Стартував навчальний факультатив для майбутніх енергетиків

2019-12-19

№ 471

18 грудня стартували заняття факультативного курсу «Знайомство з атомною енергетикою» у навчальних закладах регіону розташування  Хмельницької АЕС. Цього року географія курсу розширилась, і слухачами стали старшокласники села Ленківці Шепетівського району.

Фахівці відділів роботи з громадськістю, охорони навколишнього середовища та лабораторії зовнішньої дозиметрії цеху радіаційної безпеки Хмельницької АЕС провели виїзне заняття у школі с. Ленківці. Цей населений пункт знаходиться поза межами 30-кілометрової зони спостереження Хмельницької АЕС, проте учні саме цього навчального закладу є активними учасниками дитячо-юнацьких конкурсів, організованих Хмельницькою АЕС. Колишня учениця школи Аліна Ковальчук неодноразово ставала призеркою конкурсу рефератів «Атомна енергетика і світ» та брала участь у всеукраїнському етапі, що проходив у м. Київ.

Факультативні заняття організували таким чином, щоб учні отримали доступну інформацію про технологію виробництва електроенергії на АЕС, переваги такої енергії над іншими видами, світові тенденції функціонування ядерної галузі, перспективи розвитку АЕС, професію енергетика. У ході заходу старшокласники активно дискутували, задавали питання, цікавилися технологічними процесами експлуатації АЕС, підготовкою персоналу атомників, природоохоронною діяльністю ХАЕС та організацією контролю за довкіллям. А ще найактивніші учні отримали сувеніри з символікою Хмельницької АЕС за виявлені знання про АЕС у ході вікторини.

Показовими та цікавими для учнів стали заміри радіаційного фону на території навчального закладу, які разом із школярами здійснив дозиментрист лабораторії зовнішнього радіаційного контролю цеху радіаційної безпеки Микола Радюк. Учні впевнились, що на території школи не зафіксовано відхилень від природного гамма-фону.

Під час просвітницького уроку школярі також мали можливість віртуально за допомогою спеціальних окулярів оглянути у режимі 3Д територію та приміщення ХАЕС.

«Ми задоволені співпрацею із Хмельницькою АЕС, яка триває майже десять років. За цей час наші учні стали активними учасниками проекту «Ядерна енергетика і ми». Можемо гордитися і призовими місцями. Зараз триває підготовка наших вихованців для участі у конкурсі наукових робіт. Такі зустрічі є надзвичайно важливими і для вибору професійного майбутнього наших учнів», – сказала під час зустрічі заступник директора Оксана Кузьменко.

Насамкінець працівники ХАЕС запросили учнів та вчителів відвідати ХАЕС, щоб безпосередньо познайомитись з роботою найпотужнішого енергетичного об’єкта Хмельниччини.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Для персоналу Хмельницької АЕС презентували медичне страхування

2019-12-19

№ 470

17 грудня на Хмельницькій АЕС відбулася зустріч працівників атомної електростанції з представниками європейської страхової групи «Уніка». Компанія активно займається страхуванням атомників, планують налагодити подібну співпрацю з Хмельницькою атомною електростанцією. Це так званий пілотний проект із добровільного медичного страхування, який пропонує атомникам укласти відповідні договори на 2020 рік.

Соціальний захист працівників НАЕК «Енергоатом» завжди актуальний та постійно перебуває в полі зору адміністрації відокремлених підрозділів компанії та профспілкових комітетів. Це передбачено і основним документом енергокомпанії – Колективним договором, в який періодично вносяться зміни та пропозиції. Саме за ініціативи профспілкового комітету ППО ДП «НАЕК «Енергоатом» працівникам галузі запропоновано добровільне медичне страхування. Кошти на покриття річного страхового внеску усім бажаючим у вигляді матеріальної допомоги має виділити енергокомпанія, яка це затвердила у спільному рішенні ще наприкінці листопада цього року.

Під час зустрічі із колективом ХАЕС страховики презентували свою компанію «Уніка», яка виступає лідером ринку медичного страхування в Австрії і активно займається саме корпоративною співпрацею в цій сфері. Гості розповіли нетішинцям про свої страхові пакети, які мають певні особливості та покриття. Слід зауважити, що усі вони включають амбулаторно-клінічну, невідкладну допомогу, стаціонарне лікування та стоматологію, а також мають бонусні та додаткові опції, що направлені на первинне чи часткове лікування таких хвороб як цукровий діабет, онкологія, туберкульоз. Детально з усією інформацією про види програм страхування та перелік послуг працівники ХАЕС можуть ознайомитися на станційних електронних ресурсах. Також попередньо профспілковий комітет Хмельницької АЕС провів опитування серед працівників атомної електростанції щодо надавачів медичних послуг, якими хотіли би користуватися майбутні застраховані. Переважно це клініки, лабораторії та медичні установи Рівного. Усі пропозиції хмельницьких атомників передані страховій компанії. Що стосується місцевої медико-санітарної частини, то з нею ведуться перемовини на рівні представників «Уніки» та керівництва комунального закладу. Серед нетішинських установ, які співпрацюють із зазначеною страховою групою, є «Міламед» та аптека «Бажаємо здоров’я».

Наразі бажаючі заключити договори на добровільне медичне страхування із компанією «Уніка» можуть звернутися у відділ соціального розвитку ХАЕС до 31 січня 2020 року, де проводитиметься централізоване оформлення документів. При бажанні працівника обрати страхову програму, відмінну від запропонованого стандартного страхового пакету, буде організовано зустріч з уповноваженими представниками страхової компанії для обговорення та підписання індивідуальних умов договору. Варто зазначити, що перевищення розміру річного страхового внеску над визначеною сумою матеріальної допомоги, яку надасть енергопідприємство, а також податки та збори має оплатити сам застрахований працівник.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-19

№ 469

Сьогодні, 19 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт * год електроенергії, а з початку місяця - 437,69 млн. кВт * год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста дев’яноста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС