Всеукраїнський тиждень права на Хмельницькій АЕС

2019-12-06

№ 449

З 9 по 13 грудня представники юридичного відділу (ЮВ) Хмельницької АЕС надаватимуть працівникам електричної станції безкоштовну правову допомогу з питань реалізації та захисту прав людини. Такий захід приурочено до Всеукраїнського тижня права, який в Україні проводиться щороку у грудні,  починаючи з 2008 року. Адже саме у грудні відзначають річницю прийняття Загальної декларації прав людини. Передбачені заходи спрямовані на підвищення обізнаності громадян щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.

Вказаний захід проходить щорічно з метою реалізації Плану заходів Міненерговугілля з проведення у відокремлених підрозділах ДП "НАЕК «Енергоатом» Всеукраїнського тижня права. Надання консультацій передбачає доведення до відома працівників ХАЕС інформації стосовно питань щодо реалізації та захисту прав людини.

На Хмельницькій АЕС правова допомога надаватиметься з 15:00 до 17:00 години в каб.№313 начальника юридичного відділу у адміністративно-побутовому корпусі ВП ХАЕС. Зокрема працівники юридичного відділу проводитимуть кваліфікованї консультації та, за потреби, надаватимуть відповідні витяги із законодавства. Також потрібну інформацію можна буде отримати безпосередньо на робочому місці, звернувшись за телефонами працівників ЮВ.
 
Також в зв’язку з проведенням вказаних заходів у ВП ХАЕС, у зв’язку з внесенням змін до деяких законодавчих актів України щодо питань соціального захисту громадян України, ЮВ було створено папку в Outlook, в якій розміщено тексти наступних нормативних актів: Закон України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Закон України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Закон України "Про правовий режим воєнного стану", Постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2010 р. N352 "Про затвердження Порядку справляння збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження". Також у папці розміщена  інформація щодо переліку пільг учасникам АТО."

У випадку неможливості самостійно вирішити питання з метою реалізації і захисту своїх прав можна звернутись за безоплатною правовою допомогою до Центру безоплатної первинної правової опомоги. Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел. Закон України " Про безоплатну правову допомогу" визначає порядок надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги. Безоплатна первинна правова допомога, суб’єктами права на яку є усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, включає такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних), а також надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Для забезпечення оперативного реагування на повідомлення про затримання осіб, на звернення громадян про надання правової допомоги та на проблемні питання, які вони порушують, а також для надання роз’яснень законодавства у сфері безоплатної правової допомоги та надання правових консультацій цілодобово функціонує єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги – 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Відділ "Нетішинське бюро правової допомоги" розташований за адресою: м. Нетішин, вул. Шевченка, буд.1, каб. №112, І поверх, праве крило, будівля Нетішинської міської ради, тел. (03842) 9 04 05. Графік роботи : щодня від 09.00 до 18.00 год., крім вихідних. Основними завданнями Бюро правової допомоги є правопросвітницька робота, надання безоплатної первинної правової допомоги (юридичних консультацій), забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (прийом звернень), надання безоплатної вторинної  правової допомоги (здійснення представництва інтересів клієнта в суді, складання процесуальних документів) та забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції України.

Право на безоплатну первинну правову допомогу мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України, тобто будь-хто, кому необхідна правова консультація, може звернутися до Відділу "Нетішинське бюро правової допомоги".
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Представники місії ОБСЄ моніторили рівень безпеки на Хмельницькій АЕС

2019-12-06

№ 448

4 грудня цього року відбулася зустріч керівництва Хмельницької АЕС в галузі фізичного захисту, ядерної та екологічної безпеки, а також міжнародної співпраці з спостерігачами спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Такі зустрічі з представниками організації із безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) стали системними і відбуваються вже протягом п’яти років. Розповідаючи про основні завдання організації, спостерігачі нагадали, що рішення про створення моніторингової місії ОБСЄ схвалено 57 країнами з метою збереження миру й розвитку демократії на європейському континенті. Загалом, в Україні функціонує десять регіональних відділень ОБСЄ, завданням яких є збір інформації, спостереження, встановлення фактів і звітування про ситуацію з безпекою на  території України.

Представників спеціальної моніторингової місії в Україні цікавили важливі події пов’язані із безпекою ХАЕС з моменту попереднього візиту, який проходив у лютому поточного року.

Про заходи з ядерної безпеки на Хмельницькій АЕС поінформував спостерігачів ОБСЄ начальник відділу ядерної безпеки (ВЯБ) Леонід Вайнер. Він акцентував увагу на заходах Комплексної зведеної програми підвищення безпеки (К(з)ПБ), які були впроваджені на ХАЕС у рамках продовження терміну експлуатації першого енергоблока, які дозволили довести рівень  безпеки атомних енергоблоків до рівня, що відповідає міжнародно визнаним вимогам з ядерної безпеки та охорони довкілля.

Заступник генерального директора із фізичного захисту і режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець довів до присутніх інформацію про проведення командно-штабних навчань, а також міжнародних навчань, у яких брав участь персонал підрозділу за підтримки Агентства із зменшення загрози Міністерства оборони США. Розповів керівник з фізичного захисту та режиму також про реконструкцію системи фізичного захисту першого енергоблока, завершення робіт із впровадження центрального пульту охорони фіззахисту Хмельницької АЕС.

З екологічними аспектами діяльності ХАЕС ознайомив спостерігачів начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький, зокрема зазначивши, що екологічна безпека, охорона довкілля, здоров’я персоналу та населення регіону розташування, раціональне використання природних ресурсів є для ХАЕС головними пріоритетами.

Інформацію про міжнародну співпрацю Хмельницької АЕС надав представникам місії ОБСЄ керівник відділу міжнародної співпраці та технічної допомоги Владислав Коренюк, який акцентував увагу на проведенні партнерської перевірки Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій ВАО АЕС, що проходила цьогоріч.

Представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ отримали обгрунтовані відповіді на питання, пов’язані із вимогами безпеки на АЕС України.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у листопаді 2019 року

2019-12-06

№ 447

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за листопад поточного року на 146,4 %.

Зокрема, за листопад 2019 року 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 436,3 млн. кВт*год електроенергії при плані 298 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці тривають ремонтні роботи.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у листопаді 2019 року становив 60,60 %, на ХАЕС загалом - 30,30%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 30.11.2019) ХАЕС ( 2-й енергоблок) виробила 6 815,1 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Візит представників китайської корпорації на Хмельницьку АЕС

2019-12-06

№ 446

3 грудня цього року Хмельницьку АЕС з ознайомчим візитом відвідали представники китайських компаній CNNP, CNPE, JNPC корпорації CNNC – найбільшої ядерної державної компанії Китаю.

Метою їх приїзду стало поглиблене вивчення теми постачання теплової енергії. Зустріч розпочалася із презентації Хмельницької АЕС, її роботи та значення для міста-супутника та регіону, в ході якої іноземці активно задавали питання щодо експлуатації та технології теплофікації, згодом мали змогу ознайомитися із обладнанням, задіяним у цьому технологічному процесі.

Як відомо, Китай – одна з найбільших країн у світі за споживанням енергоносіїв, тому серед питань, які цікавили гостей, на обговорення були винесені механізм взаємодії між постачальником теплової енергії, енергосистемою та користувачами, спосіб здійснення технологій атомної теплофікації, механізм ціноутворення, тощо. На зустрічі із представниками Хмельницької АЕС китайські колеги не обминули увагою і політику національних та місцевих органів влади щодо атомної теплофікації, зокрема питання субсидіювання, провели порівняльний аналіз на предмет економічної ефективності.

Як зауважив представник китайської делегації Цзен Сюнь (Zeng Xun), заступник директора департаменту з питань розвитку ринку CNNP (корпорація CNNC), наразі в Китаї стрімко зростає споживання теплової енергії: "Ми нині розглядаємо можливість здійснення теплопостачання з АЕС методом модернізації наших енергоустановок, а так як в Україні величезний досвід в цій сфері - прагнемо його перейняти. Хочемо висловити щиру подяку Хмельницькій АЕС за надання такого шансу: ми задоволені візитом на сучасну українську атомну електростанцію, що здійснює теплофікацію і забезпечує теплом побутових споживачів".
 
Співпрацю у даному напрямку китайські атомники ведуть із ДП «НАЕК «Енергоатом» уже другий рік поспіль і відзначають цей технічний проект надзвичайно ефективним.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-06

№ 445

Сьогодні, 6 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця -121,6 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-05

№ 444

Сьогодні, 5 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 97,28 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-04

№ 443

Сьогодні, 04 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 72,95 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сімдесят п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-03

№ 442

Сьогодні, 03 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця -48,63 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сімдесят четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Скелелази з міста-супутника Хмельницької АЕС – призери Всеукраїнських змагань з болдерингу

2019-12-02

№ 441

Всеукраїнські змагання зі скелелазіння (болдеринг) серед юніорів, молоді та юнаків проходили цими вихідними у м. Харків. До складу команди скелелазів, які представляли Хмельницьку область, увійшли і юні спортсмени із міста атомників гірського клубу «Вершина».

Найкраще виступили дівчата у віковій категорії 2004- 2005 років народження, які посіли перше та друге місця. Зокрема, переможницею стала Вікторія Нікітіна, яка за результатами змагань виконала норматив кандидата в майстри спорту. Вихованка ГК «Вершина» Катерина Педько посіла друге місце та також підтвердила свій високий клас. Конкуренція у цій категорії була досить високою і ще одна нетішинська спортсменка Аліна Ігнатеску увійшла до п’ятірки кращих.

Серед молодших, у категорії 2010-2011 років народження Вікторія Мучак посіла друге місце та виконала перший юнацький розряд. Тренує юних спортсменок Олександр Веремійчук, працівник енергоремонтного підрозділу Хмельницької АЕС. Тренер задоволений результатами підопічних, які фактично підсумували спортивний рік, що був досить успішним для команди скелелазів із міста-супутника Хмельницької АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-12-02

№ 440

Викиди за період з 25.11.2019 по 02.12.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0037
ІРГ 0.0808
ЙОД 0.001

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-02

№ 439

Сьогодні, 2 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії. За листопад місяць вироблено 460,62 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста сімдесят третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС