Шановні колеги! Дорогі Жінки!

2019-03-07

№ 101

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Небезпечні іграшки

2019-03-07

№ 100

Конфлікти XXI сторіччя показали, що безпілотна авіація – це ефективна зброя, яку використовують у багатьох країнах світу. Аналіз фактів застосування безпілотних літальних апаратів у збройних конфліктах, в т.ч. на Сході України дає можливість зробити висновок, застосування великої кількості БПЛА, які мають змогу нести бойове навантаження, може змінити хід бою та завдати противнику значні бойові втрати важкої техніки та особового складу.

За останній рік, на Сході України, незаконними збройними формуваннями ОРДЛО та їхніми координаторами із числа співробітників спецслужб РФ, було застосовано різноманітні БПЛА, зокрема виявлено польоти більше трьох сотень БПЛА, з яких знешкоджено 48 одиниць. Ефективність їх застосування дуже висока. БПЛА можливо використовувати для проведення диверсій та терористичних актів. Прикладом використання БПЛА у вчиненні диверсійного акту є скидання засобів ураження на склади озброєння та боєприпасів 65-го арсеналу Міністерства оборони України (м. Балаклія Харківської області).

Однак, у сучасних умовах БПЛА не використовується тільки у військовій справі, їх можна придбати в різноманітних спеціалізованих магазинах, з метою власного повсякденного використання. В багатьох випадках вони використовуються у невизначених для цього місцях. Дуже небезпечні польоти БПЛА поблизу аеродромів, повітряних смуг. Зіткнення військового, або пасажирського літака із необережно запущеним любительським дроном може призвести до серйозної аварії та людських жертв.

Наприклад БПЛА вагою 2 кілограма із фото-відеокамерою, що важить приблизно 1 кілограм, при падінні із висоти 200 метрів може вбити людину. Гвинти копт ера працюють на великій швидкості і при необережному поводжені навіть на землі можуть спричинити тілесні ушкодження.

Відповідно до чинного законодавства України використання БПЛА над територією військових частин суворо заборонено, а їх польоти поблизу військових об’єктів повинні бути в обов’язковому порядку погоджені з керівництвом частини, адже несанкціоноване знаходження БПЛА у повітряному просторі над військовим об’єктом розцінюється, як порушення меж охоронюваних постів та дозволяє військовослужбовцям застосування зброї.

Порушення правил використання повітряного простору може створити істотну загрозу безпеці повітряних польотів та тягне за собою відповідальність передбачену  ст. 281 Кримінального кодексу України.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-07

№ 099

Сьогодні, 07 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 146 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Питання продовження строку експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС обговорили жителі Шепетівського району

2019-03-06

№ 098

6 березня цього року відбулось чергове громадське обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока за участі громадськості с.Пліщин Шепетівського району Хмельницької області, яке входить до зони спостереження атомної станції.

Інформуючи громадськість про роботи з ПСЕ першого енергоблока, заходи з підвищення безпеки, фахівці Хмельницької АЕС підкреслили важливість продовження строку служби першого мільйонника, як для оператора діючих АЕС України ДП «НАЕК «Енергоатом», так і для енергетичного комплексу та економіки держави загалом.

Керівники відповідних служб ХАЕС представили громаді с. Пліщин технічні доповіді з виконання заходів реконструкції і модернізації обладнання та систем, Комплексної програми підвищення безпеки, наукові розрахунки,розповіли  про результати  періодичної переоцінки безпеки першого енергоблока атомної станції, радіаційну обстановку в зоні спостереження Хмельницької АЕС та природоохоронну діяльність підприємства.

За словами заступника начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Олександра Мельника, згідно із результатами вже здійснених робіт з ПСЕ є підстави для продовження роботи першого енергоблока на двадцять років. «Остаточний термін експлуатації буде встановлено Державною інспекцією ядерного регулювання України за результатами оцінки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока. У серпні цього року ми плануємо отримати ліцензію на введення в подальшу експлуатацію енергоблока», - наголосив
О. Мельник.

Спеціалісти АЕС акцентували увагу громадськості на світовій практиці продовження експлуатації енергоблоків атомних електростанцій. Так станом на січень 2018 р. тільки в Європі працюють з продовженим терміном  експлуатації 137 енергоблоків. Найбільша їх кількість у Франції - 45, РФ - 32,Великій Британії - 10, у Швеції - 7. В Україні таких блоків 9.

Нагадаємо, що 25 листопада 2018 року перший енергоблок ХАЕС було виведено в планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації.

Варто зауважити, що представники громадськості с. Пліщин високо оцінили кваліфікацію фахівців Хмельницької АЕС під час відвідин енергопідприємства на початку лютого цього року, тому сумнівів щодо питань подальшої безпечної експлуатації не було.

Пліщинську громаду цікавили перш за все питання соціального спрямування, пільг для жителів території спостереження, здійснення моніторингу стану навколишнього середовища.

Наступне, заключне, громадське обговорення питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС відбудеться 15 березня цього року в м. Славута Хмельницької області.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-06

№ 097

Сьогодні, 06 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 121,6 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Комісія Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження на Хмельницькій АЕС

2019-03-05

№ 096

У рамках розгляду заяви ДП «НАЕК «Енергоатом» щодо внесення змін до ліцензії на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки» енергоблоків №1, 2 Хмельницької АЕС, комісія Держатомрегулювання провела інспекційне обстеження.

Інспекційне обстеження проводилося згідно із законом України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії» з метою перевірки спроможності заявника дотримуватися умов провадження заявленого виду діяльності, встановлених нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки, а також перевірки повноти і достовірності відомостей, що містяться у документах , поданих ДП «НАЕК «Енергоатом» разом із заявою.

Під час обстеження розглядались питання щодо ефективності заходів з мінімізації радіоактивних відходів (РАВ) та удосконалення системи поводження з ними відповідно до «Комплексної програми поводження з радіоактивними відходами у ДП «НАЕК «Енергоатом». Приділялась увага також питанням оцінки безпеки систем поводження та аналізу складу та кількості РАВ, у тому числі стану елементів та систем, потужностей з переробки та наявності об’ємів для зберігання відходів, враховуючи періодичне переоцінювання безпеки експлуатації енергоблоків.

За результатами обстеження Хмельницької АЕС комісія Держатомрегулювання підтвердила достовірність матеріалів з обґрунтування безпеки, наданих разом із заявами про внесення змін до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків Хмельницької АЕС, а також спроможність здійснювати діяльність з переробки і зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки».

Комісія рекомендувала Державній інспекції ядерного регулювання України внести зміни до ліцензій на експлуатацію ядерних установок енергоблоків ХАЕС в частині здійснення діяльності з переробки і зберігання радіоактивних відходів, що утворюються на етапі життєвого циклу «експлуатація ядерної установки».
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-05

№ 095

Сьогодні, 05 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 97,35 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сто перша доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2019-03-04

№ 094

Викиди за період з 25.02.2019 по 04.03.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0035
ІРГ 0.0865
ЙОД 0,0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Цех радіаційної безпеки відкрив двері своїх лабораторій для майбутніх енергетиків

2019-03-04

№ 093

Днями слухачі факультативу «Знайомство з атомною енергетикою», що проводиться Хмельницькою АЕС спільно з управлінням освіти м. Нетішин, знайомилися з роботою інженерів-радіофізиків.

Начальник лабораторії Богдан Висоцький коротко розповів учням про автоматизовану систему контролю радіаційної обстановки, впроваджену на Хмельницькій АЕС. Діти дізналися, де розміщуються 15 постів контролю, та які дані збирає і зберігає система. Крім стаціонарних та пересувних постів радіаційного контролю, до складу АСКРО входять і метеорологічні комплекси. Учні особисто переконалися, що усі дані системи у режимі реального часу можна спостерігати на веб-сайті Хмельницької АЕС www.xaec.org.ua.

Пізніше візит продовжився у лабораторії зовнішнього радіаційного контролю. Її керівник Андрій Тіщенко розпочав знайомство слухачів факультативу з історичного екскурсу, коли ще до будівництва Хмельницької АЕС був визначений так званий «нульовий фон». Виявляється, що за весь час експлуатації атомної електростанції цей показник залишається незмінним, а це означає, що Хмельницька АЕС не чинить негативного впливу на навколишнє середовище. Дізналися учні про межі санітарно-захисної зони та зони спостереження, а також про можливі варіанти, які пропонувалися для їх визначення.

Інженер-радіофізик Інна Будяківська доступно розповіла, що контроль вмісту радіоактивних речовин ведеться у повітрі, опадах, ґрунті, воді річок та озер, цікаво пояснила, чому саме ці хімічні елементи потребують контролю. Працівники лабораторії розповіли про те, як здійснюється радіохімічний аналіз, продемонстрували деякі моменти виробничого процесу. Екскурсія до виробничих приміщень лабораторії викликала захоплення учнів, адже тут знаходиться унікальне сучасне обладнання для здійснення радіометричних, спектрометричних вимірювань. А ще тут можна побачити зразки обладнання, що тривалий час було у роботі.

Унікальна можливість побувати у виробничих приміщеннях та ознайомитися із роботою професіоналів своєї справи, на власні очі побачити сучасне обладнання створена Хмельницькою АЕС для слухачів профорієнтаційного курсу. Така відкрита форма спілкування спеціалістів АЕС із підростаючим поколінням сприяє формуванню подальших професійних зацікавлень старшокласників.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-03-04

№ 092

Сьогодні, 04 березня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 73,02 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сота доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС