На Хмельницькій АЕС триває громадське обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-07

№ 52

У рамках громадського обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока з діяльністю Хмельницькою АЕС знайомилися депутати територіальної громади с. Пліщин Шепетівського району. 

Під час відвідин енергетичного об’єкта, депутати побували в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) ХАЕС, де на повномасштабному тренажері блочного щита управління їм продемонстрували елементи навчального процесу. Ознайомились народні обранці в НТЦ і з технологією виробництва електроенергії загалом.
Гості мали також можливість побачити на власні очі масштаби енерговиробництва, відвідавши машинне відділення другого діючого  енергоблока.
Із основними виробничими показниками, станом справ щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, перспективами спорудження Х/3, Х/4, ознайомив сільських депутатів генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, під час зустрічі з народними обранцями.
Розповідаючи про діяльність ХАЕС щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, керівник підприємства, зокрема, зазначив, що продовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Наразі, вже продовжено строк експлуатації дев’яти ядерних енергоблоків українських АЕС. Серед найближчих планів енергокомпанії - продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС у 2019 році, а на початку 2020 - третього Южно-Української АЕС та 4-го
Запорізької АЕС.
Обговорювалися на зустрічі також питання радіаційної безпеки, тарифоутворення, пільг населенню зони спостереження, перспектив розбудови  майданчика АЕС.
По завершенню візиту, голова Пліщинської сільської ради Тетяна Квітніцька висловила подяку за інформаційно насичену зустріч та відзначила, що на ХАЕС працюють висококваліфіковані спеціалісти. «Коли такі професіонали експлуатують потужний енергетичний об’єкт, ми можемо безпечно жити поряд. Хочемо лише, щоб держава про нас піклувалася, віддаючи гарантовані соціальні надходження територіям зони спостереження», - зауважила керівник депутатської делегації.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2019-02-04

№ 46

Викиди за період з 28.01.2019 по 04.02.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0033
ІРГ 0,0824
ЙОД 0,0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-04

№ 45

Сьогодні, 04 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,36 млн. кВт . год електроенергії. За січень поточного року вироблено 826 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят друга  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Геройський вчинок працівника Хмельницької АЕС відзначено почесними нагородами

2019-02-04

№ 44

За порятунок двох дітей із крижаної пастки працівника служби інформаційних технологій Хмельницької АЕС Володимира Уткіна, відзначено почесною грамотою ХАЕС, а також грамотами третього Державного пожежно-рятувального загону м. Нетішин та Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області.
Почесні нагороди герою вручили генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко та представники служби надзвичайних ситуацій.

У селі Улашанівка Славутського району стався драматично-героїчний випадок – працівник Хмельницької АЕС Володимир Уткін врятував життя двом дітям. Подія, що вразила усе село сталася 2 січня: двоє хлопчаків 8-річного та 9-річного віку гралися на ставку без нагляду дорослих. Крига була не міцна, а тому діти не помітили, як опинилися під водою. У цей час односельчанин Володимир Уткін, який прямував до амбулаторії, почув крики хлопчаків про допомогу. Мить на оцінку ситуації, декілька впевнених рухів і чоловік кинувся рятувати потопаючих та протягом декількох хвилин зміг визволити дітей з крижаної пастки. Врятованих одразу забрали до сільської амбулаторії, де надали усю необхідну допомогу. Сам Володимир свій вчинок героїчним не вважає, і каже, що не вагався ані хвилини.
«Такі люди і вчинки заслуговують на особливу повагу і пошану!» - було наголошено на церемоніїї нагородження героя

Інформаційний центр ВП ХАЕС

27-ий традиційний турнір з футзалу на призи корпоративної газети Хмельницької АЕС «Перспектива» завершено

2019-02-04

№ 43

На Хмельницькій АЕС спорт люблять, пропагують і розвивають. Спорткомплекс Хмельницької АЕС – єдиний у НАЕК «Енергоатом», що знаходиться на утриманні первинної профспілкової організації атомної станції. Адже спорт та фізична культура  на Хмельницькій АЕС в пріоритеті.
Щорічний турнір на призи корпоративної газети «Перспектива», а це вже 27-ий турнір, нещодавно визначив переможців. Спортивні баталії проходили на паркеті спортзалу «Енергетик» і виявили неабиякий інтерес з боку уболівальників, серед яких багато друзів, співробітників, членів родин.
У матчі за третє місце боролись команди енергоремонтного підрозділу (ЕРП) - неодноразові переможці турніру та Збірна ХАЕС (ветерани). Перше і друге місце розігрували збірні ЦТАВ+Управління+ЗВВО та електроцеху разом з спортсменами 3-го державного пожежо- рятувального загону (3ДПРЗ).
У запеклій боротьбі перемогу здобула збірна команда цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ), управління та загону відомчої воєнізованої охорони (ЗВВО).

Кращим воротарем визнано Михайла Свачія (ЦТАВ+Управління+ЗВВО), його одноклубники Юрій Стасюк, Олександр Сушков і Дмитро Іваненко визнані відповідно кращим захисником, бомбардиром та гравцем турніру. Відзначені також найстарший ветеран Геннадій Вагнер (збірна ХАЕС) і учасник всіх 27 турнірів Юрій Ющук (ЕЦ+ 3 ДПРЗ).

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На майданчику Хмельницької АЕС відбулись громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-08

№ 054

8 лютого 2019 року на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС відбулися громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока за участі громадськості Білогірського району Хмельницької області.

Розпочинаючи процес громадських обговорень генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зазначив, що тенденція продовження терміну експлуатації енергоблоків є прийнятою у багатьох країнах, що експлуатують атомні електростанції. На сьогодні у понадпроектний термін, відповідно до виданих ліцензій Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ), працює дев’ять вітчизняних енергоблоків.

У грудні минулого року закінчився проектний термін експлуатації енергоблока №1 ХАЕС. Для проведення комплексу робіт з продовження терміну експлуатації енергоблок було виведено в планово-попереджувальний ремонт, тривалістю 257 діб. За цей час будуть виконані усі заплановані заходи з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке виробило проектний ресурс, на сучасне, що відповідає усім вимогам безпечної експлуатації першого енергоблока ХАЕС.

Під час громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС ознайомили представників Білогірщини із обсягом робіт щодо ПСЕ, акцентуючи увагу на основному документі - Звіті з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Як зауважив заступник начальника служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Олександр Мельник, згідно з результатами вже здійснених робіт з ПСЕ є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблока на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено ДІЯРУ за результатами оцінки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представники громадськості отримали вичерпні відповіді на всі питання, які їх цікавили. Серед них - питання радіаційного впливу АЕС на навколишнє середовище, тарифоутворення, собівартості електроенергії, граничного терміну експлуатації вітчизняних енергоблоків, відновлення нічного тарифу на електроенергію.

Громада Білогірщини також надавала пропозиції щодо пільг на електроенергію для закладів соцкультпобуту, збільшення відсотка субвенцій від об’єму реалізованої продукції АЕС для здійснення заходів з соціально-економічного розвитку території розташування атомної станції.

Публічне громадське обговорення щодо продовження експлуатації першого енергоблока ХАЕС, а також надання усіх зауважень та пропозицій до проекту рішення ДІЯРУ про внесення змін до ліцензії на право здійснення експлуатації ядерної установки енергоблока №1 Хмельницької АЕС триватиме до 15 березня поточного року.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-08

№ 053

Сьогодні, 8 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,35 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 170,38 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят шоста доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-07

№ 051

Сьогодні, 7 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 146,03 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят п’ята  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-06

№ 050

Сьогодні, 6 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*од електроенергії, а з початку місяця – 121,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят четверта  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Масштабні роботи з продовження терміну експлуатації першого енергоблока виконуються на Хмельницькій АЕС

2019-02-05

№ 049

Нинішній планово-попереджувальний ремонт (ППР) на першому енергоблоці Хмельницької АЕС – випробування для всього колективу атомників. Адже масштаби ремонтних робіт не йдуть у порівняння з тими, що зазвичай виконуються під час чергового планово-попереджувального ремонту. До того ж відбувається заміна великої кількості обладнання, яке суттєво відрізняється за своїми характеристиками від випущеного три-чотири десятки років тому.

Два місяці ППР на першому енергоблоці вже позаду. Ремонтники поетапно реалізують заплановані заходи, крок за кроком наближаючи мить, яка ознаменує початок нового етапу експлуатації першого енергоблока Хмельницької АЕС вже після успішно пройденого 30-літнього проектного періоду.

У масштабних роботах, крім безпосередніх виконавців ремонтних та модернізаційно-реконструкційних заходів, своє навантаження несуть підрозділи інженерно-технічної підтримки. Один із таких  підрозділів - цех налагодження і випробування устаткування (ЦНВУ).

Начальник ЦНВУ Анатолій Чумак, під час зустрічі з корпоративними ЗМІ, розповідаючи  про роботи, які виконує підрозділ, наголосив, що перед тим як ввести в експлуатацію обладнання, яке підлягає ремонту, заміні чи модернізації, потрібно підтвердити шляхом випробувань і перевірок його проектні характеристики, провести налагоджувальні роботи, які, зазвичай, проходять у кілька етапів. Спочатку індивідуальні випробування конкретного обладнання, а вже на завершальній стадії – комплексні. «Ми зобов’язані підтвердити всі проектні параметри в допустимих межах, без цього не можна бути впевненим, що обладнання безвідмовно виконуватиме передбачені для нього функції»,- зауважив Анатолій Чумак.

Перш ніж проводити випробування обладнання, спеціалісти розробляють програми випробування, вивчають і аналізують конструкторську та заводську документацію, деякі програми погоджують з наглядовими органами. Від ремонту обладнання до введення його в експлуатацію багатоступеневий шлях з обов’язковим дотриманням послідовності дій, як це передбачено чинними нормативними і рішення про готовність обладнання до подальшої експлуатації – це результат роботи багатьох фахівців різних структурних підрозділів.

Під час ППР на першому енергоблоці ХАЕС фахівці несуть велику відповідальність за впровадження заходів з підвищення безпеки. Один із таких - впровадження системи дистанційного контролю зусиль в арматурних каналах у захисній оболонці. Також, в рамках програми підвищення безпеки, впроваджено  комплексну систему діагностики і невдовзі відбудеться введення цієї системи в промислову експлуатацію. У складі комплексної системи діагностики введена в дію також система діагностики залишкового ресурсу обладнання, що особливо актуально на етапі продовження терміну експлуатації енергоблока.

Багато ще належить зробити. Персонал атомної електростанції до цього готовий. Є розуміння всієї повноти відповідальності, а багаторічний досвід дає підстави вірити тільки в позитивний результат спільних зусиль.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-05

№ 048

Сьогодні, 5 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,34 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 97,36 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят третя  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-04

№ 047

4 лютого 2019 року в смт. Гоща Рівненської області стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС. 

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС 13 грудня 2018 року і розробка, у зв'язку з цим, Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Продовження експлуатації діючих енергоблоків – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Про це наголосили у своїх аналітичних виступах начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко та начальник відділу служби аналізу безпеки Сергій Романік.

Зокрема, у виступах зазначалось, що у ВП ХАЕС вже виконано значний обсяг робіт із продовження терміну експлуатації та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити про продовження терміну подальшої експлуатації енергоблока №1.

Начальник цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктор Андрійчук та начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький презентували учасникам громадських обговорень доповіді щодо радіаційного контролю навколишнього середовища регіону розташування ХАЕС та короткий аналітичний огляд «Фактор 14 Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Вплив на навколишнє середовище».

Далі зустріч з громадськістю Гощанського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблока ХАЕС, учасників зустрічі цікавили питання щодо собівартості та експорту електроенергії, будівництва  енергоблоків №3, №4 ХАЕС, тарифоутворення, участі і впливу на вирішення цих питань ВП ХАЕС та ДП «НАЕК «Енергоатом». Особливий інтерес громади викликали питання екологічної безпеки, зокрема забезпечення регіону водними ресурсами.

Підсумки обговорення громадськістю Гощанського району стратегічно важливого для стабільності роботи енергетики України і енергонезалежності держави питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС будуть відображені у відповідному зверненні учасників.

Інформаційний центр ВП ХАЕС