Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-02

№ 282

Сьогодні, 2 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 981 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 23,57 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесят перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС продовжують розглядати депутати Рівненщини

2019-08-01

№ 281

31 липня цього року на чергову сесію Здолбунівської районної ради Рівненської області були запрошені представники Хмельницької АЕС. Група провідних спеціалістів атомної електростанції на чолі із заступником головного інженера з нових блоків Геннадієм Самосєєм взяла участь в сесійному засіданні і представила до уваги присутніх розгляд відкоригованих матеріалів техніко-економічного обґрунтування та погодження будівництва енергоблоків №3 та 4 ХАЕС.

До відома представників громади була доведена інформація щодо оновленого проекту третього та четвертого мільйонників Хмельницької АЕС, вказано на ряд переваг будівництва в рамках існуючих конструкцій. З 2008 по 2013 роки ХАЕС були виконані ремонтно-відновлювальні роботи, повторні обстеження будівельних конструкцій енергоблоків № 3, 4  будуть виконані в 2019 році та відповідні відомства нададуть експертні висновки.

У липні 2017 року на державному рівні було схвалено нову редакцію ТЕО, а 2019 рік став початком діалогу представників енергокомпанії із громадськістю зони спостереження. Згідно чинного законодавства в лютому цього року Міністерство екології та природних ресурсів розпочало громадські обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля з питань будівництва третього та четвертого енергоблоків ХАЕС. Такі заходи відбулися в ряді обласних центрів, зокрема в Хмельницькому, Рівному, Тернополі, Житомирі, Вінниці, Чернівцях, Луцьку, Києві, Івано-Франківську. Крім того, Міністерством заплановані проведення експертних консультацій із прилеглими до України державами – Білоруссю, Польщею, Австрією в рамках транскордонної оцінки впливу на довкілля.

Саме питання погодження розміщення нової ядерної установки виноситься і на сесії місцевих рад населених пунктів, які розташовані в зоні спостереження Хмельницької АЕС.

Враховуючи весь світовий досвід експлуатації, на нових енергоблоках станції мають бути реалізовані додаткові системи безпеки на виконання вимог нині діючого законодавства, введено шість систем безпеки для запроектних аварій. Геннадій Самосєй у своєму виступі наголосив, що раніше уже було придбано значну кількість обладнання в українських виробників на третій енергоблок, яке в хорошому стані зберігається на складах енергопідприємства. Це також значна економія коштів і підтримка вітчизняного виробництва.

У разі прийняття Верховною Радою законопроекту про розміщення, проектування та будівництво блоків №3 та №4 ХАЕС до 10% від вартості будівництва буде спрямовано на соціальну інфраструктуру регіону розташування Хмельницької атомної електростанції.

Депутати Здолбунівщини цікавилися роботою потужного енергетичного підприємства, екологічною ситуацією в регіоні, моніторингом радіаційного фону, водними об’єктами, що експлуатуються атомною електростанцією. На всі питання представники ХАЕС надали вичерпні відповіді. Визначилися районні обранці і з переліком об’єктів спеціальної соціальної інфраструктури, які можуть бути профінансовані в разі будівництва нових мільйонників.

По завершенні діалогу питання про погодження розміщення реакторної  установки ВВЕР-1000 енергоблоків 3, 4 Хмельницької АЕС було винесено на голосування місцевих обранців. Проект рішення, взятий за основу для голосування, підтримував нове будівництво, проте частина депутатів утрималася, менша ж кількість проголосувала за розміщення третього та четвертого мільйонників. Однак рішення не набрало переважної більшості голосів і не було ухвалене.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у червні на 101,1%

2019-08-01

№ 280

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за липень поточного року на 101,1 %. З початку року цей показник склав 101, 9%.

Зокрема, за липень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 735,8 млн. кВт*год електроенергії при плані 722 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у липні 2019 року становив 98,89 %, на ХАЕС загалом - 49,45%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 31.07.2019) ХАЕС виробила 5 121,7 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 299 088,3 млн. кВт*год електроенергії (станом на 24:00 31.07.2019).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-01

№ 279

Сьогодні, 1 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 985 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,51 млн. кВт*год електроенергії. За липень поточного року вироблено 712,3 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті п’ятдесята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС