З Днем Незалежності України!

2019-08-23

№ 309

Шановні колеги!

Щиро вітаю вас з Днем Незалежності України!

28 років тому ми вибороли можливість створити власну державу, яка обрала шлях демократичного розвитку та гарантування захисту, безпеки і добробуту для усіх її громадян. Ці надбання стали можливими завдяки багатьом поколінням творців нашої свободи, які самовіддано боролися за Україну, і усім, хто веде невпинну боротьбу за нашу Незалежність сьогодні: захисникам українського кордону та суверенітету на сході країни, усім, хто працює над відновленням територіальної цілісності та подоланням внутрішніх загроз для розбудови нашої держави.
 
Розвиток сучасної демократичної України – це спільне завдання для усіх її громадян, поштовх до змін для кожного з нас, стимул до єднання та взаємоповаги. Об’єднуючи колективи підприємств з різних куточків України та генеруючи таку необхідну електричну енергію, атомники завжди сумлінно працювали задля добробуту суспільства, розбудови національної економіки, забезпечення енергетичної незалежності України. Впевнений, що наша праця, заснована на незмінних принципах безумовної безпеки та надійності, завжди буде спрямована на економічний та соціальний захист інтересів держави та кожного її громадянина.

Бажаю кожному з нас бути вільними у своїй країні, мати широкі можливості для роботи, комфортного життя та самореалізації, ніколи не втрачати тих здобутих прав і свобод громадянського суспільства, які ще декілька десятиліть тому здавалися недосяжними і, найголовніше, докладати максимум зусиль задля побудови процвітаючої, високорозвиненої та сильної України.

Від усього серця зичу усім миру, злагоди та добробуту!

З повагою
президент НАЕК «Енергоатом»                                                           Ю. Недашковський

24 серпня 2019 року

Випробування обладнання ЦСВЯП проведено під час ремонту на першому енергоблоці Хмельницької АЕС

2019-08-23

№ 308

Під час планово-попереджувального ремонту на першому енергоблоці Хмельницької АЕС виконано великий обсяг і спектр робіт. Поміж іншого проведено випробування обладнання Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).

Пуско-налагоджувальні роботи з обладнанням ЦСВЯП за технологією «Holtec International» включали індивідуальні та функціональні випробування, що проводились під час комплексних випробувань на енергоблоці №1, а також комплексних випробувань обладнання із застосуванням імітаторів тепловиділяючих збірок.

Випробування мали на меті перевірити готовність обладнання до виконання робіт з поводження з відпрацьованими тепловиділяючими збірками. Зокрема, у ході робіт перевірялась відповідність характеристик обладнання і систем ЦСВЯП вимогам технічної документації, забезпечення якості та безпеки. З’ясовували і можливості взаємодії обладнання ЦСВЯП з технологічним обладнанням реакторного відділення, відповідність функціонального призначення обладнання вимогам проекту. Для цього Хмельницька АЕС отримала окремий дозвіл Держатомрегулювання України.

Суворе дотримання норм і вимог проведення випробувань дозволило повною мірою виконати поставлені завдання, про що було складено акти виконаних робіт. Детально результати проведених випробувань викладено у Звіті, де зазначено перелік обладнання ЦСВЯП, яке пройшло випробування в обсязі програми та за висновками комісії готове до здійснення індивідуальних і комплексних «холодних» випробувань з імітаторами тепловиділяючих збірок (ТВЗ) на інших енергоблоках після усунення вказаних у звіті виявлених в процесі випробувань недоліків.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-08-23

№ 307

Сьогодні, 23 серпня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 588 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 14,88 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 507,58 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті сімдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС