Хмельницьку АЕС відвідали представники Республіки Узбекистан

2018-11-28

№ 416

27 листопада цього року, в рамках розширеної узбецько-української співпраці, Хмельницьку АЕС відвідала делегація Національного Агентства «Узатом», Посольства Республіки Узбекистан в Україні, підрядної організації «Узатом»-Enter Engineering Pte.Ltd», а також представники Київського науково - дослідного та проектно-конструкторського інституту «Енергопроект».

Під час візиту на Хмельницьку АЕС делегація побувала в навчально-тренувальному центрі, машинному відділенні, на блочному щиті управління діючого енергоблока та на будівельному майданчику Х/3.
Презентуючи діяльність підприємства, генеральний директор атомної станції Микола Панащенко, акцентував увагу на значимих історичних віхах будівництва і розвитку АЕС та детально охарактеризував виробничо-технічні показники ХАЕС. Особливу увагу керівник Хмельницької АЕС приділив питанням підвищення рівня безпеки на ядерному об’єкті, зазначивши, що за весь період експлуатації на атомній станції реалізовано 866 заходів з модернізації та підвищення безпеки. Розповів Микола Панащенко і про вклад Хмельницької АЕС в розвиток міста та регіону.
Учасники делегації отримали вичерпні відповіді на питання, які їх цікавили. За словами генерального директора узбецького Національного Агентства «Узатом» Жуорабека Мирзамахмудова, в Республіці Узбекистан прийнято рішення про будівництво атомної станції, і візит на ХАЕС викликаний саме цим. Узбецьку делегацію цікавив досвід експлуатації, підготовка персоналу, робота з громадськістю, внесок ХАЕС в соціально-економічний розвиток регіону. Підсумовуючи результати візиту, керівник делегації зазначив: «Багаторічна успішна експлуатація ХАЕС – свідчення того, що атомний об’єкт в Україні, не лише містоутворююче підприємство, але і виробництво, яке вносить значний вклад в розвиток інтелектуального потенціалу жителів регіону розташування».
В рамках узбецько-української співпраці, в подальшому, планується стажування та підготовка кадрів для АЕС Республіки Узбекистан. Нині вже розпочато співпрацю із Київським науково - дослідним та проектно-конструкторським інститутом «Енергопроект», фахівці якого допомагають у виборі майданчика для узбецької АЕС.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-11-28

№ 415

Сьогодні, 28 листопада енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1004 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,15 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 301,51 млн. кВт . год електроенергії.

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС триває четверта доба ремонтних робіт.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС