На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи з відновлення турбогенератора

2019-12-18

№ 468

Продовжуються аварійно-відновлювальні роботи на турбогенераторі першого енергоблока після виявлених пошкоджень при пускових операціях в рамках виконання комплексу робіт з продовження строку експлуатації на енергоблоці №1.

Станом на 18 грудня 2019 року триває 389 доба ремонту.

За словами заступника головного інженера з електрообладнання, систем контролю та управління ХАЕС Олександра Копійка, роботи ведуться цілодобово, без вихідних: "Ми вже перейшли своєрідний рубікон - встановлення статора заводського на штатне місце. Цьому передувала дуже насичена і велика робота з вкладення обмотки і проведення необхідних перевірок та підготовчих процедур, у тому числі модернізація і збирання статора на кантувачі".

Практично завершені монтажні роботи з підготовки статора, проводиться перевірка на щільність його обмотки. На часі - проведення теплових випробувань статора. Наступним етапом буде встановлення ізоляційних коробок на головки стрижнів, чим і завершиться підготовка статора до збирання в цілому, як турбогенератора.

Наразі ведуться роботи, пов’язані з заклинуванням стрижнів в пазовій частині статора генератора на постійні. Із 42 пазів на 34 ці роботи вже виконані. Здійснено пробне заведення ротора в статор генератора для визначення і центрування положення статора. Після успішного завершення операції, ротор вивели й встановили на підставку для продовження робіт із заклинування.

"Ми виходимо на фінішну пряму, чітко дотримуючись встановлених графіків, - констатував Олександр Миколайович. - Відразу після Нового року, а точніше 4 січня, очікуємо заведення ротора в статор генератора, що означатиме завершення робіт на статорі. Всі подальші етапи пов’язані зі збиранням турбогенератора, проведенням всіх необхідних перевірок і випробувань. Наш чіткий орієнтир – 27 січня наступного року, визначений графіком як енергетичний пуск першого енергоблока після виконання запланованих робіт".

Наразі все проходить у штатному режимі. Основні роботи виконує персонал «Атомремонтсервісу», ВГЦ «Піраміда», а також електроцеху і енергоремонтного підрозділу ХАЕС за своїми напрямками відповідно.
Інформаційний центр ВП ХАЕС