Хмельницьку АЕС з робочим візитом відвідав президент ДП «НАЕК Енергоатом» Юрій Недашковський

2019-08-29

№ 314

29 серпня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президент НАЕК Енергоатом Юрій Недашковський. Під головуванням Президента відбулася нарада з питань відновлення працездатності турбогенератора енергоблока №1 ХАЕС.
В нараді взяли участь представники Міненерговугілля України, зокрема, Генеральний директор Департаменту енергетичних ринків О.Буславець, та начальник. відділу поводження з радіоактивними відходами Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу В.Кушта.; Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж,  Служби безпеки України, представники ДП НАЕК «Енергоатом», відокремлених підрозділів РАЕС та ХАЕС,  "Атомремонтсервіс", "Складське господарство","Управління справами".
Під час наради генеральний директор ВП ХАЕС доповів про пошкодження та хід робіт по ремонту генератора. Заслухали також доповіді директора АРС Шикуна В.А., начальника електричного цеху ХАЕС В.Семенова, які доповіли  про графік виконання робіт, наявність ТМЦ та оснастки, людські ресурси, фінансування тощо.
В.Лисенко, заступник головного інженера ХАЕС з ремонту, проінформував учасників наради про виконання робіт по заміні статора генератора. Головний інженер ВП ХАЕС О.Клєпов розповів про режим роботи енергоблоків №1 і №2 ХАЕС під час проведення ремонту генератора.
Нагадаємо, що згідно із графіком пуску першого енергоблока Хмельницької АЕС 14 серпня 2019 року при виконанні програми пускових операцій виявлено несправність допоміжних систем генератора, систем водневого та водяного охолодження, підвищення віброшвидкості на підшипниках турбогенератора, внаслідок чого випробування було зупинено.
За результатами попередньої дефектації вирішено провести модернізацію та ремонт на резервному статорі генератора, який після переведення в процес модернізації за технологією фірми ALSTOM, перебуває на території проммайданчика Хмельницької АЕС з 2010 року Зараз на ньому проведено демонтаж обмотки, ведуться роботи на нажимних плитах, системі охолодження стрижнів. Після закінчення модернізаційних робіт буде виконане вкладання обмотки. Також було виявлено пошкодження на роторі. Це вимагає проведення його очищення і виконання робіт для відновлення працездатності.
 Спеціалістами Хмельницької АЕС розроблені графіки проведення основних робіт під час ремонту турбогенератора персоналом ВП АРС, які будуть виконувати модернізаційні роботи на статорі. Розроблені також деталізовані графіки виконання робіт. Щоденно під керівництвом головного інженера ХАЕС проводяться наради з керівниками і спеціалістами, які відповідають за ремонт визначеного обладнання. 

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-29

№ 313

Сьогодні, 29 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 594 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,5 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 594,07 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС