Працівники Хмельницької АЕС взяли участь у науково-практичній конференції з питань культури безпеки

2019-04-11

№ 146

Поняття культури безпеки звучить незвично для пересічного громадянина, а для кожного атомника - це невід'ємна частина щоденного життя. Принципи культури безпеки - не лише вислови на стендах і плакатах, вони у поведінці кожного  працівника АЕС. Культурі безпеки, поняття якої уперше було введене у практику після аварії на Чорнобильській АЕС, у ДП «НАЕК «Енергоатом» приділяється належна увага.

9 квітня атомники зібрались, щоб обговорити з колегами питання культури безпеки на ІХ Міжнародній науково-практичній конференції. Під час урочистого відкриття заходу Президент Енергоатома Юрій Недашковський зазначив, що постійне підвищення рівня культури безпеки - безумовна передумова розвитку енергетики України. Беручи до уваги вимоги часу, впровадження нової моделі енергоринку, Компанія постійно удосконалює експлуатацію АЕС.

Детальніше про стан розвитку культури безпеки у ДП «НАЕК «Енергоатом» розповів генеральний інспектор – директор з безпеки Данко Білей, а продовжили пленарне засідання виступи закордонних колег.

Протягом двох днів учасники конференції працювали у двох секціях, де обговорювались питання, впливу людського чинника на безпеку АЕС, забезпечення й підвищення культури безпеки у різних видах діяльності. Доповідачі надали оцінку поточного рівня культури безпеки та підвели підсумки діяльності з розвитку на АЕС.

Зокрема, директор департаменту відомчого нагляду Олександр Богун зазначив, що за результатами перевірки стану культури безпеки на Хмельницькій АЕС загальна оцінка рівня культури безпеки у 2018 році порівняно з попереднім періодом залишилася незмінною і становила 16 балів, що відповідає критерію «задовільно».

З доповідями виступили заступник головного інженера з підготовки персоналу ХАЕС Володимир Ісупов, слюсар енергоремонтного підрозділу Олексій Сорокатий, провідний інструктор НТЦ Василь Слуханський та начальник зміни Олександр Москальцов. За словами Володимира Ісупова, який модерував роботу однієї з секцій конференції, завдяки змістовним доповідям, перспективним питанням, що піднімали учасники конференції відбулось активне обговорення та дискусія, що сприяє поширенню принципів культури безпеки.

Хмельницьку АЕС на заході представили переможці конкурсів з культури безпеки, проведених протягом року в Компанії: це керівники кращих цехів і підрозділів, енергоблоків і змін, а також працівники, відзначені у номінаціях кращий раціоналізатор, наставник тощо. Неабиякий інтерес учасників конференції викликала виставка плакатів з культури безпеки. Родзинкою експозиції стали роботи переможця конкурсу, слюсаря гідротехнічного цеху Михайла Несвіта, який образно та з гумором висвітлив суворі правила. Таке представлення запам’ятовується найкраще.

В урочистій атмосфері під звуки камерного квартету відбулась церемонія нагородження кращих працівників і підрозділів, серед яких і колектив відділу роботи з громадськістю і ЗМІ ВП ХАЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС