Продовження терміну експлуатації енергоблока № 1 Хмельницької АЕС

2019-06-07

№ 220З метою залучення громадськості до обговорення питань щодо прийняття рішень, які можуть впливати на стан довкілля, надання можливості вільного доступу до інформації про діяльність органів виконавчої влади Державна інспекція ядерного регулювання України з 07 червня по 07 липня 2019 року проводить публічне громадське обговорення питання про можливість продовження експлуатації ядерної установки – енергоблоку №1 Хмельницької АЕС.

На виконання вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» експлуатуюча організація ДП «НАЕК «Енергоатом» надала на розгляд Держатомрегулювання Заяву про внесення змін до ліцензії серії ЕО № 000220 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС» у зв’язку із забезпеченням безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку №1 Хмельницької АЕС на енергетичних рівнях потужності після досягнення встановленого проектом строку служби.

У Звіті з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблоку №1 Хмельницької АЕС, який  відповідно до законодавства є обов’язковим додатком до Заяви, експлуатуючою організацією обґрунтовано можливість безпечної довгострокової експлуатації енергоблоку (із матеріалами комплексного аналізу безпеки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС можна ознайомитись за посиланням).

Держатомрегулюванням завершена державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ енергоблоку №1 Хмельницької АЕС (з висновком державної експертизи можна ознайомитись за посиланням нижче).

З метою перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться в поданих ДП «НАЕК «Енергоатом» документах, визначення спроможність заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки в період з 27 по 31 травня 2019 року на майданчику Хмельницької АЕС було проведене інспекційне обстеження. З актом інспекційного обстеження можна ознайомитись за посиланням нижче.

Зі змістом проекту рішення Держатомрегулювання за результатами розгляду Заяви ДП «НАЕК «Енергоатом» про внесення змін до ліцензії серії ЕО №000220 на право здійснення діяльності «експлуатація ядерної установки енергоблоку №1 Хмельницької АЕС» можна ознайомитись за посиланням нижче.

Документи ВП «Хмельницька АЕС» (Звіт з періодичної переоцінки безпеки «Фактор безпеки №14. Вплив експлуатації на навколишнє середовище») доступні за посиланням.

Ознайомитись із Звітом про проведення громадських слухань та зустрічей з громадськістю у форматі громадських слухань для розгляду матеріалів з обґрунтування безпеки продовження терміну експлуатації енергоблоку №1 ВП «Хмельницька АЕС» у понадпроектний термін можна ознайомитись за посиланням.

Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються до 07 липня 2019 року:

- адреса: Державна інспекція ядерного регулювання України, м. Київ, 01011, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді);

- e-mail: pr@hq.snrc.gov.ua

Контактна особа: Гаврюк Анна Юріївна – завідувач Сектору інформаційно-аналітичного забезпечення та зв’язків з громадськістю Держатомрегулювання, тел. (044) 277-12-02, факс. (044) 254-33-11.

У рамках обговорення Держатомрегулювання за участю ДП «НАЕК «Енергоатом» 02 липня 2019 року о 13.00 проводить громадські слухання за адресою: Хмельницька обл. м. Нетішин, вул. Шевченка, 3, КЗ «Палац культури міста Нетішина».

Телефони для довідок: (03842) 6-37-13, 6-37-90, 6-37-93, 4-05-46.

Контактна особа: Лиситчук Тетяна Степанівна – начальник відділу роботи з громадськістю і ЗМІ.

Заява про внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу "експлуатації ядерної установки" Завантажити документ (~1.59 МБ)
ВИСНОВОК ДЕРЖАВНОЇ ЕКСПЕРТИЗИ ЯДЕРНОЇ ТА РАДІАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ матеріалів звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока № 1 Хмельницької АЕС Завантажити документ (~0.20 МБ)
Акт інспекційного обстеження Завантажити документ (~0.57 МБ)
Зміст проекту рішення Державної інспекції ядерного регулювання України Завантажити документ (~0.03 МБ)

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-07

№ 219

Сьогодні, 7 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 145,6 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто п’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-06

№ 218

Сьогодні, 6 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1001 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 120,9 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-05

№ 217

Сьогодні, 5 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,19 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 96,75 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

«Атомним квестом» розпочато літній сезон для дітей пришкільних таборів міста-супутника Хмельницької АЕС

2019-06-04

№ 216

Профорієнтаційну роботу на Хмельницькій АЕС розпочинають із наймолодших школярів. До літнього сезону цьогоріч працівники інформаційного центру підготувалися заздалегідь, виготовивши для юних відвідувачів «атомні» розмальовки та пазли, які презентували малечі під час екскурсії.

Зокрема, другокласники пришкільного табору ЗОШ №2 із загону «Дзвіночки» розпочали свій екскурсійний тур відвідинами інформаційного центру Хмельницької АЕС, де прослухали розповідь про роботу підприємства. Вони нітрохи не нудьгували, хоча тема, як для їхнього віку, здавалося б, не надто цікава. Діти не тільки уважно слухали запропоновану інформацію, а й активно включалися у розмову, відповідаючи на запитання. З легкістю називали, для чого потрібна людям електроенергія, ніби змовившись, ставили на перше місце «заряджання телефонів, роботу планшетів і комп’ютерів». Без особливих вагань відповідали, що джерелами виробництва електроенергії можуть бути не тільки атом, а й вітер, вода, сонце. Воно й не дивно, адже багато з них зростають у сім’ях атомників, де ця тема, так би мовити, на слуху.

Незважаючи на дитячу безпосередність, юні «дзвіночки» ставили цілковито дорослі запитання, хоч і по дитячому сформульовані, наприклад: «А скільки атомів на Сонці?». Діти активно включилися і в конкурс малюнків на асфальті, який провели у дворі інформаційного центру. Цей своєрідний «Атомний квест», яким розпочався цьогорічний сезон екскурсій для відвідувачів пришкільних дитячих таборів, показав, що дитяча уява не має меж. За короткий проміжок часу другокласники, озброївшись кольоровою крейдою, зобразили у своїх творчих роботах енергоблоки з суміжними об’єктами, інші образні картинки на тему атомної енергетики. Автори найкращих малюнків і всі учасники конкурсу отримали у нагороду невеличкі призи: переможцям дісталися «атомні» пазли і значки, решті – розмальовки.

Варто зауважити, що цьогоріч Хмельницька АЕС випустила низку зразків друкованої продукції рекламного характеру, в тому числі для наймолодших. Адже ведучи профорієнтаційну роботу з дітьми такого віку, була потреба у додаткових сучасних і доступних для цієї категорії дітей навчально-пізнавальних засобах. Так втілилася ідея про випуск ексклюзивних розмальовок, де на кожній сторінці є зображення об’єктів ХАЕС, а також популярних мультиплікаційних героїв.

Радісні, натхнені та обізнані залишали діти інформаційний центр Хмельницької АЕС із подарунками, які припали їм до вподоби.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-04

№ 215

Сьогодні, 4 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1006 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,12 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 72,54 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС розпочала роботу місія ВАО АЕС

2019-06-03

№ 214

Міжнародні експерти ВАО АЕС (Всесвітня асоціація операторів атомних електростанцій) проводитимуть  спостереження за роботою трьох змін блочного щита управління на повномасштабному тренажері навчально-тренувального центру за сценаріями нормальної, нештатної та аварійних ситуацій.

Роботу міжнародної групи очолює радник програми АЕС – МЦ (Московський центр) Україна Максим Дироватий. Його промічниками є старший радник програми партнерської перевірки, представник офісу ВАО АЕС в Гонконзі Тингкуї Ванг, керівник повномасштабного тренажера Запорізької АЕС Михайло Меренков, спостерігач і координатор від Хмельницької АЕС, провідний інструктор навчально-тренувального центру Андрій Сторощук, представник ВАО АЕС-МЦ на Хмельницькій АЕС Дмитро Шубовський.

У ході презентаційної наради, що передувала початку роботи місії, перед її учасниками виступив генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко. Очільник енергетичного підприємства  коротко охарактеризував роботу електростанції за різними напрямками діяльності. Він акцентував увагу на виконанні заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблока, який зараз перебуває у фазі тривалого планово- попереджувального ремонту.

«Днями на нашій електростанції  завершила роботу комісія Держатомрегулювання України за участю представників низки урядових структур. Її висновки позитивні щодо оцінки виконання заходів з продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Це дає можливість внесення змін до ліцензії на право експлуатації першого енергоблока у понад проектний термін» - наголосив Микола Панащенко.

Під час наради представники ВАО АЕС розповіли про плани роботи міжнародних експертів, яка триватиме два тижні.Експерти ознайомляться з особливостями ПМТ, відповідною документацією, спостерігатимуть безпосередньо за роботою персоналу БЩУ.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у травні на 100,5%

2019-06-03

№ 213

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за травень поточного року на 100,5 %.

Зокрема, за травень 2-м енергоблоком ХАЕС вироблено 752,0 млн. кВт*год електроенергії при плані 750,0 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у травні 2019 року становив 101,35 %, на ХАЕС загалом - 50,54%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 31.05.2019) ХАЕС виробила 3 669,5 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 297 636,3 млн. кВт*год електроенергії (станом на 24:00 31.05.2019).

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС

2019-06-03

№ 212

Викиди за період з 27.05.2019 по 03.06.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0035
ІРГ 0.0888
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-06-03

№ 211

Сьогодні, 3 червня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 997 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,2 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 48,4 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто дев’яносто перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС