Хмельницьку АЕС відвідали старшокласники та вчителі Іванківського району Київської області

2019-04-01

№ 131

27-28 березня м. Нетішин та його найбільше містоутворююче підприємство – Хмельницьку АЕС – відвідала група старшокласників та вчителів Іванківського району Київської області.

Мешканці смт. Іванків проживають неподалік зони відчуження Чорнобильської АЕС, відтак їх хвилюють питання щодо спорудження Центрального сховища відпрацьованого ядерного палива вітчизняних атомних електростанцій. Тому Енергоатом веде активну роз’яснювальну роботу з громадськістю та зацікавленими сторонами північного регіону Київщини щодо будівництва об’єкта захоронення відходів та ризиків і переваг для населення. Насамперед, спеціалісти-атомники намагаються донести важливість значення галузі, в якій працюють, для енергонезалежності країни, наочно та змістовно розповідають про безпеку та надійність експлуатації українських АЕС, їх ролі в економіці держави.

Саме наочною демонстрацією функціонування ядерного об’єкта став візит іванківців на майданчик Хмельницької АЕС. Учні та вчителі відвідали машзал другого мільйонника атомної електростанції. Побували вони і в навчально-тренувальному центрі ХАЕС, де мали змогу познайомитися зі складними технологічними процесами, які відбуваються на повномасштабному тренажері блочного щита управління першого енергоблока станції. Фахівці Хмельницької АЕС провели старшокласникам своєрідний факультатив з фізики, де наочністю виступало численне обладнання ядерного енергоблока в усіх його масштабах.

За два дні перебування на Хмельниччині мешканці Іванкова познайомилися і з культурно-історичною спадщиною регіону, де знаходиться наймолодша атомна електростанція України. Гості відвідали Нетішинський краєзнавчий музей, Острозький державний історико-культурний заповідник та музей Острозької Академії – першого вищого навчального закладу Східної Європи.

Про надзвичайну користь від організації подібних заходів висловилась Оксана Тарасенко, вчителька біології та основ здоров’я  Іванківської ЗОШ №1: «Ми більше 30 років проживаємо в зоні добровільного відселення, за 25 кілометрів до зони відчуження і, звісно, у людей виробився стереотип, що АЕС приховує в собі небезпеку. Але побачивши на власні очі, як працює Хмельницька АЕС – злагоджено та чітко – переконана, що негативні асоціації розвіялися не лише в мене, а й у моїх колег та молоді. У вас на підприємстві атом дійсно працює на людину, а отож по праву називається «мирним».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виробила 752, 8 млн. кВт*год електроенергії у березні 2019 року

2019-04-01

№ 130

Хмельницькою атомною електростанцією, зокрема, 2-м енергоблоком вироблено 752,8 млн. кВт*год електроенергії у березні цього року.

На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

За перший квартал 2019 року Хмельницька АЕС виконала планове завдання на 100,6%.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) на другому енергоблоці у березні 2019 року становив 101,32 %, на ХАЕС загалом - 50,66%.

З початку 2019 року (станом на 24:00 31.03.2019) ХАЕС виробила 2 187,8 млн. кВт*год електроенергії.

З початку експлуатації Хмельницькою АЕС вироблено 296 154,5 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2019-04-01

№ 129

Викиди за період з 25.03.2019 по 01.04.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0035
ІРГ 0.0848
ЙОД 0,0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-04-01

№ 128

Сьогодні, 01 квітня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 23,3 млн. кВт . год електроенергії. За березень цього року вироблено 752,82 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто двадцять восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС