Спеціалісти Хмельницької АЕС обговорювали проблематику висвітлення ядерної енергетики в ЗМІ спільно із студентами факультету журналістики

2019-05-22

№ 192

21 травня цього року представники відділу роботи з громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС взяли участь у презентації першої в Україні науково-практичної лабораторії «Атомна журналістика» створеної на  факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука. 

Засновник і керівник лабораторії – доцент кафедри теорії і методики журналістської творчості факультету, письменник, заслужений журналіст України, автор книг «Енерговелет Хмельниччини» та «Хмельницька АЕС: гармонія із довкіллям» Віктор Мазаний.

Метою лабораторії є підготовка майбутніх журналістів, які компетентно, об’єктивно і професійно висвітлюватимуть роботу АЕС у ЗМІ.

Для цього студенти вивчатимуть стан безпеки українських АЕС; типи атомних енергоблоків, які діють в Україні; особливості державної політики щодо гарантій надійності АЕС; екологічні вимоги до функціонування енергоблоків АЕС; творчі вимоги до засобів масової інформації українських атомних електростанцій; методику поведінки при виконанні редакційних завдань у кризових ситуаціях; специфіку проектів щодо закриття атомних електростанцій та будівництва нових АЕС; тенденції процесу продовження терміну експлуатації енергоблоків.

Студентів навчатимуть використовувати інформаційні, аналітичні та художньо-публіцистичні жанри при висвітленні у ЗМІ тематики атомних електростанцій, ознайомлять із міжнародною співпрацею АЕС України у сфері підвищення рівня безпечної роботи енергоблоків.

Лабораторія також братиме участь у проекті збереження ядерних знань.

Важливим аспектом навчання є співпраця із відділом роботи із громадськістю та ЗМІ Хмельницької АЕС, його підрозділами.

Для практичного закріплення навичок створене та діє Студентське інформаційне агентство, яке проводить прес-конференції зі спеціалістами атомних електростанцій і  поширює інформацію про діяльність лабораторії.

Базою навчання в лабораторії є ресурсний центр, у якому нагромаджено бази даних про АЕС на електронних та паперових носіях, електронний конспект лекцій Віктора Мазаного «Як писати про АЕС», періодичні видання атомних електростанцій України, публікації про АЕС в інших друкованих ЗМІ, відеофільми-презентації, фотохроніка подій на АЕС України, бібліографічний каталог з публікаціями новин про АЕС, випущених Українським  Національним інформаційним агентством Укрінформ – творчим партнером лабораторії.

У числі перших кроків на шляху до осягнення цієї тематики  на факультеті журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука відбулась зустріч із фахівцями відділу роботи із громадськістю і ЗМІ Хмельницької АЕС. Зокрема колектив медійників представляли начальник відділу Тетяна Лиситчук, головні редактори станційних ЗМІ Віра Петровська та Віктор Гусаров.

Студентів вишу цікавили аспекти діяльності станційних засобів масової інформації і служби комунікації, взаємодія із органами влади та контролюючими органами під час відхилень у роботі АЕС, зв’язки із колегами інших видань, творчі досягнення, складності у роботі, психологічні аспекти діяльності медівників тощо. Представники ВРГіЗМІ Хмельницької АЕС навели приклади фейкової інформації та контраргументи на такий контент, закликали майбутніх журналістів із високою відповідальністю ставитись до фактів і запевнили у подальшій плідній співпраці на шляху опанування проблематики висвітлення ядерної енергетики у засобах масової інформації.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-05-22

№ 191

Сьогодні, 22 травня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн. кВт*год електроенергії, а  з початку місяця – 510,25 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто сімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС