На Хмельницькій АЕС стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації першого енергоблока

2019-02-04

№ 047

4 лютого 2019 року в смт. Гоща Рівненської області стартували громадські обговорення з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС. 

Приводом для зустрічі з громадськістю послужило завершення проектного терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС 13 грудня 2018 року і розробка, у зв'язку з цим, Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока - основного документа, на підставі якого Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) буде приймати рішення про можливість продовження терміну експлуатації енергоблока.

Продовження експлуатації діючих енергоблоків – пріоритетний напрямок діяльності Енергоатома. Про це наголосили у своїх аналітичних виступах начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євгеній Мелешко та начальник відділу служби аналізу безпеки Сергій Романік.

Зокрема, у виступах зазначалось, що у ВП ХАЕС вже виконано значний обсяг робіт із продовження терміну експлуатації та погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити про продовження терміну подальшої експлуатації енергоблока №1.

Начальник цеху радіаційної безпеки ВП ХАЕС Віктор Андрійчук та начальник відділу охорони навколишнього середовища Олександр Левицький презентували учасникам громадських обговорень доповіді щодо радіаційного контролю навколишнього середовища регіону розташування ХАЕС та короткий аналітичний огляд «Фактор 14 Звіту з періодичної переоцінки безпеки. Вплив на навколишнє середовище».

Далі зустріч з громадськістю Гощанського району продовжилася в форматі «питання-відповідь». Разом з темою продовження експлуатації енергоблока ХАЕС, учасників зустрічі цікавили питання щодо собівартості та експорту електроенергії, будівництва  енергоблоків №3, №4 ХАЕС, тарифоутворення, участі і впливу на вирішення цих питань ВП ХАЕС та ДП «НАЕК «Енергоатом». Особливий інтерес громади викликали питання екологічної безпеки, зокрема забезпечення регіону водними ресурсами.

Підсумки обговорення громадськістю Гощанського району стратегічно важливого для стабільності роботи енергетики України і енергонезалежності держави питання продовження терміну експлуатації енергоблока №1 ХАЕС будуть відображені у відповідному зверненні учасників.

Інформаційний центр ВП ХАЕС