Результати контролю викидів

2019-02-04

№ 46

Викиди за період з 28.01.2019 по 04.02.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0,0033
ІРГ 0,0824
ЙОД 0,0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-04

№ 45

Сьогодні, 04 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1013 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,36 млн. кВт . год електроенергії. За січень поточного року вироблено 826 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімдесят друга  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Геройський вчинок працівника Хмельницької АЕС відзначено почесними нагородами

2019-02-04

№ 44

За порятунок двох дітей із крижаної пастки працівника служби інформаційних технологій Хмельницької АЕС Володимира Уткіна, відзначено почесною грамотою ХАЕС, а також грамотами третього Державного пожежно-рятувального загону м. Нетішин та Головного управління державної служби надзвичайних ситуацій в Хмельницькій області.
Почесні нагороди герою вручили генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко та представники служби надзвичайних ситуацій.

У селі Улашанівка Славутського району стався драматично-героїчний випадок – працівник Хмельницької АЕС Володимир Уткін врятував життя двом дітям. Подія, що вразила усе село сталася 2 січня: двоє хлопчаків 8-річного та 9-річного віку гралися на ставку без нагляду дорослих. Крига була не міцна, а тому діти не помітили, як опинилися під водою. У цей час односельчанин Володимир Уткін, який прямував до амбулаторії, почув крики хлопчаків про допомогу. Мить на оцінку ситуації, декілька впевнених рухів і чоловік кинувся рятувати потопаючих та протягом декількох хвилин зміг визволити дітей з крижаної пастки. Врятованих одразу забрали до сільської амбулаторії, де надали усю необхідну допомогу. Сам Володимир свій вчинок героїчним не вважає, і каже, що не вагався ані хвилини.
«Такі люди і вчинки заслуговують на особливу повагу і пошану!» - було наголошено на церемоніїї нагородження героя

Інформаційний центр ВП ХАЕС

27-ий традиційний турнір з футзалу на призи корпоративної газети Хмельницької АЕС «Перспектива» завершено

2019-02-04

№ 43

На Хмельницькій АЕС спорт люблять, пропагують і розвивають. Спорткомплекс Хмельницької АЕС – єдиний у НАЕК «Енергоатом», що знаходиться на утриманні первинної профспілкової організації атомної станції. Адже спорт та фізична культура  на Хмельницькій АЕС в пріоритеті.
Щорічний турнір на призи корпоративної газети «Перспектива», а це вже 27-ий турнір, нещодавно визначив переможців. Спортивні баталії проходили на паркеті спортзалу «Енергетик» і виявили неабиякий інтерес з боку уболівальників, серед яких багато друзів, співробітників, членів родин.
У матчі за третє місце боролись команди енергоремонтного підрозділу (ЕРП) - неодноразові переможці турніру та Збірна ХАЕС (ветерани). Перше і друге місце розігрували збірні ЦТАВ+Управління+ЗВВО та електроцеху разом з спортсменами 3-го державного пожежо- рятувального загону (3ДПРЗ).
У запеклій боротьбі перемогу здобула збірна команда цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ), управління та загону відомчої воєнізованої охорони (ЗВВО).

Кращим воротарем визнано Михайла Свачія (ЦТАВ+Управління+ЗВВО), його одноклубники Юрій Стасюк, Олександр Сушков і Дмитро Іваненко визнані відповідно кращим захисником, бомбардиром та гравцем турніру. Відзначені також найстарший ветеран Геннадій Вагнер (збірна ХАЕС) і учасник всіх 27 турнірів Юрій Ющук (ЕЦ+ 3 ДПРЗ).

Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-04

№ 047

4 лютого 2019 року в смт. Гоща Рівненської області стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС. 

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС 13 грудня 2018 року і розробка, у зв'язку з цим, Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Продовження експлуатації діючих енергоблоків – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Про це наголосили у своїх аналітичних виступах начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко та начальник відділу служби аналізу безпеки Сергій Романік.

Зокрема, у виступах зазначалось, що у ВП ХАЕС вже виконано значний обсяг робіт із продовження терміну експлуатації та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити про продовження терміну подальшої експлуатації енергоблока №1.

Начальник цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктор Андрійчук та начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький презентували учасникам громадських обговорень доповіді щодо радіаційного контролю навколишнього середовища регіону розташування ХАЕС та короткий аналітичний огляд «Фактор 14 Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Вплив на навколишнє середовище».

Далі зустріч з громадськістю Гощанського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблока ХАЕС, учасників зустрічі цікавили питання щодо собівартості та експорту електроенергії, будівництва  енергоблоків №3, №4 ХАЕС, тарифоутворення, участі і впливу на вирішення цих питань ВП ХАЕС та ДП «НАЕК «Енергоатом». Особливий інтерес громади викликали питання екологічної безпеки, зокрема забезпечення регіону водними ресурсами.

Підсумки обговорення громадськістю Гощанського району стратегічно важливого для стабільності роботи енергетики України і енергонезалежності держави питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС будуть відображені у відповідному зверненні учасників.

Інформаційний центр ВП ХАЕС