З Днем енергетика!

2019-12-20

№ 475

Шановні колеги, друзі!

Щиро вітаю вас з Днем енергетика! Перед енергетичною галуззю завжди стоять надважливі завдання: бути непорушною основою національної економіки, надійним джерелом тепла і світла в оселях мільйонів українських громадян, підґрунтям енергобезпеки й незалежності держави.

У 2019 році атомна енергетика виробила для України понад половину усього обсягу електричної енергії держави, забезпечивши стабільність енергетичної системи та наповнюючи Державний бюджет значним обсягом коштів, отриманих від її реалізації. Колеги, ми з вами робимо все можливе, щоб наші енергетичні потужності працювали на повну силу та забезпечували державу цінним ресурсом – електричною енергією. Наша стабільність базується на відповідальній та ефективній праці усіх підрозділів Компанії.

Цьогоріч ми знов досягли успіху у напрямі продовження термінів експлуатації наших енергоблоків. Южно-Українська АЕС вперше в Україні продовжила ресурс енергоблока №3 ще до завершення його проектного терміну експлуатації. Чергову переоцінку безпеки розпочали енергоблоки, які вже 10 років демонструють свою безпеку у довгостроковій експлуатації – перший та другий енергоблоки ВВЕР-440 Рівненської АЕС. Надійна робота цих блоків підтвердила достатній запас міцності українських реакторів та довела їхню необхідність для України.

Серед досягнень цього року слід відзначити підвищення потужності діючих енергоблоків АЕС – до 3045 МВт підвищено теплову потужність пілотного енергоблоку № 2 Южно-Української АЕС.


Колеги, усе це свідчення того, що атомників ніколи не лякали зміни. Енергоатом сам є ініціатором багатьох прогресивних та інноваційних підходів задля власного розвитку та розбудови всієї галузі. У 2019 році ми продовжили активну роботу над диверсифікацією джерел постачання свіжого ядерного палива – перспективним напрямом діяльності, який став нашою гордістю та унікальним досвідом. Нещодавно після проведення успішної ремонтної кампанії повністю завантажено ядерним паливом виробництва Westinghouse енергоблок №5 Запорізької АЕС. Фахівці станції провели потужну модернізаційну роботу, налагодили ефективну співпрацю з постачальником щодо експлуатації та майбутніх амбітних проектів з вдосконалення економічного ефекту застосування американського палива. До цього руху поступово приєднується Рівненська АЕС – цьогоріч розпочатий процес впровадження ядерного палива альтернативного виробника і на енергоблоках №№1, 2 РАЕС.

Ми робимо впевнені кроки до енергетичної безпеки та незалежності держави. Завершуються будівельні роботи на майданчику Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива, на АЕС проводяться підготовчі роботи з впровадження технології Holtec International. Щиро сподіваюсь, що вже з 2020 року Україна повністю забезпечить себе послугами з безпечного та надійного зберігання ВЯП з усіх АЕС. Активна робота велась над ще одним стратегічним інвестиційним проектом Компанії – поводження з радіоактивними відходами. Комплекси переробки для них вже впроваджені на Рівненській та Запорізькій АЕС. Власним коштом Компанія розпочала такий проект і на Хмельницькій АЕС, незабаром такий комплекс ми плануємо побудувати і на ЮУАЕС. Ми вдячні за злагоджену і конструктивну співпрацю усім нашим українським та зарубіжним партнерам, які забезпечують Компанію якісною продукцією та послугами у всіх наших проектах, піч-о-пліч з якими ми реалізуємо потенціал атомної галузі.

У 2019 році нам вдалося впевнено увійти у новий ринок електроенергії завдяки тому, що підготовка до ринку почалася заздалегідь, ще до ухвалення відповідного Закону. Незважаючи на проблеми через обмеження участі АЕС у торгах, переконаний, ми всі разом зробимо усе можливе задля зміни ставлення до атомної генерації на краще. Першим кроком стало збільшення на 5% частки продажу електроенергії на ринку на добу наперед. Вірю, що це лише початок позитивних змін на краще.

Шановні колеги, друзі! Наша сумлінна робота, ефективна взаємодія з державою, з партнерами завжди будуть спрямовані на забезпечення надійності та стабільності української енергетики, а оновлення та впровадження інновацій у галузі зміцнюватимуть прагнення України бути високорозвиненою та енергетично потужною державою.

Щиро бажаю Вам затишних та теплих свят, які подарують натхнення для вдалого втілення усіх починань у Новому році. Хай 2020 рік буде багатим на добро, щедрим на успіхи та здійснення мрій, сповнений великими справами та щасливими подіями для кожного з вас.

Енергії, успіхів та здобутків нам усім у новому році!

З повагою
Т. в. о. президента
НАЕК «Енергоатом»                                                        Павло ПАВЛИШИН

Енергетики ХАЕС зустрічають професійне свято

2019-12-20

№ 474

2019 енергетичний рік, як і календарний, на завершенні. Хмельницька АЕС  зустрічає професійне свято із високими здобутками в числі яких найвагоміший – продовження строку експлуатації 1 енергоблока. Ліцензію ЕО №000220 від 5 жовтня 2004 року на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки енергоблока №1 ВП «Хмельницька АЕС» продовжено до  наступної періодичної переоцінки безпеки енергоблока №1 – 13 грудня 2028 року. Це велика подія у житті станції. 

Цього року у липні другий енергоблок видав 100-мільярдну кіловат*годину, а два блоки продукували 12 вересня триста мільярдів кіловат*годин електроенергії за час експлуатації станції.

Колектив спроможний на високі діяння і має плани на майбутнє. Проведено слухання з громадськістю зони спостереження щодо будівництва 3 та 4 енергоблоків ХАЕС. Здійснено багато кроків на шляху реалізації проекту спорудження комплексу з переробки радіоактивних відходів. Ми постійно дбаємо про впровадження заходів із виконання Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків, про покращення умов праці, добробут наших працівників.

Бажаємо фахового зростання і багато земних благ, здоров’я, родинного благополуччя, добра і миру всім і кожному.

Микола Панащенко, генеральний директор ВП ХАЕС
Михайло Гук, голова ППО Хмельницької АЕС
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питаннями технічної співпраці та інвестиційними проектами цікавилися представники китайських компаній на Хмельницькій АЕС

2019-12-20

№ 473

19 грудня цього року з черговим візитом Хмельницьку АЕС відвідали представники китайських компаній CNNP, JNPC найбільшої ядерної державної корпорації Китаю CNNC.

У рамках візиту відбулася технічна нарада з провідними фахівцями Хмельницької АЕС з питань модернізації генераторів енергоблоків ВВЕР-1000 та реалізації проекту щодо спорудження Х-3, Х-4.

З технічними характеристиками генераторів, які функціонують на АЕС України та на ВП ХАЕС зокрема, ознайомив китайських колег заступник головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ВП ХАЕС Олександр Копійко. Він також розповів про стан справ щодо модернізаційно-відновлювальних робіт турбогенератора на першому енергоблоці.

Інформацію щодо питання добудови третього та четвертого енергоблоків надав представникам китайських компаній заступник генерального директора з капітального будівництва ВП ХАЕС Олег Рахлінський, який розповів про основні етапи підготовчих робіт.

У рамках програми перебування іноземні фахівці також оглянули машинну залу енергоблока №1 та побували на будівельному майданчику Х-3, Х-4.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-20

№ 472

Сьогодні, 20 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 462,01 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста дев’яносто перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС