Юні нетішинці вивчали світ атомних професій

2019-02-21

№ 073

Хмельницька АЕС усвідомлює важливість профорієнтаційної роботи з молоддю для формування майбутньої когорти атомників.

Серед традиційних заходів, що організовуються відділом роботи з громадськістю і ЗМІ – факультативний курс «Знайомство з атомною енергетикою», конкурс рефератів і низка творчих конкурсів. Сприяє ХАЕС й підготовці учнів до міжнародних проектів, пов’язаних з ядерною енергетикою.

Днями команда навчально-виховного комплексу м. Нетішин, що бере участь у Першому європейському конкурсі з ядерної енергії, побувала на Хмельницькій АЕС. Для участі у конкурсі, організованому у рамках проекту «ENEN+» за підтримки EURATOM, команди у складі двох учнів та вчителя створюють відеоролики на одну із запропонованих тем. Восьмикласниці Анна Карпова та Крістіна Петровська та їх вчитель Тетяна Карпова обрали для своєї роботи - «Професії в атомній енергетиці».

Хмельницька АЕС – підприємство, де таку тему можна розкрити якнайкраще, адже тут працюють фахівці найрізноманітніших спеціальностей. Під час підготовки відеоролику діти побували на повномасштабному тренажері, де тренується оперативний персонал АЕС. У машинній залі енергоблока учні побачили масивне обладнання, яким опікуються працівники турбінного цеху. Наступного дня команда НВК дізналася про роботу працівників гідротехнічного цеху Хмельницької АЕС. А пізніше, працівники лабораторії зовнішнього дозиметричного контролю ознайомили дівчат з обов’язками інженера-радіофізика. Зокрема, учні побачили, як проводяться дослідження проб води.

За словами Тетяни Карпової, такі проекти сприяють заохоченню дітей до вивчення дисциплін природничого циклу, а крім того, це відмінний стимул до покращення своїх вмінь та навичок з іноземної мови.

Отож, побажаємо успіху команді нетішинських школярів у конкурсі EURATOM. Незалежно від результатів відбору, діти вже отримали унікальний досвід поринути у дорослий світ атомних професій і відчути себе у ролі телевізійних журналістів.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають громадські обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-21

№ 072

20 лютого 2019 року на базі навчально-тренувального центру ВП ХАЕС відбулось чергове громадське обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока за участі громадськості Ізяславського району Хмельницької області.

Приводом для організації процесу громадського обговорення є завершення проектного терміну експлуатації енергоблока  №1 Хмельницької АЕС – 13 грудня 2018 року.

Згідно Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» «кожний громадянин України має право на участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань».

Під час громадських обговорень фахівці Хмельницької АЕС надали детальну інформацію щодо ПСЕ енергоблока №1, акцентуючи увагу на заходах з підвищення безпеки, світового досвіду експлуатації енергоблоків у надпроектний термін. Зокрема, начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації ВП ХАЕС Євген Мелешко зазначив, що вже дев’ять українських енергоблоків успішно працюють з продовженими строками експлуатації. Перший енергоблок Хмельницької АЕС – десятий, на якому здійснюються відповідні роботи. З огляду на  результати вже здійснених робіт з ПСЕ, є підстави для продовження терміну експлуатації першого енергоблока на двадцять років. Остаточний термін продовження строку експлуатації буде встановлено Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) після аналізу Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока.

Представників Ізяславщини ознайомили також із основними факторами безпеки, які складають основу звіту з періодичної переоцінки безпеки, з інформацією щодо радіаційного та екологічного контролю в зоні спостереження атомної станції.

За словами заступника начальника цеху радіаційного контролю ВП ХАЕС Ігоря Власюка, результати багаторічного радіаційного моніторингу свідчать, що радіаційний фон на промисловому майданчику, в санітарно-захисній зоні та зоні спостереження Хмельницької АЕС знаходяться на рівні природних фонових значень, виміряних до пуску першого енергоблока, що вказує на відсутність радіаційного впливу на довкілля та населення.

Серед питань, які в першу чергу цікавили представників Ізяславського району – тарифоутворення, собівартості електроенергії, дієздатності систем оповіщення, медичного страхування та моніторингу захворюваності в зоні спостереження ХАЕС.

Громада Ізяславщини надавала також пропозиції щодо встановлення пільг на електроенергію, збільшення відсотка субвенцій від об’єму реалізованої продукції АЕС для здійснення заходів соціально-економічного розвитку територій розташування атомної станції, створення спеціального фонду для наповнення і розподілу субвенційних коштів.

Наступне громадське обговорення питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока відбудеться 21 лютого цього року в місті-супутнику Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-21

№ 071

Сьогодні, 21 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 486,7 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімдесят дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС