Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

2019-04-25

№ 164

Повідомлення про планову діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля Завантажити документ (~0.23 МБ)

Гран-прі у Всеукраїнському конкурсі рефератів виборола представниця Хмельницької АЕС

2019-04-25

№ 163

Представниця Хмельницької АЕС Ганна Зінчук отримала головний приз Всеукраїнського конкурсу рефератів серед учнівської молоді  «Ядерна енергія і світ», який проходив у м. Київ 23-24 квітня.

Учениця Берездівського ліцею, що в Славутському районі, не вперше бере участь у конкурсі. Вже другий рік поспіль, разом із вчителем фізики Вандою Прокопченко, Ганна Зінчук вивчає роботу турбогенератора. За цей час учасниця конкурсу неодноразово побувала на Хмельницькій АЕС, опрацьовуючи тему дослідження. За допомогою спеціалістів відділу контролю металу, навчально-тренувального центру і відділу роботи з громадськістю Хмельницької АЕС Ганна та її вчитель отримали унікальну інформацію про роботу та стан обладнання, скористалися і можливостями технічної бібліотеки АЕС. Важливою перевагою даного дослідження став період його виконання, який співпав з проведенням основних робіт з продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Саме у цей час можливо побачити обладнання у «відкритому» стані. Під час останнього візиту на Хмельницьку АЕС юна дослідниця отримала відповіді на усі свої запитання від фахівців турбінного цеху, які безпосередньо опікуються роботою обладнання машинної зали енергоблока.

Загалом, у конкурсі рефератів свої наукові доробки представили 22 учасники із міст-супутників АЕС, а також Славутича, Харкова та Львова. Серед них і троє переможців першого етапу конкурсу, що відбувся на Хмельницькій АЕС. Право участі у фінальному етапі, крім Ганни Зінчук, отримали ще двоє учнів - Богдан Тригубець (Судилківська ЗОШ Шепетівського району) та Дмитро Палій (Славутська ЗОШ №1).

У другому етапі конкурсу роботи учасників оцінювали представники Енергоатома, Українського ядерного товариства та Національного технічного університету України «КПІ». Виконавчий секретар Українського ядерного товариства Данило Лавренов констатував розширення географії заходу та зазначив, що конкурс є важливою сходинкою для усвідомлення вибору  майбутньої професії. Більш того, за словами заступника декана теплоенергетичного факультету КПІ Вадима Кондратюка, конкурс рефератів допомагає у підготовці майбутніх студентів для профільних вузів.

Традиційно, у рамках конкурсу учасники відвідали музеї Києва, а ще - отримали нагоду познайомитися та поспілкуватися з однолітками.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-04-25

№ 162

Сьогодні, 25 квітня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 583,8 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто п'ятдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС