На Хмельницькій АЕС триває громадське обговорення питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-07

№ 52

У рамках громадського обговорення питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока з діяльністю Хмельницькою АЕС знайомилися депутати територіальної громади с. Пліщин Шепетівського району. 

Під час відвідин енергетичного об’єкта, депутати побували в навчально-тренувальному центрі (НТЦ) ХАЕС, де на повномасштабному тренажері блочного щита управління їм продемонстрували елементи навчального процесу. Ознайомились народні обранці в НТЦ і з технологією виробництва електроенергії загалом.
Гості мали також можливість побачити на власні очі масштаби енерговиробництва, відвідавши машинне відділення другого діючого  енергоблока.
Із основними виробничими показниками, станом справ щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, перспективами спорудження Х/3, Х/4, ознайомив сільських депутатів генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, під час зустрічі з народними обранцями.
Розповідаючи про діяльність ХАЕС щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока, керівник підприємства, зокрема, зазначив, що продовження термінів експлуатації енергоблоків українських АЕС – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Наразі, вже продовжено строк експлуатації дев’яти ядерних енергоблоків українських АЕС. Серед найближчих планів енергокомпанії - продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС у 2019 році, а на початку 2020 - третього Южно-Української АЕС та 4-го
Запорізької АЕС.
Обговорювалися на зустрічі також питання радіаційної безпеки, тарифоутворення, пільг населенню зони спостереження, перспектив розбудови  майданчика АЕС.
По завершенню візиту, голова Пліщинської сільської ради Тетяна Квітніцька висловила подяку за інформаційно насичену зустріч та відзначила, що на ХАЕС працюють висококваліфіковані спеціалісти. «Коли такі професіонали експлуатують потужний енергетичний об’єкт, ми можемо безпечно жити поряд. Хочемо лише, щоб держава про нас піклувалася, віддаючи гарантовані соціальні надходження територіям зони спостереження», - зауважила керівник депутатської делегації.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-07

№ 051

Сьогодні, 7 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 146,03 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят п’ята  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС