подякували організаторам хакатону за інтерес до роботи найбільшого енергетичного підприємства області, розуміння політичних та соціально-економічних умов, у яких нині працює ХАЕС і атомна галузь в цілому, та запросили відвідати атомну електростанцію з ознайомчою екскурсію, щоб глибше зрозуміти специфіку та значення діяльності такого високотехнологічного та науковоємного виробництва як Хмельницька АЕС.

Ділова та конструктивна полеміка, якою був пронизаний захід, на думку учасників зустрічі, сприятиме розвінченню міфів і спекуляцій довкола теми атомної енергетики та налаштовуватиме на порозуміння та співпрацю з громадськістю.  
Інформаційний центр ВП ХАЕС

#Letstalknuclear - використання соціальних мереж в атомній галузі обговорюють цього тижня у МАГАТЕ

2019-12-12

№ 458

Понад 120 представників з 66 країн зібралися на технічну нараду, щоб поділитися досвідом та обговорити роль соціальних мереж для залучення зацікавлених сторін при формуванні ядерних програм. Про роль соціальних мереж при комунікації українських АЕС з громадськістю, органами державної влади, засобами масової інформації розповіла провідний інженер ВРГіЗМІ Юлія Тараторкіна.

Така зустріч фахівців з комунікації та інших зацікавлених осіб з питань використання соціальних медіа проводиться вперше. Адже за словами наукового секретаря заходу Масахіро Тачібана (МАГАТЕ), соціальні мережі стали важливим компонентом у роботі з громадськістю. Вони забезпечують швидке та безпосереднє залучення широкого кола  стейкхолдерів. Для обговорення заходу у соціальних мережах створено хештег #letstalknuclear.

Із зростанням популярності соцмереж у світі, не можна ігнорувати їх вплив на формування громадської думки. Згідно з даними дослідження “Глобальний стан цифрових технологій у 2019 році”, 3,4 млрд. осіб у світі  користується соціальними медіа. Разом з тим з’являються нові виклики та ризики для підприємств, організацій та інституцій ядерної галузі, тому на часі -  оновлення їх комунікаційних стратегій.

Технічна нарада МАГАТЕ проходить з 9 по 13 грудня у Відні. Учасники уже розглянули особливості соціальних мереж для залучення стейкхолдерів для регулюючих органів, операторів, урядових організацій, наукових інститутів та міжнародних організацій. Обговорювалось формування політики для використання соціальних мереж працівниками галузі, елементи розробки стратегії використання соціальних мереж. Надзвичайно корисним став досвід представників інших галузей, які успішно використовують усі переваги соціальних мереж, а також історії успіху представників ядерної сфери.

Технічна нарада об‘єднала представників різних організацій. Крім основних та панельних сесій, передбачені пленарні обговорення та робота у групах. Таким чином створено найкращі умови для обміну досвідом, щоб надалі удосконалювати представлення ядерної галузі у соціальних мережах.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

ХАЕС відвідали викладачі та студенти Шльонської Політехніки (Польща) та Хмельницького національного університету

2019-12-12

№ 457

Викладачі Шльонської Політехніки (м. Глівіце, Польща) та кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем Хмельницького національного університету (ХНУ) разом зі  студентами відвідали Хмельницьку АЕС.

Під час екскурсійного туру на ХАЕС викладачі та студенти побували у навчально-тренувальному центрі, де ознайомились із загальною технологією виробництва електроенергії, процесами підготовки та навчання персоналу. Детальну інформацію, а також відповіді на численні запитання, надав гостям представник Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні станції (ВАО АЕС) на майданчику Хмельницької АЕС В’ячеслав Іванов.
На Хмельницькій АЕС електроенергетики побували в машинному відділенні другого енергоблока та на центральному щиті управління, детально знайомлячись із виробничими процесами та спілкуючись із провідними фахівцями атомної станції. Під час дружньої бесіди, хмельницькі атомники розповіли польським колегам про участь та вклад їхніх земляків у будівництво та функціонування АЕС.

Підсумовуючи результати візиту, к.т.н, доцент Хмельницького національного університету Олександр Шпак зазначив, що ХНУ вже давно співпрацює із Шльонською Політехнікою і візит на Хмельницьку АЕС – чудова нагода для безпосереднього ознайомлення із галуззю атомної енергетики в Україні та зміцнення міжнародних зв’язків.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-12

№ 456

Сьогодні, 12 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт.* год електроенергії, а з початку місяця - 267,42 млн. кВт. * год електроенергії.

 На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят третя доба ремонтних робіт.

 Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Через творчість персоналу - до підвищення культури безпеки

2019-12-11

№ 455

Культура безпеки відіграє важливу роль в забезпеченнідотримання високих стандартів безпеки як організаціями, так і окремими особами.Тому у центрі уваги керівництва Хмельницької АЕС знаходяться, в першу чергу,людські ресурси, стиль та методи управління, соціально-психологічний клімат увиробничих колективах. До процесу формування культури безпеки залучено весьперсонал, починаючи з вищого адміністративного рівня. На станціях працюютьпостійно діючі комітети з культури безпеки. Це колегіальні органи, щокоординують діяльність підрозділів атомної станції у частині підтримки тапідвищення культури безпеки персоналу.

Особлива увага приділяється формуванню особистоївідповідальності та прихильності культурі безпеки всіх, чия діяльність впливаєна безпеку АЕС. Політика станції спрямована на те, щоб персонал критичноставився до своїх дій і не мирився з недбалістю в питаннях безпеки. Саме такою була тематика конкурсуплакатів з культури безпеки, що завершився на Хмельницькій АЕС.

Західпроведено в рамках Програми конкретних дій, спрямованих на становлення ірозвиток культури безпеки у ВП ХАЕС. Основною метою заходу є сприяння розуміннюперсоналом впливу своєї діяльності на безпеку та наслідків, до яких можепризвести недотримання вимог та технологічних регламентів з безпечноїексплуатації.

Наконкурс були представлені роботи за різною тематикою. Виставка плакатів і досірозміщена в фойє адмінкорпусу ХАЕС. На плакатах відтворено різні аспекти зісфери безпечної експлуатації обладнання електростанції. Усі роботи об’єднуєпрагнення покращення рівня культури безпеки, бо саме ця тема ніколи не втрачаєактуальності.

Рішенням журі, перше місце присудженохудожнику електроцеху Олені Балагуріній. Другі місця посіли слюсаргідротехнічного цеху Михайло Несвіт, інженер служби фізичного захисту ЮрійНовак, художник транспортного цеху Олена Канигіна. Почесні треті місцядістались художнику енергоремонтного підрозділу Галині Гончарук, оператору дільниціоперативного друку Аліні Року, художнику ремонтно-будівельного управлінняНаталії Летнянчин, інженеру навчально-тренувального центру Олександру Бянову.Хороших відгуків від конкурсної комісії також заслужили роботимашиніста-обхідника турбінного цеху Олексія Ярмолюка та інструкторанавчально-тренувального центру Ігоря Ткача. Згідно із наказом по ХАЕСвідзначеним учасникам конкурсу передбачені грошові винагороди.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-11

№ 454

Сьогодні, 11 грудня енергоблок №2Хмельницької АЕС працює на потужності1008 МВт. За минулу добуенергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт. .год електроенергії, а з початку місяця - 243,09 млн. кВт. . год електроенергії.

 На першому енергоблоціХмельницької АЕС триває триста вісімдесятдруга доба ремонтних робіт.

 Радіаційний станна промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін,знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і неперевищує природних фонових значень.

Довідково

Відокремлений підрозділ«Хмельницька атомна електростанція» Національної атомної енергогенеруючоїкомпанії «Енергоатом» - найпотужніше підприємство Хмельниччини.

Детальніше: www.xaec.org.ua ,  www.facebook.com/khnpp.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Дитячу книжку про Хмельницьку АЕС презентували у музеї друкарства древнього Острога

2019-12-10

№ 453

Днями відбулась  презентація дитячої книжки «Де народжується світло», яку Хмельницька АЕС видала для наймолодших читачів. Театралізоване книжкове дійство проходило в Острозькому музеї Книги, в місті, де започатковувалась друкарська справа, а першодрукар Східної Європи Іван Федоров видав свою славнозвісну «Острозьку Біблію», яка нині зберігається в музеї та нараховує майже 500 років.
Книга «Де народжується світло – найперше і поки що єдине в Україні видання для дітей молодшого віку, в якому цікаво та захоплююче розповідається про складні процеси ядерної фізики, технологію виробництва електроенергії на АЕС.

Автором та ілюстратором дитячої книги про складні процеси ядерної фізики стала талановита нетішинка, а нині мешканка Львова Катерина Сад (Садовщук). Ідея ж створити книгу про роботу АЕС для дітей  народилася у спілкуванні художниці зі спеціалістами інформаційного центру ВРГіЗМІ, на екскурсії до якого приходить багато юних відвідувачів. В книжці авторка через образи тваринок, які мешкають в природному середовищі навколо ХАЕС, зрозуміло та доступно описує та змальовує усі ті складні процеси, які відбуваються на атомній станції та за її межами.
Тому, власне, і презентація відбулася у формі казкової вистави, яку маленьким та дорослим острожанам подарували третьокласники Нетішинської ЗОШ №1. У древніх стінах Луцької брами учасники мистецького заходу познайомилися і з сімейством поважних Бобренків, і з мудрою Лисицею, яка дуже багато розповіла усім про атомну електростанцію, і з веселими атомами, ядром, нейтронами та протонами. На заході були присутні і працівники Нетішинського краєзнавчого музею, які розповіли школярам і дорослим про рідкісну флору нашого регіону, адже на форзаці книги зображені місцеві  рослини, що занесені до Червоної книги України
Орнітолог Віктор Бондарець - один із найбільших знавців фауни водосховища Хмельницької АЕС - виступив під час презентації з розповіддю про пернатих мешканців водойми-охолоджувача. Вразили присутніх майстерно виконані світлини найрізноманітніших птахів авторства В. Бондарця, які мешкають у гармонії поруч з таким  потужним енергетичним підприємством як Хмельницька АЕС. Чимало з них рідкісні, червонокнижні.
Директор Острозького музею Книги Світлана Позіховська наголосила, що завжди рада гостям музею, особливо юним, адже це робить його живим: «Дякуємо, що маємо таку можливість поряд із солідними виданнями мати у себе таку юну, веселу та корисну книгу для діток. Фізика – наука складна і вивчається у старших класах, а у виданні про неї написано такою живою та образною мовою. Будемо раді візитам діток у наш музей, де вони зможуть побачити і це видання серед наших численних експонатів»
Привітав гостей та організаторів заходу і заступник генерального директора Хмельницької АЕС Віктор Демидюк: «Символічно, що презентація дитячої книги про атомну енергетику відбувається у місті, яке стояло біля витоків друкарства в Україні. Ми відчуваємо той трепет, який був у душі Івана Федорова, після народження книги. Так, це дитяче видання, але емоції від нього надзвичайно цінні».
До присутніх нетішинців та острожан звернулася у відеозапису і авторка Катерина Сад, яка зауважила: «Надзвичайно приємно, що Хмельницька АЕС переймається нішею дитячої літератури і включається в освітній процес школярів. Хочеться, щоб ви розуміли, наскільки відповідальна та важлива робота у ваших рідних. Мої колеги по «Видавництву Старого Лева», з яким я співпрацюю, були приємно здивовані, що замовником цієї книги стало таке потужне енергетичне підприємство. Ця книга не дасть відповіді на усі ваші запитання, скоріше – розпалить цікавість. Я дуже тішуся, що змогла зробити корисну річ для дітей про такі складні речі».
Начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Тетяна Лиситчук, даруючи усім дітям примірники новонародженої книги, зауважила, що хочеться, аби юні острожани знали, що поряд із їхнім величним містом працює велике підприємство, яке забезпечує світлом та теплом оселі українців, а кожна 12 електролампочка в країні світиться завдяки Хмельницькій АЕС.
У презентації взяли участь бібліотекарі міст Нетішина та Острога. Дитяча книга про Хмельницьку АЕС зайняла своє місце на полицях шкільних бібліотек міста енергетиків, а також презентована усім книгозбірням Нетішина та Острога.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-10

№ 452

Сьогодні, 10 грудня, енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*г електроенергії, а з початку місяця - 218,8 млн. кВт*г електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-12-09

№ 451

Викиди за період з 02.12.2019 по 09.12.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0037
ІРГ 0,0783
ЙОД 0,0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-09

№ 450

Сьогодні, 9 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт. . год електроенергії, а з початку місяця - 194,49 млн. кВт*г електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС