Робочий візит президента Енергоатома на Хмельницьку АЕС

2019-01-25

№ 031

25 січня на Хмельницькій АЕС з робочим візитом перебував президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський. В рамках візиту відбулася нарада з питань продовження строку експлуатації (ПСЕ) першого енергоблока Хмельницької АЕС.

У нараді взяли участь перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енероатом» Олександр Шавлаков, керівники профільних дирекцій ДП НАЕК, представники ДІЯРУ, відокремлених підрозділів «Науково-технічний центр», «Атомкомплект» та провідні фахівці Хмельницької АЕС.

Відкриваючи нараду, Юрій Недашковський зокрема зазначив: «Продовження строку експлуатації енергоблоків – надзвичайно важливе завдання для кожного працівника Компанії. Планово-попереджувальний ремонт (ППР) на ХАЕС в розпалі, ремонтні роботи в виконуються згідно з графіком, але є низка питань, які треба розглянути і вжити корегуючих заходів».

Про поточний стан виконання ремонтних робіт, реалізацію заходів з підвищення безпеки доповів генеральний директор атомної станції Микола Панащенко. Генеральний директор акцентував увагу на питаннях фінансування робіт з ПСЕ Х-1, освоєння коштів, організації договірної роботи, організації закупівлі бідівельно-монтажного та налагоджувального обладнання, умов відновлення експлуатації енергоблока №1.

Учасники наради обмінялися думками щодо виконання процедурних, дозвільних питань стосовно Програми підготовки енергоблока №1 ХАЕС до експлуатації у над проектний термін.
За результатами робочої наради видані протокольні доручення щодо питань продовження терміну експлуатації енергоблока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС ефективно впроваджуються сучасні технології з переробки радіоактивних відходів

2019-01-25

№ 030

23-24 січня на Хмельницькій АЕС працювала група експертів проекту технічної допомоги ЄС «Визначення форм відходів, що забезпечують безпечну переробку, зберігання та захоронення радіоактивних відходів (РАВ), що зберігаються на українських ядерно-енергетичних підприємствах». Проект реалізується в рамках Програми взаємодії «Інструмент співробітництва в сфері ядерної безпеки» (ІСЯБ), який фінансується з бюджету Європейської Комісії (ЄК).

Перша технічна нарада відбулася за участю експертів консорціуму «NUKEM Technologies Engineering Services GmbH», «BS», «PLEJADES GmbH - Independent Experts», представників ДСП «Екоцентр» та НАЕК «Енергоатом», а також фахівців хімічного цеху та цеху дезактивації і поводження з радіоактивними відходами Хмельницької АЕС.

Проект розпочався восени 2018 і розрахований на три роки. Його бенефіціаром є Міністерство енергетики та вугільної промисловості України, представлене НАЕК «Енергоатом» і Державним агентством України з управління зоною відчуження. Кінцевими користувачами є Хмельницька, Рівненська, Запорізька, Южно-Українська і Чорнобильська АЕС, а також «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами».

«В результаті впровадження даного проекту ми отримаємо дієві механізми для ефективного впровадження сучасних технологій і проектування відповідних установок для безпечної та економічно ефективної переробки і подальшого захоронення радіоактивних відходів, які зараз утворюються і зберігаються на українських атомних електростанціях», - наголосив начальник ЦДПРВ ХАЕС Сергій Коротов.

На майданчику Хмельницької АЕС учасники візиту разом із спеціалістами ХАЕС здійснили обхід усіх установок з поводження з РАВ, а також сховищ, які розташовані на території станції, узгодили перелік документів та первинних питань, які будуть вирішуватися в початковій стадії міжнародного проекту.

За словами керівника групи проекту Зорана Дрейса, представника «PLEJADES GmbH - Independent Experts», компанії, які реалізовують даний захід, разом мають понад 100 років успішного досвіду роботи в цьому напрямку. Співрозмовник зауважив, що особисто за роки роботи в МАГАТЕ надавав підтримку в реалізації подібних проектів у 54 країнах світу, зокрема Канаді, його ж колеги працювали в Німеччині, Бельгії, Китаї, Фінляндії, Росії, ПАР. Вони зазначили, що в рамках цього проекту першочерговим завданням є відвідування усіх українських АЕС, тому в лютому наступний візит буде на Запорізьку та Южно-Українську атомні електростанції.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

За знаннями – на Хмельницьку АЕС

2019-01-25

№ 029

24 січня інформаційний центр Хмельницької АЕС приймав слухачів факультативу «Знайомство з атомною енергетикою», що проводиться для учнів середньої та старшої шкіл.

Цей традиційний напрямок роботи з учнівською молоддю посідає важливе місце у просвітницькій діяльності ХАЕС. Щороку учні поглиблюють свої знання з природничих дисциплін, дізнаються про практичне застосування теорії на підприємстві, що розташоване поруч.

У попередні роки слухачами факультативу були старшокласники регіону розміщення Хмельницької АЕС. Заняття виїзного факультативу проводилися у районних центрах – Славуті та Острозі. Цьогоріч факультатив організовано для школярів міста-супутника  - Нетішина.

Взявши за основу кращі практики занять, оновлено формат заходу. За сприяння Українського ядерного товариства для слухачів факультативу було проведено наукове «Тесла-шоу» під час урочистого відкриття курсу. Програму факультативу доповнено у частині практичних відвідувань підрозділів атомної електростанції. Лекції теоретичного курсу підготовлені інструкторами навчально-тренувального центру, а практичний супровід здійснюють досвідчені інженери інформаційного центру.

Слухачі факультативу вже дізналися про енергетику, види електростанцій, світові тенденції та перспективи регіонального розвитку, побували у навчально-тренувальному та інформаційному центрах. А загалом, програма курсу передбачає здобуття знань з організації виробництва електроенергії, основ радіаційної безпеки, проблем радіоекології та нерадіаційних впливів ядерної енергетики.

Як показало опитування, проведене серед відвідувачів факультативу, учні цікавляться професією атомника і вважають її престижною, проте їм бракує більш глибоких знань про ядерний об’єкт. Отож, для Хмельницької АЕС такий вид діяльності – це не лише формування потенційного кадрового резерву, але і поширення достовірної інформації про атомну енергетику.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Турніром на призи газети «Перспектива» відкрито новий спортивний сезон на Хмельницькій АЕС

2019-01-25

№ 028

Спортивний сезон на Хмельницькій АЕС традиційно відкриває турнір з футзалу на призи корпоративної газети «Перспектива». Турнір було започатковано в 1992 році, і 27 років поспіль ці змагання мають незмінний успіх, приносять задоволення як учасникам, так і глядачам.

Нещодавно у спорткомплексі ХАЕС відбувся перший тур змагань, участь у якому взяли сім команд, зокрема: енергоремонтного підрозділу (ЕРП), збірна гідротехнічного цеху (ГТЦ), комунального господарства (КГ) та військової частини з охорони Хмельницької АЕС, команда турбінного цеху (ТЦ), збірна команда цеху теплової автоматики та вимірювань (ЦТАВ), управління та загону відомчої воєнізованої охорони (ЗВВО), збірна спортсменів навчально-тренувального центру (НТЦ) та реакторного цеху (РЦ), збірна електроцеху (ЕЦ) та 3 державного пожежо-рятувального загону (3ДПРЗ), збірна відділів та збірна ХАЕС (ветерани).

Після напружених відбіркових матчів за підтримки значної кількості працівників підрозділів та членів їх сімей боротьбу за призові місця далі поведуть команди енергоремонтників, збірні ЦТАВ+Управління+ЗВВО, ветерани ХАЕС та ЕЦ+ 3ДПРЗ.

На цьому етапі турніру визначились і претенденти на бомбардирську відзнаку. Це Сергій Трофімов (збірна ХАЕС) – чотири м’ячі; Олександр Чутченко (ЕРП) – три влучних попадань; по два голи забили Олексій Вагнер, Юрій Стасюк та Олександр Сушков.

На Хмельницькій АЕС заняття спортом є невід’ємною складовою здорового способу життя та запорукою успішного виконання виробничих завдань.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС стартує 25-ий ювілейний конкурс дитячої творчості «Атомна енергетика і ми»

2019-01-25

№ 027

Розпочався прийом робіт на ХХV регіональний дитячо-юнацький конкурс "Атомна енергетика і ми".

Інтерес до атомної енергетики та функціонування такого об’єкта як Хмельницька АЕС в регіоні її розташування постійно великий. В інформаційному центрі Хмельницької АЕС для кожної вікової групи розроблено свій напрямок роботи. Для учнів загальноосвітніх шкіл, мистецьких освітніх закладів і позашкільних установ інформаційним центром ХАЕС з 1994 року проводиться конкурс дитячо-юнацької творчості «Атомна енергетика і ми».

З 2006 року конкурс набув статусу регіонального. Спробувати свої творчі можливості та взяти участь у конкурсі можуть не тільки діти з міста-супутника Нетішин, а й з семи районів Хмельницької та Рівненської областей, які входять до регіону розташування атомної електростанції.

Конкурс проводиться за трьома напрямками: наукових робіт (рефератів), художньої дитячої творчості та літературний. Захід вже добре знаний та популярний у регіоні розташування та постійно збирає велику кількість учасників. Через творче переосмислення навколо-атомної тематики конкурс дає можливість молоді нестандартно, оригінально продемонструвати власний погляд.
Переможці конкурсів відзначаються преміями, а кращі  роботи беруть  участь у Міжрегіональному дитячо-юнацькому конкурсі «Енергоатом: робимо Україну світлішою», який проводить ДП «НАЕК «Енергоатом».

Творчі конкурсні  роботи подаються в інформаційний центр Хмельницької АЕС до 1 квітня 2019 року. Більш детально з умовами конкурсу та роботами переможців минулих конкурсів можна на веб-сайті: www.xaec.org.ua. Контакти: (03842) 40546, 63791, е-mail: pr@khnpp.atom.gov.ua.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

На Хмельницькій АЕС тривають роботи з продовження експлуатації енергоблока №1

2019-01-25

№ 026

Хмельницький енергоблок №1, термін промислової експлуатації якого закінчився 13 грудня 2018 року, стане десятим енергоблоком українських АЕС, на якому виконають роботи з продовження експлуатації.

Продовження термінів експлуатації енергоблоків АЕС - загальноприйнята світова практика: Фінляндія Чехія, Угорщина продовжили експлуатувати атомні енергоблоки до п’ятдесяти років, США - до шістдесяти. Загалом, Франція продовжила роботу двох енергоблоків, Німеччина - шести, Великобританія - восьми, а США – п’ятдесяти чотирьох блоків.

З 23 листопада 2018 року до 6 серпня 2019 року (терміном на 257 діб) енергоблок №1 виведено в плановий ремонт для проведення необхідного комплексу робіт з модернізації, реконструкції, заміни обладнання, яке вичерпало проектний ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока. Наразі триває 61 доба ремонту. «Ремонтні роботи в розпалі,- розповідає начальник енергоремонтного підрозділу ХАЕС Володимир Харченко. - На майданчику працюють підрядні організації: ВП «АРС», ТОВ «Дживерсбуд», ТОВ «Мотортєх», ТОВ «ЮТЕМ-інжиніринг».

Серед важливих штатних робіт, запланованих на цей довготривалий ППР, – модернізація перевантажувальної машини першого енергоблока, яка безперебійно відпрацювала всі 30 років. Всі основні несучі деталі залишаються, а схеми управління, телевізійні системи, електродвигуни, кабельна продукція замінюється у повному обсязі. Роботи виконують і контролюють представники угорського заводу-виробника разом із субпідрядниками, а ремонтний персонал ХАЕС супроводжує процес.

Дуже цікава з інженерної точки зору і вагома робота – заміна підігрівача низького тиску у машинній залі першого енергоблока. Для того щоб демонтувати великогабаритне обладнання (48 тон), потрібно не тільки чітке виконання інженерно-технічних рішень згідно ППР, а й відповідне оснащення.

Хід ремонту та робіт з модернізації і продовження терміну експлуатації аналізується на щоденних нарадах під керівництвом головного інженера станції. Розуміння спільної діяльності і спільної відповідальності дозволяє ефективно рухатися вперед.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-01-25

№ 025

Сьогодні, 25 січня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1014 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 583 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває шістдесят друга доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС