Міжнародний семінар з впровадження новацій світової атомної енергетики проведено на Хмельницькій АЕС

2019-07-05

№ 251

З 2 по 4 липня цього року на Хмельницькій АЕС проходив навчальний семінар «Спостереження і коучинг при обходах робочих місць керівниками АЕС». Організатор заходу - регіональний центр Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні станції (ВАО АЕС - МЦ). У семінарі взяли участь представники Енергоатома, АЕС України, Білорусії, Вірменії, Болгарії.
Міжнародний семінар, проведено з метою впровадження передових світових технологій в області навчання та попередження помилок персоналу під час експлуатації і ремонту.
Під час семінару розглянуто наступну тематику: «Спостереження за виконанням робіт», «Коучинг, орієнтований на виконавця», «Застосування коучингу для покращення виробничих показників». Розглянуто також основні положення станційної програми спостереження при обходах робочих місць керівниками з впровадженням коучингу.
У рамках семінару теоретичні навчання проводилися із елементами ділових ігор, із використанням відеосюжетів. Під час практичних занять, які підготував персонал навчально-тренувального центру ХАЕС, кожен із учасників випробував себе в якості виконавця робіт, керівника робіт та впровадив коучинг першого та другого рівнів. Тобто, кожен із учасників цього навчального семінару пройшов теоретичне навчання та практичні заняття.
За словами керівника програми навчання та розвитку ВАО АЕС - МЦ Андрія Лук’яненка, цей семінар демонструє прагнення Хмельницької АЕС до вдосконалення методів своєї роботи. «Спостереження та коучинг – новий тренд в атомній енергетиці. Це не обходи які ми проводимо, і коучинг, це не настанови. Коучинг – це спонукання працівників до прийняття вірних самостійних рішень», - зауважив експерт.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-07-05

№ 250

Сьогодні, 05 липня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 989 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,83 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 95,06 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті двадцять третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-07-04

№ 249

Сьогодні, 04 липня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 990 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,75 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 71,23 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті двадцять друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС відбулись громадські слухання з питань продовження терміну експлуатації енергоблока №1

2019-07-03

№ 248

2 липня 2019 року у місті-супутнику Хмельницької АЕС відбулись громадські слухання з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока атомної електростанції. Громадські слухання проводила Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) за участі ДП «НАЕК «Енергоатом».

Проектний термін експлуатації енергоблока №1 ХАЕС закінчився у грудні минулого року. Для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації енергоблок було виведено в планово-попереджувальний ремонт (ППР), тривалістю 257 діб. Наразі, ППР  наближається до завершення - триває 221 доба ремонтних робіт.

«Проведення громадських слухань є важливим обов’язковим етапом процесу виконання заходів з ПСЕ ядерних установок,- наголосив, розпочинаючи громадські слухання, директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок ДІЯРУ Борис Столярчук. У 2018р. Енергоатомом була подана заява щодо внесення змін до діючої ліцензії на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблока №1 Хмельницької АЕС» для забезпечення безпечної довгострокової експлуатації першого енергоблока після досягнення встановленого проектом строку служби. За цей час експлуатуючою організацією підготовлено «Звіт з періодичної переоцінки безпеки», який відповідає чинному законодавству України і міжнародним вимогам.

У рамках програми ліцензування виконано великий обсяг робіт, який включає інжинірингові заходи та заходи з підвищення безпеки першого енергоблока ХАЕС. У травні цього року на майданчику Хмельницької АЕС було проведено відповідне інспекційне обстеження, з метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих енергокомпанією документах. Проведення громадських слухань – завершальний етап процедури ліцензування першого енергоблока ХАЕС. Згідно із діючим законодавством України, прийняття таких важливих рішень як продовження терміну експлуатації енергоблоків АЕС, відбувається за участі громадськості».

Перший віце-президент – технічний директор ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков, у свою чергу, зазначив, що продовження терміну експлуатації діючих атомних енергоблоків – загальносвітова практика, підкріплена багаторічним досвідом експлуатації енергоблоків, а також документами міжнародного рівня, включаючи Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ). У світі на сьогодні експлуатується 491 енергоблок, 65% із яких - понад тридцять років. Продовження терміну експлуатації діючих енергоблоків АЕС – пріоритетний напрямок діяльності Компанії. На даний час продовжено термін експлуатації для дев’яти атомних блоків. Роботи з підготовки та продовження терміну експлуатації проводяться ще на трьох: ХАЕС-1, ЗАЕС-5, ЮУ АЕС-3. На першому енергоблоці Хмельницької АЕС цей процес на завершальній стадії. Олександр Шавлаков також дав високу оцінку діяльності трудового колективу Хмельницької АЕС щодо виконання робіт з ПСЕ.

Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко детально поінформував присутніх про основні етапи щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока та виконання заходів з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації першого енергоблока ХАЕС. Зокрема, керівник енергопідприємства наголосив, що за результатами державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки зроблені наступні висновки:

•    Матеріали Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока №1 Хмельницької АЕС за складовими звіту та обсягом представленої інформації відповідають національним нормативним вимогам, враховують рекомендації МАГАТЕ;
•    Матеріалами ЗППБ підтверджено спроможність Експлуатуючої організації забезпечити під час довгострокової експлуатації енергоблока №1 ХАЕС захист персоналу, населення та навколишнього природного середовища відповідно до вимог норм і правил з ядерної та радіаційної безпеки.

«Після проведення громадських слухань ми очікуємо 19 липня цього року проведення Колегії ДІЯРУ, яка, сподіваємося, затвердить висновки щодо довгострокової експлуатації енергоблока №1 Хмельницької АЕС», - підсумував керівник атомної станції.

На громадських слуханнях, окрім жителів міста-супутника, були присутні також представники громад зони спостереження ХАЕС, депутати місцевих органів державної влади та самоуправління, які мали нагоду висловитися, задати питання, донести свої думки та пропозиції до керівництва міста, Хмельницької АЕС, Регулятора, ДП «НАЕК «Енергоатом».

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-07-03

№ 247

Сьогодні, 03 липня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 986 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,71 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 47,48 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті двадцять перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

100 мільярдів кВт*год електроенергії вироблено другим енергоблоком Хмельницької АЕС

2019-07-02

№ 246

Сьогодні, 02 липня о 3 год. 30 хв другим енергоблоком Хмельницької АЕС вироблено 100 млрд. кВт*год електроенергії з початку експлуатації.

Другий енергоблок ХАЕС введено в експлуатацію 7 серпня 2004 року. Перших  100 млрд. кВт*год електроенергії вироблено енергоблоком майже за 15 років експлуатації.

Максимальний коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) ХАЕС склав 85,2% у 2016 році. На енергоблоці №1 максимальний КВВП становив 86,7%  у 2016 році, а на енергоблоці №2 86,1% у 2007 році.

КВВП енергоблока №2 за січень - травень 2019 року склав 101,0%, це 1-е місце у рейтингу КВВП енергоблоків АЕС України.

Другий енергоблок ХАЕС – унікальний, адже саме на нього покладені стратегічні завдання нашої держави. Зокрема, він є частиною глобального проекту «Енергетичний міст «Україна-ЄС», сутність якого полягає у розбудові міждержавних електромереж, збільшенні обсягів пропускної спроможності та організації видачі потужності енергоблока №2 Хмельницької АЕС до країн Європейського Союзу. Проект передбачає залучення коштів, отриманих від продажу електроенергії виробленої другим енергоблоком ХАЕС, для фінансування будівництва енергоблоків №3 та №4 ХАЕС. Саме завдяки енергомосту Україна зможе експортувати електроенергію до країн Євросоюзу, в першу чергу до Польщі та Угорщини, а також до Прибалтики.

Енергоблок №2 став пілотним в Україні у дослідженні режиму добового регулювання потужності. Впровадження даного режиму необхідне в умовах перерозподілу структури енергетичної генерації і є важливою передумовою для експорту електроенергії в країни Європи.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-07-02

№ 245

Сьогодні, 02 липня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 985 МВт. За минулу добу та з початку місяця енергоблоком вироблено 23,77 млн. кВт*год електроенергії.
100 млрд. кВт*год електроенергії з початку експлуатації вироблено другим енергоблоком 2 липня  о 3 год. 30 хв.  

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті двадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у червні на 103,1%

2019-07-01

№ 244

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за червень поточного року на 103,1 %.

Зокрема, за червень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 716,4 млн. кВт*год електроенергії при плані 695 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у червні 2019 року становив 99,50 %, на ХАЕС загалом - 49,75%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 30.06.2019) ХАЕС виробила 4 385,9 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 298 352,6 млн. кВт*год електроенергії (станом на 24:00 30.06.2019).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-07-01

№ 243

Викиди за період з 24.06.2019 по 01.07.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0035
ІРГ 0,0891
ЙОД 0,0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-07-01

№ 242

Сьогодні, 1 липня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 990 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,92 млн. кВт*год електроенергії. За червень поточного року вироблено 716,39 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двісті дев’ятнадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС