На Хмельницькій АЕС модернізують повномасштабний тренажер

2019-01-21

№ 021

18-19 січня цього року на Хмельницькій АЕС відбулась робоча нарада з питань реалізації проекту «Модернізація систем повномасштабного тренажера (ПМТ) енергоблока №1, включаючи моделі активної зони та моделі теплогідравліки першого контуру».

Під час стартової наради за участі представників Енергоатома, фахівців компанії GSE Performance Solution Inc. (США) та  Хмельницької АЕС обговорювалися організаційно-технічні питання проекту. За словами заступника головного інженера з підготовки персоналу, керівника навчально-тренувального центру ВП ХАЕС Володимира Ісупова, модернізацією повномасштабного тренажера Хмельницької АЕС займатиметься команда фахівців, яка його побудувала і ввела в експлуатацію в 1997 році. Саме завдяки американській фінансовій і технічній допомозі на ХАЕС успішно функціонує ПМТ вже понад двадцять років.

Як зауважив керівник проекту Махмуд Назем, в рамках зустрічі були детально обговорені умови договору, а також технічні вимоги. «Тренажер включає в себе технічну та програмну частину, тому важливо налаштувати програмне забезпечення відповідно до параметрів діючої АЕС», - зазначив фахівець.

Модернізація тренажера – необхідна умова продовження терміну експлуатації першого енергоблока ХАЕС. Як зазначив Володимир Ісупов, після модернізації тренажер буде доповнено додатковими функціями більш точного розрахунку активної зони, а також буде впроваджено нову модель тренування при важких аваріях, новітні моделі теплогідравліки першого контуру. «Це буде найсучасніший тренажер, який ефективно використовуватиметься при підготовці персоналу Хмельницької АЕС»,- зазначив керівник навчально-тренувального центру.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2019-01-21

№ 020

Викиди за період з 14.01.2019 по 21.01.2019 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0031
ІРГ 0.0766
ЙОД 0,0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2019-01-21

№ 019

Сьогодні, 21 січня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,3 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 486 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває п’ятдесят восьма доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС