На Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока

2018-11-16

№ 401

16 листопада цього року на Хмельницькій АЕС відбулася нарада з питань продовження терміну експлуатації першого енергоблока. Нарада проходила за участі президента Енергоатома Юрія Недашковського, першого віце-президента ДП «НАЕК  «Енергоатом» Олександра Шавлакова, Голови Держатомрегулювання України Григорія Плачкова, представників державного науково-технічного центру з ядерної та радіаційної безпеки, ДП «НАЕК «Енергоатом», ВП «Науково-технічний центр», ВП «Управління справами», ВП «Атомкомплект» та керівництва Хмельницької АЕС.
Відкриваючи нараду, президент  ДП «НАЕК «Енергоатом»Юрій Недашковський зазначив, що питання продовження строку експлуатації (ПСЕ) енергоблоків надзвичайно важливе як для ХАЕС, так і для галузі вцілому. Хмельницький енергоблок №1 вже 10 в Компанії, на якому виконуються роботи з ПСЕ.
Проектний термін експлуатації 1 енергоблока Хмельницької АЕС спливає 13 грудня 2018р., у листопаді цього року енергоблок зупиняється на досить тривалий планово-попереджувальний ремонт (257 діб), під час якого будуть виконані всі необхідні заходи - заміна обладнання, яке відпрацювало свій ресурс, на сучасне, що відповідає вимогам безпечної експлуатації атомного енергоблока, комплекс робіт із підвищення безпеки і надійсності, постфукусімні заходи, - все те, що входить до Комплексної зведеної програми підвищення безпеки, затвердженої урядом.
Виконання цих умов є обов’язковими для отримання ліцензії на продовження експлуатації енергоблока.
«В Компанії накопичений великий досвід виконання робіт з ПСЕ. Досвід попередніх дев’яти блоків ми маємо максимально використати, щоб успішно завершити роботи з продовження експлуатації Хмельницького енергоблока №1»,- акцентував Ю.Недашковський.
Під час робочої наради було детально розглянуто стан справ щодо продовження ресурсу Х/1, враховуючи те, що вже 22 листопада 2018 р. відбудеться колегія Держатомрегулювання з питань готовності виведення1 енергоблока ХАЕС у режим продовження експлуатації.
У звіті щодо стану виконання робіт з продовження терміну експлуатації, з яким виступив генеральний директор ВП ХАЕС Микола Панащенко, детально проаналізовано виконання інжинірингових заходів, освоєння бюджетних коштів, матеріально- технічного забезпечення, проблемні питання, які потребують участі і рішень центральних дирекцій.
На нараді обговорювались і питання проведення торгів, вибору постачальників, узгоджувались плани, графіки і підходи до надання обгрунтовуючих матеріалів та порядку їх розгляду.
Обговорювались і специфічні питання, притаманні саме для 1 енергоблоку Хмельницької АЕС, де у зварних швах корпусу реактора спостерігається підвищений вміст нікелю, що потребує додаткових досліджень, інші особливості, пов’язані із залученням підрядних організацій, які будуть брати участь у виконанні модернізаційних робіт.
«За підсумками сьогоднішньої наради я можу констатувати, що станція в цілому готова до цього заходу. Є ще окремі невирішені питання. Ми намітили план їх вирішення. На нараді проаналізували стан енергоблока з точки зору технічних характеристик та готовності і колективу станції і підрядних організацій виконувати ці роботи. Я оцінюю стан як задовільний, для того щоб за наміченим планом у ці 257 днів планово-попереджувального ремонту виконати все, що заплановано, і успішно обґрунтувати можливість роботи енергоблока у понадпроектний строк служби. Ще треба напружено попрацювати і колективу станції, звичайно, і колективу центральної дирекції»,- підсумував результати робочої наради президент Енергоатому Юрій Недашковський.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Візит заступника Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлії Підкоморної на Хмельницьку АЕС

2018-11-16

№ 400

16 листопада цього року з ознайомчим візитом Хмельницьку АЕС відвідала заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юлія Підкоморна. В рамках програми перебування заступник Міністра побувала на основних об’єктах атомної станції: в навчально-тренувальному центрі, в машзалі та на блочному щиті управління другого енергоблока, на будівельному майданчику третього блока, а також на території відкритого розподільчого пристрою 750 кВ.
Зокрема, в навчально-тренувальному центрі ХАЕС Юлії Підкоморній розповіли про підготовку і підтримку кваліфікації персоналу та на повномасштабному тренажері блочного щита управління продемонстрували елементи відпрацювання позаштатної ситуації.

На будівельному майданчику третього енергоблока зі станом справ щодо спорудження нових потужностей ознайомив представницю профільного міністерства заступник головного інженера з нових блоків ВП ХАЕС Геннадій Самосєй.
Під час перебування на майданчику відкритого розподільчого пристрою 750 кВ про пілотний проект «Енергетичний міст «Україна – Європейський Союз», розповів заступник начальника електроцеху з монтажу та реконструкції Олександр Вовк. Він, зокрема, доповів про модернізаційні роботи, які здійснюються колективом ХАЕС в рамках цього проекту – як невід’ємної складової інтеграції об’єднаної енергетичної системи України до європейської системи ENTSO-E.
По завершенні візиту заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості зауважила, що відвідання Хмельницької АЕС в контексті добудови енергоблоків і реалізації «Енергетичнного мосту «Україна – Європейський Союз» було необхідним, для повного розуміння завдань і відстоювання позицій та інтересів держави на міжнародному рівні при лобіюванні цих проектів. «Ми, як міністерство і влада, будемо допомагати вибудовувати державну політику таким чином, щоб всі важливі проекти для нашої держави були реалізовані»,- підсумувала результати візиту Юлія Підкоморна.

Інформаційний центр ВП ХАЕС

Інформаційне повідомлення про щоденну роботу енергоблоків Хмельницької АЕС

2018-11-16

№ 399

Сьогодні, 16 листопада енергоблок №1 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,31 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 363,73 млн. кВт . год електроенергії.

Енергоблок №2 Хмельницької АЕС працює на потужності 1010 МВт. За минулу добу енергоблоком вироблено 24,22 млн. кВт . год електроенергії, а з початку місяця - 46,02 млн. кВт . год електроенергії.

Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень. 
Інформаційний центр ВП ХАЕС