Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-30

№ 315

Сьогодні, 30 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 600 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 608,5 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницьку АЕС з робочим візитом відвідав президент ДП «НАЕК Енергоатом» Юрій Недашковський

2019-08-29

№ 314

29 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президент НАЕК Енергоатом Юрій Недашковський. Під головуванням Президента відбулася нарада з питань відновлення працездатності турбогенератора енергоблока №1 ХАЕС.
В нараді взяли участь представники Міненерговугілля України, зокрема, Генеральний директор Департаменту енергетичних ринків О.Буславець, та начальник. відділу поводження з радіоактивними відходами Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу В.Кушта.; Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж,  Служби безпеки України, представники ДП НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів РАЕС та ХАЕС,  "Атомремонтсервіс", "Складське господарство","Управління справами".
Під час наради генеральний директор ВП ХАЕС доповів про пошкодження та хід робіт по ремонту генератора. Заслухали також доповіді директора АРС Шикуна В.А., начальника електричного цеху ХАЕС В.Семенова, які доповіли  про графік виконання робіт, наявність ТМЦ та оснастки, людські ресурси, фінансування тощо.
В.Лисенко, заступник головного інженера ХАЕС з ремонту, проінформував учасників наради про виконання робіт по заміні статора генератора. Головний інженер ВП ХАЕС О.Клєпов розповів про режим роботи енергоблоків №1 і №2 ХАЕС під час проведення ремонту генератора.
Нагадаємо, що згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року при виконанні програми пускових операцій виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.
За результатами попередньої дефектації вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора, який після переведення в процес модернізації за технологією фірми ALSTOM, перебуває на території проммайданчика Хмельницької АЕС з 2010 року Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модернізаційних робіт буде виконане вкладання обмотки. Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності.
 Спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора персоналом ВП АРС, які будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі. Розроблені також деталізовані графіки виконання робіт. Щоденно під керівництвом головного інженера ХАЕС проводяться наради з керівниками і спеціалістами, які відповідають за ремонт визначеного обладнання. 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-29

№ 313

Сьогодні, 29 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 594 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,5 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 594,07 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Працівники Хмельницької АЕС взяли активну участь у заходах з нагоди 28-ої річниці Незалежності України

2019-08-28

№ 312

Святкування Дня Незалежності України вже традиційно розпочинається з урочистої пошани державних символів, зокрема, державного прапора. До загальнодержавної акції долучився і Нетішин.
У День Державного прапора України на майдан біля Нетішинської міської ради прийшли представники різних поколінь міста енергетиків, представники владних структур, підприємств та організацій міста енергетиків. Але найбільше молодих людей, які Нетішин по праву називають своєю малою батьківщиною і народились після проголошення Незалежності України. Вони нащадки тих, кому доля дарувала право забити перший кілочок на місці спорудження Хмельницької АЕС, закласти фундамент житлового будинка, на якому згодом з’явиться історична табличка «Я перший». Це маленькі фрагменти історії великої держави.

Усіх об’єднала мелодія національного гімну. Згодом - і хвилина мовчання за тими, хто віддав своє життя за майбутнє нашої держави. Серед них і нетішенці.
До присутніх звернувся міський голова Нетішина Олександр Супрунюк. Його промова була просякнута оптимізмом щодо майбутнього нашої держави та міста енергетиків.
Заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань Хмельницької АЕС Віктор Демидюк зачитав вітання від імені генерального директора ХАЕС Миколи Панащенка. «Де майорить Прапор України – там мир і життя, людяність і благополуччя, єдність та повага, цивілізоване майбутнє, – йдеться у вітанні. - Під нашим прапором ми маємо жити і працювати так, щоб нащадки пишалися перемогами та успіхами своїх батьків та дідів, щоб світ знав могутню, процвітаючу державу Україну.
Від усього серця бажаю, щоб життя кожного громадянина завжди було яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України!»
Цьогоріч право підняти державний прапор у Нетішині було доручено дітям – трійнятам  подружжя Ковалінських – Анастасії, Івану та Богдану. Їх тато Іван Іванович - начальник відділу психолого-педагогічного і фізичного забезпечення навчально-тренувального центру Хмельницької АЕС, мама, Ірина Юріївна, працює учителем української мови та літератури Нетішинського НВК. Їх діти мають постійні досягнення з різних шкільних предметів та перемоги у різних конкурсах.
Святкування Дня Незалежності України у Нетішині розпочався проведенням півмарафону «Незалежні люди», в якому взяли участь спортсмени з різних регіонів України Для них було запропоновано два види дистанцій –  21 та 10 кілометрів. Організаторам заходу виступила ГО «Успішна молодь Нетішина», роботу якої координує Катерина Костецька. Півмарафон пройшов за підтримки виконавчого комітету Нетішинської міськради, Організації молоді ППО ХАЕС та Українського ядерного товариства.
Старт і фініш півмарафону відбувався біля КЗ «Палац культури міста Нетішина». У ньому взяли участь сотні сотні активних пропагандистів фізкультури та спорту, здорово¬го способу життя з багатьох населених пунктів нашої держави. Серед учасників півмарафону на старт також вийшли і працівники Хмельницької АЕС, військової частини 3043, З Державного пожежно-рятувальної загону.
 За словами організаторів, спортивний забіг проводився з метою популяризації бігових масових заходів по всій Україні, пропаганди здорового способу життя серед молоді. Кожен учасник забігу зміг не лише випробувати свої сили, але й позмагатися за грошовий приз.
Під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності України у парковій зоні Нетішина відбувся профорієнтаційний захід «Місто професій». Тут відділ роботи з громадськістю та ЗМІ Хмельницької АЕС спільно із Організацією молоді ППО ХАЕС та Українським ядерним товариством організували презентацію професій, які представлені на електростанції. Для дітей було влаштовано вікторину на знання основ атомної енергетики із врученням призів переможцям. Крім цього всі охочі могли переглянути відеоролик про Хмельницьку АЕС у форматі 3D та взяти участь у  фотосесії біля спеціально обладнаного стенда.
Під час церемонії нагородження успішних та активних жителів Нетішина перед учасниками святкування із вітальною промовою виступив заступник генерального директора з кадрів та соціальних питань Хмельницької АЕС Віктор Демидюк.
Відзначення Дня Незалежності України в Нетішині завершилось святковим концертом за участю естрадних колективів міста енергетиків та розважальними заходами для молоді.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-28

№ 311


Сьогодні, 28 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 598 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 579,6 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-27

№ 310

Сьогодні, 27 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 596 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,4 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 565,2 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС