На Хмельницькій АЕС визначили призерів конкурсу рефератів

2019-04-10

№ 144

9 квітня цього року на Хмельницькій АЕС підвели підсумки першого етапу конкурсу рефератів «Вступ в атомну енергетику». Шістнадцять наукових робіт представлено цьогоріч на конкурс, у якому взяли участь старшокласники загальноосвітніх шкіл міст Нетішина, Славути, Шепетівського, Ізяславського районів території спостереження ХАЕС, а також Берездівської сільської об’єднаної територіальної громади.

Роботи, які були представлені на конкурс вирізнялись новизною, науковим підходом, елементами дослідницької діяльності. Компетентному журі, до складу якого увійшли інструктори навчально-тренувального центру, фахівці відділів охорони навколишнього середовища та роботи з громадськістю і ЗМІ було нелегко визначити найдостойніших. Серед основних критеріїв оцінювання журі враховувало: актуальність теми, глибину дослідження, наукову новизну,  вміння презентувати представлену роботу.
Гран-прі конкурсу беззаперечним рішенням журі отримав учень Славутської ЗОШ №1 Дмитро Палій, який  дослідив та  презентував тему «Торій – паливо майбутнього». Перше місце поділили між собою учениця Берездівського ліцею Ганна Зінчук з роботою «Дослідження роботи турбогенератора ТВВ-1000-2-МУЗ, забезпечення максимальної надійності енерговиробництва та його економічності» і старшокласник Судилківської ЗОШ Богдан Тригубець, який розглянув «Роль Хмельницької АЕС в енергетичному потенціалі України». Вони вже не вперше беруть участь у конкурсі, підвищуючи з року в рік рівень підготовки.
Цьогорічні конкурсанти провели власні дослідження екологічних аспектів діяльності Хмельницької АЕС, про що свідчать роботи наступних призерів: «Ліхеноіндикація атмосферного повітря на околицях міста-супутника ХАЕС», яку представив учень Нетішинської ЗОШ №1; «Антропогенний вплив на заповідне урочище «Вільшина» міста-супутника ВП ХАЕС», дослідив учень Нетішинської ЗОШ №4 Микола Матвійчук. Роботи старшокласників міста-супутника ХАЕС удостоєні другого місця. Семикласниця ЗОШ №1 Віталіна Войтюк, яка посіла третє місце, також продемонструвала, що Хмельницька АЕС знаходиться в гармонії з довкіллям.
Трійка найкращих візьме участь у наступному етапі конкурсу, який відбудеться у місті Києві 23-24 квітня, де свої наукові роботи презентуватимуть старшокласники всіх міст-супутників АЕС України.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-04-10

№ 143

Сьогодні, 10 квітня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця – 218,93 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто тридцять сьома доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС