Хмельницька АЕС готується до громадських слухань

2018-12-18

№ 442

17 грудня цього року на Хмельницькій АЕС відбулася нарада за участю голів місцевих органів державної влади та самоврядування з обговорення процедури проведення громадських слухань щодо продовження терміну експлуатації першого енергоблока.

Під час наради генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко ознайомив представників державної влади території спостереження АЕС із станом виконання робіт щодо продовження терміну експлуатації енергоблока №1.

Розповідаючи про основні вимоги та заходи щодо продовження терміну експлуатації, Микола Панащенко зауважив, що із 101 пункту заходів інжинірингового характеру, які увійшли до відповідної Програми підготовки, 72 вже виконано, а решта знаходяться у стадії виконання. Розроблено матеріали з чотирнадцяти факторів безпеки та Комплексний аналіз безпеки відповідно до Звіту з періодичної оцінки безпеки. Значна частина матеріалів уже погоджена Державною інспекцією ядерного регулювання.

Керівник енергопідприємства зупинився детально і на законодавчих аспектах, які передують підготовці та проведенню громадських слухань. На консультаційній нараді був обговорений також порядок, визначені попередні дати і місця проведення громадських слухань.

У рамках візиту представники державної влади та органів державного самоврядування побували в машинному відділенні та на блочному щиті управління першого енергоблока.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Підведено підсумки конкурсу «Мої батьки – енергетики»

2018-12-18

№ 441

Напередодні професійного свята, Дня енергетика, підведено підсумки творчого конкурсу серед нетішинських школярів «Мої батьки – енергетики». Неймовірний сюрприз чекав на усіх учасників конкурсу у подарунок від Українського ядерного товариства (УкрЯТ) – наукове «Тесла-шоу».

Конкурс, організований Українським ядерним товариством, Хмельницькою АЕС та Виконавчим комітетом Нетішинської міської ради, було оголошено серед юних художників міста. Діти малювали своїх найрідніших та найближчих людей, а тому і роботи подані на конкурс вирізняються своєю щирістю. Спектр професій атомної галузі надзвичайно широкий, на малюнках дітей і оператор реакторного відділення, і слюсар енергоремонтного підрозділу. Діти зобразили і фахівця з фізичного захисту АЕС, і військових, що охороняють ядерний об’єкт.

Найактивнішими виявились  учні молодшого шкільного віку. Серед робіт, представлених на конкурс, а загалом їх тридцять одна, оргкомітет відзначив шість, що найбільше відповідають тематиці конкурсу. Переможцем конкурсу став Іван Колесник, друге і третє місця здобули Юрій Муштук і Ярослав Слободян. Заохочувальними призами відзначено Євгенію Мукосій, Георгія Васильєва та Ольгу Яцюк.

17 грудня учасники конкурсу завітали до Нетішинського інноваційного хабу, де у невимушеній атмосфері відбувалося нагородження. Переможці відзначені сувенірними подарунками та грамотами, а усі присутні стали безпосередніми учасниками наукового шоу. Вражаючі хімічні досліди та фізичні експерименти у виконанні ведучого викликали вибух емоцій малечі.

УкрЯТ вже не вперше організовує такі свята науки, адже мета його діяльності - поширення наукових знань у галузі ядерної енергії, а одним із головних напрямів є саме робота з молоддю. За словами організаторів, саме такий науково-розважальний підхід сприяє зацікавленню учнів природничими науками. А сформований у дитинстві інтерес до фізики і хімії  - це шлях до майбутньої професії атомника.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-18

№ 440

Сьогодні, 18 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,25 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 394,11 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двадцять четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2018-12-17

№ 439

Викиди за період з 10.12.2018 по 17.12.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0075
ІРГ 0.0847
ЙОД 0.0008

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-17

№ 438

Сьогодні, 17 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1007 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,26 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 369,86 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двадцять третя доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Представники Європейського банку реконструкції та розвитку моніторили виконання заходів з безпеки на Хмельницькій АЕС

2018-12-14

№ 437

12-14 грудня цього року на Хмельницькій АЕС перебували представники Європейського банку реконструкції та розвитку та група управління Комплексної (зведеної) програми підвищення безпеки (К(з)ПБ). Експерти зі сторони Кредитора (ЄБРР), Консультанта, а також фахівці з управління проектом К(з)ПБ, моніторили виконання заходів з підвищення безпеки на ХАЕС.
Генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко зауважив, що між енергопідприємством і ЄБРР існує хороша взаємодія і співпраця, з огляду на продовження терміну експлуатації першого енергоблока, планів які необхідно реалізувати багато.
Презентуючи діяльність Хмельницької АЕС, керівник підприємства акцентував увагу на роботі та заходах з продовження терміну експлуатації енергоблока №1. Зокрема, зазначивши, що за тридцять років експлуатації першим енергоблоком вироблено понад 198 мільярдів кВт . год електроенергії. Саме першому енергоблоку ХАЕС належить і рекордний показник коефіцієнта використання встановленої потужності 86,7%, з яким енергоблок відпрацював у 2016 році, серед АЕС України.
Окремо, Микола Панащенко зупинився на питанні підвищення безпеки, зауваживши, що за весь період експлуатації на ХАЕС виконано 866 заходів з модернізації та підвищення безпеки, подальша реалізація яких особливо актуальна в період продовження строку експлуатації першого енергоблока.
Під час візиту на Хмельницьку АЕС представники Кредитора, Консультанта та група управління проектом здійснили моніторинг та аналіз реалізації договорів, ознайомилися із основною документацією, а також оглянули змонтоване обладнання на енергоблоках та наявне обладнання на складах.
Експерти, мали за мету подивитися на хід робіт щодо реалізації заходів згідно К(з)ПБ та ознайомитися із проблемами, що потребують вирішення.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі

2018-12-14

№ 436

Вчора 13 грудня 2018 року після заміни трансформатора 2ВТ системи збудження турбогенератора о 22 год. 30 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС підключено до енергомережі.

Сьогодні, 14 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС о 5 год. 30 хв. навантажено до номінальної потужності. Станом на 8 год 20 хв потужність енергоблока становить 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 7,02 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 298,33 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває двадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Галузевий конкурс профмайстерності серед інструкторів Енергоатома відбувся на Хмельницькій АЕС

2018-12-13

№ 435

11-12 грудня цього року на Хмельницькій АЕС проходив конкурс професійної майстерності серед інструкторів навчально-тренувальних центрів енергокомпанії. За звання найкращого змагалися інструктори Рівненської, Запорізької, Южно-Української, Хмельницької АЕС, а також представники відокремленого підрозділу «Атомремонтсервіс».

Вітаючи учасників конкурсу, генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко підкреслив значимість таких конкурсів та зазначив, що саме від якісної підготовки персоналу залежить надійна робота АЕС. «Участь у конкурсі дозволить інструкторам енергокомпанії по-новому подивитися на свою діяльність та вдосконалити її», - зауважив керівник Хмельницької АЕС.

За словами організаторів конкурсу, базою для його проведення Хмельницька АЕС вибрана не випадково.  Вона першою серед навчально-тренувальних центрів діючих АЕС розпочала проводити професійні конкурси інструкторів НТЦ. Організація таких конкурсів дає змогу суттєво покращити навчання та підготовку персоналу електростанції, запроваджувати передові освітні технології. Це спонукає до творчості, постійного пошуку. Кожен інструктор повинен йти в ногу з часом і мислити креативно, нестандартно. Тільки за таких умов можна постійно підтримувати інтерес аудиторії до навчального процесу.

Це перший галузевий конкурс серед інструкторів Енергоатома. Протягом двох днів учасники змагалися, демонструючи теоретичні та практичні знання та напрацювання.

За підсумками творчого змагання конкурсна комісія присудила третє місце інструктору  Рівненської АЕС Вадиму Водьку. Друге місце дісталось інструктору Запорізької АЕС Оксані Чернишовій, яка набрала 92.93 балів. Незаперечним лідером конкурсу став інструктор Хмельницької АЕС Олексій Шевченко. Його теоретичні та практичні навики оцінено у 96.64 балів із 100 можливих.

Підсумовуючи результати першого галузевого конкурсу інструкторів, заступник головного інженера з підготовки персоналу ВП ХАЕС Володимир Ісупов зауважив, що це не лише змагання між інструкторами енергокомпанії, а й демонстрація досвіду, кращих напрацювань та взаємообмін, корисний усім учасникам.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі

2018-12-13

№ 434

Сьогодні, 13 грудня о 6 год. 33 хв. енергоблок №2 Хмельницької АЕС відключено від енергомережі через пошкодження трансформатора збудження фази В.
Станом на 9:00 год реакторна установка працює на 19% від номінальної потужності.

За минулу добу енергоблоком № 2 ХАЕС вироблено 24,32 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця – 291,31 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває вісімнадцята  доба ремонтних робіт.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-12

№ 433

Сьогодні, 12 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 267 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває сімнадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-11

№ 432

Сьогодні, 11 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1009 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 242,66 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває шістнадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2018-12-10

№ 431

Викиди за період з 03.12.2018 по 10.12.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0059
ІРГ 0.089
ЙОД 0.00083

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-10

№ 430

Сьогодні, 10 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1008 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,32 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 218,35 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває п’ятнадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-07

№ 429

Сьогодні, 7 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1005 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,33 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 145,39 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває тринадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-06

№ 428

Сьогодні, 6 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1011 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,28 млн*кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 121,07 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дванадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-05

№ 427

Сьогодні, 05 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,27 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 96,79 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває одинадцята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

У місті-супутнику Хмельницької АЕС відкрито навчально-практичний центр зварювання

2018-12-04

№ 426

3 грудня цього року в місті енергетиків відбулося святкове відкриття навчально-практичного центру зварювання, який функціонуватиме на базі Нетішинського професійного ліцею.

У квітні 2018 року Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо розподілу 100 мільйонів гривень, передбачених Державним бюджетом на створення 50 навчально-практичних центрів на базі закладів професійно-технічної освіти. Одним із таких закладів став професійний ліцей міста атомників, де професія зварювальника особливо затребувана.

За словами директора професійного ліцею Олександра Осадчого, із п’ятнадцяти навчальних груп ліцею, третина – зварювальники, що свідчить про популярність професії та необхідність створення такого центру.
Для центру, який облаштований на п’ятнадцять робочих місць, придбане сучасне австрійське обладнання фірми Fronius, зокрема: новітній тренажер зварника, апарати аргонодугового зварювання, повітряно-плазмового різання, ручного дугового зварювання, які дозволять ліцеїстам опанувати різні види зварювання.

Окрім навчання студентів, у центрі також планується підвищувати кваліфікацію зварювальників з усієї України.

Загалом, у центр інвестували майже чотири мільйони гривень з державного та обласного бюджетів. «В умовах дефіциту кадрів робітничої професії, відкриття центру зварювальників надзвичайно актуальне, адже попереду добудова третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС», - зазначив голова м. Нетішин Олександр Супрунюк під час урочистого відкриття.

На Хмельниччині вже функціонує три таких навчально-практичні центри, які здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації робітників технічних професій. Функціонування цього навчально-практичного центру зварювання сприятиме підготовці конкурентоздатних та кваліфікованих працівників на ринку праці, а також професіоналів для будівництва нових потужностей Хмельницької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-04

№ 425

Сьогодні, 4 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,18 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 72,51 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває десята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виконала план з виробництва електроенергії у листопаді цього року на 128,2%

2018-12-03

№ 424

Хмельницька атомна електростанція виконала планове завдання з виробництва електроенергії за листопад поточного року на 128,2%.

З початку 2018 року цей показник склав 102,9%. Зокрема, першим енергоблоком ХАЕС вироблено 583,8 млн. кВт*год електроенергії, другим – 374,1 млн. кВт*год електроенергії. За поточний місяць ХАЕС виробила 957,9 млн. кВт*год електроенергії при плані 747 млн. кВт*год електроенергії.

З коефіцієнтом використання встановленої потужності (КВВП) 66,52 % Хмельницька атомна електростанція відпрацювала листопад поточного року. Зокрема, на енергоблоці №1 КВВП становив 81,09 %, на другому - 51,96 %.

З початку 2018 року (станом на 24:00 30.11.2018) ХАЕС виробила 11 860,1 млн. кВт*год електроенергії. Виробіток електроенергії першим енергоблоком Хмельницької АЕС склав 5 793,3 млн. кВт*год, другим – 6 066,8 млн. кВт*год.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Результати контролю викидів

2018-12-03

№ 423

Викиди за період з 26.11.2018 по 03.12.2018 р.

Викиди ГДВ,%
ДЖН 0.0037
ІРГ 0.088
ЙОД 0.0009

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень
Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-12-03

№ 422

Сьогодні, 3 грудня енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1003 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,18 млн. кВт*год електроенергії, а з початку місяця - 48,34 млн. кВт*год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває дев’ята доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень.
Інформаційний центр ВП ХАЕС