Завершилась спартакіада Хмельницької АЕС

2019-12-16

№ 464

Змагання з футзалу були заключним видом 19 Спартакіади Хмельницької АЕС.

Переможцем стала команда електроцеху спільно із третім пожежно-рятувальним загоном Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій України (ДПРЗ ГУ ДСНС). І цей результат в числі інших дав можливість спортсменам електроцеху та пожежним піднятись на другу сходинку загальнокомандної боротьби. А першість виборола дружина енергоремонтного підрозділу. До призової трійки увійшла також команда турбінного цеху.

Усього у Спартакіаді взяли участь вісім команд, більшість з яких  представляли об’єднані колективи кількох підрозділів.

Головний суддя Спартакіади Віталій Карпюк відзначає високу зацікавленість спортсменів у цих змаганнях. Всього колективи виставили 811 фізкультурників на 19 видів спорту. У числі кращих фізоргів відзначимо Олександра Чутченка (ЕРП) Сергія Рудого (ЕЦ) та турбініста Володимира Лисковця.

Традиційно кубки та інші винагороди колективам вручаються під час урочистостей з нагоди Дня енергетика.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хіміки Хмельницької АЕС готуються експлуатувати нове обладнання

2019-12-16

№ 463

Спеціалісти хімічного цеху Хмельницької АЕС готуються до введення в експлуатацію нового компресора. Попередньо протягом двох років на загальностанційній компресорній станції Хмельницької АЕС було встановлено сучасні дві компресорні установки сумського заводу «Компресормаш».

За словами заступника начальника хімічного цеху з реконструкції та модернізації Дмитра Корсуна, перші компресорні установки на Хмельницькій АЕС були введені в експлуатацію ще перед пуском першого енергоблока у 1985 році. За цей час вони відпрацювали свій технологічний ресурс. Тому і виникла необхідність повного їх оновлення.

Для реалізації інвестпрограми із заміни обладнання був підготовлений необхідний пакет документів, в тому числі і проект, розроблений ПАТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект». Основним аргументом стала потреба у збільшенні потреб електростанції у стисненому повітрі. Було прийнято рішення, що нові компресори мають бути від вітчизняних виробників. Перший компресор цього підприємства на Хмельницькій АЕС був введений у експлуатацію у 2017 році. Через рік запрацював ще один, на черзі наступний. Це сучасне обладнання, яке допоможе ХАЕС забезпечити безперебійне постачання стисненого повітря для технологічних потреб. За комплектацією механізмів компресори є авторською розробкою українських інженерів. Окремі вузли виготовлені фінськими та німецькими спеціалістами.

«Після того, як буде введено в експлуатацію третій компресор, розпочнеться підготовка до проведення тендерних процедур із постачання ще двох компресорів. Після завершення інвестпрограми Хмельницька АЕС у своєму розпорядженні матиме їх п’ять. Це забезпечить підрозділи постачанням достатньої кількості стисненого повітря. До речі, воно буде потрібне і для налагодження повноцінної роботи комплексу із переробки РАВ, який заплановано спорудити на промисловому майданчику нашої електростанції, а також для завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків», – наголосив Дмитро Корсун.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-12-16

№ 462

Викиди за період з 09.12.2019 по 16.12.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0035
ІРГ 0.0721
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-12-16

№ 461

Сьогодні, 16 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 364,72 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває триста вісімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС