Ремонтні роботи на другому енергоблоці Хмельницької АЕС наближаються до завершення

2019-10-29

№ 393

Ремонтні роботи тепломеханічного устаткування у турбінному відділенні наближаються до завершення. У рамках планово-попереджувального ремонту (ППР) на другому енергоблоці ХАЕС заплановано здійснити середній ремонт за 52 доби. На оперативне та якісне виконання ремонтних робіт направлені зусилля всіх основних підрозділів.

Великий об’єм робіт під час ППР виконує цех з ремонту тепломеханічного устаткування турбінного цеху енергоремонтного підрозділу (ТЦ ЕРП) в машинному залі енергоблока №2.  Завершуються ремонтні роботи насосних агрегатів: конденсатних 1 та 2 ступені, циркнасосів на блочній насосній станції (БНС). Виконуються роботи зі збирання підшипникових вузлів приводних турбін, живильного і бустерного насосів з підготовкою до випробування автоматів безпеки.  Проходить підготовка до випробування насосних агрегатів на БНС. Завершені роботи з ремонту запірної арматури, підігрівачів низького тиску №1-5, сепараційних пароперігрівачів №1-4, обладнання систем ущільнення вала генератора, систем змащення підшипників та регулювання турбоагрегата К-1000-6-/3000.  Проводяться гідравлічні випробування систем живильної води машзалу. Виконуються роботи з центрування ротора генератора після заведення його в статор, а також збирання валопроводу з монтажем збудників, збиранням підшипників турбіни та генератора. Проводиться підготовка до встановлення турбіни К-1000-60/3000 на валообертовий пристрій.

Силами відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс» (ВП АРС) виконано капітальний ремонт циліндра низького тиску №3. Персоналом ВП АРС продовжуються роботи із капітального ремонту підігрівачів високого тиску.

«Станом на 29 жовтня, за багатьма технологічними напрямками персонал  цеху з ремонту тепломеханічного устаткування ТЦ ЕРП виконав більше 90 відсотків від запланованих робіт. Роботи виконуються згідно затвердженого плану-завдання із закінчення робіт з ремонту обладнання систем ІІ контуру»,- зауважив начальник цеху з ремонту тепломеханічного устаткування турбінного цеху  енергоремонтного підрозділу ВП ХАЕС Роман Мельник.
Інформаційний центр ВП ХАЕС