У січні Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії

2019-02-01

№ 042

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за січень поточного року.

За місяць 2-й енергоблок ХАЕС виробив 753,7 млн. кВт*год електроенергії при плані 753,6 млн. кВт*год електроенергії. На першому енергоблоці триває планово-попереджувальний ремонт в рамках продовження терміну експлуатації.

Коефіцієнт використання встановленої потужності (КВВП) енергоблока №2 у січні поточного року становив 101,3 %.

З початку експлуатації (станом на 24:00 31.01.2019) ХАЕС виробила 96 340,7 млн. кВт*год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Всі зусилля персоналу ХАЕС спрямовані на вчасне і якісне виконання запланованих робіт з ПСЕ Х-1

2019-02-01

№ 041

На Хмельницькій АЕС тривають ремонтні роботи пов’язані з продовженням строку експлуатації енергоблока №1 ХАЕС (ПСЕ Х-1). В цехах і підрозділах виконується значний обсяг робіт, від виконання яких залежить подальша експлуатація енергоблока в надпроектний термін.

Нині активно ведуться роботи з продовження терміну експлуатації елементів реактора, теплового та біологічного захисту реакторної установки, обладнання 1-го контуру, транспортно-технологічного обладнання. Крім того, на ХАЕС реалізуються  компенсуючі заходи з підвищення кваліфікації обладнання і сейсмостійкості трубопроводів. Наразі, згідно з графіком, виконуються розрахункові обґрунтування можливості ПСЕ елементів реактора, а також заходи із перепризначення допустимої кількості циклів навантаження, допрацьовується Звіт з періодичної переоцінки безпеки.

Начальник служби надійності ресурсу і продовження експлуатації Євген Мелешко, під час зустрічі з корпоративними ЗМІ, розповів про реалізацію заходів інжинірингового характеру. Загалом таких заплановано (в рамках ПCЕ) – 101. З них 74 вже реалізовано, 27 – на завершальній стадії. На даний час виконано роботи із продовження термінів експлуатації і погоджено з Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) рішення щодо будівель і споруд, трансформаторів, турбоустановки, трубопроводів реакторного, турбінного відділень, хімічного та електричного цехів, систем технічної води відповідальних споживачів, кабельної продукції. У рамках проведення планово-попереджувального ремонту (ППР) 2017 року, були підготовлені обґрунтовуючі матеріали, які разом з рішеннями про продовження термінів експлуатації наразі проходять експертизу у Державному науково-технічному центрі з ядерної та радіаційної безпеки.

«Роботи з оцінки технічного стану і продовження термінів експлуатації елементів енергоблока №1 виходять на фінішну пряму. Аналізуючи виконане, є підстави впевнено говорити, що термін подальшої експлуатації елементів енергоблока №1 обґрунтований від 10 до 40 років», - наголосив керівник служби.

Слід зазначити, що в рамках виконання робіт з продовження експлуатації заплановано реалізувати низку заходів з підвищення безпеки. Всього таких заходів - 94, з них половину вже виконано.
Ще одна важлива складова програми з ПСЕ – проведення у лютому-березні громадських обговорень (громадських слухань) з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Вже сформовано склад представницької групи ХАЕС, до якої увійшли фахівці служби надійності ресурсу і продовження експлуатації, аналізу безпеки, відділу охорони навколишнього середовища, цеху радіаційної безпеки. Завдання групи – донести вичерпну інформацію до населення зони спостереження про роботу енергоблока, його ресурсні можливості, український та світовий досвід у питаннях ПСЕ тощо. Підготовлені відповідні презентаційні матеріали, затверджений графік зустрічей із представниками територіальних  громад регіону розташування Хмельницької АЕС.
Отож, сьогодні всі зусилля персоналу ХАЕС спрямовані на вчасне і якісне виконання запланованих робіт і отримання дозволу на подальшу експлуатацію першого енергоблока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-02-01

№ 040

Сьогодні, 1 лютого енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,36 млн. кВт*год електроенергії. За січень поточного року вироблено 729,31 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває шістдесят дев’ята  доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС